|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Februarčki 2010
9.2.2010 9:11:56   
MATEJKA_
in že smo tu user posted image

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 24.2.2010 22:06:06 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 8:59:01   
valentinčica30
Punce kje ste , lahko malo počvekamo, zdej ko nas je vsak dan več.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 9:36:59   
mucica2
jst se kar javim tu, čeprav še nisem mamica, ampak da ne boste pozabile name do takrat ko končno dočakam svojo štručko...user posted image user posted image user posted image user posted image


sej niste jezne a ne?

< Sporočilo je popravil mucica2 -- 10.2.2010 9:38:09 >

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 9:37:29   
mucica2
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 9:43:08   
t*e*j*k*a
HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 9:44:18   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: t*e*j*k*a

HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao



tejka, zakaj ju pa zbujaš? a ne pridobivata na teži?

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 10:26:32   
valentinčica30
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: t*e*j*k*a

HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao



tejka, zakaj ju pa zbujaš? a ne pridobivata na teži?


mi tudi lepo spimo in jemo, vsake toliko malo jezimo. to z zbujanjem so tudi v naši P prakticirali, vendar mi doma delamo po občutku, sicer pa ko odpre oči samo mamino mlekarno iščeuser posted image .

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 10:48:25   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: valentinčica30

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: t*e*j*k*a

HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao



tejka, zakaj ju pa zbujaš? a ne pridobivata na teži?


mi tudi lepo spimo in jemo, vsake toliko malo jezimo. to z zbujanjem so tudi v naši P prakticirali, vendar mi doma delamo po občutku, sicer pa ko odpre oči samo mamino mlekarno iščeuser posted image .



Tudi mi smo doma, lepo spančkamo, sploh čez dan, ponoči pa malo več pijemo user posted image . Tako, da mi ga sploh ne uspe imeti v njegovi posteljici. Jaz ga priklopim in zaspim zraven, ko se zbudim, gadam v posteljico in potem po 1 uri je itak spet lačen in ga spet k sebi vzamem in zaspim... in pol je že jutro. Do sedaj mi ga je največ 3x uspelo nazaj v posteljico prestavit. Kako pa kaj ve rihtate tole nočno dojenje?
Drugače pa tudi non stop lulamo in kakamo. Imam plenice Newborn, ki jih na 3 ure totalno napolni in ga zato previjam redno. Posledično ga tudi zbudim in pol pije (včasih več, včasih manj). POnoči pa imam 2-ko od Muellerja in danes je bil prvič suh zjutraj (v smislu, da ni plenica prepuščala). Je pa bila plenica tako polna, da če bi samo še 1x lulal, bi jo razneslo. ne vem, ali fantki toliko več lulajo in kakajo? Tudi pokakan je vsakič, ko ga previjem in tudi ponoči. Se mi zdi, da pri Juliji ni bilo tako. Ponoči sploh ni kakala (ene 3x vse skupaj), podnevi pa tudi ni imela nikoli tako nabite plenice.

No, to so res minimalne skrbi, drugače pa smo ok. Edino rumen je še kar, tako da pride jutri spet patronažna, da prečekira. Ampak glede na to, da pridno je, mislim, da bo ok. Vsaj upam. Ker nazaj res ne bi rada hodila...

Nič, lepo se imejte in pridno crkljajte vaše male štručke! Se tipkamo!!


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 10:56:50   
zirafa76

IZVIRNO SPOROČILO: Zofy


IZVIRNO SPOROČILO: valentinčica30

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: t*e*j*k*a

HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao



tejka, zakaj ju pa zbujaš? a ne pridobivata na teži?


mi tudi lepo spimo in jemo, vsake toliko malo jezimo. to z zbujanjem so tudi v naši P prakticirali, vendar mi doma delamo po občutku, sicer pa ko odpre oči samo mamino mlekarno iščeuser posted image .



