|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:00:04   
kamilija
Pozdravljene!
Ker vem, da vas je to precej dalo skozi, bi prosila konkretne nasvete.
S partnerjem sva se junija skupaj vselila, julija pa dobila hčerkico. Žurke za rojstne dneve ali kar tako so itak vedno prisotne in so bile tudi pred najino skupno vselitvijo.
Situacija je pa sledeča. Greva ali gre se na vsak rojstni dan. Sorodnikov po njegovi strani 17 z njim vred. Praznovanja imajo tako, da k 11 od 18 grejo takrat, ko ima človek dejansko rojstni dan in potem ko praznuje. In vsakič, če se le da, spije precej. V sobotah, ko je praznovanje za vse, pa seveda še več.
No, potem so tu še moji, ki jih je sedem z mano vred.
No in nato ostanejo še prijatelji, ki jih je tudi šest. Takrat je seveda največja pijanica. Prejšnji vikend je prišel ob treh zjutraj in spal na sedežni. Včeraj oz. danes je pa prišel ob šestih zjutraj iz službene zabave!? Sem ga slišala, pa prišla pogledat.. je sedel za mizo in spal, slina mu je pa po majci tekla!?
In zdej se resno sprašujem, če ga sploh lahko spoštujem takega? Ali pretiravam?
Je pa tako,da sva danes mislila it po smrekico, pa še njegovo družino sva povabila na kosilo. Danes se mislim resno pogovorit, saj tega ne mislim prenašat..danes bi ga najraj prebutala.
Je pa tudi njegov oče alkoholik in vem, da ga tudi mami dostikrat useka.
Ne sliši se ravno rožnato...no sej kdaj kakšen pir manj spije.
Ne vem, kaj mislite? Naj spokam takoj ali še malo počakam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:25:01   
tanikaa
Spokati takoj ni treba. Takoj ga je potrebno postaviti pred dejstvo. Saj alkohol se lahko pije tudi kozarec, dva ali pa pir ali dva, pa konec. In seveda ne vsak dan. Eno je nazdrviti za roj. dan ali kaj podobnega, drugo pa je iskati vsak prdec za izgovor, da se ga lahko nacediš.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:27:16   
Primoza
Takoj spakiraj, če pogovor in pristanek na terapijo ne bo pomagal. Toliko pijače že resno škodi zdravju.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:30:52   
Looney27
Hm, jaz sem pred leti dajala nekaj podobnega skoziuser posted image - hvalabogu da brez otrok. Vedno sem upala da se bo popravil pa se ni in se tudi nikoli nebo. Zame je bila ta zveza po nekaj letih končana. Ugotovila sem, da se takega moškega ne da spremenit na bolje. Dlje boš čakala slabše bo tebi in ti boš tista, ki bo trpela in boš preobremenjena s tem.
Če se ob prihodu vajinega otroka ni spremenil se tudi zdaj ne bo. Dejstvo je da takim ni mar kaj si misli partner oziroma kakšne načrte imata naslednji danuser posted image , kar ti je tudi dokazal. V mislih ima samo tole " eh saj imava otroka in je itak moja (se ne rabim več truditi), saj kam bo pa šlauser posted image
Jaz sem bivšemu pol leta govorila da tako ne gre in ga skušala preobrniti - draga moja pozabi. No ko sem šla je pa klicaril pa jokal,..... ni da ni. Pol sem mu pa samo rekla da je prepozno, otkrito sva se pogovorila in oba ugotovila da se ne more spreminiti in da je tako najbolje čeprav je bilo malo boleče.  

Z zdajšnjim partnerjem sem zelo srečna in drugo leto se bova poročila user posted image . Želim ti, da čimprej porihtaš stvari in si narediš življenje čim lepše user posted image

_____________________________

30.5.2009 bom v belem :)

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:32:48   
Looney27
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Spokati takoj ni treba. Takoj ga je potrebno postaviti pred dejstvo. Saj alkohol se lahko pije tudi kozarec, dva ali pa pir ali dva, pa konec. In seveda ne vsak dan. Eno je nazdrviti za roj. dan ali kaj podobnega, drugo pa je iskati vsak prdec za izgovor, da se ga lahko nacediš.


