|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aptamil in gretje
18.4.2009 12:52:17   
linči 312
Imamo 1 teden staro punkčo, ki se sicer doji, ker pa hitro zaspi zraven, moramo dodajati Aptamil 1 preko flaške.

Pa tudi ponoči smo ugotovili,da spimo 3-4 ure, če se jo nafutra z Aptamilom.

Zanima me, kako če se ga da pripraviti za več rund vnaprej, in sicer da ostane topel? Trenutno rešujemo zadevo tako, da imamo v termovki vročo vodo in mož sproti meša vsak obrok posebej. Bi nama pa za 2-3 obroke vnaprej pripravljena flaška precej olajšala delo.

Kaj svetujete?

Se obnesejo grelci flašk, da imaš notri kar vse pripravljeno? Vidiva po trgovninah le grelce za 1 flaško, midva bi imela 3 flaške na gretju, da ponoči samo vstaneš in jo ven znameš... :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 12:58:04   
Splišni
Ja pa saj če imata toplo vodo pripravljeno, potem samo še v flaško naliješ, notri streseš pripravljeno količino prahu, in stvar je gotova. Saj to vzame 10 sekund.user posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 13:07:00   
onur
Adaptiranega mleka ne smeš imeti toplega pripravljenega veliko časa, zaradi bakterij, ki se razvijajo. Lahko pripraviš hladno in daš v hladilnik, ter nato pogreješ, vendar tudi to hladno lahko stoji samo določen čas. Saj če imaš gorko vodo v termovki, nato sploh ni problem, saj pri meni ni.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 14:54:39   
Pikica76
V porodnišnici ga pripravljajo tako: zmešajo ga z mrzlo (prekuhano) vodo in ga dajo v hladilnik notri, kjer lahko stoji 24 ur. Ko ga pač rabiš ga daš v grelec in to je to. Sicer so ga v porodnišnici greli hitreje tako, da so ga dali pod pipo, kjer so imeli res vročo vodo. Jaz sem ugotovila, da daleč najhitreje pogreješ če zavreš vodo in daš flaško notri, pa je. Pa nikoli ni prevroč user posted image

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 15:32:25   
irenav
Več časa porabiš če greješ mrzlo pripravljeno mleko iz hladilnika, kot pa če ga pripravljaš sproti z vodo iz termovke. Preizkušeno!

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 15:48:52   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

Imamo 1 teden staro punkčo, ki se sicer doji, ker pa hitro zaspi zraven, moramo dodajati Aptamil 1 preko flaške.

Pa tudi ponoči smo ugotovili,da spimo 3-4 ure, če se jo nafutra z Aptamilom.

Zanima me, kako če se ga da pripraviti za več rund vnaprej, in sicer da ostane topel? Trenutno rešujemo zadevo tako, da imamo v termovki vročo vodo in mož sproti meša vsak obrok posebej. Bi nama pa za 2-3 obroke vnaprej pripravljena flaška precej olajšala delo.

Kaj svetujete?

Se obnesejo grelci flašk, da imaš notri kar vse pripravljeno? Vidiva po trgovninah le grelce za 1 flaško, midva bi imela 3 flaške na gretju, da ponoči samo vstaneš in jo ven znameš... :)



Sorry samo nekaj me zanima, ali imaš premalo mleka, da ji dodajaš ali le ker ti zaspi zraven in ti pol dalj spi user posted image user posted image user posted image
Ker če ti zaspi, jo malo pobožaš in je naprej in če zato da ti več prespi v kosu user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 19:11:06   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Ja pa saj če imata toplo vodo pripravljeno, potem samo še v flaško naliješ, notri streseš pripravljeno količino prahu, in stvar je gotova. Saj to vzame 10 sekund.user posted image
se strinjam......pač user posted image  minuto  počaka da pripraviš mleko in hopa papcat......jaz imam tudi vodo v termovki in je user posted image ........sploh pa tamalo slišim ko začne jamrati in se nikoli čisto ne razjokauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 20:31:19   
NINOLINA
mlekeca ne sme pogrevat in tudi si ga naprej pripravljet, pa sej je to res za minuto pripravljeno......


