|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Drugi otrok
11.4.2005 20:51:33   
ribica.
Ko sem bila prvič noseča in ko sem dobila svojo prvo bebiko,sem mislila,da mi je svet padel v naročje. Tako jo imam rada,da je to že kr nenormalno za moje dojemanje. Nameravava imeti še kakega malčka, če nama bo namenjeno. Ob tem se mi pojavlja malo straha, saj je zdaj vsa najina ljubezen namenjena najini punčki. Kako bom lahko ljubila dva mala angelčka, ne da bi katerega od njiju zanemarjala? Jima bom lahko dajala 100% ljubezen,ki jima pripada? Ne znam niti dobro postavit svojega vprašanja. Lahko z mano delite svoje občutke, ali dvome, ki ste jih imele pred drugim otrokom. Hvala vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Drugi otrok
11.4.2005 21:02:55   
ribica.
ja jaz očitno razmišljam. Če je to zate otročje, pa sori.Sam ti nisi mama. Ne bom rekla da očetje nimajo radi svojim otrok, samo pri mamah je malo drugače.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Drugi otrok
11.4.2005 21:09:54   
ribica.
To kar si napisal že vem. Vprašanja, ki sem jih delila z vsemi tule, so pa malo bolj specifična in delikatna, kot "imam rad svoje otroke".

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Drugi otrok
11.4.2005 21:10:31   
frutka_
:angel::rozica::angel:Ljubezen se množi, čas pa se deli. :angel::rozica::angel:


Ne skrbi, gotovo boš imela tudi novega člana rada z vsem srcem tako kot starejšega!

Kar pogumno!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Drugi otrok
11.4.2005 21:12:57   
Anonimen
Ribica, jaz poznam eno punco, ki je bila na svojega otroka totalno nora. Saj sem enkrat že pisala o tem. Vsi smo morali samo njo poslušati, kaj njen otrok že zna in točno je z gibi in zvoki ponazarjala, kako kakšno stvar njen pol leta star otrok dela. Skoraj da se ni po tleh plazila po gostzolni in grulila zraven. Po potem, ko je bil star eno leto, pa dve. Tudi sama je priznala, da se boji imeti še enega otroka, ker ima tega tako zelo rada in da drugega ne bo mogla imeti toliko. No, pa se ji je po treh letih rodila še punčka in tudi sama pravi, da ne bi mogla prej nikoli verjeti, da bo imela oba enako rada, sedaj ju pa ima. Na punčko je ravno tako nora in spet smo morali poslušati gruljenje in gledati plazenje...

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Drugi otrok
11.4.2005 21:16:49   
ribica.
Da ne bo pomote folk, nisem tolk prismuknjena da iz straha ne bi imela še več otrok.Samo saj poznate občutek, ko se vam zdi, da ste tako srečni da imate to malo srce, ki ga nimate in nimate dovolj in se ves svet vrti okrog njega...........
Jaz imam svojo malo rad kot vsaka mama svojega. Sem pač malo naglas razmišljala......mogoče boljš da ne bi, ker sem zdaj izpadla, kot kura.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Drugi otrok
11.4.2005 21:39:51   
Nogavička
Nič nisi izpadla kot kura (prevečkrat se ženske tukaj gor kasneje opravičujete za svoje razmišljanje. Malo več samozavesti prosim!!:rozica::rozica: ).
In nisi edina, ki tako razmišlja. Jih poznam kar nekaj, ki so razmišljali podobno kot ti. Kar pogumno - kot so napisale pred mano - enako boš imela rada še enega ali pa še dva ali pa še....

