|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 10:52:07   
vesoljcek
Pozdravljene !

Čeprav je bilo o odnosih s taščami in tasti že veliko napisanega pa bi  (glede na veliko pogovorov s kolegicami) odprla temo o tem, ali vas tašče sploh obdarijo za vaš osebni praznik, novo leto,...

1. ali vas tašča sploh obdaruje
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos")
3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž.

Vas te zadeve kaj prizadenejo, ali vam je vseeno in ne dajete tem stvarem velik pomen.

Če se vam zdi debata zanimiva, bi bila vesela vaših mnenj in  izkušenj, bomo imele "ženske" vsak kaj premlevat.


< Sporočilo je popravil vesoljcek -- 8.3.2009 11:06:19 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 10:54:50   
Splišni
Meni je glede daril  čisto in popolnoma vseeno. Bolj mi ne bi moglo biti.

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 10:57:36   
Anonimen
Meni je glede daril  čisto in popolnoma vseeno. Bolj mi ne bi moglo biti.


Enako.
Zadnja stvar na svetu, ki bi jo premlevala.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 11:20:51   
benika
1. ali vas tašča sploh obdaruje ponavadi ja
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos") ne
3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene ne
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno vseeno
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž. mi dol visi, kaj se govori

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 11:38:32   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: vesoljcek


1. ali vas tašča sploh obdaruje - vedno, rojstni dan in božič
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos") - obdarujeme, kot vse ostale in ni tip prilizovanja

3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene - za rojstni dan vsi dobimo isti znesek v kuverti, za božič tisto kar kso rabi v cca. enakem znesku
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno - ful sem vesela, vedno znova ganjena, saj pri meni doma nikoli niso dajali nič na to in še vedno ne, če pa ne bi blo nič, pa ne bi bila užaljena
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž. - se še ni zgodilo, če bi se, pol verjetno res ne bi bilo denarja



(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 11:48:45   
Anonimen
ma ljudje božji, kako se vam sploh da obremenjevat s taščamiuser posted image

Meni ponavadi čestita in včasih mi kaj podari, na zadnji RD pa se sploh ni spomnila, je verjetno pozabila ali kaj. Ampak da bi se s tem obremenjevala, prosim vas lepo no, itak imam vsakodnevno toliko skrbi da je to čisto nepomembno.
Edino če je to en izmed vaših večjih problemov, potem pa ste lahko zelo srečniuser posted image

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 12:04:18   
Najaa
Men tud ni jasno, kaj se tako obremenjujete s taščami. In koliko enih misli okoli tega, ali daje darilo iz srca ali ne vem zakaj. Meni dol visi za to.
Imam pa lep odnos s taščo, mogoče se zato ne sekiram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 12:08:17   
bskrle
Ne.
Pošlje pa kak šopek ali kakšno hrano, ker ima mož tudi takrat rd.
Sicer pa od nje ne gremo praznih rok.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 12:15:30   
vesoljcek
Naja in Tamika ne vem zakaj se tolko razburjata, smo pač odprli neko novo temo, kot jih je odprtih že tisoče in če vama ne paše pač ne bereta in ne pišeta, pljuvat pa tudi ni potrebno. Če druge to zanima, je to njihova pravica in osebna odločitev.

Če imata vedve čudovit odnos blagor vama, vsi ga nimajo, ker smo ljudje pač različni.

< Sporočilo je popravil vesoljcek -- 8.3.2009 12:17:28 >

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 12:44:44   
nuala
Ne, moja tašča je že res stara in je v domu ostarelih. Ne ve, kdaj imam RD. Niti od nje ničesar ne pričakujem.
Da pa otrokom kakšen EUR, kadar se vidimo. 

