|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na mleko in mozoljčki
17.2.2005 16:17:11   
Divja vijolica
Živjo!
Ali katera ve koliko časa traja da izginejo mozoljćki na obrazu? Moj sin je star skoraj 3 mesece, pri 1 mesecu so mu ugotovili alergijo na mleko in mlečno izdelke. Od takrat jaz ne jem nobenih mlečnih izdelkov ali mleka. Problem je, ker ima po obrazu še kar dosti mozoljčkov,čeprav dosti manj kot pred mesecem. Včasih se mu naredi tudi kakšen velik (ta pravi) mozolj. Imam kremo na recept, vendar naj bi tanjšala kožo, zato je ne bom več uporabljala, pa še pomaga ne.
Ali ti mozoljčki pri alergiji sploh kdaj zginejo? Res sem že zaskrbljena, moja prehrana pa je že sedaj zelo skopa tako da ne vem več čemu naj se še izogibam, da bo bolje.

Hvala za pomoč!;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Alergija na mleko in mozoljčki
17.2.2005 16:28:09   
Anonimen
Mogoče ima pa še kakšno alergijo. Če ga polno dojiš si poskusi po en teden sistematično izločat bolj alergeno hrano iz jedilnika.

Drugače je pa možno, da se mu koža čisti in se bo samo popravilo.
Umivaj ga s toplo vodo in kamilicami. Če je koža suha ga maži z bepanten mazilom

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Alergija na mleko in mozoljčki
18.2.2005 9:04:51   
Anonimen
Izogibaj se vsej hrani ki vsebuje laktacide.
Uporabljaj sojine izdelke:mleko jogurte sire,če imaš rada.
Mozoljčki pa ko se bo telesce očistilo alergena bodo počasi izveneli.

(odgovor članu Divja vijolica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 10:03:38   
Willson
http://www.atelje-doria.si/e-knjige/naravno_zdravje/6_poglavje.html
Nekaj o kravjem mleku, če katero zanima

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 10:14:08   
Willson
ttp://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/Junij/naslovna_tema_5.htm
Tudi to se mi zdijo kar fine informaije za nas mamice.
lp

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 10:17:51   
Willson
http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/Marec/naslovna_tema_5.htm
Upam, da bo ta link deloval.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 10:20:33   
Willson
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/knjiga_alergije/uvajanje_goste_hrane.php
No to pa je še en link, ki upam, da vas bo zanimal.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 17:32:20   
Divja vijolica
Pozdravljene!
Ravno včeraj je :duda: dobil še več pikic. Res ne vem kaj je to. Alergijo naj jajca so ovrgli, krvni testi so pokazali negativno. Malo sumim sojo? pomaranče?, namreč jedla sem piškote, kjer je sojina moka. V bolnici, kjer so me pitali z obupnim sojinim mlekom, je imel največ pik, še po telesu. Sigurno pa je alergičen še na nekaj drugega, vendar pediatrinja pravi, da na tako majhnih ne delajo drugih testiranj kot na mleko, jajca, pšenico. Upam, da ni alergičen na pšenico. Razmišlajala sem tudi o bioresonančni terapiji, da vsaj povejo na kaj je alergičen. Hvala vam za odgovore.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 17:41:29   
Divja vijolica
Pa še to. Članek o kravjem mleku se mi zdi čisto logičen, kravje mleko za teleta, človeško za dojenčke!

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 18:36:14   
Willson
Tisa sem že nekaj pisala o hrani za dojenčke in sicer ravno včeraj pod celiakijo. Jaz bi na tvojem mestu obiskala pediatra alergologa. Ne vem ali ima tvoj:duda: mogoče tudi kakšne kolike oz. krče. Jaz bi na tvojem mestu iz prehrane izločila vsa potencialna možna živila, ki bi lahko bila alergena ( morske ribe, svinjina, med, jajca, agrumi- predvsm kivi, jagode, čokolada, mgoče kakšno suho sadje vem, da povzročajo alrgije npr. suhe marelice, .... Ne vem mogoče še kakšno živilo, ki ga veliko uživaš.) Paziti moraš tudi na skrie alergene npr.mleko v kavi, kapučino,... Saj to ne bi bilo za dolgo, ko bi pa izpuščaji izgiili, bi pa začela uživati živila, ki sem jih izločila postopoma npr. 1teden samo čokolado, pa bi opazovala, po katerem živilu bi se pojavili izpuščaji. Koliko pa je tvoj :duda:star in kdaj so ugoovili, da gre za alergijo? Zanima me tudi, ali imate kakšno žival? Je kdo v družini na kaj alergičen? Imate kakšne tepihe, suh in vroči zrak v stanovanju? Uporabljaš kakšen prašek, mehčalec,kakšno parfumirano olje za nego:duda: Je pa ponavadi tako, da se tudi s testi ne da ugotoviti na kaj smo alergični in mormo dosti krat sami ugotoiti kaj bi to lahko bilo. Sklepam, da gre za alergijo, če ti je pediatrinja to potrdila. Vem, da ti nisem kaj dosti pomagala, želim pa ti ,da bi to z :duda: čimprej porihtala. LP

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.2.2005 19:41:13   
Divja vijolica
Hvala Willson za zanimanje!

