|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DOJENJE DVOJČKOV?!
5.7.2007 19:43:12   
siskamiska
Mamice dvojčkov, ki dojite prosim za pomoč.

Nekaj časa sem dojila naša fanta vsakega posebej, ker nam istočasno dojenje ni šlo. In tukaj se pojavi problem. Namreč ko dojim enega mi iz druge dojke steče  ven skoraj vse mleko, tako da za drugega ostane čisto malo.

Sedaj smo že kar dobro osvojili dojenje istočasno, vendar ko bo odšel očka v službo verjetno ne bom mogla dojiti obeh hkrati, ker rabim nekoga da mi pomaga pristaviti.

Kako vi rešujete te težave in kako naj preprečim curljanje mleka iz ene dojke?

Vsakega nasveta bom zelo vesela.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
5.7.2007 21:35:46   
tatam
Jaz ju dojim istočasno že od prihoda domov.Seveda na blazini za dojenje. Tudi jaz sem mela na začetku probleme z nastavitvijo vseh v "položaje",a ko prideš v formo gre!Dojim na kavču.Enega si dam na kavč na vzglavnik,potem vzamem drugega(iz vozička,katerega si postavim k kavču),si namestim blazino,dam gor drugega,potem pa še onega z blazine...Sliši se komplicirano,a ko se navadiš gre!Je pa res,da si ju sedaj ko sta že malo večja-6 mescev,lažje pristavim kot na začetku,ko moraš pazit še na glavico.
Po moje je vredno vztrajat,saj si ne znam predstavljat kako bi oba naenkrat po flaški hranila,je tako dost bolj komot!
Napiši,kako ti bo uspelo!

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
5.7.2007 22:29:03   
siskamiska
Hvala Tatam, tudi jaz ju dojim z blazino, je pa res verjetno sedaj na začetku najtežje, ko  še  sama ne znata pravilno zagrabit, pa še jaz se lovim.

Imam napisane položaje za dojenje dvojčkov, ampak se iz razlage ne znajdem najbolje, ali mogoče obstajajo kje še slike položajev??

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 9:42:25   
emaa
Na prospektu zraven blazine so bile slike. Mi smo to prakticirali samo parkrat, ko je david prišel domov, pa mu dojenje ni bilo všeč. POl sem pa naprej dojila samo Luko in si zanj brizgala, mi pa res ni nikoli teklo iz druge dojke, ko sem dojila, pri pumpanju ja, ampak samo tisto kar je v bistvu za žejo. 

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 10:21:07   
siskamiska
Jaz pa nimam prospekta ker sem kupila rabljeno blazino user posted image .
Bom pogledala na internetno stran od Rike, mogoče pa tam kaj najdem.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 10:23:49   
masna
http://www.rika123.com/dvojcki.html

tu sem našla navodila....

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 10:29:13   
pikceva
Ojla,

Tudi mene čaka dojenje dvojčkov. Se prav bojim, da bom zelo nerodna. Ali ste ve že nesle blazino v porodnišnico?

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 10:50:19   
Tiamo
user posted image
user posted image
user posted image

mogoče ti bodo v pomoč

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
6.7.2007 17:18:41   
siskamiska
Pikceva blazine imajo na oddelku, samo rečt moraš za njo. nikar je ne nosi s sabo ker je čisto prevelika. Raje vzami obroč za plavanje, bo veliko bolj uporaben če boš slučajno šivana.

Masna hvala user posted image user posted image

Tia74 linkov se žal ne vidi user posted image

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
8.7.2007 11:33:55   
mravljica3
Zame je dojenje obeh hkrati znanstvena fantastika. Seveda sem si kupila blazino, vendar sem že po nekaj poskusih obupala. Predno sem si pristavila oba, sta že tako kričala, da sta bila čisto rdeča. Potem se je še kakšnemu zaletelo, tako, da je to zame predstavljalo pravo mučenje. Potem sem se odločila, da ju dojim ločeno.
Pa veliko uspeha, kakorkoli se boš odločila!!

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
8.7.2007 12:06:41   
eva1
Jaz lahko samo čestitam mamicam ki istočasno dojijo dvojčkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,jaz si tega ne predstavljam, ker ko dojim si moram obvezno prijeti joško kjer ima mala nosek, ker drugače bi se otrok zadušil-je pa res da imam dost velke,pa mogoče zarad tega!

(odgovor članu mravljica3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
8.7.2007 23:07:25   
siskamiska
Tia 74 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

HVALA

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
9.7.2007 10:02:15   
LIDJOČKA
Siskamiska mislim da obstajajo neke "školjkice" ki si jih lahko namestiš na dojko in prestržejo mleko, ki izteka (nimam pa z njimi nobenih izkušenj, tako da ne vem če jih bi bilo vredno kupituser posted image ).

Drugače pa sem tudi jaz dojila moji punčki hkrati,user posted image na blazini za dojenje. Večino časa sem bila sama in nazadnje sem brez problema obvladala pristavljanje obeh. Ker pa nisem imela dovolj mleka, sem že od samega začetka (tudi v porodnišnici) dodajala tudi po stekleničkah (tudi obema hkrati).
Želim pa vam povedat predvsem tole, vas popolnoma razumem da ste prestrašene in da ne veste kako boste zmogle vse to sameuser posted image , brez skrbi, saj smo mame dvojčkov res nekaj "posebnega"user posted image user posted image , predvsem pa zaupajte sebi in lastni intuiciji, vse kar delate je, prav in dobro za vaše otroke, pa čeprav kdaj kaj "zamočite".
Vso srečo vam želim!user posted image

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
9.7.2007 12:33:40   
mpotocn
Lidijočka, kako pa si po steklenički oddajala hkrati?Tega si res ne predstavljam??

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: DOJENJE DVOJČKOV?!
9.7.2007 13:53:00   
emaa
Po potrebi daš oba v lupinici, sediš med njima in držiš obe flaški, saj jaz tudi čaj dajem istočasno, ko jemo v stolčkih. pa tudi flaški sem hkrati dajala, znajdeš se. 

(odgovor članu mpotocn)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?