|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Glivice ...
14.9.2006 23:20:42   
Anonimen
... alias neverending story ...

Tisti izpuscaji/bulice so se izkazali za glivice. Kar iz bloga kopiram, se mi ne da se enkrat pisat:

Poleg tega, da pes ne je normalno ze 14 dni, odkar moram jaz gnit v soli, da je zalostna, cel popoldne najeda in zahteva pozornost, je nas hipohonder nekje staknil se glivice.

Ena bulca na gobcku zraven smrcka, druga malo naprej, ena na desni sprednji tacki, ena malo visje, ena na zadnji taci ...

Sem ji povila tacko, si je zgrizla povoj dol in polizala Canesten dol ... zdaj je 'fasala' E.T. kroznik, ki ga imamo se od sterilizacije (pa takrat ni bil potreben). In ji gre sevda blazno na zivce ...

Fotk pa nimam .. bom probala z gsmjem .. :/

Skratka: jst hocem zdravstveno zavarovanje za psa!user posted image user posted image user posted image

Se eno vprasanje - a je to nalezljivo? Pes-pes in pes-clovek? Ker velikodusno poklanja poljubcke (predvsem meni) po obrazu in kamor pac pade ... In kako hudica naj ji mazem titi izpuscaj pri smrcku, ker itak takoj kremo dol polize? Mater, se po nagobcnik bom sla ...

LP, Ribica


  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Glivice ...
15.9.2006 7:06:07   
Anonimen
A to bam je veterinar dal samo kanesten? A kakšne tablete pa ne obstajajajo? Ko je naš papagaj imel npr. garje, je to izgledalo kot ene gobe po tačkah in kljunu, je vet dal eno tekočino v injekciji, ki smo mu jo pod perutničko nabrizgali. Kaj takega bi bilo bolj uspešno. Ampak najbrž ne obstaja, izgleda. Pa vprašat ni greh.
O zavarovanju pa nimam pojma. Po moje še najbolje, če poznate kakšnega človeške zdravnikauser posted image , pa da vam na  človeški recept napiše tale zdravila. Saj so večinoma ista za pse in ljudi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Glivice ...
17.9.2006 18:06:44   
Anonimen
Shania, nujno rabim tvojo pomoc user posted image  Kopiram kar iz spodnjega foruma, d ane pisem se enkrat:

V petek smo bili pri veterinarju, ker so se Luni spustili po gobcku in tacki rdeci fleki. Vet. je rekel, da so glivice in predpisal canesten (mazilo) in rekel, naj jo s tem mazemo in naj jo jutri pripeljemo na kontrolo.

Problem pa se pojavi, ker ima en izpuscaj cisto zraven smrcka in si to non-stop lize in seveda zlize dol kremo in je vse se hujse. Povit ji ne morem, ker si povoj s tacami spravi dol v sekundi, zalepit ji ne morem, ker na mokrem smrcku ne drzi ... Tudi s tacke si vse uspesno odstrani.

Zdaj pa ji je iz izpuscaja na gibcku se zacela teci kri (rjuha je kar precej poflekana). Zdaj sem ji namazala z jodom.
Kaj naj naredim, da bi bilo vsaj malo boljse? S cim ji lahko namazem, kaj naj dam cez, kako ji naj pomagam, da ne bo se hujse? :(( Jutri gremo itak k vetu, samo do tja je se dalec .. :(

LP, Ribica

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Glivice ...
17.9.2006 19:39:08   
Shania
Ribica, ali ji je kri začela tečt sama od sebe? Na podlagi česa je postavil veterinar diagnozo, da so glivice?

Še nekaj preverim, pa ti javim.

lp,
Shania 

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Glivice ...
17.9.2006 19:56:32   
Shania
Še to; ali je Luni na mestu glivic kaj odpadla dlaka? Ima kakšne fleke? Mi lahko malo bolj opišeš kako to izgleda? Ali ima še kje drugje po telesu?
Pa povej mi prosim na podlagi česa je veterinar postavil diagnozo? Katere teste je naredil?

