|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Botre...
24.5.2005 12:32:52   
Anonimen
Evo - vprašanje leta!!!:)-:)-:)-:)-:)-
Otroka je potrebno tudi krstiti...tako vsi pravijo - saj vete - sprememba sistema, nikoli ne veš, če se bom hotel cerkveno poročiti... Da ne bo pomote. Krst mi pomeni samo en lep obred in konec. Toda z možem sva se nekako "uštimala", da mu omogočiva štartno pozicijo, če pa bo hotel nadaljevati svojo versko vzgojo pa ne bova imela nič proti, a ga silila tudi ne bova.
In sedaj se pojavi vprašanje... Koga izbrati za botra? Oba bi rada, da bi otroku bila botra:
a) jaz - moja sestra
b) on - njegova sestrična.
sicer lahko ima otrok dva botra (a ne?) - tako bo volk sit, koza pa cela. toda, a ni to malo neumno?? Ma bo ko princ Charles (z 200 botri). Sedaj pa ne veva, kaj naj narediva - če rečemo eni, bo druga užaljena in obratno. Kaj bi naredile ve????
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Botre...
24.5.2005 12:35:00   
baguSka
A ni tko da sta vedno boter in boterca :zmeden:
No vsaj pr nas je taka navada..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Botre...
24.5.2005 12:35:44   
Udb
Ponavadi je povsod navada, da sta dva botra - moški in ženska!

Ampak po moje lahko narediš tako, kot paše tebi. Važno je samo, da ima boter vse zakramente!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Botre...
24.5.2005 12:37:25   
dory
Jah ne vem...pr nas je boter mojmu :duda: moj brat in boterca moja naj prijateljica...nekak mamo tak obicaj in tud ce bi se men kej zgodil onadva pol prevzameta nekaksno odgovornost nad tamalckom...kaj bi jest nardila na vasem mestu...tvoja sestra in njegova sestricna pa bo mir u bajt :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Botre...
24.5.2005 12:41:22   
milka1
Ne vem še je to uštimana štartna pozicija. Prej škoda za otroka, če ga ne bosta vzgajala v veri.Pol pa še take skrbi okol botrov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Botre...
24.5.2005 12:49:37   
Alina
Mi smo imeli tudi problem glede botrov. Tako, da smo zaprosili oba strica( midva imava po enega brata ). Vendar sedaj se moj brat nekaj izmika. Bo mi danes obrazložil zakaj ne. Pri nas je navada, da ima samo nega botra, tako, da bi mi to navado prekršili.:)-:)-:)-. Se grem danes še z župnikom zmenit. Pri nas imata določene datume za eno leto naprej. Tako, da ga bomo verjetno dali krstiti 26.06.2005.

Naredita tako, da bo obena prav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Botre...
24.5.2005 12:51:17   
jogina
ma ti krstiš otroka ker drugi tako pravijo al kaj?

če že hočeš krstit otroka ga krsti ne pa dajat vmesnih.če razumeš?

kar se pa tiče botre si zberite kakšnega prijatelja-ico saj tvoja sestra bo vedno njegova teta in njegova sestričan bo vedno sestrična vsaj jaz tako razmišljam.
9nebesa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Botre...
24.5.2005 12:54:45   
Anonimen
Briga me, zakaj ljudje (ne)krščujejo svoje otroke, odgovor na vprašanje: v navadi je, da sta botra dva: ženska in moški, ker poslanstvo botrstva je tudi, da prevzameta skrb za otroka, v primeru da mu umreta mati in oče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Botre...
24.5.2005 13:22:24   
Anonimen
Naj povem da ima moja Saška 2 botrci- ŽENSKI.

Najprej smo župnika seveda vprašali če lahko in ni imel nič proti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Botre...
24.5.2005 19:22:34   
puncica
Ja pol pa obema rečta a ne:bravo: pri nas je bil pa problem, ker naši niso imel običaja da bi bila dva, tle pri mojmu pa obvezno dva:zmeden: Tako da sta bile kr obe Leonove sestre, ker z moje strani niso hotl bit:zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Botre...
24.5.2005 19:30:35   
viv_
Odvisno od župnika...