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 12:57:37   
Anonimen
Uh ... moja v.d. tašča je zlata!!! Med mano in mojim dragim glede daril nikoli ne dela razlik in vedno se spomni na rd, pa tudi za božič dobimo vsi kako malenkost. Ni pa zlata samo zaradi daril, ampak je zlata predvsem za to, ker se ne vtika, ni hinavska, se na daleč vidi, da je zares vesela ko nas vidi, pa vedno nam kak štrudelj ali sladoled prinese ... skratka mislim, da imam na tem področju preklemansko srečo! user posted image

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 13:39:47   
Anonimen
Če že dobim kakšno darilo, dobim malenkost, majhno pozornost. To mi je lepo, čeprav se mi niti približno moj rojstni dan ne zdi tako pomemben, da bi me kdorkoli moral obdarovati ali čestitati. Mirne duše ga lahko vsi preskočijo, ker mi svojo ljubezen in pozornost izkazujejo na veliko drugačnih, pomembnejših načinov.Važno, da se lepo razumemo, da se usedemo, pomenimo, občasno celo skregamo user posted image .
Kaj si misli o meni, pa mi je vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 14:07:01   
Vijoličarka
1. ali vas tašča sploh obdaruje
 
Da, obdaruje me.

2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos")

Ne, nimam občutka. Tašča je vzgojena, da se družinskega člana za r.d. in za novo leto obdaruje. Ima pa glede obdarovanja neko tremo.

3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene

Darilo je darilo in nikoli ne razmišljam ali je moje darilo bolj ali manj pomembno glede na druge. Vem da se skupaj s tastom trudita, da bi mi podarila nekaj, kar bi me veselilo. Hec je, ker vesta, da sem zelo 'sladka', mi stalno podarjata neke čudne italijanske variante čokoladnih bonbonov, ki jih pri nas nihče ne more jesti. To še najbolj jezi moža, ki jih potem razda okoli.  Možu ne dovolim, da bi tašči kaj rekel, ker mislim, da bi jo prizadelo, saj mi jih podarja z najboljšim namenom. In rezultat je res dober - potem se manj redim.user posted image

4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno

Vesela sem, vsekakor, ni mi pa bistveno. Mož mi za 'zapovedane praznike' nikoli ničesar ne podari, saj ima še hujšo tremo kot tašča. Čisto otrpne in sploh ne ve, kaj bi kupil in kako bi dal. Zato pa toliko raje 'na čisto navaden' dan prinese kakšno darilo - nekaj kar mi je všeč, tortico, čokoladico, kakšno rožico, me nažene v trgovino in mi kupi kakšno bluzo, kozmetiko ali knjigo. Odnosi so pomembnejši, kot darila. Tašča me ima zmerno rada, to vem. Marsičesa v zvezi z menoj ne razume in ne odobrava, vendar je sprejela, da je to tisto, kar si njen sin želi.

5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž.

Tega ne poznam. Poleg tega od tašče (in tasta) nikoli nisem pričakovala nobenih finančnih sredstev, ne tako ne drugače. Nič nama nista pomagala, čeprav sva včasih krepko gagala, tast in tašča pa sta si privoščila prijetno življenje. Vendar je bila to moja zavestna odločitev - vsako pomoč bi bilo treba krepko plačati z vtikanjem v najino življenje in to desetkratno. Njun denar in ostalo premoženje je pač njuno in meni je čisto vseeno, kaj s tem delata, meni nič ne manjka, za kar sem poskrbela sama.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 14:50:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesoljcek
Naja in Tamika ne vem zakaj se tolko razburjata, smo pač odprli neko novo temo, kot jih je odprtih že tisoče in če vama ne paše pač ne bereta in ne pišeta, pljuvat pa tudi ni potrebno. Če druge to zanima, je to njihova pravica in osebna odločitev.

Če imata vedve čudovit odnos blagor vama, vsi ga nimajo, ker smo ljudje pač različni.


hehe malo si me narobe razumela, nimam nič proti če odpirate takšne in drugačne teme in niti slučajno ne pljuvam po nobenem, ne vem od kod si to razbrala, mi je pa žal zate in za druge ki imajo podobne problemčke kot ti, da se sploh obremenjujete s tem, ni škoda?
Moj odnos s taščo ni čudovit oz. takšen kot bi si ga želela, ampak tako pač je, ne sekiram se zaradi tega, ker ni vredno, sam to.