Tudi mi smo doma, lepo spančkamo, sploh čez dan, ponoči pa malo več pijemo user posted image . Tako, da mi ga sploh ne uspe imeti v njegovi posteljici. Jaz ga priklopim in zaspim zraven, ko se zbudim, gadam v posteljico in potem po 1 uri je itak spet lačen in ga spet k sebi vzamem in zaspim... in pol je že jutro. Do sedaj mi ga je največ 3x uspelo nazaj v posteljico prestavit. Kako pa kaj ve rihtate tole nočno dojenje?
Drugače pa tudi non stop lulamo in kakamo. Imam plenice Newborn, ki jih na 3 ure totalno napolni in ga zato previjam redno. Posledično ga tudi zbudim in pol pije (včasih več, včasih manj). POnoči pa imam 2-ko od Muellerja in danes je bil prvič suh zjutraj (v smislu, da ni plenica prepuščala). Je pa bila plenica tako polna, da če bi samo še 1x lulal, bi jo razneslo. ne vem, ali fantki toliko več lulajo in kakajo? Tudi pokakan je vsakič, ko ga previjem in tudi ponoči. Se mi zdi, da pri Juliji ni bilo tako. Ponoči sploh ni kakala (ene 3x vse skupaj), podnevi pa tudi ni imela nikoli tako nabite plenice.

No, to so res minimalne skrbi, drugače pa smo ok. Edino rumen je še kar, tako da pride jutri spet patronažna, da prečekira. Ampak glede na to, da pridno je, mislim, da bo ok. Vsaj upam. Ker nazaj res ne bi rada hodila...

Nič, lepo se imejte in pridno crkljajte vaše male štručke! Se tipkamo!!




se kar podpišem pod tvoj post Zofy....mi je kar lažje, da nisem edinauser posted image ...ponoči imam

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 14:43:10   
slomak
IZVIRNO SPOROČILO: mucica2

jst se kar javim tu, čeprav še nisem mamica, ampak da ne boste pozabile name do takrat ko končno dočakam svojo štručko...user posted image user posted image user posted image user posted image


sej niste jezne a ne?


se podpišem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 15:13:19   
bipi
Evo, da se še tukaj javim na raport.

Mi cele dneve spimo in jemo, krčev zaenkrat še ni, le ko se doji se mu kdaj zaleti in potem preveč zraka v sebe dobi nato pa ne more kupčka podreti in ga to kdaj malo muči. Ne vem, al ga ne zna al ga ne more. Sicer si ga dam na trebuh , pa kao v sedeč položaj pa nič No, upam da se ulaufa.

Kaj pa mamice, ki imate doma že otroke. Jaz imam skoz občutek, da je ta starejši kaj prikrajšan. Kot bi mu delala krivico, ker smo dobili še enega. Kar nekaj. Ta starejši je čist navdušen nad dojenčkom ampak zgleda, da pri meni delajo eni poporodni hormoni. Vsake toliko časa se mal zjokam pa sploh ne vem zakaj. Upam, da mine. Pri prvem je bilo isto le da sem še več jokala takrat.

Punce a ve kaj pazite kaj jeste?

(odgovor članu slomak)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 20:28:43   
zirafa76
Bipi...

Jaz zaenkrat jem vse, mogoče ne citrusov, pojem vsake toliko pol mandarine, da sprobam, pijem tudi kavo, ni nič narobe, priporočjivo do 2 na dan..Sem brala različne članke glede tega in najlepše napisano je bilo, da moramo jesti kot do sedaj, tudi v nosečnosti je otrok dobival normalno hrano do neke meje in če sam, kot mati nimaš nekih intoleranc ali alergij, jih tudi otrok ne bo imel...

čim manj komplicirati, pa bo..user posted image user posted image ..do sedaj ni Dominik nakazal nekih problemov..upam, da tako ostane...user posted image
sama boš videla, kako ti odreagira...


Drugače pa trenutno oba spita v sobi, ne morem verjeti..user posted image ..kako mi je to ratal, ampak upam še na kakšno urico, da imam malo free time..


se tolažim s tem, da bom lahko cele OI letos ponoči gledala v živo na TV...user posted image



pozdravček




_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu bipi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 20:30:55   
zirafa76
aja..tud mi smo Izabelo malo pripravljali, se trudimo, da ji ne damo vedeti, da ni glavna, poskušava razdeliti ljubezen enakomerno..sicer ga skoz lubčka in gladi, včasih imam tudi jaz kak slab trenutek, ampak se trudim...jo pa sicer ati vozi okrog, no drug teden pa greva tudi same okrog, da bova malo skupaj...