Mi smo imeli samo eno botrco, mi je pa rekel če sta dva, da naj bi bila moški in ženska.

Ampak se mi zdi, da pri vseh teh verskih zadevah je full full odvisno od župnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Botre...
24.5.2005 19:30:51   
Nogavička
Naša mala ima dve botrci - babici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Botre...
24.5.2005 20:05:36   
Pia73
Morda je res najboljše, če sta botra dva, no vsaj v vašem primeru. Pri nas to ni v navadi.

Botra najinemu otroku je moja sestra in upam, da bo tudi drugemu. Je pač fenomenalna botra.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Botre...
24.5.2005 22:41:46   
ribica.
Napaka že v samem začetku.....otroka v bistvu sploh ni treba krstiti! Sploh pa ne zato, ker tako drugi menijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Botre...
24.5.2005 23:14:01   
mihelca
Moja hcerkica ima dve botrci(mojo mamo in mojo sestro),sinek ima tudi dva botra ( mojega brata in mojo mamo).Tako da vse ostane doma v druzini.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Botre...
25.5.2005 7:30:06   
AnBan
Pri nas sta običajno dva botra, moški in ženska...običajno pa krst ni samo lep obred (slikce, torta, zabava) in botri niso samo za na sliko, ampak imajo poslanstvo, da če se staršem kaj zgodi, prevzamejo skrb za otroka, so mu vzor in ga učijo življenskih vrednot.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Botre...
25.5.2005 19:08:47   
Anonimen
Pri nas pa imamo vedno samo enega botra, tako je v navadi, vsaj koliko jaz vem. To bo moja prijateljica, boter pa je avtomatsko njen mož.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Botre...
25.5.2005 22:08:54   
bskrle
Pri nas je v navadi,da sta botra dva. Morata imeti pa zakramente, ne živeti na koruzi ipd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Botre...
26.5.2005 2:05:15   
polona2
Tudi pri nas sta botra dva, ni pa naš župnik delal nobenih težav zaradi dejstva, da midva živiva na koruzi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Botre...
26.5.2005 10:55:02   
Iren@
midva pa nisva cerkveno poročena, zelo kmalu bova že v tretje poslušala, kdaj se misliva še cerkveno poročit,

mož nima opravljene birme, pa menda to sploh ni več pogoj za cerkveno poroko

nama zadostuje, da so-bodo vsi otroci krščeni, glede ostalega pa, če bo naneslo naj kar hodijo k verouku, če ne, pa ne bodo.


lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Botre...
27.5.2005 22:23:33   
tilka
Kot odgovor na tvoje zadnje vprašanje: iz vsega kar si navedla, ga jaz zagotovo ne bi dala krstiti. Saj za poroko potrebuje tudi birmo. In če se bo res hotel poročit bo v manj kot pol leta opravil vse, od krsta do birme. Pa zakaj toliko razmišljate o tem, da bi se otroci želeli cerkveno poročiti? Če sami niste verni in nimate te prakse, kje pa jo bodo dobili? Srečali vernega partnerja? Kje neki? Če pa nisi veren, pa tudi poroka nima nobenega smisla.
Bistvo krstnega botra je, da za svojega krščenca moli in pomaga staršem, da ga bodo versko vzgojili. Sedaj pa izberi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Botre...
28.5.2005 8:34:42   
Anonimen
Filip im 2 BOTRCI - OBE BABICI.
Ni pravilo, da če sta dva, da morata biti pa moški in ženska.

Jaz sem bila botra nečaku. Ena botra - tako sta si želela starša.

Zmenita se sama. Spol NIKAKOR ni pomemben.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Botre...
30.5.2005 11:57:49   
Anonimen
Evo... Razrešili situacijo. Krščen bo... V bližnji prihodnosti. Imel bo dve botrici, in sicer mojo sestro in mojo naj prijateljico. Sestrično smo odpisali, ker se je mož spomnil, da so dali njihovo hčer krstiti in nama niso niti povedali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?