|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje na 3 ure?
9.6.2008 21:33:41   
julči
Živ,
mene pa zanima na koliko časa dojite? Namreč pri nas mamo težave s podiranjem kupčkov, nabiranjem zraka v trebuščku, posledično pa napenjanje, krči,... in mi je pediatrinja rekla naj jo dojim na 3 ure in ne prej, ker se mleko od prejšnjega obroka še ne prebavi in je zato še slabše. Čeprov mala bi bla pa skos prkloplena in se potem joka da je že čist histerična, dude pa ne sprejme. Kaj naj naredim?

Aja pa še to- kako podirate kupčke? Pediatrinja je pokazala tko, da ima trebušček na moji rami, z glavo rameni in rokami pa čist čez visi. ampak mali ta položaj ne ustreza in ko se naje je vsa dremava, jo dam v ta položaj da bi podrla kupčka se pa začne orng jokat in se čist zdrami. Tko čez eno koleno ji pa tud ne paše preveč. Stara je pa 1 mesec. A lahko leži na trebuščku- mislim tko čez dan, ko jo gledam (ker to ji pa paše)?

Prosim pomagajte z nasveti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje na 3 ure?
9.6.2008 21:42:06   
mama11
Kaj pa če bi poskusila med dojenjem narediti krajšo pavzo, da jo vmes spahneš? Jaz ne bi čakala 3 ure, še danes ji dam tudi po 2 urah, če tako zahteva... dudo bo pa mogoče lažje sprejela, če ji daš kakšno vetrovno kapljico (sladke kapljice proti krčem) nanjo. Ali ti po obroku bruhne - to je lahko znak, da se je res preveč najedla.

Kupčka lahko poskusiš pa tudi tako podreti, da jo s trebuščkom navzdol položiš na svojo podlahet (glavica je proti komolcu, obrni obrazek navzven), roko daš na trebušček in komolec samo delno dvigneš od podlage, potem tapkaš po hrbtu.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje na 3 ure?
9.6.2008 22:30:13   
novopecena
se podpišem pod mamo11 (BTW imava isti avataruser posted image ), kar se pa tiče ležanja na trebuščku-seveda lahko pa še kravce ti bo kmalu začela pasti, sam ponoči jo pa jest ne bi dajala spat ker še nima utrjenih vratnih mišic, čez dan pa ni panike-itak je verjetno pod budnim očesom skrbne mamiceuser posted image

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje na 3 ure?
9.6.2008 22:32:53   
julči
Vmes probam kupček podret vsaj 2x in ponavadi že takrat ven bruhne, ampak potem hoče še jest. Se pa kr zaletava  in če ji vzamem pa jok. Kako naj vem kdaj se je najedla? Po vsakem obroku mi pobruha pol ven.user posted image

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje na 3 ure?
9.6.2008 22:44:38   
sashy
Jest sm imela na začetku iste težave. Zdaj je star 5 tednov in mi je pediatrinja enako rekla, da na tri ure dojit nič prej. Pa sva z user posted image  to poskušala pa ni šlo ker je on zahteval že po eni uri in pol ali pa sva se dojila po obrokih umes pa sva podirala kupče, ampak ne tako, da čez ramo visi ker to draži trebušček in je še večja verjetnost, da vse bruhne ven, glavca mora počivat na ramenih in ko podre kupček vidiš ali je še lačen, če ni počasi na ramenih kar zadrema. Še bolje je , da ti takkrat ko jo imaš na ramenih sediš v malo bolj ležečem položaju, da ni malauser posted image čisto pokonci.
Kar se pa tiče , da jo daš na podlaht, kot je predlagala mama11, je pa super stvar, vsaj mojegauser posted image  to ful pomiriuser posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
10.6.2008 7:20:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sashy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje na 3 ure?
10.6.2008 13:39:53   
Majabo
morda bi vzunaj v vozicku otrok dlje spal in bi tako "zdrzal" 3 ure
vsaj na zacetku da probas ce teorija sploh drzi
kaj pa ce ga vmes malo s cajem zamotis?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje na 3 ure?
10.6.2008 20:01:59   
Seven*
Pa kaj je s temi pediatri?!??!!?! user posted image user posted image user posted image

Naslednjič jo vprašaj, če je vedno lačna na tri ure. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje na 3 ure?
10.6.2008 21:29:50   
madasa
naša isto ni znala podirat kupćkov, potem pa je sledilo polivanje, kolcanje itd. Meni pa je rekla P. da jo daš v položaj jajčke- tako kot je bila v trebuhu. Pri nas je pomagalo to čez rame sedaj pa ko paše kravice se vvredu ven zriga in je.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje na 3 ure?
10.6.2008 21:31:57   
Anonimen
mene pa zanima na koliko časa dojite?

Na toliko sem, kolikor je bila lačna.

Vcasih non-stop, vcasih pa tudi kaj manj...user posted image .



