|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:26:09   
Anonimen
Ali ste kdaj dojile na javnem mestu?

Ker se mi kar dosti potepamo, ga dojim pač tam kjer smo: v kafiču, v restavraciji, pred obiski... oz. takrat ko je lačen.

Sem mnenja, da če komu ne paše, se lahko obrne vstran, moj otrok si pa hrane ne more vzeti sam.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:36:38   
Seven*
Da, da, da in se enkrat DA!!!

Saj smo sesalci!!!  Ce pa koga moti pa naj stran gleda!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:40:05   
mamči
DA - vendar obema meni in user posted image  najbolj paše doma, v mir leže  v postelji........

Ni mi ravno prijetno, ko bulijo v mene, ampak vse naredim tako, "da se nič ne vidi" in se skoncentriram na malčkov zadovoljen obrazek!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:41:33   
Anonimen
Tudi jaz sem takega mnenja, user posted image čeprav se pa najdejo tudi taki, ki me čudno gledajo ali pa kakšno pripomnijo.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:41:53   
Arwen
Povsod, ni ovir. Še zdaj, ko je star skoraj 9 mesecev. Do zdaj ni še nikogar motilo, drugače pa kot praviš, naj se obrne stran.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 15:52:55   
san
da. mi se podojimo tudi kadar smo zunaj (sicer sedaj to ni več potrebno, ker je že tako velik) in to se da opraviti popolnoma diskretno, tako da druge nima kaj motiti. in dojenje je že od nekdaj nekaj povsem naravnega.
lp s

(odgovor članu Arwen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 16:18:46   
Marogica
SEm dojila povsod in kadarkoli in nisem imela osebno zaradi tega nobenih problemov, drugi pa očitno tudi ne, ker se ni nobeden ob mene obregnil. Če pa je imel kdo zaradi tega problem, je pa to ostal samo njegov problem

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 16:21:54   
Ninica
Zdaj sicer več ne, ker je večja in ni potrebe, drugače pa sva se prej kjer koli dojile. Mislim, da je bolj nerodno mimoidočim oz. tistim v bližini, kot bi pa eni rekli, da bi moralo biti nam. Res mi je bilo na začetku malo nerodno, potem dalje pa smo se dojili brez ovir!user posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.1.2006 16:26:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ninica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 16:30:43   
tehnofil
Ja,  menda. Nam je dovolil dojiti tudi v cerkvi, vendar če je sila in čim bolj intimno. Je bil še mali mali.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 11.1.2006 16:31:52 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 16:55:20   
majibee
nalinuser posted image user posted image !!tud jez nimam zadržkov, zadnjič enkrat sem ga dojila v cityparku na klopci, pa je pršla ena mamica do mene in rekla nej grem v previjalnico..sem jo samo debelo pogledala, ona pa je zmigala z glavo in šla. tud taki se najdejo. drugače se mi pa zdi, da vedno vsak pogleda stran..lp

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 17:06:12   
Luni
Povsod (no, v cerkvi ravno ne, ni bilo potrebe) in kadarkoli. Če ima kdo problem, jaz gotovo ne, tisti kdo, naj pa ne gleda, pa bo. Z veseljem in užitkom sva se dojila polnih 19 mesecev. Sicer pa, po pravici, sem dobivala prej pozitivne kot negativne komentarje. Na morju se naju ena gospa kar ni mogla nagledat, je rekla, da česa lepšega še ni videla, kot je dojenje. Pa res je!

_____________________________



(odgovor članu majibee)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 17:40:42   
lelaval
Tudi jaz se ne obremenjujem s tem. Če lahko odrasel je sendvič, ko hodi po cesti, zakaj se dojenček ne bi smel dojit. Na morju so tudi naju vsi občudovali. user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 17:45:23   
muki1
Ja, seveda. To me sploh ni preveč obremenjevalo.
Kdor ima s tem probleme, je itak ful ubogi. Saj gre za dojenje - to je hranjenje otroka in ne neko seksualno razkazovanje golih joškov.
Sicer pa jaz osebno nisem nitienkrat naletela, da bi me kdo čudno gledal. Sem se itrudila biti diskretna.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 17:50:24   
Anonimen
Itak, kjerkoli. Malo se zamakneš, pa je.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 17:55:35   
eva1
ja mi smo se tut dojili kjer je bil mali lačen-če smo šli v trgovino, smo se ponavadi v avtu, ker drugače ga je vse zanimalo okoli...pa v toplicah, gostilni...ni bilo ovir za  nas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 18:43:45   
tipka
Dojenje je naravno, a naše osebnosti se izoblikujejo pod vplivom narave in družbe. Skoraj vsej odrasli populaciji ta hip prsa predstavljajo spolni objekt oz. objekt spolnega poželenja. Prsi in spolovil ne razkrivamo, vse naravne potrebe vključno z umivanjem prsi, s črpanjem mleka, z vstavljanjem zaščite pred mlekom v modrc, ipd. opravljamo skriti pred očmi javnosti. To je le uvod v izjemno kompleksen vidik dojenja, ne morem se strinjati, da je preprosto reči, da gre za naravno potrebo, da smo sesalci in da drugi nimajo pravice čutiti, kar čutijo, ker potem so pa reveži.