lp
nin@

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 20:55:33   
tailor
zakaj pa je ne podojiš,ko se zbudi?sej mleko verjetno imaš,ker nisem zasledila ,da bi napisala.ja in prve mesece je pač težko  včasih spiš 1 uro včasih 3 tako pač je.je pa škoda če imaš svoje mleko in ji dajaš umetno.

(odgovor članu NINOLINA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 21:27:11   
sazi
Glede gretja so ti že ostale povedale, da mleko ne sme stati tako dolgo toplo - torej kar lepo termovka in sproti zmešat - pa saj to vzame manj kot minuto - vsaj meni.

Ker če ti zaspi, jo malo pobožaš in je naprej 


Tole izjavo da lahko samo nekdo, ki ne ve, kaj je to zaspanček. Moje male ne zbudi živa sila, če se odloči, da bo spala. Prav tako ni variante, da jo podojim, če sama ni 100% pripravljena na to in budna. Jo lahko ne samo božam - žokam in masiram povsod, pa ne spije NIČ.

zakaj pa je ne podojiš,ko se zbudi?sej mleko verjetno imaš,ker nisem zasledila ,da bi napisala.ja in prve mesece je pač težko  včasih spiš 1 uro včasih 3 tako pač je.je pa škoda če imaš svoje mleko in ji dajaš umetno.


Še ena izjava nekoga, ki nima resnih problemov. Jaz sem mojo malo nekaj časa izključno dojila - vsakič, ko je hotela, kolikor je hotela, pa še budlila sem jo med dojenjem, ker je po vsakem požirku zaspala. Mleka sem imela dovolj, mala pa je kljub neprestanemu hranjenju, spala sem 3x po pol ure na dan, pa je HUJŠALA. Še na flaši zaspi, ampak vsaj malo več spije. Zdaj kombiniram vsemogoče - od dojenja, ko ima energijo in voljo za to, do črpanja in dodajanja po flaši - žal ne gre drugače.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aptamil in gretje
18.4.2009 22:36:43   
Najaa
Jaz delam mleko sproti. Imam pripravljeno hladno prekuhano vodo, sveža se pa prekuha medtem ko jo previjam. In potem dam v vročo hrano, zmešam in prilijem hladno in je ravno prav.
V P so pa pripravili mleko vnaprej in za 24 ur tako da očitno se lahko tako dela. Sam mi res ni problem sveže naredit.
Na vprašanja zakaj dodajaš, pa sploh ne odgovarjaj, ker je to tvoja stvar.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Aptamil in gretje
19.4.2009 8:33:35   
AnciM
Jaz sem ga imela za v naprej pripravljenega samo ponoči. Takrat sva še kombinirala dojenje in AM. Tako sem ga ob "alarmu" dala gret, malega pa vmes podojila. Ne vem, če bi sicer koliko časa bi mleko zdržalo na 37C. Že navadno kravje bi se verjetno pokvarilo. AM je pa še bolj sladko in se verjetno bakterije hitreje množijo.

Zakaj dodajaš, se pa nikar ne spuščaj v debato. Na koncu boš samo slabe volje. Verjemi, da mama najbolje ve. Sploh se ne splača ozirat na nekoga, ki ne pozna niti tebe niti tvojega otroka.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Aptamil in gretje
19.4.2009 15:19:51   
dushka
IZVIRNO SPOROČILO: irenav

Več časa porabiš če greješ mrzlo pripravljeno mleko iz hladilnika, kot pa če ga pripravljaš sproti z vodo iz termovke. Preizkušeno!



