|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   striženje in vročina
18.9.2006 10:14:57   
Anonimen
Živjo, mam eno vprašanje in sicer. Prebrala sem, da je pasja dlaka nekkašen izolator pred soncem in vročino. In da zaradi tega ne priporočajo striženje. Ker se naš kuža zelo rad nastavlja soncu, se prav sonči, me zanima, al ga naj postrižem ali ne. Živimo pa pač v kraju, kjer je zelo vroče in sonce. Sprehode imamo zjutraj in zvečer, čez dan pa je pod klimo(ni pretirana temperatura, nas ne zebe, smo še zmeri lahk v kopalkah, al kratkih hlačah). Vendar vsake tolk čase hoče ven na atrij, da se na hitro polula in posonči. V največji vročini se spravi direkt na sonceuser posted image . Je višavski terier, strižen normalno, vendar zdaj ko smo s epreselili, ap res ne vem ali ga naj fejst postrižem ali naj ima mal daljšo dlako, da ga bo varovala pred soncem in škodljivimi faktorji. A mu bo zaradi tega kaj bolj vroče.

Joj, vse bi naredila, da bi mu ugodila in da mu bo fajn, sam ne bi rada eksperimentirala, zato bi prosila vas za kak nasvet. Prosim, ap hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 10:40:46   
Shania
MIŠEK1, če se kuža sam nastavlja na soncu ni problema. Sem tudi že jaz mojega odmikala s sonca, pa se me potem poučili, da naj ga kar pustim, ker se pes tako dviguje temperaturo. Ko mu je vroče tudi v senci, gre na sonce, da si še zviša temperaturo in ko gre nazaj v senco, se ohladi. user posted image

Tudi strižt ga ne rabiš, ker dlaka dejansko je naravni izolator.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 10:48:15   
Anonimen
aaaaaaaa, no tega glede sončenja in senčenja, pa res nisem vedela. Hvala ti!

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 10:53:42   
Shania
Heheh ja, mene je tudi presenetilo, ko so mi razložili user posted image

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:05:10   
Anonimen
Ja, naš doggy, bo vsaj tako bolj vesel, da ne bo rabu it pod mašinco user posted image . Za ta mesec, je dobu še preveč stresov. Velik kletke in polet z avionom. Ampak za čuda in hvala bogu ni nič čuden ali stresen. Se je od prvega trenutka čist normalno vedel. Le malo dehidriran je bil. Ponavadi, ko gre na počitnice k mojim staršem, je precej užaljen in naju 2 dni ignorira. Pa moji skrbijo zanj najlepše in ga precej razvajajo, boljše varuške si ne bi mogla želet. Saj tudi nama ni bilo lepo, sva tulila user posted image ko zmešana, ko sva ga mogla pustit na cargo oddelku, pa cel dan sem samo mislila nanj, kaj počne, je žalosten, ali praska po kletki, ali spi, grozna izkušnja. Pa kuža je tud jokal, no sam da je zdaj vse ok. Tega pa ne bomo prav velik prakticirali, kljub dobremu stanju kužeka. Se mi zdi, da je vseen preveč stresno, četudi tega ne pokaže.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:22:08   
Shania
Pa ga niste smeli s seboj v kabino vzet? Saj tako male pod 8kg se lahko vzame v kabino, s predhodno najavo. Ediino če ste z Britishem letel?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:28:21   
Anonimen
Mišek1, moja višavka se tudi rada sonči, prav na žgočem soncu poležava. Ali pa ob vroči peči, smo morali prav paziti, ker se je meni zdelo, da bi se ji lahko dlaka že vžgala. Je namreč ležala ob eni infra peči pri možu v trgovini. Smo morali samo zgornjo špiralo vklopit. Pa tudi s fenom se zelo rada suši, čisto  otrpne, ko tisto toplo piha nanjo. In prav MORAM jo posušiti, ker se sicer hitro trese kot šibra na vodi od mraza.
Kar se striženja tiče, bi pa jaz kužka vseeno strigla, le da ne preveč na kratko, ker ga lahko sonce opeče.
Uživajte!

