|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 21:14:33   
RoZala
Imam prvošolčka, ki si že vedno noče sam brisat riti po opravljeni veliki potrebi. Včasih ga pustiva sedeti na wc-ju, ker vztrajava, da si sam obriše, pa začne stokat in potem jokat... potem je pa že večerja (tak ritem ima zvečer).

Kako ste navadili svoje otroke? Vedno znorim in se vidim v prihodnosti, ko mu pri 12-ih še vedno rit brišem.

Ali sem samo jaz tako ubrisana?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 21:40:50   
ledenaa
Ja našemu jaz tudi večkrat rito obrišem.Si jo pa tudi sam,ko mu to rečem

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 21:45:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

Vedno znorim in se vidim v prihodnosti, ko mu pri 12-ih še vedno rit brišem.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma ne, ne bošuser posted image . Naša je stara 5 let, pa ji še tud brišem. Glede nato kako si sama obriše, še ji bom  lep čas brisala.
kakšno leto mu še daj čas. Sicer bodo  več povedale mamice s starejšimi otroki.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 21:53:33   
Gina
Ma ne sekiraj se, ko bo šel otrok v šoli kakat, si bo lepo sam obrisal rit, ne da bi se ti morala zato na glavo postavljat. To tkao pride. Ko pa bo tako v šoli, bo pa tudi doma.

Drugače si pa naš pri 5. tudi že zna obrisat, pa ima tako zelo rajši, da to jaz naredim, da mu večinoma ustrežem. Razen res včasih, ko se pa zmeniva, da bo to on naredil, jaz ga pa samo prekontroliram. Včasih pretenta bratca ali sestrico, da mu ona dva obrišeta, samo da njemu ne bi bilo treba. Ma to so deci po moje take sorte, vsaj pri nas je temu tako. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 21:56:59   
RoZala
No, malo ste me potolažile. Ne vem ali v šoli gre kakat ali ne (po moje ne, ker to počne ponavadi zvečer) ampak včasih mi je kar nerodno, še sploh, če imamo kak obisk, on pa se iz sekreta dere: Mami!!! Sem že!!! Obriši mi rit, prosim!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
16.2.2010 22:25:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

No, malo ste me potolažile. Ne vem ali v šoli gre kakat ali ne (po moje ne, ker to počne ponavadi zvečer) ampak včasih mi je kar nerodno, še sploh, če imamo kak obisk, on pa se iz sekreta dere: Mami!!! Sem že!!! Obriši mi rit, prosim!

user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma kaj ti bo nerodno. Men je smešno.

Naša se tako zelo zadere 'Sem žeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee', da se sliši ven iz hiše

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 8:15:11   
Anonimen
Mami!!! Sem že!!!


user posted image isto!

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 8:34:01   
kasso
Meni se pa zdi že cajt, da otroka pri 6, 7 letih navadiš, da se sam obriše, potegne vodo in spuca za seboj ter si umije roke. To vodi k njegovi samostojnosti in skrbi zase. Kaj pa ko bo šel s šolo na kakšen tabor? Boš prosila učiteljico, da mu obriše rit, ker si pri sedmih letih še ne zna sam? Ne vem no, mene bi bilo sram.

Saj ne rečem, da mu nikoli ne pomagam. Npr. kadar je bolan, ali pa ima drisko, mu tudi jaz še pomagam. Drugače pa ne. Si jo sam lepo obriše, tako me tudi ne skrbi, kaj pa bo, če ga v šoli prime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 8:39:15   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

Kako ste navadili svoje otroke?


Lani avgusta pred vstopom v šolo, sem mu jasno povedala, da si bo moral sam začet brisat ritko. Pokazala sem mu, kako naj si natrga listke papirja, najprej naj si s suhimi, na koncu pa še z mokrim toaletnim papirjem. V začetku sem bila zraven in gledala kaj počne, mu tudi pomagala. Potem pa je začel sam. In tako vedno počne, ritka pa je čista.


(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 8:43:54   
Lenny

IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

No, malo ste me potolažile. Ne vem ali v šoli gre kakat ali ne (po moje ne, ker to počne ponavadi zvečer) ampak včasih mi je kar nerodno, še sploh, če imamo kak obisk, on pa se iz sekreta dere: Mami!!! Sem že!!! Obriši mi rit, prosim!


A ti povem, kdaj je bilo nama nerodno? user posted image Ko je z nago rito prišibal iz stranišča v kuhinjo, kjer smo pri polni mizi sedeli z obiskom, se sklonil in izjavil: "Mami, a sem si dobro rito obrisal?" Ja, kaj naj user posted image Ko se je učil te umetnosti, smo pač pogledali, ali mu je uspelo. Res da ne v kuhinji, ampak čemu bi se zdaj smejali user posted image Drugače pa je zadevo osvojil do šole in bil zelo ponosen. Za trik smo nabavili tiste vlažne robčke z žabico, ki so služili za motivacijo. Can do ali nekaj podobnega.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 11:34:14   
babylove
Pomagaj si tako, da mu namesto papirja kupi vlažne robčke - bo bolj enostavno zanj.
Dobijo se tudi takšni, ki se lahko odvržejo v školjko.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 18:47:15   
Splišni
Joj, moj bo glihkar 8, pa se mi še vedno iz stranišča dere: Sem žeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 18:52:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Joj, moj bo glihkar 8, pa se mi še vedno iz stranišča dere: Sem žeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!


moj najstarejsi se je navadil pri 8ih in pol...
in to tri dni predno so sli v solo v naravo za 5 dni, ker mu je potegnilo, da verjetno bo pa moral kakat vsaj 1x do 2x v teh petih dnehuser posted image


ja ja...: seeeem žeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, pa mam vtisnjeno v podzavesti do smrti. in to je ena taka posebna frekvenca glasu....