Enako zame

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Aptamil in gretje
19.4.2009 15:44:39   
mateyka
Zanima me, kako če se ga da pripraviti za več rund vnaprej, in sicer da ostane topel? Trenutno rešujemo zadevo tako, da imamo v termovki vročo vodo in mož sproti meša vsak obrok posebej. Bi nama pa za 2-3 obroke vnaprej pripravljena flaška precej olajšala delo.


uf, ne tega delat. če je dolgo toplo se namnožijo bakterije not. jaz sem enkrat pozimi pozabila napol polno flašo na radiatorju in je bla zjutraj topla, mleko pa skisano7grudasto. me je kar user posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Aptamil in gretje
20.4.2009 11:37:18   
Maja T.
Res tako kot so ti že napisale, mleko ne smeš imeti v naprej pripravljeno,  to ti tudi na škatli piše

_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Aptamil in gretje
20.4.2009 16:02:44   
dushka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Zanima me, kako če se ga da pripraviti za več rund vnaprej, in sicer da ostane topel? Trenutno rešujemo zadevo tako, da imamo v termovki vročo vodo in mož sproti meša vsak obrok posebej. Bi nama pa za 2-3 obroke vnaprej pripravljena flaška precej olajšala delo.


uf, ne tega delat. če je dolgo toplo se namnožijo bakterije not. jaz sem enkrat pozimi pozabila napol polno flašo na radiatorju in je bla zjutraj topla, mleko pa skisano7grudasto. me je kar user posted image




A si ti to mislila, da se bakterije namnožijo v toplem mleku ali v topli vodi, ki je v termovki.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Aptamil in gretje
21.4.2009 21:02:04   
linči 312
najprej HVALA sazi, najaa, AnciM za vaše odgovore. so me precej potolažli.

seveda hvala tudi tistim, ki menite, da ne delam prav, ker dodajam, ampak žal ne gre drugače. otroka poskušam dojiti cel dan, na koncu dneva pa ugotovim, da ne gre več. ne zame, ker sem neskončno utrujena in ne za moje malo dete, ki seveda glasno protestira zaradi lakote in se nikakor noče več dojiti, pa čeprav ne verjamem, da mleka ne bi imela (saj kar teče od mene).

sem na drugi temi sicer že zastavila nekaj vprašanj, ker se mi zdi, da tavam v začaranem krogu glede tega dojenja, pa bom še enkrat tule ponovila. morda mi lahko svetujete.


imam deset dni staro punčko doma. celo nosečnost sem bila prepričana, da bom dojila in sploh ne bom potrebovala adaptiranega mleka. tako zelo sem bila prepričana sama vase, da sploh nisem hotela kupiti stekleničke. no tik pred porodom sem se vdala, ampak kupila le takšno za čaj, saj za mleko je naj ne bi potrebovala. kakšna zmotauser posted image , ugotavljam sedaj.

rodila sem s carskim rezom (pač zaplet med porodom, vendar se je, hvala Bogu, vse dobro končalo). no in tako sem zamudila tisti znameniti in v knjigah tako zelo opevani sesalni refleks, ki naj bi pri novoroječku obstajal prve pol ure po porodu. no v porodnišnici nama dojenje sploh ni šlo. katastrofa. jaz, nezavedno sicer, pa vendarle, nervozna, otroček jokav,... v glavnem začaran krog. pa sem si rekla, bo bolje, ko bom doma. in res je bolje. ampak nikakor pa nama ne gre, da bi se samo dojili.

moje dete namreč zelo rada le duda in zaspi, potem pa po dveh urah obupam in dodam mleko. ker sem bila sprva tako zelo utrujena tudi sama, zaradi operacije, sem ponoči dajala le adaptirano mleko. pa sem si rekla da bom pa čez dan dojila, ampak kar ne gre. me namreč tako zelo izčrpa, da sem potem čist izmučena. pa še otrok se mi zdi, da sploh ne dobi kej dosti, ker na koncu je lačen in zahteva še.  