Če ga običajno spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.

< Sporočilo je popravil Looney27 -- 20.12.2008 8:34:29 >


_____________________________

30.5.2009 bom v belem :)

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:36:54   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Looney27

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Spokati takoj ni treba. Takoj ga je potrebno postaviti pred dejstvo. Saj alkohol se lahko pije tudi kozarec, dva ali pa pir ali dva, pa konec. In seveda ne vsak dan. Eno je nazdrviti za roj. dan ali kaj podobnega, drugo pa je iskati vsak prdec za izgovor, da se ga lahko nacediš.


Če ga spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.



Mogoče maš prav. No, saj dejstvo je, da bivši alkoholik ne sme več povohat alkohola. Jaz pa sem tu navedla primer kulturnega pitja alkohola.

Jaz vem samo to, da če bi to delal moj mož, bi ga postavila pred gotovo dejstvo. Valda ne bi pričakovala, da se alkohola več ne bo dotaknil, ampak nažiranje z njim vsak dan in ob vsaki priliki pa itak ne bi tolerirala. Pravim, odvisno, kako daleč je njen mož. Čisto odvisno od tega.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Looney27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:37:34   
muška
Kar direktni povedat in to pred vsemi, kakšnega si ga našla in kako si se ob tem počutila! Pa le pomenita se, če se le da! Pokala kar takoj pa jaz še nebi, če drugače vse štima. Bi pa bilo vsekakor fino te čage in praznovanja malo zreducirat

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:39:42   
Looney27
Glede na to kar je napisala domnevam, da je malo alkoholika in mu brez strokovne pomoči žal ne bo uspelo. Upam pa da se jima bo dobro izteklo.user posted image

_____________________________

30.5.2009 bom v belem :)

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:39:50   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: Looney27


Če ga običajno spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.


jaz ti pa iz izkušenj povem, da se da! če se HOČE se da! Je pa spet dosti odvisno od karakterja.

(odgovor članu Looney27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:44:13   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: Looney27


Če ga običajno spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.


jaz ti pa iz izkušenj povem, da se da! če se HOČE se da! Je pa spet dosti odvisno od karakterja.



Točno tako. Mam prijatelja, ki je bil dvajset let alkoholik. Težki alkoholik. Pa je v enem dnevu pustil alkohol in cigarete. Zdaj se alkohola ni dotaknil več kot deset let. Pravim, odvisno od človeka.

In partnerja pustiti v takem, brez da bi mu prej probal pomagati ... zame to ni ljubezen. Najprej je potrebno poskušat pomagat, če pa človek ne sprejme pomoči ... ja takrat pa valda da greš iz tega.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:45:10   
Looney27
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: Looney27


Če ga običajno spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.


jaz ti pa iz izkušenj povem, da se da! če se HOČE se da! Je pa spet dosti odvisno od karakterja.


odvisno tudi kako je motiviran glede tega da se popravi, jaz takrat nisem mogla ugotoviti s čim bi ga lahko da bi nehal. Enostavno sem obupala ker pač nisem videla izhoda.

Samo če tako pogledaš pri njenem problemu, da tudi zaradi otrok ki so največje veselje ni nehal žurat pol pa res nevem......

_____________________________

30.5.2009 bom v belem :)

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:49:42   
Looney27
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: Looney27


Če ga običajno spije večje količine je že navajen in ni šanse da se bo kontroliral.


jaz ti pa iz izkušenj povem, da se da! če se HOČE se da! Je pa spet dosti odvisno od karakterja.



Točno tako. Mam prijatelja, ki je bil dvajset let alkoholik. Težki alkoholik. Pa je v enem dnevu pustil alkohol in cigarete. Zdaj se alkohola ni dotaknil več kot deset let. Pravim, odvisno od človeka.