(odgovor članu vesoljcek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 15:08:52   
Gina
MOja tašča da mnoooogo več na drobne pozornosti kot jaz. Ona bi vse, kar ima nam dala, pa še kaj zraven. Problem je, ker nima denarja, pa se potem zaradi tega malo sekira.
Drugače pa imamo v familiji vsi sindrom pozabljanja na pomembne dneve, vključno z mano. Pri nas recimo moj oče pozabi, da imam jaz rojstni dan, da o otrocih sploh ne govorimo, pogosto ne dobimo nič, ampak res popolnoma nič za rojstnodnevno darilo, moj mož pa še nikdar ni od njih dobil ničesar v vseh letih, ker oče k nam ne pride, ker se težko premika...tako da če bi se zato sekirala, bi bila lahko že v grobu. Brez smisla, so mnogo pomembnejše reči v lajfu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 15:12:34   
Belika


1. ali vas tašča sploh obdaruje: DA
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos")- NE
3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene -NE
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno-VESELA
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž.- DO TEGA ŠE NI PRIŠLO

Vas te zadeve kaj prizadenejo, ali vam je vseeno in ne dajete tem stvarem velik pomen.


Pri mojemu doma nikoli sicer ni bilo v navadi neko obdarovanje. Klasika - čokolada in kava - za novo leto, rojstni dan, dan žena itd, itd... Nič posebnega in če so tako navajeni me ne moti. Osebno sicer prinesem vedno drugačno darilo, in vedno lepo zavito. Žal se ne počutim vredu če dam iz rok nekaj kar se vidi da sem kupila 10 min nazaj na bencinski, in po možnosti še v navadni prozorni vrečki. Zato dam jaz darilo za vso njihovo žlahto zaviti (bolj zaradi mene, ker dam rada iz rok da zgleda tudi vizualno lepo), vendar zato ne pričakujem da bom od njih dobila isto - vem da bo vedno kava in čokolada (v navadni vreči iz trgovine ali pa kar v roko brez vrečke). Me pa zmoti, ker njegova sestra ponavadi vedno pozabi, nima časa in vedno razne izgovore najde ko jaz ali moj kaj praznujeva. Saj kot pravim ne pričakujem veliko, ampak tisto čokoladico bi pa lahko prinesla iz gole vljudnosti...

Sicer tudi jaz za darila njim ne zapravim celega premoženja- ampak bolj malenkosti, ampak pač sem tak človek, da dam rada iz roke stvar tako da se bom tudi jaz dobro počutila. Od njih pa vem, da so pač velika družina in kaj veliko pozoronosti nato niso nikoli dajali in me res to ne moti (če bi me bi se verjetno tudi jaz nehala truditi za njihova darila).

Danes npr. sva vsem kupila vrtnico (njegovim sestram samo 1 vrtnico, tisto za mami pa malo bolj aranžirano), dobila pa sva od tašče in vsake sestre (razen seveda ene spet) kavo.
Sem bila čisto vesela... pa čeprav vedo da sedaj ko sem noseča ne pijem kave-mi bolj to pomeni, da se je nekdo spomnil kot pa kaj je prinesel ;)...se mi je pa butasto zdelo, da tista, ki spet ni prinesla potem reče, joj saj jaz bom pa drug teden prinesla... (sem si mislila, hvala ne rabiš, saj tu ne gre za neko materialno stanje ampak za malo pozornost in drug teden sploh ne bo več prišla do izraza, dan žena je danes in danes ti pozornost nekaj pomeni, drug teden izgubi svoj pomen...)


< Sporočilo je popravil Belika -- 8.3.2009 15:14:47 >

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 17:07:08   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: vesoljcek

Pozdravljene !