v glavnem, sploh ne vem kaj naj naredim. kdaj naj dodajam in koliko (nekako se mi ne zdi, da bi vsak obrok otroka tehtala, kolk je dobil z dojenjem in kolk moram še dodati - kot to počno v porodnišnici)?

povrhu vsega pa zaradi neizmerne želje, da bi otroka dojila, mislim da tavam v začaranem krogu. ko se mi že zdi, da bo steklo, se zopet vse skupaj zaplete in spet pristanemo na adaptiranem mleku. jaz seveda žalostna, ker nama ne gre tako, kot sem si zamislila in predvsem zato, ker ni po "šolsko"user posted image  - se pravi deset minut dojenja, podremo kupček, in spet deset minut dojenja. in sploh ne ujamemo nekega ritma in neke rutine. vse je zmedeno. ker dojenje dve uri, ki to pravzaprav sploh ni, lahko pomeni le, da sva ena na drugo priklopljeni 24 ur na dan. in seveda ne greva niti na zrak.

no in še vprašanje glede izčrpavanja mleka s pumpico (imam tisto od aventa). sploh mi ne gre. ali preveč zagrabi pumpica, ali premalo. in čeprav moje mleko vidno kaplja, ga s pumpico ne morem izčrpati.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Aptamil in gretje
23.4.2009 9:00:10   
piko12
Linci: kot bi prebrala sebe pred 2 letoma: vse isto! Jaz sem se 3 mesece matrala z dojenjem, črpanjem, pristavljanjem in tud nisem vedela ali je zunaj noč ali dan. Prvi mesec se je lepo redil, drugi za silo, tretji mesec pa podpovprečno. Potem pa sem rekla stop in začela dodajat. Vedno sem najprej dojila, potem pa dodala flaško. Spil je od 20, včasih pa 100 ml. Presekirala sem se abnormalno, ni mi bilo jasno, kako lahko druge mamice grejo s tako majhnimi na sprehod al pa uživajo na kavici... Moj se je zmeri dojil celo večnost in to ni bilo izvedljivo kjerkoli.... Kljub vsemu sem vztrajala in včasih mu je bilo dojenje dovolj, včasih pa je spil aptamil. Ful sem si oddahnila, ko je začel jest gosto hrano in sam lahko jemala sadne kašice ven na sprehod. Zakaj sem ti sploh vse to napisala? Ne obremenjuj se, vem da si si želela dojit, jaz tudi, ampak ugotovila sem, da je otroku pomembno, da je sit. Midva sva z dojenjem vztrajala do 11m, potem pa ni hotel več. Nisi slaba mama, če ti dojenje ne gre. Poskusi vztrajat, ampak ne za vsako ceno! Držita se, saj bo kmalu zrasel!:)

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Aptamil in gretje
23.4.2009 10:08:05   
linči 312
piko12 HVALA!!! za tele spodbudne besede. sem se sprijaznila, da bo pač treba dodajat in pika. čeprav pa je meni moja punčka blazna uganka. predvčerajšnjim, ko sem pisala, da se noče dojit in sem se potem sprijaznila z dodajanjem, je včeraj kar naenkrat zagrabila kot je treba n sva se cel dan dojili. še celo v avtu je šlouser posted image . no in danes, ko je zunaj tak turoben dan, bi moja mala spet samo spala in se ji ne da zagrabit. včeraj na primer ni znala z nastavki, pač pa čist naravno, dans pa še z nastavki skor ni hotla. je pa tak zaspanc, da se ji skor še po flaški dans ne da. sicer moram reči, da je čist zadovoljno bitje, ampak tale njena lenobica me včasih kar malce skrbi. no bom počakala, da vidim, kako bo jutri oz.  pojutrišnjem, ko bo vreme boljše. morda pa je le tako kot mamica vremensko bolj občutljivauser posted image . vsaj upam.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Aptamil in gretje
23.4.2009 10:10:00   
linči 312
a ja, še to. me pa mal skrbi, da mleka ne bi prehitro zmanjkalo, ker bom tud dodajala, kadar po pač treba. sicer sem prepričana, da ga imam dovolj, saj se na trenutke kar vlije in je majica mokra za ožetuser posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Aptamil in gretje
4.5.2009 15:01:35   
vanilla
Evo, kot bi brala svojo zgodbo...
Imam 6 dni staro punčko, ki je tudi pravi zaspanček in lenobica. Na dojki sem jo imela v porodnišnici priklopljeno skoraj 24 ur, pa se nič ni zredila. Na začetku je dojko povlekla in vlekla ene 10-krat, potem pa kot ubita zaspala. Z vsem žokanjem, čohanjem, božanjem, spodbujanjem mi je nikakor ni uspelo zbuditi. Bil je pravi začaran krog. Za tistih 10 povlekov na vsaki dojki sem se mučila cele dneve in noči že v porodnišnici. Potem doma sem zato iz obupa začela dodajat Aptamil in končno se je začela rediti.