:rozica::rozica:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Drugi otrok
11.4.2005 21:42:36   
Anonimen
Pa zakaj se ti zdi, da si izpadla kot kura? Zaradi tega tipa? Upam da ne zaradi mene. Jaz sem samo dala primer, kako ima ena mamica, ki je prepričana, da ne bo morala imeti dva otroka enako rada, to lahko. Pa bolj nora na otroka, kot je bila ta moja znanka, ne more biti nobena.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Drugi otrok
11.4.2005 21:42:54   
ribica.
ej, saj se nisem opravičevala, sem spet samo na glas razmišljala.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Drugi otrok
11.4.2005 21:54:54   
Rozalija
Sej ok razmišljaš. Pa maš tu še moje razmišljanje.

Po moje je ljubezen nekaj tako ogromnega, da nima mej in čeprav misliš, da si vso to ljubezen dal nekam, se vedno najde še nekje ena taka ogromna ljubezen za še eno osebo. Le poglej kako živimo. Najprej imamo brezmejno radi svoje starše in sestre in brate, potem se zaljubimo in spet od nekje potegnemo novo brezmejno ljubezen in s tem nimamo staršev nič manj radi, pa dobimo enega otroka... pa drugega.... pa srečujemo nove in nove ljudi.

In po moje ta brezmejna ljubezen do staršev in otrok vedno ostaja in se še veča in veča.

A mam prou, al sem zafilozofirala???

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Drugi otrok
11.4.2005 21:56:03   
puncica
Ljubezen se baje množi, tako da imaš potem pri 2 otrocih podvoji, pri 3 potroji,...
Ena fajn debata je bila tukaj:

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=29172&idk=101 LP

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Drugi otrok
11.4.2005 22:11:08   
bskrle
Uf, z ljubeznijo je res krasno:love:, ker se množi, saj pri otrocih je tako.
Pa ni nič narobe, če se ne moreš obema 100% posvečati. Ni lepšega, kot enega držati v naročju in hrati drugemu brati, peti ..skupaj plesati. Toliko stvari se lažje počne v troje ....
So pa tvoji občutki normalni in kar je posebej lepo, iskrena si.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Drugi otrok
11.4.2005 22:42:53   
cmokec
Jaz sem se isto spraševala, ko sem rodila Saro. Ni mi blo jasno, da imaš lahko dva tako zelo, zelo rad, ker do poroda resnično še nisem občutila take brezpogojne ljubezni. To je trajalo, dokler si nisem zaželea še enega otročka. in ko sem si v glavi razčistila, da si res želim še enega, je bil tak pomislek odveč.


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Drugi otrok
12.4.2005 10:24:28   
Trebnje
Ribica,vse mamice se srečujemo s takimi vprašanji.To je čisto normalno.Tudi jaz sem pri prvem občutila podobno kot ti.A potem to kar nekako prerasteš in ko se rodi drugi otrok,privre iz tebe toliko ljubezni,da sploh ne moreš verjet.In pri vsakem naslednjem prav tako...Enostavno se ljubezen kar pomnoži.
Nikar pa ne imej slabe vesti-vsi ti občutki so normalni in vsaka mamica jih doživi.Pa saj boš sama videla-na koncu kar izginejo...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Drugi otrok
12.4.2005 10:34:00   
Pupica
frutka:bravo::bravo::bravo::bravo:

Ne vem iz lastnih izkušenj, se pa strinjam:)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Drugi otrok
12.4.2005 10:38:30   
Anonimen
Mene pa zanima tole: pravite, da ko dobiš drugega otroka, da se ljubezen pomnoži. Ampak treba si ga je tudi ŽELETI. Jaz pa si ga zdaj ne, lih zato, ker si ne morem predstavljati, kaj bo potem z Ano. Ne bom se ji več mogla tako posvečati. Zato ne vem, kaj naj naredim, da si ga bom sploh želela naredit. :((

