|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CR - telovadba in trebuh
8.1.2009 20:44:56   
zverinca
Vse teme o telovadbi in izgubi trebuščka so 'po porodu'. Kaj pa po CR?

Kdaj ste začele lahko po CR telovaditi in kaj? Pa še nekaj me zanima: koliko časa trebuha sploh niste čutile?

Sama sem s CR rodila 6 tednov nazaj, enega pasa trebuha sploh ne čutim, lahko bi si komot kak uhan dala pa ne bi čutila nič. Menim, da so ravno tam notranji šivi...
Pa me malo skrbi in zanima, kdaj lahko kaj dodatno obremenim trebuh s kakšnim trebušnjakom, predvsem me mika pilates... pregled pri G imam naslednji teden in se bom z G posvetovala, vseeno pa me zanimajo tudi vaše izkušnje.

Kaj pravite?


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 10:37:21   
pomar*ANČA*
jaz sem tudi imela 6t nazaj cr in še vedno ne čutim kože okoli reza. je pa menda čisto normalno.

z telovadbo bom počakal, dokler ginekologinja ne reče da je lepo zaceljeno in mi da zeleno luč.

je tebi tudi ostal trebušček?

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 11:05:57   
kakteja
Hej!
Jest tudi kar nekaj časa nisem čutila trebuha, telovaditi sem pa začela 6t po porodu, se mi je čisto utrgalo, ker sem prej mogla dosti počivat. Sem pa veliko rolala, igrala odbojko in hodila na sprehode. Trebušnjake sem začela delati nekoliko kasneje. Pozdravček

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 14:06:51   
zverinca
no sej, počakam na drugi teden, da vidim kaj bo rekla G... pa vseeno me zanima, koliko časa bo trebuh brez občutkauser posted image

In ja, trebušček je prisoten, kar malo dol visiuser posted image zatobi rada s telovadbo ojačala mišice in še kako maščobno blazino stopila.




_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu kakteja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 15:22:38   
vianne
Jaz sem imela tudi CR in mi je moj g. dovolil vse aktivnosti po prvem pregledu.... sem pa vseeno še malo počakala.
Trebuh sem jaz čutila takoj normalno, le še vedno imam trdo pri rezu.
Mi je pa dal tudi zeleno luč glede zanositve in sicer da lahko zanosimo že čez pol leta ... to se mi zdi pa vseeno prezgodaj. No bomo videli kako bo.

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 17:08:48   
Detece
Zverinica tudi jaz sem imela carski rez pred 5 tedni. O kakšni intenzivnejši telovadbi ne razmišljam. Če se ne motim je fizioterapevtka v bolnici rekla, da lahko trebušnjake delaš šele po 3.mesecu. Trenutno hodim na sprehode in opravljem normalno ospodinjska opravila, za kaj več bom pa raje še počakala.
saj je zima in se nikamor ne mudi...

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.1.2009 21:30:14   
wing
Odrevenelost okrog reza po posegu, če se prav spomnim, je pri meni trajala kar nekaj časa, pravzaprav par mesecev, vendar le na eni strani, na drugi je bilo vse ok. Vse bo v redu, samo oživčenje na mestu prereza se mora spet obnoviti, no pa saj ni bilo tako hudo, sem se pa tudi sama isto spraševala, pred 13m.
Glede telovadbe pa tako. Mislim, da ni nobene ovire, da ne bi smela začeti s telovadbo, trebušnjaki, če sicer ni nič drugega narobe. Svaka čast, da že razmišljaš o njej, meni še na misel ni prišlo, da bi začela tako kmalu telovadit, mislim resno. Hvalabogu mi ni po porodu nič kaj dosti ostalo(sedaj pa itak v minusuuser posted image ), predvsem pa kapo dol za tovrstne ambicije.Super!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CR - telovadba in trebuh
10.1.2009 16:26:58   
Bubble
Nam je fizioterapevtka dala napotke, pokazala kako se dela nekatere vaje, dobila sem pa tudi brošurco v kateri lepo vse piše....sicer pa mi je na prvem mestu otrok in njegovo zdravje, kot pa povešen ali delno neobčutljiv del trebuha. Pozdravček

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CR - telovadba in trebuh
12.1.2009 8:47:16   
zverinca
Bubble ne skrbi, tudi meni sta moja2 mladička na prvem mestu, ampak če pa si lahko privoščim 20min pilatesa, zakaj si ga ne bi in se tako bolje počutila? user posted image

Hvala vsem za nasvete, danes imam G in da vidimo kaj bo rekel...