In partnerja pustiti v takem, brez da bi mu prej probal pomagati ... zame to ni ljubezen. Najprej je potrebno poskušat pomagat, če pa človek ne sprejme pomoči ... ja takrat pa valda da greš iz tega.


Pod ta stavek se tudi jaz podpišem. Sem takrat poizkusila tudi da bi ga prijavila na terapije pa to pa je kar govoril da bo nehal, pa ni. Pol sva začela hoditi na izlete da bi ga nekako stran od te družbe spravila - ni šans. Ko mu je zadišalo je bilo to to in konec. Nazadnje mi je rekel (po 5 letih razmerja - zadnjih pol leta sem mu govorila pa da tako ne gre) da bi še on malo žingal s kolegiin da mu ni, da bi se spremenil no pol mi je pa počil film.

_____________________________

30.5.2009 bom v belem :)

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 8:55:46   
Marogica
Mene pa je zmotil že naslov. Se mi ne zdi prav, da se veseljaka enači samo s tistim, ki se ga nacuka. Eni so(smo) veseljaki tudi brez kaplje alkohola. 

Drugače pa....čeprav sama ne pijem alkohola, se meni ne zdi nič katastrofalnega, če nekdo na kakšni žurki/rojstnem dnevu pije in se ga tudi napije. Motilo bi me,  če bi se to dogajalo tedensko. Pri nas se to zgodi 1x na dva/tri mesece. Takrat zadevo tudi toleriram.

Ta vaša praznovanja pa se mi zdijo kar pogosta.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 9:35:54   
Gilo
Naj ti povem, da v družinah, kjer je že oče alkoholik, skoraj ni srednje poti. Ali tudi sin/hči rad pije ali ne. Moj oče je tudi alkoholik in noben od naju z bratom nima tega po njemu, da bi se ga "nažirala". Mojemu bratu gredo prav na živce tisti, ki se ga ful napijejo, pa pol "klatijo prazno slamo".

Pogovori se z njim in boš videla, kakšna bo njegova reakcija. Če bo rekel, da: "to ni kao nič, da ga vsi tako pijejo, nehi težit",.... pol ima definitivno preoblem (zanikanje prekomernega pitja-osnovne značilnosti alkoholika). Če bo pa poskusil zmanjšati na minimum (čeprav dvomim), bosta lahko še naprej razmišljala o skupnem družinskem življenju.

Vse je odvisno od karakterja. Mora biti res zelo močna osebnost, da se temu upre, saj je alkoholizem zelo močna odvisnost. Ti ga najbolje poznaš in globoko v sebi že sedaj dobro veš ali je zmožen se temu odrečt. Svetujem ti tudi kakšno knjigo o odvisnosti od alkohola, mogoče od dr. Ruglja, boš bolje vedela, z kakšnim človekom "imaš opravka".

V glavnem želim to vso srečo!!

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 9:36:00   
kamilija
Ja sej to je največji problem, ker je veliko praznovanj. Sploh pa ta čas jih je ogromno in to vsak teden kakšno. Jest sem pa s tamalo sama ane.
Največji problem jej to, da on ne vidi problema in pravi, da pretiravam. Sam pošteno punce, kdaj ste se pa tolk nacukale, da ste spale v kuhinji in vam je slina dol curljala? Ne vem no. Star je 30 let, čas da se zresnimo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 9:42:38   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Spokati takoj ni treba. Takoj ga je potrebno postaviti pred dejstvo. Saj alkohol se lahko pije tudi kozarec, dva ali pa pir ali dva, pa konec. In seveda ne vsak dan.


... in seveda, če nisi alkoholik.

Za alkoholike je značilno, da ne znajo malo spit. Se morajo napit do konca. Morajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 9:48:31   
caillou
Alkoholik, basta! Mogoče malce lahkotno zame osebno (nisem v tvoji koži), ampak vseeno, bejž punca kolkor te noge nesejo.