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:05:41   
Anonimen
Fišika, to meni ni nič podobno glivicam. Pa tudi v tem primeru - samo canesten? Moja Gea je imela glivice v ušesih (zaradi hrane) pa so ji dajali injekcije.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:20:09   
Shania
Kozne zadeve so ze same po sebi precej zakomplicirane, sploh, ker se pri dostih pojavlja vec vzrokov skupaj (npr. alergija in potem se sekundarno vnetje). Razlage kaj bi lahko bilo pri Luni je lahko zelo veliko... baktreijsko, glivicno vnetje, pioderma, lahko je tudi kaj drugega... To bo pokazala podrobnejsa laboratorijska preiskava. Ranic ne povijaj. Namesto joda bi bilo morda bolje uporabiti obkladke ki jih narediš ali z betadinom ali pa iz Povidona (dobiš brez recepta v lekarni) ali plivasepta, ki pa ga moraš pravilno razredčiti. Če pes rane liže, se bolj obnese, da mu daš gor ovratnik (kar si že storila, kot razumem), kot pa da rane povijaš.
Dlako okrog rane je treba postriči recimo vsaj dober centimeter okrog. Vendar tak način deluje samo, če"ekceme" odkriješ dovolj hitro. Ko se enkrat zagnojijo, so potrebni še antibiotiki. Ni problem pozdraviti posamezen ekcem, problem nastane če se ponavljajo. pogosto se znajdeš v začaranem krogu: daješ antibiotike, v hujših primerih še kortikosteroide, zadeva se pozdravi, ampak takoj, ko prenehaš z zdravili, se ponovi, potrebni so vse močnejši antibiotiki, zaradi kortikosteroidov se podre imunski sistem, ne sintetizira več lastnih kortikosteroidov....
Treba je najti vzrok. Ponavadi so to bolhe (najpogosteje), zamašene analne žleze, gliste...lahko gre za kakšno dražečo snov (katero sredstvo proti zajedalecm dobiva? - slučajno Advantix?)
Pioderma je lahko dedna (vsaj meni je bilo tako rečeno) grdo vnetje kože se lahko pojavi za vsako malenkost. Od pika komarja do pika bolhe.. celo od česanja, iz vsake najmanjše poškodbe kože se lahko razvije grd ekcem, ki se je izredno hitro širi..
Naštela sem nekaj zadev, ki pa še zdaleč niso vse. Hočem povedati, da ti izredno težko karkoli preko foruma svetujem. Jutri direkt k veterinarju na Kliniko za kirurgijo in male živali (prej pokličite za dermatologa! npt. dr. Kotnikova).
Zdaj lahko doma namažeš z aloe vero, ognjičevo mastjo .

Toliko zaenkrat, pa sporoči mi...

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:24:54   
Anonimen
Shania, a ti si veterinarka ali pa se vsaj kaj spoznaš na veterino? Kaj je z Advantixom? A ni priporočljiv? Ker mi ga tudi dajemo oz. smo ga enkrat dali, pa se mi zdi, da je Miša po tem bruhala in bila brez volje par dni. Zdaj je na vrsti ponovna doza, pa sem že itak bila malo skeptična, če naj ji ga dam. A je res kaj na tem, da ni v redu?

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:33:16   
Shania
Ne, nisem veterinarka user posted image  

Advantix je precej agresivno sredstvo in veliko psov je že pokazalo določene, med drugim tudi precej močne rekacije nanj. Med opisom neželenih učinkov opozarjajo tudi na možnost srbečice, vzdražene kože...

Jaz ga mojemu psu ne dajem. Ne vem, ali je tvoja Miša bruhala zaradi njega ali ne, menim pa, da je možno.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:38:54   
Anonimen
Aha, no, jaz ga tudi ne bom dala. Saj zdaj se sezona klopov počasi itak zaključuje. A ti potem daš Frontline?

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:44:42   
Shania
Jaz imam mojega le na BIO zadevah (Petvital) in letos ni fasal niti enega klopa, pa smo veliko okoli lomastili. Za notranje zajedalce pa nekje na 4-6 mesecev dobi tabletko proti notranjim zajedalcem.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:56:45   
Anonimen
A res? No, Miša je kljub Advantixu imela par klopov. Kaj pa tisti obesek, ki odaja neke zvoke? A tisto deluje?

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Glivice ...
17.9.2006 20:59:47   
Shania
Eh, tisto ti tudi odsvetujem. Baje, da naj bi bilo moteče tudi za psa. Poskusi naslednjič z Petvitalom. Lahko tudi kot dodatek.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:00:12   
Anonimen
Ja, ima advantix, samo ga je dobila julija nazadnje, ce se ne motimuser posted image  

Je pa totalno podivjana zdajle, tako da sem jo komaj slikala. Jutri gre baje najprej k nasmu veterinarju, in ko se mati&fotr vrnta nazaj v Lj (v sredo) naj bi sli kao se na vet. klikino, ce ne bo boljse. Trenutno nimata dostopa do neta, ker ce bi ga imela, bi jima poslala tvoj post, pa me zanima, kam bi potem LuNO peljali. Mami mi pa dela po telefonu brez panike, brez panike. Ja hudica, kako brez panike, lej kak je pes?user posted image user posted image  Znorela bom.