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Bubble)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CR - telovadba in trebuh
15.1.2009 22:39:49   
andya
jaz sem tudi imela CR pred 6 tedni..no, nas je kr nekaj :))
mene pa hrbet ful boli, zaradi drže pri dojenju in po moje malo raztegovalnih vaj ne bi smelo škodit...
na pregled se nisem sploh še naročila..moram poklicat ja

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CR - telovadba in trebuh
20.1.2009 20:35:10   
Taanikaa
no jst bom pa tko rekla..telovadba po 3 mescu,trebušnjaki in to,odrevenelost trebuha je še zdaj pa sem že dobrih 7 mesecev po cr,naslednja nosečnost pa ne prej kot čez 2 leti pravi ginekolog.Trebuh je pa še vedno tak kot da sem noseča 5 mescevuser posted image user posted image ..no jst nisem dojila,kar tudi vpliva na to baje,čeprav ene k dojijo imajo prav tako 7 mescev po porodu isti trebuh kot jst.Jap bo treba malo telovadituser posted image

(odgovor članu andya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CR - telovadba in trebuh
21.1.2009 10:01:58   
saskya
Živjo zverinca!
Jaz sem po CR kar 3 mesece počivala, izvajala sem samo vaje za trebuh, ki mi jih je priporočila fizioterapevtka v porodnišnici in se sprehajala. Po 3 mesecih sem pričela s pilatesom, zelo po občutku, manj ponovitev, ker me je zategovalo in špikalo pri šivih.
Po 14 mesecih drugega CR (prvega sem imela pred 3 leti) šive čutim samo ob večjih spremembah vremena, preveliki obremenitvi (večkratno dvigovanje obeh fatntkov).
Srečno! 

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CR - telovadba in trebuh
1.2.2009 18:30:50   
Marsy
Mene je CR čisto šokiral, sploh pa to okrevanje. Zdaj je moja punčka stara 4 mesece in še nisem zadovoljna. Še vedno imam nekakšno oteklino, ki je včasih tudi boleča.

Ker sem inštruktorica aerobike, pilatesa in vadbe za nosečnice, sem bila čisto na tleh, ker dolgo sploh normalno nisem mogla vstajat iz postelje - še težje kot v nosečnosti.

Po 6 tednih sem pa začela 'normalno' telovadit. Prej le tiste vaje, ki smo jih dobili v porodnišnici - do bolečine, ki je bila pa takoj prisotna. Ampak po 6 tednih mi je G zatrdila, da ne morem ničesar poškodovat in sem začela s pilatesom. Bilo je težko, vendar je bil napredek zelo zelo hiter.

Zdaj (po 4 mesecih) normalno vodim aerobiko in delam vse vaje za trebuh. Tako da ni za skrbeti.

Me pa zanima, s katerimi kremami negujete brazgotine?
 
Če katera potrebuje nasvet glede vaj ali prehrane (mene sam debelo gledajo, ker se mi razen bujnejšega oprsja, sploh nikjer ne pozna, da sem rodila user posted image ), se mi naj pa oglasi.

(odgovor članu saskya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CR - telovadba in trebuh
1.2.2009 19:08:06   
Taanikaa
Marsy imaš zs..
Drugače pa jst to brazgotino po cr nič kaj ne mažem ne nič..kr pustim pri miru,me ne srbi,ne peče,ne skeli,ne nič,vbistvu kr pozabim,da jo imam,brazgotino mislim,ko pa trebuh pogledamuser posted image user posted image ...mi je pa vse jasnouser posted image

(odgovor članu Marsy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CR - telovadba in trebuh
2.2.2009 10:55:39   
žabic@
IZVIRNO SPOROČILO: Marsy
Me pa zanima, s katerimi kremami negujete brazgotine?


Jaz se mažem/masiram po brazgotini s CONTRAKEL-om, mi ga je ginekologinja priporočila. To kremo lahko začneš uporabljati šele, ko je rana popolnoma zaceljena. Bi pa naj mehčala brazgotino.
Dobiš jo v lekarni, brez recepta, stane pa 13 eur.

(odgovor članu Marsy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CR - telovadba in trebuh
2.2.2009 17:12:36   
Marsy
Tudi jaz uporabljam to kremo, pa ne vem, a je kakšen učinek. Sem začela mazat po 4 tednih, tako da ne vem, kako bi bilo, če ne bi mazala.