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Drugi otrok
12.4.2005 11:15:07   
Anonimen
V tem primeru, Meta, je po moje najbolje malo počakati. Potem, ko bo Ana stara kakšne tri leta, bi se ti pa že luštalo še kakšnega majčnga črva imet.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Drugi otrok
12.4.2005 11:19:36   
Anonimen
Ja, Splišni, tud jest tako mislim. Samo upam, da me bo kdaj prijelo, ker mož bi že zdaj rad... Problem je tudi v tem, da sem jaz edinka, in se mi zdi takole že čisto dost.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Drugi otrok
12.4.2005 11:21:52   
Anonimen
Ja to pa itak, da morata biti oba za to. Jaz bom tudi ostala pri enem.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Drugi otrok
12.4.2005 11:40:34   
kofetek2010
OK zase vem, da lahko imam rada več ljudi, tako kot imam rada sina, bom imela rada tudi novega bejbija.
Ampak imam drug problem - sin tega ne rezume!? Ker je on prvi in za enkrat še edini, bi naj, po njegovo, imela njega bolj rada!? :zmeden2: Moje zagotovilo, da bom imela njega še naprej rada, tako kot ga imam, mu ne zaleže kaj dosti! :zmeden2: Bo potrebno počakat, da se bejbek rodi in takrat sproti uštimat to.;)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Drugi otrok
12.4.2005 11:42:06   
Anonimen
Naj ti, Jana, povem dobro foro na to temo, ki jo je uporabljala tašča moje sestre: starjšemu je vedno poudarjala, da ima njega NAJDLJE rada. Da ima oba enako rada, ampak prvega ima NAJDLJE. Tako se otrok počuti več, čeprav ni...

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Drugi otrok
12.4.2005 11:44:55   
kofetek2010
saj veš kako deluje otroško razmišljanje, mamina ljubezen je kot npr.štruca kruha in če jo ima eden je to pač cela štruca, če pa sta dva, ima pa vsak sam pol štruce :)-

dobra finta - najdlje rada;) upam, da bo palilo pri 8 letniku, ki ne nabrit in prefrigan do onemoglosti :)-

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Drugi otrok
12.4.2005 12:12:56   
Anonimen
Ne da se mi brat za nazaj kaj ste pisali ampak še moje mnenje.

Zaenkrat še nimam dveh otrok, čeprav upam, da jih bom enkrat imela.

Po eni strani sem si želela imeti čim manj razlike med otrokoma, da bosta večja prijatelja in se bolje razumela, čeprav vem, da majhna razlika v starosti ne pomeni, da bo res tako.

Zdaj pa me je tako kot tebe strah, da ne bom podzavestno prednosti dajala njej, ki je prva. Čeprav vem, da se bom sama zelo potrudila, da ne bo tako. Sigurno zaradi tega ne bom odlašala z otrokomampak ga bom imela ko bom začutila, da je pravi čas.

Kar se tiče Grega: prvega posta nisem prebrala, ker je bil že izbrisan. Rada bi samo dodala komentar na to, da imajo matere in očetje vse svoje otroke enako radi. To je popolna neumnost. Ja, mogoče večina, še zdaleč pa to ni pravilo. Naj ti povem le en primer:
Moja babica ima pet otrok, mojega očeta, poleg tega pa še dve hčerki in dva sinova. Ko so bili še majhni, je bila doma revščina in ko so za kosilo vsi jedli zelje in žgance, je najmlajša hčerka jedla pomfri in zrezek.

Torej ne posplošuj zadev sicer pa mislim, da nisi povsem razumel, kaj je ribica sploh hotela povedat oziroma vprašat.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   Drugi otrok
12.4.2005 12:50:13   
ribica.
Hvala punce za vse vaše komentarje.....to sem v bistvu želela - vaše osebne kometarje. Saj sem vedela, da nisem edina, ki si ne more predstavljat kako bo, ko se bom razdaja dvema otrokoma. Verjetno imate tiste, ki ste rekle, da otrok pridobi tudi kar prav. Očka in prvi otrok na ta način res doživita bolj tesno vez,ker ima mami včasih preveč polne roke dela.

Ne bom več razglablja na to temo. Ostalo bo dodala praksa, ko pride čas.:)

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?