Zavedati se moramo, da šele nekaj zadnjih let velja za priporočljivo dojenje do dveh let, prej se je dojenje po prvem letu odsvetovalo. Ne more biti revež nekdo, ki ne spremlja najnovejših smernic, da je priporočljivo dojiti vsaj do drugega leta. Ne odloči se, da se mu bo namerno upiralo, da bo gledal tuje dojke v javnosti, misli, da dojenje dveletnega otroka več ni potrebno in za njega ne gre več za naravo in za sesalce, temveč za nepotrebno razkazovanje.

Pri odločitvi koliko dojk, kje, v kateri starosti otroka, ipd. javnosti pokazati, je vsaka mama samostojna in se ima pravico odločiti po svoje, a pri tem nima pravice kratiti pravic drugih. Zato se glede dojenja v javnosti strinjam z LLL, ki priporoča diskretno dojenje.

Če je res, da je dojenje do petega ali šestega leta priporočljivo, ker se šele takrat otroku vzpostavi naravni imunski sistem, potem bomo itak že čez nekaj let ali desetletij priča dojenju na vsakem koraku, ker tako velike otroke bi bilo treba polno dojiti, da mleko ne bi presahnilo. Potem ste ve pionirke in vam bomo nekoč še hvaležni.user posted image




(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 19:39:29   
StBarbara
seveda kjerkoli in kadarkoli user posted image

ravno zadnjič sem šla na fax s tamalim ( ker nimam varstva) in je seveda hotel joško...jo je dobil, kot seveda že 18 mes user posted image user posted image user posted image

lp

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 20:02:45   
Katrin
Tudi jaz se s tem ne obremenjujem. Dojiva se kjerkoli in kadarkoli, tudi na javnih mestih. Če komu kaj ni prav, je pa to žal njegov problem.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 20:19:02   
trojči
Sin mi je pogledal čez ramo, ko sem brala odgovore. Rekel je: kako je to smešno, dojenje na javnem mestu, da ali ne in je smejoč se odšel stran. Vprašala sem ga, zakaj je smešno in je pokroviteljsko odgovoril: ja valda da ne.user posted image

Jaz mislim, da doječa mati ne bi smela misliti le na svoje pravice, temveč tudi na pravice drugih. Od nje je odvisno, kako bo definirala nekatere pojme, ki se zgoraj pojavljajo ( potrebnost, naravnost,...) in kako bo določila prioritete pravic. Meni bi bilo nerodno, če bi sedela v CP z dvoletnikom na joški in bi prišla mimo moja stranka,  šef, večini pa zgleda ni. Ljudje smo različni, moramo biti strpni, vsi, ne samo nekateri.user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 20:20:52   
KIRA
ja seveda da sem. kaj naj bo tamala lačna ali kaj??

načeloma sem za to, da se doji kjerkoli, ampak diskretno, da ne motite drugih - ker vsi pa niso tako "odprti" in nimajo zdravega pristopa k dojenju....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 20:29:34   
Grascakinja
Jaz pa za razliko od vseh tu pred mano, tega nisem nikoli mogla in ne morem. Meni je v psihi zabremzalo, blokada je zabremzala mleko in ni teklo. Nisem mogla dojiti komurkoli na očeh, razen možu, mami in najboljšim prijateljicam, pa v porodnišnici. Pa vem vse o sesalcih in otroku in hranjenju in tako naprej, od diskretnosti in vse.
Bilo mi je ful neprijetno in mala se ni nikoli najedla, magari sva bili v previjalnici ali kjerkoli drugje.
Zato smo raje takrat, ko smo kam šli, vzeli dodatek s sabo, pa sem bila neobremenjena, mala pa sita. Zdaj pa še Hippek pa je.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
11.1.2006 21:09:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 21:16:35   
Seven*
Majbibee, tako mamico bi jaz vprasala, ce ona tudi na sekretu obeduje. user posted image user posted image Ne morem verjet..

(odgovor članu majibee)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dojenje na javnem mestu: da ali ne
11.1.2006 21:22:03   
Seven*
Sama dojim kjerkoli, vendar se pri tem pokrijem s plenicko. Plenicko si zatlacim v ovratnik majice in tamalo pokrijem cez glavo. Ima ona mir in tudi jaz sem sproscena..

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?