|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na kravje mleko in sojo
15.6.2011 10:00:23   
Meemee
Živjo.

Moja user posted image je alergična na KM in sojo. Ker bi ji vseeno rada kdaj dala kakšen jogurt, me zanima če katera ve ali obstaja rižev (ali kateri drug) jogurt? Jaz v trgovinah najdem samo sojine user posted image
Morda katera pozna recept za domač rižev jogurt ...?

Aja, zaenkrat jo še dojim, je pa P rekla, da ko jo bom nehala, moram mleko nadomestit s posebnim mlekom (Aptamil ADC ali nekaj drugega - Alernova?).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
16.6.2011 20:12:10   
mamicaTaja
Rižev jogurt dobiš v vseh večjih trgovinah (Spar, Leclerc, Mercator, DM). Prav tako imaš piškote za take otroke, pa vegansko čokolado itd. Malo si preberi še na forumu, ker je bilo o tem že ful napisanega... LP user posted image

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
20.6.2011 13:44:12   
momacus
probaj  ponuditi kozji jogurt. pri nas ga imajo v merkatorju ali pa na mlekomatih s kozjim mlekom
LP

_____________________________

naše vesolje pa ima dva sončka Tjaš & Gašper

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
21.6.2011 14:33:25   
Veganska poizkušna
V Mercatorjevih trgovinah se dobijo Redwoodovi jogurti(ki so veganski in firma je v rokah veganke Heather Mills). Ti jogurti so brez soje, na osnovi grahovih beljakovin. So presenetljivo podobni sojinim vsaj po teksturit, možno jih je dobiti v treh okusih-navadni, in dveh sadnih. Cena je 0.95 za 145g imenujejo se Wot No Dairy.
Npr. sestavine za navadni jogurt, ko ga imam ravno pri roki so:
voda, jabolčni sok, grahove beljakovine, dekstroza, modificiran škrob, guar gumi, rožičeva moka, pektin, palmovo olje, vlakna probiotika inulin.

Če iščete kakšno idejo za veganske jedi, pa lahko obiščete moj blog veganinsi.blogspot.com  in na fb http://www.facebook.com/veganska.poizkusna
Nekateri recepti so tudi brez glutena in soje.

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
23.6.2011 12:43:36   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: mamicaTaja

Rižev jogurt dobiš v vseh večjih trgovinah (Spar, Leclerc, Mercator, DM). Prav tako imaš piškote za take otroke, pa vegansko čokolado itd. Malo si preberi še na forumu, ker je bilo o tem že ful napisanega... LP user posted image


Bila v DMju in Mercator centru, pa so me čudno gledali, ko sem za rižev jogurt spraševala. So rekli, da oni imajo samo sojinega. user posted image
Kateri piškoti pa so to? Jaz nobenih nisem našla.

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
27.6.2011 21:08:59   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: Meemee


IZVIRNO SPOROČILO: mamicaTaja

Rižev jogurt dobiš v vseh večjih trgovinah (Spar, Leclerc, Mercator, DM). Prav tako imaš piškote za take otroke, pa vegansko čokolado itd. Malo si preberi še na forumu, ker je bilo o tem že ful napisanega... LP user posted image


Bila v DMju in Mercator centru, pa so me čudno gledali, ko sem za rižev jogurt spraševala. So rekli, da oni imajo samo sojinega. user posted image
Kateri piškoti pa so to? Jaz nobenih nisem našla.


V DM včasih je rižev puding včasih ne, v Intersparu ga imajo sigurno, ker sm jih videla. Zloženi so tam, kot sojini pudingi. Piškote imaš v DM znamka Alnavit Frei von (rumena škatla) ali pa v leclercu imajo na oddelku kjer je dietna hrana piškote brez jajc in mleka ter vegansko čokolado ali pa čokoladni namaz-evrokrem (brez mleka). LP

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
3.7.2011 21:22:16   
Meemee
Hvala vsem. Našla jogurte Wot no dairy?, čoko puding, pa DM čokoladni namaz, pa tudi kozji sir, samo ji je ovčji boljši.

Lp vsem user posted image

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
9.7.2011 11:04:21   
baaaa
živjo,
imam 7 mesečnega fantka, ki je prebolev alergijo na kravje mleko, uporabljala sva aptamil ADC, tko da mi je še ostalo 12 škatel. če jih katera rabi naj mi sporoči,
lp  katja

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
11.7.2011 11:44:13   
Meemee
Hvala, ampak jaz jo dojim in zaenkrat ne rabim.

(odgovor članu baaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
16.8.2011 10:57:23   
Tinka Boninka
Živijo,

tudi sama sem mamica dveh otrok, ki sta oba alergika na hrano. No, starejši je že prerasel alergijo na mleko, mlajši pa jo še kar ima. Še vedno je na strogi dieti brez mleka in mlečnih izdelkov, pije pa Allernovo. Kravjega in ovčjega mleka ne sme piti, ker ima alergično reakcijo tudi po tem.