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: FEBRUARČKI 2010
10.2.2010 21:08:50   
punsha
Ojlauser posted image

glede tega kaj jesti in kaj ne. Nam so v materinski šoli rekli, naj se do 3 tedna izogibamo sadju, zelenjavi, čokoladi, kisli solati... sadje in zelenjava naj bosta prekuhana. No potem pa počasi začet jesti vse. Jaz sem se ful pazila, mali je že tako imel krče in je bilo grozno. Le kako naj še jem stvari ki napenjajo. No potem sva bila pa v posvetovalnici, kjer je pa pediatrinja lepo razložila, da je treba jesti vse. Je rekla, da če ima krče, jih ima lahko po vsaki hrani. Otrok rabi vitamine. Kaj pa vem no. Mene je še kar strah. Se mi mali tako smili, ko ga krči napadajo. Tako da ne vem...

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: FEBRUARČKI 2010
11.2.2010 10:49:31   
t*e*j*k*a
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: t*e*j*k*a

HEJ!

Pa smo končno dočakale male štruceuser posted image user posted image user posted image user posted image

JKako vam kaj gre? Mi cele dneve spimo, ponoči pa malo razgrajamo, ampak smo vseeno pridni. Mal me moti, ker ju morem zbujat podnevi na dve uri in ponoči na tri ure, pa včasih kr ne gre - sta taka zaspanca..

Lepo se cartajte, čao



tejka, zakaj ju pa zbujaš? a ne pridobivata na teži?


Zbuajt moramo, ker sta nedonošenčka in je še toliko bolj pomembno, da dovolj jesta. Čeprav se mi zdi da non stop jemo in da veliko pojesta (preverimo z vaganjem) se redimo bolj počasi. mislim pa , da smo na dobri poti, kr vsak dan sta težja in vsak dan je nekako lažje ju zbudit in nahranit.

Uživajte ob sončkih, čao


(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: FEBRUARČKI 2010
11.2.2010 13:00:55   
punsha
tejka, pri kolikih tednih sta bila rojena? Po koliko se pa redita? Moj mali se redi po 40 na dan. Tudi nedonošenček - 34t. Tako da je res pravi korenjak, včasih že pomislim, da preveč je user posted image , saj je normalno od 20 - 30 na dan. No me je pediatrinja potolažila, da je vredu, da pač rabi.

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 9:27:23   
Kati81
Dobro jutro!

Da se mal oglasim tukaj.
Kaja je bila bolna, no še vedno kašlja kot en star dedec, čeprav je že od petka doma, jo je čez vikend zagrablo.
Posledica tega je da zdaj mali tudi smrka, tko da smo že zalaufali pucanje nosa. Upam da se ne bo razvilo v kaj hujšega, ja kaj čmo smo le zimski, patronažna pa itak prav da bo pa pol bolj odporen, upam da res.

Kaja ga ima full rada in bi gaa skoz lupčkala in stiskala, pa je zdej kar težko k jo držimo stran.

Pa danes sva še same doma ker je oči moral v službo ampak upam, da pride kmalu. Sej drgač je full pridna, sam polna energije, naspidirana do konca.

Jaka je pa full priden, večinoma spi, je, kako uro do dve na dan je pa celo buden in opazuje svet okoli sebe.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 10:15:17   
MATEJKA_
JUTRO...

naš mali pa danes v krčih... sem včeraj mleko pila... pri pii je takrat bilo tak,da je imela krče, ne glede an to, kaj sem jedla. če pa sem še kaj "prepovedanega" pojedla, pol pa so bili še dosti hujši, predvsem ponoči. leon pa jih ima občasno, očitno odvisno od moje prehrane... bom morala malo bolj pozorna bit, kaj točno je problematično.

ima pa že 2 dni ful zamašen nos in se ponoči že zaradi tega zbuja. drugače pa se 1x zbudi za hranjenje.

grem zadaj malo spat, sem ponoči 2h dežurala, danes zjutraj pa tudi že od 5h, ker ga je nos jezil. ta jutranjo rundo pa zaradi krčev sploh ni nič spal user posted image .