Hud sovražnik alkoholikov, kajla.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.12.2008 10:27:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
20.12.2008 10:30:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 10:36:18   
kajsica
Vsaka ti čast da to prenašaš in da tega vedenjskega vzorca nisi opazila še preden sta se odločila za otroka.

Sicer že kar nekaj let nazaj, sem bila sama na istem, vendar brez otroka in sem dragega enostavno postavila pred dejstvo ali alkohol, žuranje in prijatelji ali pa jaz in sem mu  na srečo jaz več pomenila. Danes imam zlatega partnerja, ki malo globje pogleda v kozarec mogoče 2x do 3x na leto, pri nama doma pa se ne spije niti 1 karton piva na leto, buteljčna vina in ostale zadeve se pa itak niti ne spomneva piti.

Gilo, ti pa povem da srednja pot tudi obstaja....od mojga oče je sicer prenehal piti, ampak šele kasneje ko sva bila midva že skupaj in po tistem, ko sem jaz svojega dragega postavila pred dejstvo, prav tako jaz izhajam iz enake družine in zase trdim da sem "uživantski pivec". Oba občasno spijeva kak kozarček, samo naju ne vidiš pit običajne stvari. Takrat ko si privoščiva si privoščiva, tisto kar nama paše ne glede na ceno, ker važna je kvaliteta.


Kamilija, jaz bi tvojega dragega enostavno postavila pred dejstvo in se z njim konkretno pogovorila, bi mu dala še eno priložnost....če pa ne bi uspelo in bi se nadaljevalo enako kot sedaj, ti povem samo pot pod noge in gremo, ker te zadeve se samo stopnjujejo. Da ti potem nekoč ne bo žal, ko bo tvoje dete gledalo pijanega človeka ob sebi in bi v najslabšem primeru se začel še kak družinski teror. Razmisli!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 10:43:22   
kamilija
Sem prej govorila z njim (je že vstal, zdej daje tamalo spat) pa pravi , da itak da je alkoholik zame pa za dr. Rugljauser posted image user posted image . Mislim..
Njemu se ne zdi nič narobe ane..pravi, da zadnji čas da grem mal ven, da sem zatežena..
Verjetno je res nekaj na tem, ampak vseeno bi me to motilo, tudi če bi šla kam ven.
Pije ga pa priložnostno, ob zabavah pa tko včasih kakšen pir. Najbolj me moti to, k dostikrat nima meje...al pa da piješ pir pa zraven viski.
Drugače je ok, s tamalo se ukvarja ko je doma, pa tudi pospravi in to.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 10:55:53   
muška
A veš kaj bi mu mogla pod nos pomolit! Škoda, da ga nisi celega slinatega slikala. Ma pa veš, da bi sliko povečala čez cel ekran in mu jo pomolila pred nos in ga vprašala, če si je všeč!  In če meni, da je tebi tak všeč, pa pijanec gor ali dol! In sliko bi dala razvit in jo na steno obesila user posted image  .