Zdaj ji pač večinoma dajem Aptamil, ker s črpalko si uspem načrpat le max 20ml in še to samo dvakrat v dnevu, nikakor ne za vsak obrok user posted image . Pristavljam jo tudi na dojko in vidim ,da mleko je, ker ko sesa iz ene, iz druge kar teče, vendar ona je prelena, da bi dolgo sesala. Max 10 povlekov in konec... Potem lahko tako tudi 2 uri jo spodbujam in psihiram zraven, pa ne bo jedla.

Vem, da s takim delom ne bo nastajalo več dovolj mleka ampak ga bo vedno samo 20ml... ampak druga nimam kaj. Čudi me res, da če mleko je, zakaj ga potem ne morem več načrpati - kljub temu, da malo le pristavljam čez dan, da jih stimulira.

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Aptamil in gretje
4.5.2009 15:31:43   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Evo, kot bi brala svojo zgodbo...
Imam 6 dni staro punčko, ki je tudi pravi zaspanček in lenobica. Na dojki sem jo imela v porodnišnici priklopljeno skoraj 24 ur, pa se nič ni zredila. Na začetku je dojko povlekla in vlekla ene 10-krat, potem pa kot ubita zaspala. Z vsem žokanjem, čohanjem, božanjem, spodbujanjem mi je nikakor ni uspelo zbuditi. Bil je pravi začaran krog. Za tistih 10 povlekov na vsaki dojki sem se mučila cele dneve in noči že v porodnišnici. Potem doma sem zato iz obupa začela dodajat Aptamil in končno se je začela rediti.

Zdaj ji pač večinoma dajem Aptamil, ker s črpalko si uspem načrpat le max 20ml in še to samo dvakrat v dnevu, nikakor ne za vsak obrok user posted image . Pristavljam jo tudi na dojko in vidim ,da mleko je, ker ko sesa iz ene, iz druge kar teče, vendar ona je prelena, da bi dolgo sesala. Max 10 povlekov in konec... Potem lahko tako tudi 2 uri jo spodbujam in psihiram zraven, pa ne bo jedla.

Vem, da s takim delom ne bo nastajalo več dovolj mleka ampak ga bo vedno samo 20ml... ampak druga nimam kaj. Čudi me res, da če mleko je, zakaj ga potem ne morem več načrpati - kljub temu, da malo le pristavljam čez dan, da jih stimulira.


če se ne motm majo skor da v vseh porodnišnicah možnost da si sposodiš el. prsno črpalko, pa prašej pri vs, boš več načrpala, pa poj k se ji bo mal več dal boš pa mogoče lah sam še dojilauser posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Aptamil in gretje
4.5.2009 19:32:30   
vanilla
Mene pa še nekaj zanima...
Ker sem zgoraj opisala svojo situacijo in ker dam samo enkrat ali dvakrat na dan svoje mleko (izčrpano), vse ostale obroke pa Aptamil - ALI MORAM DATI TUDI KAKŠEN ČAJČEK???