Kaj naj naredim?

Nehaj psolusat pediatra, ki hodi v sluzbo zato, da se "štempla" in tacni poslusat otroka.

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje na 3 ure?
10.6.2008 22:15:54   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

mene pa zanima na koliko časa dojite?

Na toliko sem, kolikor je bila lačna.

Vcasih non-stop, vcasih pa tudi kaj manj...user posted image .



Kaj naj naredim?

Nehaj psolusat pediatra, ki hodi v sluzbo zato, da se "štempla" in tacni poslusat otroka.


Se podpišem. Poslušaj otroka, ti bo vse sam povedal. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 8:59:46   
misar
jaz pa te čist razumem, da si zmedena..tud jaz sem bila. odgovor, da začni poslušat otroka pa ni preveč pameten iz enega samega razloga, ker v začetku itak nimaš pojma kaj ti otrok sporoča. vsaj jaz sem bila povsem zmedena...
pa normalno je, da poslušaš pediatra, koga pa naj bi, saj so menda strokovnjaki ali kaj, tako, da le sprobaj dojit na 3 ure. pa vendar...še moj nasvet. user posted image

v začetku smo imeli tud mi probleme s podiranjem kupčkov..kak mesec in pol, po moje in seveda posledično tudi s krčki, vetrovi...punce so ti že razložile tehnike podiranja, mi smo osvojili tehniko, da sem jaz na kavču lepo nazaj naslonjena, mala ima pa glavico na mojem vratu, z rokicami na ramah pa s trebuščkom ob mojem telesu. ob tem sem jo tudi nežno masirala po hrbtu navzgor. ja včasih je bilo pravo mučenje, je trajalo tud pol ure in več...s časom oba z dojenčkom osvojita tehniko pa gre hitreje..obljubim, zato ne obupuj user posted image





_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 13:44:49   
Naja30
Poslušat otroka pomeni, da če hoče jest, da mu ponudiš, ne pa da se striktno držiš ure, ki jo reče pediater. Razen če se ti zdi fajn poslušat otroka jokat, dokler ne minejo tri ure.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 15:06:37   
misar
ja ok...sam če ji tamala skoz na zizi visi, verjetno ni lačna ne? torej gre tud za crkljanje in ne zgolj na hrano...kaj pa otroku res fali pa včasih res nimaš pojma in ti kapne čist slučajno, ko sprobaš že čisto vse...

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 15:11:04   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: misar

ja ok...sam če ji tamala skoz na zizi visi, verjetno ni lačna ne? torej gre tud za crkljanje in ne zgolj na hrano...kaj pa otroku res fali pa včasih res nimaš pojma in ti kapne čist slučajno, ko sprobaš že čisto vse...


10 x 60 je 600 ml

60  x 10 je tudi 600 ml


Se razumemo ne? user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 18:23:42   
Anonimen
odgovor, da začni poslušat otroka pa ni preveč pameten iz enega samega razloga, ker v začetku itak nimaš pojma kaj ti otrok sporoča. vsaj jaz sem bila povsem zmedena...


Jaz pa cisto nic.
Zmedena sem bila samo od neosnovanih in brezcutnih komentarjev....za kaksen dan. Potem sem cudezno dobila posluh...user posted image

(odgovor članu misar)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 19:49:08   
*Naja
Meni in moji pikici niti slučajno nebi zneslo dojenje na 3 ure. Naše detece papca nekje na 2 uri, kakšen dan na 1 uro....pač kakor ji je volja....sicer pa uživam v dojenju in si ne predstavljam, da bi mogla gledat na uro. Ko želi jesti ali se samo odžejati ji pač ponudim dojko. Pa imam kolegice, ki strogo dojijo na 3 ure, do minute točno in so polne "pametnih" izjav, da kako to, da jaz tako pogosto dojim, da saj ne rabim otroka vsakič, ko se zadere, kar na zizo priklopit. Pa jim povem, da je res to moj prvi user posted image , ampak sva se v teh začetnih mesecih prav lepo povezali in dobro vem, kdaj joče, ker je lačna...Sicer pa, če kdaj ne bo lačna, ko ji ponudim, pa pač ne bo jedla....no, to se še ni zgodilo, ker imamo pravega malega jedcauser posted image user posted image user posted image .



_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenje na 3 ure?
11.6.2008 22:50:55   
julči
Lara in druge, ki tako pogosto dojite- me zanima al se user posted image ne prenajejo? Ker jes sem ji tud vedno ponudla dojko, ko je jokala in ona je vedno vlekla, pol pa izbruhala oz polivala. To sprašujem zato, ker imava zaradi tega težave (krči, ko podre kupček zraven še pol kavča pohruha- to naj bi bil višek hrane ne?, napanjanje,...), drugač bi mi blo čist vseeno na kolk časa je. Ko ji dam dojko pa tko hlasta in golta- a se da user posted image "naučit" da bi drugač jedla- bolj umirjeno? Jo probam odstavit vmes večkrat, da mal do sape pride.