Slikce so bolj slabe, ker sem jo lovila po kavcu s fotoaparatom. Je pa normalno zivahna in skoz hoce jest. Se pozna, d ani bilo vecernega sprehoda, ker je hotla v najhujsem nalivu ven in sva sle samo lulat.

tole je na tacki:
user posted image

tale je na gobcku user posted image  (ena mejckena se pa ne vidi, ker mam ravno prst tam cez):
user posted image
(ni tolk velika bula, kot zgleda, samo sem jo stisnila, da je drzala gobec 2sek pri miru)

tole je pa se 4. flekec - na tacki:
user posted image  

Enga ma se na zadnji tacki baje (jaz ga se nisem odkrila), drugje pa ni videt. Za povrh vsega jo je pa se danes zjutraj ena psica napadla in ima 1cm-1,5cm veliko zarezo na spodnji strani zadnje taceuser posted image  Obup ...

Shania, hvala!

LP, Ribica

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:00:24   
Anonimen
A Petvital je tole, ali kaj drugega:
http://www.meko.si/index.php?id=25&lang=sl&record=26&type=product_group&product=36

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:00:46   
N _ B
Pozdravljena Shania.

Jaz bi tudi rabila nasvet. Mi imamo zlato prinašalko in pred 10-imi dnevi sta se ji na eni tački (predel nad kremplji) pojavili dve malo večji piki (premer cca 1 cm) in na eni ena. Čez noč se je to spremenilo v rdeče bulice, ki so se še razširile. Mislili smo, da je od kakšne travne rese, pa očitno ni. Peljali smo jo k veterinarju, ki ji je prizadeti mesti pobril. Nič ni mogla točno reči, kaj je to. Dobila je antibiotike Synolux 500 mg in mazilo Diprogenta. Čez par dni se je zadeva zagnojila in mož ji je stisnil ven kar precej gnoja. Sedaj se suši, ampak nam tale dež ni nič všeč, ker ima non stop mokre tace. Na glavi ima ovratnik, da ne liže.

Enkrat smo že imeli težave s kožo (prhljaj in ekcemi), ki so po terapiji z antibiotiki, kopanjesm s Plivaseptom in menjavi hrane minile. Po trebuhu ima občasno še črn prhljaj.

A je možno, da se je spet kakšna stvar (alergija) ponovila? Prinašalci imajo tako in tako občutljivejšo dlako in kožo. Stara je 5 let.

RibicaRR: Kako so točno izgledale te glivice? A se ji je kaj zagnojilo?

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:02:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Še to; ali je Luni na mestu glivic kaj odpadla dlaka? Ima kakšne fleke? Mi lahko malo bolj opišeš kako to izgleda? Ali ima še kje drugje po telesu?
Pa povej mi prosim na podlagi česa je veterinar postavil diagnozo? Katere teste je naredil?

lp,
Shania


Citiram fotra: ja celo jo je pregledu. Ja kako, kaj ji je naredu, vzel bris al kaj? Ne, tam jo je dal na mizo pa celo pogledu in rekel, da so najbrz glivice in da naj mazemo in pridemo na kontrolo.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:02:42   
Anonimen
Ahaaaa, ne, ne, sem že našla. Hvala.

http://www.meko.si/index.php?id=25&lang=sl&record=26&type=product_group&product=37

Ne, zdaj pa ne vem več. A tisto prvo, Verminex, je za na kuža, tole drugo, Petvital, pa je za ležišče pošricat, ali kako?

< Sporočilo je popravil Splišni -- 17.9.2006 21:04:32 >

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:05:44   
N _ B
RibicaRR,

sem predolgo pisala in si že objavila, kako to izgleda.

To, kar ima vaša na tačkah je zelo podobno, kot je pri naši, le da ima naša na eni sedaj eno in na drugi štiri takšne izbuščaje. Bulic ni več, ker ji je mož stisnil ven gnoj. Pri nas je imela predel popolnoma pobrit in verjetno ji bomo moral sedaj spet, ker ji že rastne nova dlaka. Jutri zjutraj dobi zadnjo dozo antibiotika in me prav zanima, kaj bo potem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:07:43   
Anonimen
Ne, Luna nima nič gnojno.

