|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 17:23:31   
XXYY
Živjo!

Kot vam že naslov pove, kaj bi rada izvedela.
Naša je te kapljice dobila pred 1 tednom in sem ji takrat začela dajati postopoma, vsak dan eno kapljico več. Pa se mi zdi, da se zadnje čase full zvija in full user posted image user posted image user posted image , pa še ko poje dojeno mleko, mi nekaj zbruha ven in mi tudi še poliva zraven. Zelo pogosto mi poliva in tudi bruha (vsaj 5x ali še več naredi to na en obrok). Zdaj se pa res sprašujem, če niso za to krive te user posted image AD3 kapljice.

Pa imave kapljice iz Koroške za krče, pa nič ne pomagajo odkar so te kapljice za kosti. Ne vem, kaj naj naredim, saj mi je full hudo ko jo vidim in slišim jokati!

A ve uporabljate te kapljice ali katere druge?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 17:24:59   
kofetek2010
ja tako je, žal!user posted image

mi2 imava Oleovit iz Avstrije in je vse OK user posted image

aja, proti krčem imava kaplice iz lekarne Škofljica in Avstrijski Lefaxin! user posted image

< Sporočilo je popravil jana73 -- 10.2.2006 17:26:41 >

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 17:27:49   
Udb
Ja, so krči po kapljicah. Zato tudi midva uporabljava Oleovit D3 in zdaj je OK!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 18:08:53   
Anonimen
Ja, točno tako. Zato smo jih mi ukinili do konca 3. meseca, potem pa sem jih spet dajala dalj, ko so krči minili.

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 18:14:59   
nejcko
Jap, povzročajo. Tudi mi smo zato prešli na Oleovit D3 iz Avstije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 18:34:30   
soncek&luna
jaz pa mojemu user posted image  kapljic sploh ne dajam... dobila sva Plivit D3... ker se ne dojiva in je na adaptiranem mleku, je pediater rekel naj mu dajem samo po eno kapljico... baje je tega vitamina dovolj v tem mleku... poskusla sem ene tri dni, pa ga je se ta ena kapljica zvijala... mogoce mu bom zacela spet dajat, ko bo dopolnil 4 mesece...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 18:38:53   
t_t_y
Naš je bil tudi po teh kapljicah tak revček, da smo jih čist ukinli.

lp

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 18:47:18   
PIKA
Zelo zanimive ugotovitve! Najprej: otroku naj bi v prvih šestih mesecih popolnoma zadostovalo SAMO materino mleko, vendar ker očitno ni tako, je potrebno dodajati AD3 kapljice ???, kar pa povzroča hude krče. Da bi to ublažili, moramo dodajati kapljice proti krčem, vendar ne pomagajo. Če pa dajemo ali pa morda samo dodajamo adaptirano mleko, teh težav ni. Kaj bodo v tem primeru rekle stroge zagovornice samo dojenja? Ali ni škoda, da otroci trpijo le zaradi njihovega propagandngea prepričevanja? Ali se morda motim?

(odgovor članu t_t_y)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 20:08:18   
BlankaT
Pri nas smo tudi ugotovili, da kapljice AD3 povzročajo krče. Smo jih pri prvem ukinili do 4 meseca in jih potem začeli dajet, pa je mali čisto vredu. Sedaj pa sem tudi probala s 3 na dan, pa je bila prava katastrofa. Bomo še počakala kakšen mesec da bo tamala stara vsaj 3 mesece in ponovno probali.

Lp, Blanka.



_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 20:46:48   
MajaPRO
Ko smo pri 1 mesecu dobili AD3 kapljice, mi je patronažna svetovala, naj mu jih dam vedno v dopoldanskem času (ni povedala zakaj, sem pa kasneje pogruntala, da najbrž zaradi napenjanja). Jaz se tega držim in malega po njih ni nič napenjalo.

(odgovor članu BlankaT)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 20:48:56   
Naja31
Ja, povzročajo.
Nas je pediatrinja na to opozorila, saj zato pa jih moraš dajati postopoma in zjutraj.
Mi na srečo nismo imeli nobenih težav, sem mu jih pa dajala res postopoma, tako da smo šele v treh mesecih priđli do sedmih kapljic.

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 21:32:16   
XXYY

Hvala vsem za odgovore! Me pa zanima še eno vprašanje!


A je možno, da te AD3 kaplice povzročajo tudi polivanje in bruhanje mleka (dojenega) oz. bolečine v želodčku (podiranje kupčkov)?

Joj, naša Lara je bila danes res prav boga že celi dan. Upam, da bo zdaj vsaj malo zaspala, ker jo že cel dan prav matra.

Zahvaljujem se vsem za vaše odgovore.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 22:36:13   
nana 27
Pri nas je polival dokler nismo vzpostavili reda, saj tudi mali želodčki rabijo čas za prebavo. Pri nas najhuje poliva, če je zaprt. Polivajo vsi otroci. Včasih imajo samo obdobje polivanja, ki mine po enem do dveh tednih. Če pa se prevečkrat ponavlja in otrok ne pridobiva na teži, potem te pošljejo na preiskave zaradi refluksa. Pri krčih je ponavadi tudi več polivanja. Meni se je zdelo, da se je revež pri krčih kar tolažil s hrano in bil tak požerušček, da je nonstop polival (prave luže, cunje smo menjali kot po tekočem traku), ampak na teži je pa lepo pridobival. Če si predstavljaš, da je pridno polnil trebuščka, kakal ni...je pa skozi usta ven prišlo user posted image  Namesto AD3 kapljic v Avstriji kupi Oleovit D3. Posvetuj se še s pediatrom. Nam je Oleovit predlagala prav pediatrinja. Ne potrebuješ recepta pa še drag ni. 15ml tega olja stane 3 eure (se mi zdi). Tam daješ le eno kapljico. Daš jo dopoldne, da v primeru, če že pride do krčev, vsaj ponoči spiš. Zdaj prihaja počasi pomlad pa boš punčko večkrat na sončka dala, da bo dobila naravni D vitamin.

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 22:57:56   
NRMM
Jaz svoji niti nisem začela dajat AD3 kapljic, ji pa dajem avstrijske Oleovit D3 vsak dan po eno, kar zadostuje.
Krčke pa blažimo z Lefaxinom in res pomaga,danes smo bili popoldne že skoraj brez njih user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
10.2.2006 23:26:24   
KIRA
ja, je možno. sem že od več mamic to slišala. zato pa baje doktorji pravijo, da najprej začet z 1, pol 2, pol 3... da se telo navadi)

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali mogoče AD3 kapljice povzročajo KRČE???
11.2.2006 10:06:32   
soncek&luna
Pika, da ne bo pomote... moj user posted image  je imel krce, samo ce sem mu dala kapljice D3 je imel se hujse... tako, da ravno ne drzi, da pri adaptiranem mleku ni krcev... je pa res, da je vsak malcek osebica zase, ene krci matrajo ce jim kaj dajemo ali pa nic... eni pa teh krckov sploh nimajo

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?