|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 18:31:47   
PBJ
Zanima me, kako pogosto dojite vaše dvomesečnike. Moj bo v torek star dva meseca in se bi dojil na vsako uro in pol. Na prsih mi je približno eno uro, ker vmes dremlje in rabi več časa, da se naje. Nato zaspi za kakšno dobro uro in bi spet jedel. Imam občutek, da se na prsih rad carta.
Ponoči je boljše in mi spi od 4-6 ur, preden postane lačen.
Sem skoraj bolj utrujena kot prvi mesec in me zanima, kako je ali je bilo z vašimi dvomesečniki.
Vse bi bilo OK, če bi se najedel vsaj v pol urah.

Prosim za vaše izkušnje.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 20:30:18   
anckabancka
Men se zdi, da se kar skoz dojiva. Tudi Aljaž na dojki drema in kar dolgo traja, včasih pa se sploh ne naje. Pa se greva vmes previt al pa kupčka podirat in spet dojit.
Razmišljam, da ga mogoče celo prevečkrat tolažim z dojko, samo ko pa vedno je, kadarkoli ga priklopim. Drugače nimava nobenega ritma ali ure dojenja. Dam mu, ko se mi zdi, da je lačen ali da se ni še dobro najedel.
Sedaj poskušam čas med podoji malo podaljševat in mu ne dam takoj, ko joka ampak ga zamotim na druge načine.
Še najbolje je, ko grem na sprehod in mi v vozičku spi tudi dve uri, kar doma v posteljici redko.

Tudi jaz komaj čakam na čas, ko se bo v kratkem času dobro najedel, ne pa spal...

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 21:48:25   
PBJ
Vidim, da imava precej podobno situacijo.
Kako pa je ponoči in kdaj ga zadnjič podojiš?

LP

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 21:51:36   
Anonimen
Midva sva se in se še kar dojiva. Na začetku na dve uri ali več ali manj, potem na tri, sedaj pa na ..khmmmm tri ure.

(odgovor članu PBJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 22:10:17   
sky
Pri meni izgleda enako kot pri anckabancki. Ko smo na poti ali zunaj, ni problem, drugače pa bi lahko bila nonstop priklopljena. Zadnje tedne in dni je malo boljše, ker je ful radovednica, pa je včasih že dovolj kratek sprehod po hiši, da jo vsaj malo zamotim. Pa podaljšala sem čas previjanja, sa j ful uživa, ko je brez plenic, pa lahko brca in boksa igrače okoli sebe. Poleg tega je naša mala ful požrešna in se vedno hlastno spravi zraven. Ko pa se naje (po mojem)in zadrema, jo položim na ležalnik, ker vem da s kupčkom ne bo nič, ko drema, pa je v treh minutah spet huronsko dretje in "jovo na novo". Nikoli ni dovolj samo ena cisternica, poleg tega se čez dan nikoli ne "nafilata". Posledično jo mučijo krči, pa ful prda, pa poliva, pa napenja se, ker ima zadnji teden probleme s kakanjem (prej nonstop - vsako povijanje, včasih med previjanjem, 2x-3x na dan pa še trojna doza v eni plenici), sedaj pa 1x konkretno driska na vsaka 2 dni. Ker je bilo vse skupaj že tako kritično, ji sedaj občasno (po potrebi, ko sta obe cisternici brez vsebine in je še kar huronsko dretje) dam pač dodatek. Tako sva obe bolj srečni in zadovoljni. Pa upamo, da bo kmalu boljše.
LP,Saša

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
9.9.2005 22:41:28   
anckabancka
PBJ je napisal/a:

Vidim, da imava precej podobno situacijo.
Kako pa je ponoči in kdaj ga zadnjič podojiš?

LP


Midva se zadnje čase dojiva kar cel večer, tja do polnoči. Sem še zmeri ful optimistična in mislim, da mi ga bo uspelo prej uspavat... Cel večer se matram in ga uspavam na ziziki pa v naročju... pa zmeri, ko zaspi se čez par minut zbudi. Na koncu sem jaz že zmatrana, tko da grem v posteljo, ugasnem luč, ga priklopim in pol spiva ene par uric, do naslednjega podoja.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
10.9.2005 9:59:45   
Jessy
Midve sva malo mlajši od vas, ampak sem prišla do ugotovitve, da če se dojiva leže (da jaz ležim), potem mi več poje in je takoj podaljšala čas med obrokoma za 30 minut, večkrat tudi za 1 uro. Se kar pozna, če ti je na 4 ure namesto na 3.
Jaz jo ne cartam z dojko, ampak z dudo. Dojka je za hrano, duda pa za crtanje. Se fino obnese.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
10.9.2005 16:29:18   
pravljica
pri moji prvi je blo isto...non stop na zizi...nikamor nisem mogla na sprehod kaj šele kaj več

ta mali je pa ful priden glede tega (jutri bo 2 meseca)...zelo redkokdaj zaspi ob hranjenju...je nekje na 3 ure (ponoči 1 obrok prespi) in to cca 10 minut

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
10.9.2005 23:29:41   
anckabancka
Ja, bi bla res vesela, ko bi mu bilo kaj do dude. Jo tako plune ven, da jo kar odnese. Ni kaj, fant je takoj pogruntal, da nič ne priteče...

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
11.9.2005 4:44:53   
PBJ
Moj tudi ne ve, za kaj je duda na svetu

lp

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
11.9.2005 9:44:22   
Anonimen
Pri nas je tudi tako kot pri anckibancki. Samo ziza velja, duda kar v luknjo pade, tako na široko usta odpre in začne tulit...
Uspavanje zvečer traja po več ur, od polovice noči naprej pa itak spi pri meni, priklopljen. Čez dve, tri ure, ko verjetno nič več ne priteče, začne protestirati, takrat ga dam na drugo stran (sem že zadnjič napisala, da sem ponoči kot na roštilju, hehe). Karkoli drugega ne pride v poštev, bi jokal, dokler ne bi ostal brez glasu.
Tako pač je in se nič ne sekiram. Še noben ni celo življenje na zizi ostal. Cartat se je pa tudi fajn, čeprav včasih res malo bolj slabo spim zaradi tega

(odgovor članu PBJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
13.9.2005 10:25:50   
smrka
z mojo tamalo je vse isto kot si ti napisala za svojega malčka. jest ji dajem na vsake 2 ure ali večkrat ker ima apetit, včasih pa prej zaspi in se nenaje. Zato mu kar ponujaj ce bi cuzal, saj je se majhen.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   DVOMESEČNIK IN DOJENJE
18.9.2005 15:43:24   
Vekica
Jaz imam pa tako kot pravljica. Nasa punca se naje v 10 minutah in je na 3 - 4 ure. Ponoci tudi ponavadi en obrok prespi. Za tolazbo in dodatno sesanje pa dobi dudo.

Anckabancka, pa si poskusila razlicne dude? Baje nekaterim ne pase vsaka duda?

Kaj pa nosenje okrog - ali ne pomaga, ga ne mores tako zamotiti za kaksno uro. Jaz naso vcasih dam v storkljo in jo imam pri sebi, dokler ne zaspi.

Mislim, da bi bilo dobro, da si pocasi ustvarita en ritem.

Lp, Vekica


(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?