|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bilirubin-zlatenica
12.1.2007 19:24:55   
Teja K.
Pozdravljeni vsi na tem forumu. Sem mamica nedonošenčku, rojenemu v 34.tednu. Po zdravljenju zaradi dihalne stiske v LJ sva končno doma in včeraj sva bila  tudi na prvem pregledu pri pediatru. Motijo jo še vedno zlatenična barva otročička. Če se prav spomnim, so mi v LJ vzeli kri in povedali da je bilirubin 230, pred odpustom je bil 213. MOgoče kdo ve, kakšne so te vrednosti-dobre ali slabe? Baje se zlatenica pri nedonošenčkih vleče dalj časa, če se dojijo in nimajo nobenega prehrambnega dodatka. Prosim za pomoč.
Aja, prej pa nikoli niso delali panike na EITN oziroma v porodnišnici in ga niso dali pod lučko.
Hvala že vnaprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bilirubin-zlatenica
12.1.2007 19:45:42   
Ženkica
Pozdravljena.

Tudi naša Kaja je rojenav 34. 1/7; sedaj je stara 2,5 meseca.
V porodnišnici je bila dvakrat pod lučko; enkrat po 12 ur in enkrat po 6 ur. In naj ti povem, da je bila še do prejšnjega tedna rahlo rumena; sedaj je ta rumenost dokončno pošla.
Pri odpustu iz P pa smo tudi mi imeli okoli 230 vrednost bilirubina, tako da ne sekiraj se, očitno je to normalno.

Je imel pa fantek, ki je bil z nami v sobi še večjo vrednost bilirubirna kot mi in so ga ravno tako spustili domov; pa je bil donošen dojenček.

Skratka srečno in brez skrbi.

lp

Ženkica

(odgovor članu Teja K.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bilirubin-zlatenica
12.1.2007 19:50:14   
lojzika
Če bo sila vaju bo tako ali tako babica v bolnico poslala. Drugače pa čim več na sončku

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bilirubin-zlatenica
12.1.2007 20:03:20   
sazi
višina bilirubina v krvi je različno nevarna glede na starost otroka
npr. pri 1 dan starem otroku je 230 lahko preveč, pri 10 dni starem pa ni panike
važno je, da vrednost ne narašča preveč
kolikor so meni razložili v porodišnici se ves čas čaka, da začnejo delat otrokova jetra, da ga razgrajuje sam (drugače mu je v pomoč lučka). Moj sin je imel vrednost 300, ob odpustu 260, čez 2 dni, ko sva se po nasvetui patronažne vrnila na pregled pa 262 - zaključek je bil, da mu ne narašča veliko in da očitno jetra že delujejo in potem na to temo ni bilo več nič

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bilirubin-zlatenica
12.1.2007 22:35:47   
Mehičanka
Mi smo ob rojstvu imeli 264 bilirubina. Neža sicer ni nedonošenček, je pa bila drobcena (2.640g, 48 cm) in rojena 11 dni prezgodaj. Ko je bila stara teden dni, smo imeli kontrolo v porodnišnici. Povedali so mi, da je meja (ali greš pod lučko ali ne) 250. Naši je na srečo padel na 245 in smo šli domov.

Res pa je tudi, da je padec bilirubina pogojen z naraščanjem teže. Zato čim več dojit, če se le da...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bilirubin-zlatenica
13.1.2007 5:03:22   
anajmad
Tako kot so ti že ostale napisale. Pa čimveč dej tamalemu papcat,da bo čimveč kakal in lulal,pa se mu bo poštimal.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bilirubin-zlatenica
13.1.2007 15:03:02   
mmijau
Naš pubi user posted image je tudi preživel tri dni pod lučko. Ojoj, se ne spomnim rada. Sem bila edina v sobi, ki user posted image ni imela pri sebi. Mleko mi je ob vsakem joku dujenčka teklo v potokih na moje copatke. Pa je potem bilo vse OK. 

_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
14.1.2007 20:42:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mmijau)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bilirubin-zlatenica
15.1.2007 11:10:23   
Teja K.
Hvala vsem za nasvete in informacije-najlažje je govoriti z nekom, ki je to prestal ali je na tem.
Midva sva se pred kratkim vrnila z ambulante. Pediatrinja je ocenila, da zlatenica upada-zdaj je rumen le še v obraz. Teža mu je tudi narasla za 140 g v treh dneh, kar je dobro. Zdaj smo dobili še ene kapljice proti napenjanju, ki ga je začelo mučiti v torek.
Bila sem prav srečna, ko je rekla, da je vredu. Zdaj tehta 2630 g in sem prav vesela, da gremo že proti 3000 g, kar se mi zdi kar velik mejnik za nedonošenčka. Danes je pa končno posijal sonček tudi na primorsko in bova danes v vozičku ležala pri oknu, da ga pogrejejo sončni žarki. Mislim, da jih od rojstva sploh še ni občutil, ker je bilo vreme vedno kislo, pa tudi v bolnišnici sva bila neprestano.
Punce, res še 1x hvala. Kako pa napredujejo vaši sončki?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bilirubin-zlatenica
15.1.2007 13:24:24   
najina pikica*
nš žapček je bil rojen v 35 tednu in je bil zaradi zlatence tri dni pod lučko pa 12 ur....ko sva odhajala je imel vrednost bilirubina 229,bil je tudi rahlo rumenkast vendar je po kakem tednu dni rumenkasta barva kože zginla....user posted image