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:29:03   
Anonimen
Ima pa gotovo čez 8 kil, a ne? No, moja Miša je majhne rasti, neješča, pa ima dobrih 8, prej 9.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:30:55   
Anonimen
ne, vse živali, ki grejo v Dubaj, morajo v cargo odelek, pa če so 1 kg al 20 kg in s katero koli letalsko družbo letiš. Še hvala bogu, da ne rabiš psa dat v karanteno. Poleg tega so tukaj zelo striktni kar se tiče psov in mačk, ker jih muslimani preveč ne marajo. Skoraj nikjer ne smeš z psom se sprehajt. Zato sva samo zaradi njega poiskala hišo z vrtom in na obmučju, kjer so lahko psi in kjer se lahko v miru sprehajajo. Res da nas je stalo veliko več, ampak vse za našga malčka. Nekateri nama govorijo ali sva nora in naj ga prodava, ker je že karta stala več kot midv aoba skupi, ampak to je moja živalca, dete, in se ga ne morem rešit kar tako. Tudi ko ti otrok gre na živce, ga ne moreš kar tako vstran dat. 

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:35:06   
Anonimen
Joj, pr nas fen odpade, je enkrat moj fotr probal in ga dva dni mogel dobit izpod mize, res, niti z mesom ali kostjo ne. Od sončenja pa je dobil kar črno kožo, čez zimo pa se mu spet roza naredi. Saj ga bomo strigli, o temu ni dvoma, sam na kratko preveč pa ne. Bi ga pol mogla še s kremo za sončenje namazatuser posted image . Naš ma 7,80 kg, ko je debel pa 8 kg. Če en dan več poje, pol drugi dan štrajka, in ni šans, da bo jedel. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:41:12   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Mišek1, moja višavka se tudi rada sonči, prav na žgočem soncu poležava. Ali pa ob vroči peči, smo morali prav paziti, ker se je meni zdelo, da bi se ji lahko dlaka že vžgala. Je namreč ležala ob eni infra peči pri možu v trgovini. Smo morali samo zgornjo špiralo vklopit. Pa tudi s fenom se zelo rada suši, čisto  otrpne, ko tisto toplo piha nanjo. In prav MORAM jo posušiti, ker se sicer hitro trese kot šibra na vodi od mraza.
Kar se striženja tiče, bi pa jaz kužka vseeno strigla, le da ne preveč na kratko, ker ga lahko sonce opeče.
Uživajte!


Splišni, a ti o mojem govoriš?user posted image

Fenu se tako nastavlja, da dol padeš, ko ga vidiš. Na soncu uživa. Pečka je itak zakonuser posted image  Ko ga skopam in ko zagleda fen leti na sušenje s takim veseljem...potem pa glavico dviguje, pa vrat nastavlja user posted image

MIŠEK1 a v Dubaj ste šli? Ja super! Bi pa tudi jaz tako razmišljala kot si ti. Mojega kosmatinca bi vzela s sabo, pa če preplačam vse skupi.user posted image  In se popolnoma strinjam s tvojim razmišljanjem.
Glede na to, da je tam res vroče, in če boš videla da kuža trpi, potem mu lahko recimo skrajšaš dlake. Ne pa popolnoma postrižeš. Čeprav so meni svetovali, da tudi krajšanje ni potrebno, ker dlaka dejansko deluje kot naravni izolator.
Smo pa mi našega dolgodlakca eno poletje čisto pošišali, pa da ne boš mislila, da mu je bilo kaj manj vroče. Prav nič.

Uživajte, pa res lepo, da ste tudi kužata vzeli s sabo. Vse preveč ljudi, se ne bi tako odločilo.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: striženje in vročina
18.9.2006 11:52:50   
Anonimen
tud meni se zdi, da ko smo ga postrigli, mu ni bilo nič manj vroče. Zaenkrat se ne matra in mu ni hudega, je pa res, da se še mal navaja na novo hiško in okolje. Mi je ful čudn, k samo indijce in pakistance ful nadere. Se mu čist zmeša, če kterga mal pobarvanega vidi. user posted image . Poznam mojga psa in sem vedela, da mu ne bo težko se privadit na to okolje. Je pa res, da smo s ena to pripravljali takoj, ko smo zvedeli, da gremo. 

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?