Aja, Shania, kri ji je začela tečt, ko je zakopavala pasji čips v svojo košaro (frotirasta rjuha). Pa ze v petek sem imela ves kovter umazan, pa ji je najbrz iz tacke tisti dan kri tekla.


(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:15:28   
Shania
Ribica, prepričaj očeta da jo jutri pelje do dr. Kotnikove v Mestni Log. Ker drugače boste najprej jutri vašemu veterinarju plačevali za prazen nič, potem boste pa itak morali po drugo mnenje, ker tole, kar je on naredil = nič.

Je pa definitivno tole prevelika zadeva in samo Canesten ne bo dovolj. Saj vam niti ni povedal za katere glivice naj bi šlo! Niti ne vem ali so to glivice ali ne. Ne vem, res ne. Sem dala še eni kolegici za pogledat, pa ti sporočim še njeno mnenje. Jaz se s tem še nisem spopadala, zato je to več ali manj vse kar vem. Tis sporočim. Bi pa jaz definitivno jutri šla k dr. Kotnikovi!

N & B tudi tebi zelo težko svetujem. Napotila bi te k isti veterinarki, kot sem Ribico...lahko gre za alergijo...lahko za kakšen ekcem...toliko možnosti je. Kakšne teste so pri vas naredili?

Pri teh kožnih zadevah je enostavno mali milijon možnosti in zati je dober dermatolog najboljša reštev.

Splišni, bom odprla novo temo, da ne bova v tej govorili o zaščiti pred klopi itd.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:21:22   
N _ B
Nobenih testov niso naredili.

Je pa že veterinarka (druga kot sedaj) pri kateri smo bili pred enim letom, zaradi težav s kožo rekla, da bo potrebno, če se bo ponavljalo, dati kri v analizo. Menda se to pošilja v Avstrijo? user posted image

Kakšne teste de naredi v tem primeru?

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Glivice ...
17.9.2006 21:25:25   
Shania
Ja, to so posebni alergeni testi, kateri se opravijo mislim da v Avstriji (nekje sem slišalam, da tudi v Madridu...?) in so precej dragi. Pred tem raje obiščite zgoraj omenjeno dermatologinjo, naredite laboratorijske preiskave (kri, bris..) potem šele razmišljajte naprej.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Glivice ...
17.9.2006 22:12:02   
Shania
Ribic ter N & B, kopiram vama še odgovor kolegice, kot sem obljubila:

Ribica:
Ampak to si je psica verjetno zlizala do zivega, ne? Ne vem, meni ni vsec in samo canesten na zivo rano se mi ful ne zdi dobra ideja ... Jaz bi jo peljala h Kotnikovi...če ne bodo šli, pa naj jim "njihov vet" vsaj bris vzame ... Dela pa Kotnikova ta tedne dopoldan (se pravi nekje do treh).


N & B
Za prinasalca z bulicami - meni se zelo slisi kot alergija, sploh, ce jo je psica ze imela. Ne vem pa, kako so zdravili takrat in ce so alergen odkrili. Ce se je stvar zagnojila, je definitivno potrebna se terapija z antibiotikom ...

Z diprogento bodo rec recili smao zacasno - ker gre za kortikosteroidni preparat (v kombinaciji z antibiotikom), ki pri alergijah pomaga smao zacasno, ce se pa alergena ne odstrani, pa seveda alergija po prekinjeni terapiji butne nazaj ven.



Tako punci. Jaz vama še enkrat svetujem konkretne preiskave in dobrega dermatologa. Poročajta prosim, kako je.

lp,
Shania



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Glivice ...
18.9.2006 12:44:29   
Anonimen
Pisem iz sole, sem samo poklicala sestro, ki je bila z Luno pri vetu. Dobila je dve injekciji - isti, kot zadnjic za parazite, antibiotike (nekaj na e, sporocim, ko bom doma) in razkuzevanje z jodom. Ji je pa na tacki pobril in je rekel, da jo najbrz srbi, ce si lize. Kontrola v ponedeljek.

Ce ne bo v kratkem nic boljse, pa jo magar sama odpeljem tja k dermatologinji.

Hvala Shania!

LP

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?