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
17.2.2010 18:54:36   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Meni se pa zdi že cajt, da otroka pri 6, 7 letih navadiš, da se sam obriše, potegne vodo in spuca za seboj ter si umije roke. To vodi k njegovi samostojnosti in skrbi zase. Kaj pa ko bo šel s šolo na kakšen tabor? Boš prosila učiteljico, da mu obriše rit, ker si pri sedmih letih še ne zna sam? Ne vem no, mene bi bilo sram.

Saj ne rečem, da mu nikoli ne pomagam. Npr. kadar je bolan, ali pa ima drisko, mu tudi jaz še pomagam. Drugače pa ne. Si jo sam lepo obriše, tako me tudi ne skrbi, kaj pa bo, če ga v šoli prime.


Se popolnoma strinjam.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
18.2.2010 9:33:01   
noranate
Kupila sem ji vlažilne dišeče toaletne robčke in od takrat si obriše sama, je pa stara 7 letuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
18.2.2010 18:32:40   
valči
user posted image ravnokar je bil na sekretu in sem mu težila,da si naj sam.Je prvošolček in že pred vstopom v šolo sem ga učila,pa mu ni bilo.On se z Wc-ja dere;Kakallllll!In to tako,da sem ga poleti ven iz hiše slišala.Sedaj je pa tak,rad vidi,da mu jaz rit obrišem,sploh če je bolj redko,če ne,vztrajam,da sam.Si papirčke pripravi in grem ven.Preverim rit,školko in roke!

Hči je pa biola stara 5 let sedaj,pa si že pol leta sama briše rit.Pa celo lepo,pa spuca školjko in roke umije.Nič je nisem gnjavila,sama je začela.Torej pri 4.5 letah.
Zato je pri sinovih skoraj 7. letih skrajni časuser posted image

Še naša najmlajša gre sama lulat in si obriše lulico in vodo sama spusti in roke umije.Pri kakanju se pa,kot vsi naši dere"Kakalaaaaa!"Ima šele 2 leti,sem sigurna,da mi pri njenih 7 letih ne bo treba več nič kontrolirat na Wc-ju.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
8.3.2010 11:41:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu valči)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
22.3.2010 9:06:29   
sanja nk.
starejši:  znal že sam pred prvim razredom, tam nekje okoli 6 leta, pa se sploh ni bilo potrebno truditi..., ker ga je bilo sram klicati, to je bila največja muka, si prišel pa je bil čisto rdeč na wc-ju...,user posted image

mlajši: khmm no sej tipičen fant, tam pri 8 še mal čez, ali celo 9 že je šele začel sam, najprej NE, ker se ni dobro, pa ga je vse srbelo, potem NE ker se mu je gravžalo , tam dol šarit, nazadnje NE, ker se je že navadil , da mu drugi.........ampak je blo to treba presekat, tako, da je mož, ki ni hotel tega mu več početi že od 6-7 leta, prišel ko je klical mene, sta se zaprla v WC pa je tamal moral toliko časa sedeti na WC-ju, da se je sam obrisal, ...je delovalo, od takrat se je sam, sam preverjala sva še nekaj časa, če je vse okey....sicer se pa na perilu vse vidi, natančnost...

Čar starševstva user posted image user posted image ...pa veselje ko končno rata,,

lp Sanja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
29.3.2010 22:20:01   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ja našemu jaz tudi večkrat rito obrišem.Si jo pa tudi sam,ko mu to rečem

Verjetno sem pa jaz malo usekana.Ker bom verjetno do konca življenja se spomnila tiste posebne frekvence iz wc-ja:"RIT OBRIIIISAAAT!!!!!" in se poleg režala tak kot zdaj....

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brisanje riti po veliki potrebi
29.3.2010 23:12:14   
TaMaSa
IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

Imam prvošolčka, ki si že vedno noče sam brisat riti po opravljeni veliki potrebi. Včasih ga pustiva sedeti na wc-ju, ker vztrajava, da si sam obriše, pa začne stokat in potem jokat... potem je pa že večerja (tak ritem ima zvečer).

Kako ste navadili svoje otroke? Vedno znorim in se vidim v prihodnosti, ko mu pri 12-ih še vedno rit brišem.

Ali sem samo jaz tako ubrisana?


No, da te potolazim, ker nisi edina.Sama sem svoji taveliki hcerki rito umivala!, tam nekje do 11tega leta. Pol me je moz zacel zafrkavat,mami kakala, in sva prenehali. Ne vem, zakaj ne bi tudi ti svojemu sinu.Pa ne brisala, ampak umivala, sicer se itak posrana ostane.

_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?