Čeprav je bilo o odnosih s taščami in tasti že veliko napisanega pa bi  (glede na veliko pogovorov s kolegicami) odprla temo o tem, ali vas tašče sploh obdarijo za vaš osebni praznik, novo leto,...

1. ali vas tašča sploh obdaruje
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede svojega sina in otrok ("priliznjen odnos")
3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž.


Vas te zadeve kaj prizadenejo, ali vam je vseeno in ne dajete tem stvarem velik pomen.

Če se vam zdi debata zanimiva, bi bila vesela vaših mnenj in  izkušenj, bomo imele "ženske" vsak kaj premlevat.



sicer (še) ni tašča, pa vendar...

1. da, oziroma nič drugače, kot ostali. včasih se še v moji "izvorni" družini ne obdarujemo, kakor nas prime.
2. ne
3. ne
4. da, darila sem vesela, ne bi pa premlevala in bila depresina ali užaljena, če ga ne bi bilo
5. se ne govori, denarja itak nikoli ni user posted image

Ergo, obdarovanje ni deljeno glede na osebo. To ni smisel obdarovanja. Če se obdarujemo, se zato, da se razveselimo.


(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 17:24:53   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: vesoljcek

Naja in Tamika ne vem zakaj se tolko razburjata, smo pač odprli neko novo temo, kot jih je odprtih že tisoče in če vama ne paše pač ne bereta in ne pišeta, pljuvat pa tudi ni potrebno. Če druge to zanima, je to njihova pravica in osebna odločitev.

Če imata vedve čudovit odnos blagor vama, vsi ga nimajo, ker smo ljudje pač različni.


Kaj sem pa popljuvala? Pravim samo, da mi ni jasno. Moj odgovor je bil, da mi dol visi za darila in ali se spomne ali ne.

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 17:40:39   
rija
Ja, dobim od tasta in tašče klasičnih 50 eur v kuverti...ampak to mi je tak "mus"user posted image  in če po pravici povem, ta darila tudi vedno nekje obsedijo...sem ravno januarja našla kuverto z temi 50  euri.....user posted image

jaz rada obdarujem in sem rada obdarovana. vendar ne materialno.

danes recimo sta mi moj dragi in moj sinek v parku nabrala šopek zvončkovuser posted image user posted image imam raje darila, ki so podarjena s srcem ne pa z denarnico.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 18:10:32   
aprilčica07
Tašča me obdaruje, darila niso slinasta in prisiljena, ampak so podarjena z enim namenom. Moja tašča je fanj ženska.user posted image user posted image Ne dela razlik, no, mogoče malo drgači glede na njenega zeta, kot name, ma le zato, ker on pri bajti že 20 let, jst pa  bistveno manj.... Ve, da nisem idealna nevesta, ampak me sprejema tako kot sem:)

Lih prej so bli tle, tast in tašča. Sem dobila nabrane zvončke in telohe.  user posted image    

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 18:16:53   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: vesoljcek


1. ali vas tašča sploh obdaruje
Ja
2. ali čutite, da ste obdarovane samo zato, ker tašča meni, da bo s tem bdržala  nek pristen odnos vsaj glede
svojega sina in otrok ("priliznjen odnos")
Ne
3. se vam zdi, da dobite manj pomembno darilo glede ostalih in ste užaljene
Ne
4. ste vesele, da sploh kaj dobite ali vam je vseeno
Vesela sem
5. kaj si mislite o tem, če se okoli vašega roj. dneva govori, da ni denarja, nato  pa zelo hitro ugotovite, da je vse ena velika laž.
Kaj takega se še ni zgodilo




