|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dolg denarja
23.9.2008 14:44:04   
VRTNICA84
Najprej vam bom poskusila na kratko povedati zgodbo. Zanima me kaj naj naredim?

Moja soseda si je avgusta sposodila denar od moje mame. Ker mama ni imela denarja doma, sem ji ga dvignila ter dala sosedi denar. Meni je soseda rekla, da sta se zmenle za 30 evrov, mama pa za 20 evrov. Ampak, ker sem vedela da je v stiski sem ji dala 30 evrov, 10 svojih. Potem je mami prenesla denar, 20 evrov. Meni pa je še vedno dolžna denar. Zraven denarja mi je dolžna pohodno jakno, ki sem jo posodla. Ter mi je naročla pri avonu vendar mi tudi tistega tisti mesec ni plačala.
Sedaj pa se sploh ne spomne, da mi je dolžna denar in te stvari. Ona je kot oseba zelo preperljiva in ker sem user posted image  se nočem preveč izpostavljat prepirom, ker se bojim da bi bilo kar koli narobe če bi se preveč razjezla.

Prosim če mi katera, da kakšen nasvet kako naj dobim nazaj denar in pohodno jakno?

Hvala za vaše nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 14:45:44   
mojamura
Z mamo povabita sosedo na kavo in ji lepo povejta, kaj vse je ''pozabila'' vrniti.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:06:15   
Virtualna
Meni se nebi dalo vbadati s to zensko zaradi 10-ih €...ker je ocitno "pozabljive narave", pa ti naslednjic, ko pride spet do podobne situacije, ne pozabi te njene "lastnosti"...
Saj zaradi 10-ih € se ne bo podrl Svet, naj jih ima...ti pa naslednjic ne posojaj kesa takim zenskam... ne recem, da bi reagirala tako v situaciji, ko bi slo za VEC DENARJA, a teh 10€ naj si zatlaci nekam...

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:18:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: VRTNICA84
....Ampak, ker sem vedela da je v stiski ...

Takrat si se že odločila.

IZVIRNO SPOROČILO: VRTNICA84
Sedaj pa se sploh ne spomne, da mi je dolžna denar in te stvari. ... kakšen nasvet .....

Povej ji, da ti je dolžna. To je vse. Nato ne terjaj. Pusti.

In to je to.


Če pa ti je to težko, povej, ti jaz dam njenih 10€.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:25:53   
puncica
Jaz bi bila verjetno jezna ko hudič ampak bi pustila vse skupaj. Ko se men en zameri se mi zameri do konca, tako da bi sicer tole spregledala in ne bi težila ampak zame ta oseba ne bi več obstajala.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:32:22   
Olivija
jaz bi ji pustila tistih 10 EUR, bi imela pa dober razlog, da ji nikoli več ne bi posodila denarja - verjetno te tudi ne bo več vprašala.

Glede jakne - pojdi k njej, povej, da je greš na kakšen pohod in da rabiš jakno.user posted image

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:33:55   
scubadiver
Jest se za 10 eurov ne bi metala ob tla in bi pač pozabila na to.. jakno pa, če je fajn, bi zahtevala nazaj. ko bi se pa ta soseda še kdaj kej spomnila bi jo pa sterala nekam.. 

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 15:49:54   
soncek28
Če mi jih ona ne vrno z dobro voljo,jih tudi na kreg ne bi hotela imeti,posebej zdej ko si noseča,sej se ti bo obrestoval v dobro mogoče kje drugje.
Vem ker si ti poštena pričakuješ to tudi od drugih,meni se je to tudi kdaj zgodil.....zato tistih 10 eur ji pusti,za jakno pa povej da greš na pohod in da jo rabiš.
Joj kako je grozno svoje stvari iskat.
 
Preusmeri misli na sebe in svojo bebiko.....drugo ni pomembno.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 16:03:24   
VRTNICA84
Najlepša hvala za vaše nasvete.
Ne gre se mi za 10 evrov, da jih ne bi imela. Ampak se mi gre za poštenost.

Odločila sem se, da je ne bom terjala za denar.
Jakno bom pa vse kakor zahtevala nazaj, ker je prav za hojo v planine in, ker je res prijetna.

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 16:13:07   
Rožica I
Saj se ne rabiš kregat, lepo povej, naj ti pripravi jakno in denar(če ga ima, če ne lahko drugič user posted image ), da prideš iskat pred večerom user posted image .
No, pol pa se še mal zaklepetaš, če že kuri in podobne klamfe... user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dolg denarja
23.9.2008 16:49:45   
ronja
ker sem se nočem preveč izpostavljat prepirom, ker se bojim da bi bilo kar koli narobe če bi se preveč razjezla.


Z user posted image ne bo nič narobe, če se razjeziš. Narobe bi lahko bilo, če bi ves čas živela v stresnih okoliščinah, če bi te partner pretepal ali bi te kaka mama ali tašča vsak ljubi dan spravljali ob živce - ker takrat bi imela stalno visoko stopnjo kortizola in adrenalina in otrok bi lahko bil lahko bolj jokav in mogoče bolj nagnjen k depresijam. Pa tudi to ni nujno, da je tako, samo večja verjetnost.

