|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dobre osnovne šole
15.3.2008 10:14:57   
blustar
Do vstopa v šolo moje male je sicer že daleč, ampak mi je šola full pomembna, pa imam odprte oči.

Enkrat sem brala intervju z ravnateljivo OŠ Trnovo in se mi zdi, da je to zelo dobra šola. Katere so še dobre šole po Ljubljani.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dobre osnovne šole
15.3.2008 12:21:54   
Anonimen
Katere so še dobre šole po Ljubljani.


Mednarodne user posted image

(odgovor članu blustar)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dobre osnovne šole
15.3.2008 15:13:09   
dulcinea
A niso vse šole enako dobre? Jaz se v vsaki potrudim, da dobro naučim.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dobre osnovne šole
15.3.2008 17:18:18   
Hans
Jaz se v vsaki potrudim, da dobro naučim.


Žal niso vsi tako kot ti.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dobre osnovne šole
15.3.2008 21:28:05   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Hans

Jaz se v vsaki potrudim, da dobro naučim.


Žal niso vsi tako kot ti.


Kakor niso tudi prodajalci, pa zdravniki, pa policaji, pa župani, pa predsedniki, pa čistilke, pa direktorji, pa zidarji, pa medicinske sestre, pa šivilje, pa ..., pa, ..., pa...

Drugače pa bo gotovo šentviška škofijska OŠ v LJ veljala za ta nartaboljšo in najbolj elitno, med javnimi pa veljata za "ta boljši" M. Vrhovnik in Prule.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 15.3.2008 21:29:06 >

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dobre osnovne šole
18.3.2008 0:39:21   
Anonimen
Kaj pa Waldorf?

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dobre osnovne šole
18.3.2008 20:50:12   
Gina
Ha ha, nejcko, m. vrhovnik velja za snobovsko, tako kot čufarija, prule so znane po ravnatelju, ki nastopa v javnosti zelo odmevno zelo rad, trnovo je znano po res... kako naj napišem "zanimivih" zahtevah do zaposlenih in posledično....eh, kaj bi človek govoril....v bistvu je to, koliko ti je šola dobra odvisno od tvojih pričakovanj. Pa ne smeš vedno verjeti reklami in nakladanjem ravnatelja. Bolj kot so ravnatelju važni ljudje - zaposleni in otroci-, manj bo delal na promociji in denarju in obratno. Oboje se pač ne da fizično izvesti. Tiste šole, ki dajo veliko na odnose in na dobro počutje, ki imajo zaposlene, ki se dobro počutijo, bodo zagotovo dale več tudi otrokom, ker ne bodo zaposleni pod presingom in non stop kontrolo in ustrahovanjem. Tako se vsaj meni zdi, po mojem laičnem prepričanju.

Meni je zakon oš antona globočnika, postojna...user posted image in to zato, ker se moji otroci v njej dobro počutijo (v prejšnji se pa niso), učitelji se mi zaenkrat zdijo realni in na splošno šola ni preveč navzven in storilnostno usmerjena, pa predvsem se menijo po človeško, otroci pa brez ekstra stresa odnesejo več znanja kot v prejšnji šoli. Skratka, moja najvišja pričakovanja so zadovoljena.

Kar se tiče znanja, ga otrok praktično iz vsake šole odnese enako, saj je učni načrt za vse enak, cilje mora doseči iste. MOgoče odnese celo manj znanja iz tiste šole, kjer mora v tri dni pisati razne reči, ki jih namesto njega pišejo starši, kjer mora izdelovati doma gore reči, kjer dobiva nesmiselne naloge, kjer čepi cele dneve ob nalogah, da je čist izmozgan in utrujen od tega, samo da navzven kao nekaj izgleda....

Kaj so pa tvoja pričakovanja? Kaj pričakuješ od dobre šole blustar? Od tega je odvisno, katera šola se ti bo zdela "dobra".

P.S. plemenita, waldorfci so tudi po mojem okusu med drugim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dobre osnovne šole
18.3.2008 22:48:49   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ha ha, nejcko, m. vrhovnik velja za snobovsko, tako kot čufarija, prule so znane po ravnatelju, ki nastopa v javnosti zelo odmevno zelo rad, trnovo je znano po res...

P.S. plemenita, waldorfci so tudi po mojem okusu med drugim.



Gina, zakaj pa misliš, da sem dala izraz " ta boljši" v narekovajeuser posted image  Ker sem popolnoma enakega mnenja kot ti in mi gre to predalčkanje OŠ blazno na jetra, le tako na dolgo se mi ni dalo pisatiuser posted image .
Sem mnenja, da nekaj, kar je dobro zame, ni nujno dobro tudi za drugega; celo več, kar je dobro za mojega otroka, ni nujno dobro tudi za drugega otroka. Ampak to je današnjim starše malce težko dopovedati, zato jaz ne dopovedujem več.
Dejstvo je, da je program na vseh šolah enak, na vseh šolah imaš dobre in slabe učitelje, večina je pa tam nekje vmes oz. če je zame učitelj slab, ni nujno, da je slab tudi nekomu drugemu itd.
Torej - vse je zelo relativno, ampak ljudje pač nasedajo raznoraznim reklamam in medijskemu vplivu.