(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 18:35:16   
nanč
Se spomni-ta vedno za vsak roj.dan,in znesek ni nikoli mali,potem mi je vedno nerodno in jima stalno govorim,da naj ne dajeta tolikouser posted image .Se obdarujemo za božič,nič se ne pozabi,pa četudi gre za male pozornosti.Za dan žena je tast vsem(meni,tašči,svakinji)kupil rožeuser posted image .Tudi,če se ne bi tako obdarovali,ne bi imela kaj čez njiju za rečt,ker bolj zadovoljna z našim odnosom ne bi mogla biti!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 19:24:41   
Volga
Vedno mi podari kaj lepega, kaj takega,kar je res samo zame. Za RD najlepši šopek iz domačih kal in sivke, to je že standard, za novoletne praznike malenkosti, tudi za veliko noč oz. začeteke pomladi, mi podari kakšno lušno stvarco, ne drago , ampak res izbrano z okusom in samo zame. Vedno se spomni name, jaz in moj in otrok pa nanjo. Smo normalni kar se tega tiče.

Edino še zdaj ne vem, zakaj mi reva vsako leto za RD podari domač tiramisu, ki pa ga sploh ne maram. user posted image Morda zato, ker je to ena redkih stvari, da jo naredi dobro. Pa tudi prav, ga pojem košček, njej na ljubo.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali prejmete darilo...?
8.3.2009 20:07:46   
fionca
Mene moja tašča ne obdaruje več, saj so najini odnosi s partnerjem tudi precej skrhani. Posledično tudi z njo. Na začetku se je zelo rada vmešavala v najin odnos in kupovala kar bogata darila, čeprav so bila včasih povsem neuporabna... Ni mi pa všeč, da sedaj ni niti toliko vljudna, da bi prišla in mi vsaj čestitala za rojstni dan. Moje mnenje je, da bi se morali v družini obdarovati tudi s taščami, ne glede na odnose. Pa ne mislim tu na draga darila, mislim predvsem na pozornost. Za božjo voljo saj je tukaj še njen vnuk, ki vse to spremlja in dobiva nekakšen zgled. Mislim, da je vsak človek toliko vreden, da se na njegov rojstni dan z drobnimi pozornostmi morajo spomniti vsaj najbližji sorodniki - vključno s tasti in taščami.

(odgovor članu vesoljcek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali prejmete darilo...?
9.3.2009 7:35:26   
Poka
No  mi imamo to tako narejeno - odraščala sem v družini, kjer je bil denar ena najvišjih vrednot. Zato so vsi mislili samo nase in tudi na darila ob rojstnem dnevu so gledali na tak način - pravzaprav, sem vedno dobila samo denar za rojstni dan, ja in - kao, ga nikoli ni bilo. Nikomur se ni bilo vredno potrudit za druge. No in priznam, zaradi tega se je tudi meni kdaj težko, amapak vem, da se moram in ne gledam na to, da bo darilo drago, ampak da se vidi, da sem mislila na to osebo.

Pri tašči je pa tako - imam zelo v redu taščo. Prva stvar, ki jim je pomembna, so odnosi med ljudmi. Denar ni pomemben, čeprav ga ona nima veliko. Pravzaprav so zelo težko živeli. Mi imamo tako urejeno, da se vedno zberemo v družinskem krogu za rojstne dneve, skupaj pojemo kosilo ali gremo ven na kosilo in tudi kupimo skupno darilo. Darilo je v vrednosti od 50 do 100 EUR, kar prispeva 6 oseb. Če je kdo trenutno brez denarja, se zmenimo, da kdo da manj, pa mogoče drugič več. Kupimo pa uporabna darila, kar kdo potrebuje  oziroma, premislimo, kaj bibilo komu všeč. Če ima kdo željo kupit nekaj večjega npr. ko smo si opremljali stanovanja, smo dali pa tudi denar  in si potem še sam prispeval do končne vrednosti.

Važna je pa pozornost. Pa ni važno, da je nekdo tak pa tak, vsak ima slabe in dobre lastnosti. Mislim, da se nebi smeli ozirati na to, če je nekdo tak, da ti ne paše, ne posnemat, naredi drugače. Mogoče bo pa enkrat začela razumet.

(odgovor članu fionca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?