Moj:duda:je star 3 mesece, alergijo so mu ugotovili pri 5 tednih. Krčih nima nobenih in jih tudi ni imel.:bravo: Vse kar si napisala da je alergeno jaz jem, razen medu, kivijev. Za skrite alergene vem in pri tem pazim, čeprav je včasih nemogoče. Imamo majhnega psa, ki z nami tudi spi :(, upam da ni alergičen nanj ( ko sva bila v bolnišnici 5 dni, mu pike niso izginile, kvečjemu pomnožile). V družini ni nihče alergičen, razen od moža sestra na pršice in moja sestrična na nekaj (še sama ne ve na kaj). Prav vroče nimamo v stanovanju 19-20 stopinj. Olja ali kreme za nego ne uporabljam, tudi mehčalca ne več.
Vem najbolje bo, da si naredim načrt prehrane, bo težko ampak upam da bo šlo.

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Alergija na mleko in mozoljčki
27.2.2005 1:06:39   
Annny
Zanimivo...

http://www.svet-je-lep.com/phorum/read.php?f=4&i=826&t=826

LP:rozica:

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Alergija na mleko in mozoljčki
27.2.2005 1:07:00   
Annny
še enkrat

http://www.svet-je-lep.com/phorum/read.php?f=4&i=826&t=826

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Alergija na mleko in mozoljčki
8.3.2005 9:38:27   
piščanc
upam, da ne bom koga užalila, ampak jaz mislim, da se pretirava s temi alergijami

tudi če je otrok alergičen na kako hrano to, in ponavadi je tako, preraste v dnevu, tednu, mesecu, letu... ko njegova prebavila zrastejo. zato ne obupuj in ne kompliciraj glede prehranjevanja, izloči mleko in mlečne izdelke, če so ugotovili alergijo
mozoljčki pa ne bodo izginili, če boš izločila alergene, treba jih je pozdraviti, kaj pa je primerno za tvojega otroka in te mozoljčke pa je vedno različno. mogoče umivanje s prekuhano vodo, s kamilicami in sveda potem kožo namastiti z bepanthenom, mandljevim oljem, kremo, ali pa samo puder, drug pralni prašek, pa daljše izpiranje
poizkusi različne stvari, saj se vidi po parih urah ali dojenčku pomaga ali ne
nam trenutno najbolj odgovarja ognjičevo olje, dejstvo pa je da se otrok odziva na spremembe, ki jih doživlja in dvomim, da se temu da izogniti

seveda je to samo moja izkušnja, nimam izkušenj z resnimi alergijami, niti ne vem, kako resno je to pri tvojem otročku

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Alergija na mleko in mozoljčki
8.3.2005 11:40:25   
Divja vijolica
se strinjam ninočka, mene res nisi užalila, kar si napisala je čisto res.
To je moj prvi otrok in prva alergija v življenju tako da res nisem in še ne vem veliko o alergijah. Veliko se pričakuje od zdravnikov, ki pa ko jih nekaj vprašaš ne vedo odgovora. Ampak jih razumem, saj so samo ljudje.
Vsak dan nekaj novega izvem in s tem me je tudi vsak dan manj strah. Včeraj so mu naredili teste tudi na pšenico, banane, jabolka,... vse je bilo negativno.Vzeli so mu kri, da naredijo teste na pšenico in mleko. V bistvu nima nobenih izpuščajev v pregibih tako da sedaj sploh ne vem če ima kakšno alergijo. Ima zelo zelo suho kožo po obrazu, sedaj ga mažem večkrat na dan s kremo (olivno olje) in stanje je veliko boljše. Saj pravim, tega nisem vedela in tudi ne bi, če mi ne bi zdravnica končno povedala, če se koža redno ne maže s kremo, da je potem še bolj razdražena in suha in flekasta. Upaam da nima nobene alergije, tudi jezna nisem na zdravnike, če so mi postavili napačno diagnozo, samo da je vse ok z mojim:duda:.

lp

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Alergija na mleko in mozoljčki
8.3.2005 15:00:24   
piščanc
joj, super:bravo:

sem zelo vesela, da se je vse obrnilo na bolje, fino se mažita in cartajta pa bo kmalu lepa kožica

tudi jaz se trenutno bojujem s preostalimi mozoljčki na mojem :duda:, danes sem izločila mleko in mlečne izdelke iz prehrane, če so slučajno krivci, toliko da se pozdravimo, potem pa naprej
od ponedeljka uporabljam ognjičevo olje (prej kreme), pa je stanje skoraj superca, še malo


(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Alergija na mleko in mozoljčki
26.3.2005 15:51:02   
Andreja77
Pozdrav!
Imam eno vprašanje. Moj sonček Livia je stara 2 meseca. Ker ne morem dojiti sem ji dajala Aptamil 1. Po mesecu in pol je začela bruhati, zato sem kupila Aptamil AR, ki je bolj gosto. Po njem ni več bruhala, je pa dobila polno mozolčkov po obrazu in čisto rdeča je. Kaj sedaj?
Mogoče kdo ve, katero mleko je še podobno, da po njem nebi bruhala ali bila alergična?

Lp, Andreja:rozica:

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?