Namreč, če bi samo dojila, potem bi bilo to dovolj, saj materino mleko na začetku podoja predstavlja tekočino, kjer se dojenček odžeja, potem naprej pa je hrana.

No, in ker se naša skoraj noče dojit in ker je mojega mleka premalo (ga dobi samo ene 20ml na dan), potem verjetno rabi DODATNO TEKOČINO za odžejat?
Ker Aptamil je samo hrana in se tam nič ne odžeja!

Če ji torej moram dodajati tekočino, mi prosim svetujte KAJ naj dajem, čaj (kateri) ali vodo?? Kolikokrat na dan in koliko?

Res najlepša hvala, ker ne bi rada otroka prikrajšala za karkoli ali pa da bi dehidrirala.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Aptamil in gretje
4.5.2009 20:02:14   
valerija77
Linči ne obremenjuj in ne obsojaj se če dodajaš aptamil. Tudi jaz sem bila pred 3 leti prepričana da bom lahko dojila sploh ker imam velike prsi. Ko sem bila pri kolegici v porodnišnici, je ena mamica jokala ker ni imela mleka da bi dojila. pa sem ji rekla da naj ne joka bo že bolje. Tudi mi smo zrastli na umetnem mleku bodo pa tudi otroci. Ko sem rodila sem se spomnila na mamico, ki je jokala. Zakaj? Ker sem tudi jaz! Kljub velikim prsim nisem imela dovolj mleka. Nekaj že, vendar ne dovolj. Tako je sin že v porodnišnici dobil aptamil. Ko sva prišla domov sem morala kupiti flaško in mleko. Sicer sva se trudila dojiti vendar je kar naprej jokal in ni spal. Ko sem mu pa dala aptamil, je spal kot user posted image . Ker sem bila zaradi dojenja po mesecu in pol že tako utrujena sem se odločila da nadaljujem le z aptamilom, dojenje pa opustim.  Kadar je jokal sem imela tudi jaz mokro majico. Vmes sem dobila še mastitis in prsi so me bolele da je joj zato sem si morala stiskati mleko. Iz obeh prsi sem dobila ven le 40ml, sin pa je pri 2 mesecih pojedel 200ml na 2 uri. Videla sem da nima več smisla vztrajati.
Sem pa mu doma dajala tudi čajek. To je potrebno zaradi mleka, ker se z njim ne odžeja ampak samo nasiti. če dojiš ni potrebno dajat čaja, ker je materino mleko najprej redko, kasneje pa gosto. Aptamil pa je gost in otrok potrebuje čaj da se odžeja.
Je pa sin zdaj star že 3 leta in pol in mu nič ne manjka.
Skratka, mamice ki ne morete dojiti - NIKOLI si ne smete ničesar očitati!!!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Aptamil in gretje
4.5.2009 20:21:53   
vanilla
Valerija77, HVALA ti za te spodbudne besede... Evo, jaz spet črpam mleko in mi komaj rata do 10ml, mala pa itak ne bo hotela vlečt na dojki... Zato bo dobila Aptamil, kaj pa čem....
Ja, pravi začarani krog je lahko to potem... Lahko potem 24 ur na dan tu sedim in jo pristavljam, pa si ne bo nič veliko navlekla in nazadnje hujšala. Tako je bilo v porodnišnici. Je pa malčica ful potrpežljiv dojenček in čeprav je v P hujšala, ni nič jokala, samo spala in spala... Kako se ti potem ne bi otrok zasmilil v dno duše in bi mu dal vse, samo da bi bil sit...

Daj mi prosim te povej, če bom že pač dajala tudi čajček, koliko naj ji ga dam in kolikokrat na dan? A po flaški? Kateri čaj pa? Kar hladnega??

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?