(odgovor članu Teja K.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bilirubin-zlatenica
16.1.2007 16:07:47   
tanja981
nam je bilirubin 3. dan narasel na 380! (pa še to ne bi opazli, če zvečer ne bi zagnjavla da naj mu še enkrat zmerijo bilirubin ker je bil čist apatičen...), takoj so ga dali za 12 ur pod lučko in po teh 12 urah takoj še ena runda 12 ur. (skupaj torej 24ur). Zjutraj je bil potem bilirubin 270, drugo jutro pa 280 in so naju kljub visoki vrednosti spustili domov. Sva pa dobila stroga navodila koliko mora pojest, popit, da bo fejst lulal in kakakl. Če bi postal spet bolj lenoben ali pa ne bi hotel pojesti predpisane količine mleka pa bi mogla takoj prit nazaj.

Po kakem tednu dni je blo stanje že veliko bolje, je pa rumenkasta barva zginla nekje v 14 dneh. Skoz pa naju je patronažna kontrolirala in če bi bla kriza bi naju poslala v bolnico.


< Sporočilo je popravil tanja981 -- 16.1.2007 16:08:27 >


_____________________________

pa ga imamo, našega knedlčka.... Vid je prijokcal 28.07.
drugi knedlček se nam bo pridružil 27.09.!!!!

http://tanja-ribica.moj-album.com/

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bilirubin-zlatenica
22.1.2007 11:01:42   
S22
Moj sinček sicer ni nedonošen, rojen v 38t, 3350g in 49cm.
Pod lučko vse skupaj 4,5dni +1,5dni lopatice.domov sva šla 10 dan.
pravijo da ima otrok prej rojen daljčasa zlatenico in prej jo tud dobi moj še ni bil star 24 ur in je že dobil lopatico.ja in če ima drugačno krvno skupino kot mama zna dlje trajat, no mi smo imeli vse.user posted image
rumenkast je bil še okoli 1 mesec, očke paskoraj do 2 mesecev.

_____________________________

Zmeraj se nam ponudi nova priložnost,zato je ne zapravimo.Vsaka nova možnost,je morda lahko nov začetek nečesa.Kar pogumno

(odgovor članu Teja K.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bilirubin-zlatenica
24.1.2007 17:07:15   
Felicity
Tudi naša nedonošenka (35t + 4 dni) je bila še kar nekaj časa rumenkasta (2 meseca) in tudi na pregledu ob 3.mesecu v neonatalni amb. je rekla P, da je "Še malo rumena", ampak meni na pogled se ni zdela prav nič več.user posted image  Ja, oni že vejo.

Ko pa posije sonce ga moraš dat na direktno svetlobo, ne skozi šipo. (Sestre v bolnici so rekle da je isto, zdravniki da ni.)

Lepo se imejte!
In da bi le sonce malce posvetilo iz teh oblakov.

< Sporočilo je popravil Felicity -- 24.1.2007 17:08:26 >

(odgovor članu S22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bilirubin-zlatenica
24.1.2007 17:29:43   
frka
naš nedonošenček (33t 1660g 43cm)je imel zelo povišan bili....222,6in se je spreminjal tak da supaj je bil 8 dni pod lučko. bila sva 1 mesec doma in se vrnila nazaj 3 dni ,ker je imel povečano vrednost -nisva bila pod lučko so pa naredili razne raziskave kaj bi bilo narobe -ultrazvok trebuščka in v gastro ambulanti pregled, vendar se je na srečo vrednost zniževala so pa ugotovili da mu ne deluje ščitnica tk da vsako slabo je za nekaj dobro -če takrat nebi šla nebi vedeli da mu ščitnica ne deluje....

pa sva midva bila veliko na soncu in veliko je pil oz se dojil lulal normalno, če se ti zdi fejst rumen ga kr pelji. no pa še nekaj dohterskega ,pri viziti zjutraj po 2 dnevu mene vprašajo kako se mi zdi pa sem rekla da je mogoče res manj in on se je strinjal vendar so izvidi pokazali drugače - se je seveda povišala tudi videz vara pravijo zdravniki najbolje se res vidi na krvi

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bilirubin-zlatenica
26.2.2007 8:19:28   
Anonimen
Tudi mi smo imeli precej težav z zlatenico. Pojavila se nam je ko je bilo treba iti domov. So ga dali čez noč pod lučko in sva šla še vseeno domov. Na pregledu čez en mesec je imel še vedno povečan bilirubin in tudi še čez 3 tedne. Potem pa se je izboljšalo. Rojen v 36 tednu in dojen. Ne sekirajte se, pojdite na sonce. Imamo pa res srečo z vremenom.
LP

(odgovor članu frka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?