Waldorfska šola pa se tudi meni zdi dobra šola, je zaradi svoje usmeritve in pedagoškega pristopa pač drugačna in zato verjetno tudi mnogim ni blizu.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dobre osnovne šole
18.3.2008 22:51:47   
Anonimen
in to zato, ker se moji otroci v njej dobro počutijo (v prejšnji se pa niso), učitelji se mi zaenkrat zdijo realni in na splošno šola ni preveč navzven in storilnostno usmerjena, pa predvsem se menijo po človeško, otroci pa brez ekstra stresa odnesejo več znanja kot v prejšnji šoli. Skratka, moja najvišja pričakovanja so zadovoljena.


Ja, verjetno medijska najbolj "popularna" ni tudi najboljsa...

A se spomnite nekaj let nazaj, ko so dijaki novomeske srednje kmetijske sole dosegli najboljsi uspeh na maturi? Tisto je bilo meni zakon user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dobre osnovne šole
24.3.2008 12:40:48   
lenika
Mojim otrokom in meni bo najboljša tista šola, ki je naša matična, ker je najbližja, ker bodo tam njihovi vrstniki iz vrtca,... Kar se tiče pa pridobivanja znanja je pa tako, da tisti, ki ima interes za delo, lahko dela na vsaki šoli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dobre osnovne šole
29.3.2008 9:45:39   
blustar
Dobra šola mi je tista, v kateri imajo dobre učitelje - ki znajo učit in so dobri vzgojitelji. S tem, da znajo učit, pa mislim to, da znajo naučit otroke mislit s svojo glavo - ne, da jih naučijo samo dejstev (ok, tudi to vem, da mora bit, neko splošno znanje morajo dobit in to je dobro), ampak tudi, kako se lahko sami naučijo, kje in kako poiskat vire, in uporabijo znanje. Spomnim se svoje oš učiteljice za matematiko, ki nas je znala naučit tako, da smo se znali lotit tud zahtevnih nalog in našli pot do rešitve, da smo naloge veliko reševali s predstavljanjem. Veliko je sicer odvisno od posameznikov, matematika mi ni delala težav, samo tudi njej pripisujem veliko zaslug. Ali pa za slovenščino, ki je bila pravična - vedno je dajala ocene na pokazano znanje in ne na zgodovino, kot nekateri.

Vem, da je full odvisno od posameznih učiteljev. Mislim si pa, da če je šola dobra (ravnatelj kot vodja), zna privlečt take učitelje.

Pa še nekaj me skrbi tu v ljubljanskih šolah - nasilje. Za nekatere šole je to kar problem, sem slišala - no že pred leti, mogoče sem si tudi kaj narobe zapomnila - za eno šišensko, da so uvedel redarje in detektor kovin, ker je en otrok zabodel sošolca.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dobre osnovne šole
29.3.2008 10:10:33   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Mojim otrokom in meni bo najboljša tista šola, ki je naša matična, ker je najbližja, ker bodo tam njihovi vrstniki iz vrtca,... Kar se tiče pa pridobivanja znanja je pa tako, da tisti, ki ima interes za delo, lahko dela na vsaki šoli.


Natančno tako. Niti na kraj pameti mi ne pade, da bi raziskovala, katera šola bi bila lahko potencialno boljša od naše. V Podzemlju.

BTW, a je kdo že kdaj slišal za Podzemelj?user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dobre osnovne šole
29.3.2008 10:21:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

BTW, a je kdo že kdaj slišal za Podzemelj?user posted image user posted image


A to je pri krtih...user posted image ?

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dobre osnovne šole
8.4.2008 22:53:23   
blustar
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Mojim otrokom in meni bo najboljša tista šola, ki je naša matična, ker je najbližja, ker bodo tam njihovi vrstniki iz vrtca,... Kar se tiče pa pridobivanja znanja je pa tako, da tisti, ki ima interes za delo, lahko dela na vsaki šoli.


Natančno tako. Niti na kraj pameti mi ne pade, da bi raziskovala, katera šola bi bila lahko potencialno boljša od naše. V Podzemlju.

BTW, a je kdo že kdaj slišal za Podzemelj?user posted image user posted image


Semuser posted image . Je moj oz. njegova mama iz Bele Krajine.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dobre osnovne šole
9.4.2008 13:45:21   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: lenika



BTW, a je kdo že kdaj slišal za Podzemelj?user posted image user posted image


A misliš da sem? user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dobre osnovne šole
11.4.2008 10:29:18   
Anonimen
Na šolah naj ti dajo publikacijo, pa boš lahko malo bolj primerjala.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?