Ampak od enkratnega zvišanega pritiska pa user posted image ne more bit nič! Mogoče te bo malo pobrcal, to bo pa to!user posted image To je naravno, tudi v naravi smo pač sem pa tja morali zbežat pred plenilci in takrat se je aktiviral sistem za bežanje, stresni hormoni, vse skup se je spucalo med bežanjem in stvar se je uredila, tako kot bi se med prepirom, če bi že do njega prišlo. Če bi pa ves čas nate nekdo prežal, bi bilo pa nevarno, ker na to pa nismo prilagojeni, ker nismo živeli v non stop ogrožujočem okolju.

Tak da mirno stopi do sosede od tvoje mami in ji prijazno omeni, da rabiš svojo pohodno jakno in stvari, ki si jih naročila, če ti lahko to čim prej dostavi ali pusti pri mami. Za 10 E pa magari če jih ima...

< Sporočilo je popravil ronja -- 23.9.2008 16:52:20 >

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dolg denarja
24.9.2008 8:18:50   
sakuL
jest bi ji rekla, da češ kdaj bi lahko dobila ddenar in jakno nazaj...? da zdej je pa ze dolgo časa od tega...
pa nej si misli kar hoče....

to se dela neumno....


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dolg denarja
24.9.2008 14:34:37   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: VRTNICA84
Jakno bom pa vse kakor zahtevala nazaj, ...


IZVIRNO SPOROČILO: VRTNICA84
Sedaj pa se sploh ne spomne, da mi je dolžna denar in te stvari.


Tako da ne pričakuj preveč. Reci 1x, potem pa jo pusti na miru - za stalno.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dolg denarja
24.9.2008 15:03:56   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Saj se ne rabiš kregat, lepo povej, naj ti pripravi jakno in denar(če ga ima, če ne lahko drugič user posted image ), da prideš iskat pred večerom user posted image .
No, pol pa se še mal zaklepetaš, če že kuri in podobne klamfe... user posted image


Točno tako. Ne vem zakaj se je treba ful razburit za kaj takega. Rečeš in to je to. MOgoče je ženska res pozabljiva. A ti nikol nič ne pozabiš? Jaz pozabim včasih plačat internet sosedi, pa ne nalašč. Enostavno se spomnim samo na tiste reči, kjer dobim račun. Oni pa pozabijo nam vrniti pesek in dile in take reči, ki stanejo več kot 10eurov. Po več mesecev skup. Pa noben nalašč. Če nas kdo ne bi poznal, bi mislil, da nalašč "krademo" al kaj? Ma ne vem.

Seveda je možno, da ona to dela nalašč, možno je pa tudi, da je res sklerotična. Samo ti tega ne boš sploh zvedela, če boš že naprej presodila, da boš ti ven padla in se preveč razburjala zgolj s tem, če ji boš kaj rekla. Če ne dela nalašč, se ti bo opravičila in ti takoj vrnila reči, čist zihr, če pa to dela nalašč, potem pa jo moraš itak večkrat opomnit, da boš prišla vsaj do jakne.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dolg denarja
24.9.2008 16:42:44   
poli*
moji mami se je tut neki tazga zgodilo- že kar nekaj let nazaj.
Ena soseda je ful hodila na obiske in potem je začela še za dnar fehtat. Potem ji je "posodila" 5000 sit, ker je predvidevala, da jih bo po plači vrnila, pa ni blo nič. Potem je čez nekaj časa spet pršla sprašvat, če ji kej posodi, pa je naša normalno rekla ne! In od takrat ni več prišla na obisk.
Tistih 5 jurijev pa tut ni nkol vrnila.
Obstajajo tut taki ljudje- na žalost user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dolg denarja
25.9.2008 7:40:40   
5ra_28
Prosi jo, če ima kakšno pohodno jakno za posodit, da greš na rahel izlet (ne vem v katerem mesecu si...?). Če ji bo kliknilo, ti jo bo itak dala/vrnila. Če pa ti jo bo le posodila, pa se potem ti noro naredi, da nič ne veš, da ti je kaj posodila.  user posted image user posted image  Pa vztrajaj, da veš, da ima ona eno fajno jakno, tebi pa je ni zdaj za kupovat.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dolg denarja
28.9.2008 9:50:53   
MTFP
Jaz bi šla tudi do nje se naredila naumno in prijazno, prosila da vrne jakno in da denar. Če se "ne bo spomnila" ji pa povej, da ti boš lahko preživela brez tistih 10€ pa tudi jakno da si lahko kupiš novo, pa tudi da boš mirno spala, njo pa naj preganja vest do konca življenja. (čeprav tak človek jo verjetno niti nima). Ne vem no omeni potem pa pozabi... če je imela finančno krizo jo bo še imela in še bo prosila za denar. Takrat pa lahko prideš na svoj račun, in ji poveš da sicer imaš denar za posoditi, ampak glede na prejšnje izkušnje  da ni variante.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?