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 10:35:18   
Kati81
Matejka, jaz mam uno pumpico na dah in je super, mu najprej kaonem not mal fiziološke in pol popucam in gre full ven, pol pa lepo spi.


(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 13:25:56   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Kati81

Matejka, jaz mam uno pumpico na dah in je super, mu najprej kaonem not mal fiziološke in pol popucam in gre full ven, pol pa lepo spi.



A že pri tako majhnih lahko to uporabljamo? Moj matej ima tudi zamašen nos, pa mi je rekla patronažna in že sestra v P, da naj mu dam par kapljic fiziološke v nosek in ga malo zmasiram. DA bo samo ven steklo ali v žrelo ali pa da bo ven kihnil. Pa se mi zdi, da se je tudi on zadnji 2 noči 2x zaradi noska zbudil, ker pit ni hotel. Je pa jedel samo 1x. Hvala bogu prihaja v ritem, ker na začetku je podnevi spal, ponoči pa jedel...

V glavnem, jaz sem tudi s pompico na dah probala, pa ni šlo praktično nič venuser posted image . Kot bi imel še premajhne nosne luknjice...

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 14:16:51   
Kati81
Men je patronžna rekla naj to uporabljam, tiste na stisk odsvetuje, ker povzročajo vnetje ušes.
Jaz mu jo sam prislonim k nosku in res fajn potegnem in gre, pa mal fiziološke prej not.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: FEBRUARČKI 2010
12.2.2010 15:12:09   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Kati81

Men je patronžna rekla naj to uporabljam, tiste na stisk odsvetuje, ker povzročajo vnetje ušes.
Jaz mu jo sam prislonim k nosku in res fajn potegnem in gre, pa mal fiziološke prej not.


Super, pol bom tudi jaz to začela prakticirat. Zaenkrat to prakticiram pri starejši in gre res ful ven enih drekcevuser posted image .

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: FEBRUARČKI 2010
13.2.2010 0:17:30   
punsha
smo skočile na drugo stran, pa nas je treba nazaj na prvo spravit user posted image

Mi smo se pa danes malo potepali, smo bili na vikendu. Me je malo skrbelo, ker je kar nekaj vožnje - urco pa pol - da bo predolga. Smo se vmes enkrat ustavili, da sem ga dala malo ven iz lupinice, drugače je pa itak spal. Ma ne vem, če je dobro da je toliko v lupinici... je pa moja mami praznovala 50 let in smo ji šli čestitat.

Glede zamašenega noska pa... tudi meni je patronažna rekla, naj mu samo s fiziološko čistim. Enako so rekli v materinski (fiziološko, potem pa košček vate posvalkaš in očistiš kar se pač da). Potem pa sem brala po forumih za tole napravico za čiščenje noska in sem mojega poslala v lekarno...ampak je nazaj prišel brez. Mu je rekla v lekarni naj samo s fiziološko tako majhnemu. Ja kaj pa vem. Na srečo res ni bilo tako hudo in mu je fiziološka pomagala.

Oooo, sedaj sem pa lačna. Grem nekaj pojesti, potem pa spat. Nočko vsem

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: FEBRUARČKI 2010
13.2.2010 9:25:35   
Aja1
Smo že tukaj? user posted image user posted image user posted image Super.

Mi smo danes ponoči bolj slabo spali. Na koncu sem obupala in jo vzela v posteljo k sebi. Tam je bilo pa ok.

_____________________________




(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: FEBRUARČKI 2010
14.2.2010 12:11:12   
Kati81
Evo, jaz sem bla dons pridna, dneva soba spucana, kopalnica in kuinja tudi, pa še akvarij spucan. Joj sem vesela.

Tamali full priden, Kaja pa sitna tok da res ni.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?