A ima ktera kakšen nasvet proti polivanju? Namreč mala že približno na polovici obroka začne na dojki kr mal panično migat z glavico sem in tja in to je znak da jo morm dvignit, ker drugač mi kr po dojki ven bruhne, če jo pa pravi čas dvignem pa podre kupčka in vedno zraven še kar veliko polije. Isto je na koncu obroka, večkrat orng ven bruhne.

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenje na 3 ure?
12.6.2008 8:56:43   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: misar

ja ok...sam če ji tamala skoz na zizi visi, verjetno ni lačna ne? torej gre tud za crkljanje in ne zgolj na hrano...kaj pa otroku res fali pa včasih res nimaš pojma in ti kapne čist slučajno, ko sprobaš že čisto vse...


10 x 60 je 600 ml

60  x 10 je tudi 600 ml


Se razumemo ne? user posted image


ja točno to!!!user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenje na 3 ure?
12.6.2008 9:01:46   
misar
pa, da ne bo pomote..jaz ne dojim striktno na 3 ure..nikol nisem...v začetku je jedla celo na 4 ure - po lastni želji, zdaj pa je na 2-2.5 ure, zelo redko na 3 ure, razen ponoči, ko je enkrat ali dvakrat.

ampak, če je pa dojenček priklopljen non stop gre točno za to- za prenajedanje in tu ne gre za to, da nočeš otroku dat joške, ker se pač striktno držiš nekega urnika ampak ima otrok očitno neko drugo potrebo, ki jo je treba zadovoljit. glede na to, da je otrok star že en mesec je pa mogoče treba nekaj ukrenit.. a ve mogoče imate priklopljene dojenčke 24 ur na dan, do 6 meseca???!!! I hope not, ker se ti po moje kar zmeša, saj ne moreš it v miru niti na WC v tem primeru, kaj šele ven user posted image user posted image



mi smo tud mel probleme s polivanjem, ampak tukaj nimaš kaj dost naredit..ponavadi mine samo od sebe..pri nas načeloma je minilo, le tu in tam še gre kaj čez...user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenje na 3 ure?
12.6.2008 9:06:33   
AinB
Meni so starejše (bolj modre gospe) svetovale naj dojim po občutku oz. potrebi otroka, samo na manj kot 1 uro ne, ker se drugače mleko v želodčku ne uspe predelati in se samo skisa.
Mi se bomo kar tega držali pa je.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dojenje na 3 ure?
12.6.2008 13:32:47   
tweetek
oj - če se ti zdi da bi se na zizi bolj cartala kot jedla poskusi dat svoj prst namesto dude -  pri nas se je obneslo, pol smo se pa na dudo navadli... Samo pri našemu je tako da če bi se cartal vleče samo bradavičko in se ne "priklopi" al pa sploh ne cuza, jo ima samo v ustih. V tem primeru ga jaz pač odstavim pa počakam da vidim če bo hotel dudo. Če mi psa vleče, pa smatram da je lačen in ga pustim... Jaz mislim da če ti je, to pomeni da rabi hrano  - čeprav je res da je vsak user posted image drugačen. Aja, pa še to - mi se dojimo ko mali pokaže interes, ampak če je pa manj kot uro in pol od prejšnjega dojenja dobi pa dudo ozr crkljanje v naročju namest joške pa je po navadi kar zadovoljen....


(odgovor članu AinB)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dojenje na 3 ure?
12.6.2008 13:53:35   
lorch
Moja se je najprej hotela nonstop dojit, pa sem čez nekaj časazačela ponujat dudo in  sicer ne takoj, kmalu pa jo je sprejela in je duda zadovoljila njeno potrebo po sesanju. od takrat naprej je tudi dosti manj polivala.
sem pa tudi jaz že z večih koncev slišala da pri tej starosti že moraš otroka nehat dojit vsepovprek,ker nekje okoli 2-3 tednov starosti se ponavadi začnejo krči in napenjanja, otrok pa se je že navadil na dojenje oz. je sesalni reflex že dovolj razvit, da ga ni treba več spodbujat, mleko v želodčku pa res še ni takoj prebavljeno in kar naprej dodajat novo dozo mleka, ko še prejšnji obrok ni prebavljen, lahko povzroči več škode kot koristi. otrok sam kar ne ve, da si s tem ko preveč poje oz. prepogosto je, škodi, zato smo tu mame da skrbimo zanje.
tako so vsaj meni razložili in nam je ritem pomagal (poleg kapljic), ker so bili krči zelo hudi in tudi polivala je veliko, dokler nismo uvedli dude in nekaj reda pri hranjenju. upam, da boš našla način, ki tebi in tvojemu user posted image najbolj ustreza.


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?