Velikokrat smo iskali hrano zanju po raznih trgovskih centrih, a je izbira zelo slaba, cene pa visoke. S težavo smo našli že primerne otroške piškote brez mleka. Pa še zelo slaba jedca sta oba, tako da smo imeli vedno težave s tem, kaj jima sploh ponuditi za obrok.

Zadnjič mi je kolegica omenila, da se je odprla nova spletna trgovina s hrano za alergike Moja alergija. Pokukala sem gor in našla polno zanimivih stvari, pa še cene so znosne. Če vas zanima, si oglejte http://www.mojaalergija.si.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
23.8.2011 14:22:56   
s.armani
Živijo.

Tudi naš sonček ima alergijo na kml in jajca. Ker se še dojiva, sem na dieti že dobra 2 meseca. Najprej je bilo teško, saj sem morala prebrati vsako deklaracijo, zdaj pa smo se že navadili, čeprav mi na vsake toliko časa zadiši kaj kar ne smemuser posted image Mi kupujemo v Mullerju, Sparu, Mercatorju, DM.. Pri nas je največji problem ta, ker ne smem pojesti namreč nič kar bi lahko vsebovala sledi jajc ali mleka. Tudi nobeni oreščki, paradižnik, začimbe, paprika, paštete, hrenovke, morski sadeži, tuna v konzervi,konzervirana hrana,hrana z aditivi-marmelade, kompoti(vse samo domače narejeno) ne pridejo v poštev. Plamil ima dobre izdelke- čokoladni namaz, majonezo brez jajc, v DM dobim pašteto sojino, pijem pa večinoma riževo in pa sojino mleko- navadno, čokoladno. Tudi sojini narejeni pudingi se dobijo s čokolado in vanilijo, mnjam. V Mercatorju kupimo kruh-Krjavelj,Skorjavc, ki ne vsebujeta nobenih dodatkov. Kdaj približno se stanje izboljša?? Malček bo star 4 mesece, na dieti pa moram biti do dopolnjenega 6 meseca, potem pa spet testiranje. Kako se druge mamice spopadate z dieto??? Imate kakšne recepte??
Pozdravček vsem pa velikooo sončka user posted image


(odgovor članu Tinka Boninka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
23.8.2011 14:52:13   
Tinka Boninka
Pri nas se je vse skupaj šele začelo z dodajanjem mleka, tako da smo pri starejšem sinu alergijo ugotovili pri 4,5 mesecih. Nato sem bila na dieti tudi sama, dokler sem dojila. Alergija mu je izzvenela pri 3 letih.

Pri mlajšemu smo alergijo ugotovili šele pri 7 mesecih, vendar sem mu že takoj, ko mi je začelo zmanjkovati mleka, začela dodajati Allernovo, saj jo je imel starejši sin na recept. Sedaj je mlajši star dobre 2 leti in pol, pa se izvidi kar še ne izboljšujejo, tako da bo pri njemu verjetno trajalo nekoliko dlje časa. Ponavadi pa alergije na hrano pri otrocih izzvenijo tja do 3. ali 5. leta.

Drugače pa recepte za alergike najdeš tudi na spletni strani Moje alergije http://www.mojaalergija.si/recepti-za-alergike.html/. Imajo tudi polno koristnih nasvetov na temo alergij.

(odgovor članu s.armani)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
8.9.2011 10:35:48   
alenka1989
Če še katero zanima, bo imela dietetičarka Andreja Širca Čampa (to je tista s pediatrične klinike) v Ljubljani delavnice za otroke z alergijo - kravje mleko in jajca.
[color=#0000ff size=3]http://www.novalac.net/novalac-klub/jejmo-in-se-smejmo/delavnica-kluba-novalac/

Tam bomo verjetno tut dobili kakšne ideje za recepte :)

(odgovor članu Tinka Boninka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
9.9.2011 21:06:35   
tamina
meemee, jaz NUJNO rabim Aptamil ADC, ker mi je potekel recept, na kontrolo moram pa še dva meseca čakat!! So mi pa rekli v bolnici, da alergijo punčka sigurno še vedno ima in naj kar nadaljujem z ADC in pač plačujem polno ceno do ponovne kontrole. Je pa to RES strošek brez recepta, tako da prosim javi mi, če imaš še to mleko in po kakšni ceni bi ga lahko prodala. Moja telefonska je 040 387 008- lahko me tudi pokličeš... Hvala vnaprej in lp.

(odgovor članu alenka1989)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
10.9.2011 20:58:57   
Meemee
Tamina - baaa je tista, ki ima ADC. Jaz ga (še) ne uporabljam. Najbolje, da ji ZS pošlješ user posted image

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alergija na kravje mleko in sojo
11.9.2011 18:05:02   
tamina
Meemee, najlepša hvala, da si me opozorila na napako in sori user posted image lp

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?