Sicer pa sem bila sama na podobnem. Moj se ga je 1x tako nacedil, da je v spanju pobruhal cel kavč-je hvalabogu na kavču spal. Sem takrat ko sem slišala da bruha prinorela v dnevno, drla sem se nanj itak ko zmaj (sicer ne vem zakaj, ker itak ni vedel zakaj gre), se je moral slečt in sem ga potisnila pod mrzli tuš. Itak, da je bil taka koma, da niti ni vedel kakšna voda teče. Jaz se nisem ničesar dotaknila! Je moral spucat tisto svoje kozlanje(in ga je), in tudi tistih pokozlanih cap mu nisem dala prat, jih je dal sam! Sva imela konkretno šolo za tem njegovim dogodkom. Ma mi je prav žal, da ga nisem takrat slikala, tako za opomin, bi mu obesila sliko okrog vratu včasih.  Drugače pa moram rečt, da je bilo pri nas takšno obdobje trajalo kakšno leto, potem pa se je hvalabogu umiril.  Ok ni bubica, še vedno gre na fešto in pije, ampak tako NApije se ga pa ne več. Bolje zanjega. Ker danes bi itak spet čisto drugače reagirala kot takrat.user posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 10:56:06   
Arwenko
Jaz mislim da so tele reakcije tukaj na forumu pretirane, saj kamilija sama praviš da se ga napije za kakšen rojstni dan ali novoletno žurko. Meni se to ne zdi nič takega in nobena katastrofa. Če je drugače ok, to pomeni da se vredu razumeta, da ti ne teži ko pride pijan domov in da ni kakorkoli nasilen, pa pusti mu te njegove žurke. Nisem dobro razbrala, pa saj to ni več kot 1x na teden v povprečju ali? Če je to recimo 1 tedensko (pustimo zdaj veseli december) potem jaz nebi delala iz tega katastrofe. Če pa se počutiš odrinjeno, ker si sama z otrokom doma, pa skleni z njim kakšen deal, recimo on gre v petek s kolegi praznovat ta pa ta rojstni dan, ti pa v soboto s kolegicami v savno ali kaj, pa naj on čuva bebo, pa bosta imela oba nekaj od tega. Sicer si pa napisala, da je star 30 let, pa saj pri 30-ih še nismo za v penzijo.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.12.2008 11:07:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Alkoholik ali veseljak?
20.12.2008 11:22:50   
kajsica
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Jaz mislim da so tele reakcije tukaj na forumu pretirane, saj kamilija sama praviš da se ga napije za kakšen rojstni dan ali novoletno žurko. Meni se to ne zdi nič takega in nobena katastrofa. Če je drugače ok, to pomeni da se vredu razumeta, da ti ne teži ko pride pijan domov in da ni kakorkoli nasilen, pa pusti mu te njegove žurke. Nisem dobro razbrala, pa saj to ni več kot 1x na teden v povprečju ali? Če je to recimo 1 tedensko (pustimo zdaj veseli december) potem jaz nebi delala iz tega katastrofe. Če pa se počutiš odrinjeno, ker si sama z otrokom doma, pa skleni z njim kakšen deal, recimo on gre v petek s kolegi praznovat ta pa ta rojstni dan, ti pa v soboto s kolegicami v savno ali kaj, pa naj on čuva bebo, pa bosta imela oba nekaj od tega. Sicer si pa napisala, da je star 30 let, pa saj pri 30-ih še nismo za v penzijo.


Mnenje vsake posameznice in to je moje mnenje.

Če bi se mi ga moj dragi napil enkrat na teden.....ulala...to bi bilo zame absolutno preveč. Če ne more svojega prostega časa prebiti z menoj.....raje s prijatelji in pijačo in da mi hodi tak domov, priznam JAZ bi znorela.

Res je da pri 30 nismo še za v penzijo, samo nismo pa stari tudi ne več 20 let in če so tu še zraven družinske obveznosti.....saj pravim, to je moje mnenje, jaz tega ne bi nikakor tolerirala, na vsake kvatre ja, več pa nikakor ne. Mogoče sem res bolj nasprotna temu zaradi tega, ker sama izhajam iz okolja, kjer oče pije. Ne znate si predstavljat, kako to zgleda in me prav srce boli, ker svojega očeta ne povabim zraven na praznovanja, ker se ga vedno amortos napije....me je res v dno duše sram....Pa ni bil nikoli nasilen, samo napil se ga je in bruhal in šel spat....prijetno pa to ni.

Me pa zanima samo eno vaše mnenje.....kako si odreagirale, če bi tako temo napisal mladi očka in bi povedal, da ga mlada mamica tako žinga naokoli....da se ga vsaj enkrat na teden napije in pusti detece samo doma? res me zanima vaše mnenje...bi potem takem to tudi tolerirale?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?