Me zanima, če je kaj še boljšega. So mi sicer v lekarni ponujali eno kremo, ki jo je notri za vzorec, stane pa 40€. Je pa mal huda cena user posted image .

Tista 'črta', kjer je bilo prerezano, tisto imam trdo. Pa menda ne bi smelo biti.

_____________________________

Zajemite zdravje z veliko žlico!
www.zdravje-zabava.com

(odgovor članu žabic@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CR - telovadba in trebuh
2.2.2009 20:41:36   
Anja24
Jaz sem tudi imela CR slabe tri tedne nazaj...in ostal mi je tak trebuh...user posted image  kar visi čez brazgotino...tko da Marsy - se priporočam user posted image

Kdaj pa ste morale iti na prvi pregled? Po 6ih tednih ali kaj prej?

(odgovor članu Marsy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CR - telovadba in trebuh
3.2.2009 13:52:35   
Marsy
Anja24
Meni je patronažna sestra povedala, kdaj lahko začnem mazat rano - ko je bila suha. Moram pa povedat, da so me tako grdo zašili, da vsak osupne, ko mu pokažemuser posted image .

Menda zdaj tako naredijo, da se šivov sploh ne vidi. Jaz pa imam 7 ogromnih šivov.

Prvi pregled je bil normalno po 6 tednih. Do takrat sem delala vaje, ki jim sploh ne moreš tako rečt - si dobila kaj v porodnišnici? Ampak sem bla čist boga, res.

Po 6 tednih so mi pa dali zeleno luč, da lahko delam kar želim, ker rane ne morem več 'odpreti'. Sem pa v bistvu s pilatesom ogromno naredila. Sem bila pridna; 2x ali 3x na dan. In lahko rečem, da sem je bil napredek viden vsak dan.

Ko bo 6 tednov mimo, se mi spet oglasi user posted image .



_____________________________

Zajemite zdravje z veliko žlico!
www.zdravje-zabava.com

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CR - telovadba in trebuh
3.2.2009 16:57:13   
Anja24
V porodnišnici je enkrat prišla fizioterapevtka. In je rekla, da ne smem delat nobenih vaj, razen ene - da potegnem trebuh not, malo zadržim in spustim. user posted image  In pa Keglove vaje. Ampak ne vem kaj mi bo ta prva vaja...Moram pa že po treh tednih na pregled - ne vem zakaj. Sem mislila, da je treba pač pri CR prej it...
Bi pa potem rada hodila na kakšno aerobiko ali plavat...ampak se mi sami ne da...

Se ti javim po šestih tednihuser posted image

(odgovor članu Marsy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CR - telovadba in trebuh
6.2.2009 11:50:23   
alis
Jaz sem dva meseca po CR normalno telovadila. Mažem se z eno kremo proti brazgotinam po operacijah contrakel. Uglavnem so mi pa vsi - ginekologinja in več lekarnarjer - rekli, naj si brazgotino čim več mažem oz. dotikam in masiram, da se zmehča. 13 tednov po CR že skoraj poplnoma čutim predel reza

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CR - telovadba in trebuh
6.2.2009 15:34:20   
Anja24
alis, kakšne vaje za trebuh si pa delala? In kakšen je zdej tvoj trebuh po 13ih tednih?

(odgovor članu alis)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.2.2009 19:51:37   
alis
delam trebušnjake na ab rolerju (iz top shopa) - trebuh imam že skoraj raven, pa tudi eni zametki mišic se že vidjouser posted image



















(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: CR - telovadba in trebuh
9.2.2009 21:12:28   
Anja24
user posted image  bravo...še eno vprašanje. Za koliko se ti je pa povečal obseg trebuha? Ker jaz bom morala za 30 cm zmanjšat obseg trebuhauser posted image

(odgovor članu alis)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: CR - telovadba in trebuh
10.2.2009 8:18:36   
alis
po resnici povedano si nikoli nisem merila obsega. Zredila sem se za 13 kg, baje preveč, me je ginekologinja full nadrla in poslala na preiskave za sladkorno - za pet kg sem se zredila v dveh tednihuser posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: CR - telovadba in trebuh
14.2.2009 20:52:56   
titi3
Tvoja ginekologinja je pa malo čudna, da te je nadrla, ker je normalno, če se zrediš do 14kg.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu alis)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?