|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 7:35:10   
ery
...Hey punce...

Ima katera recept za golaž, ki pa je enostaven, hiter in okusen??? Jaz vedno nekaj "hitrega Rabim, ker imam malo časa... user posted image  , sploh za kuhanje...

Hvala, pa lep dan še naprej...user posted image
e.

_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 7:47:39   
Dream
Kolikor sama vem, se ne da nobenega golaža kar na hitro skup spravit. Mogoče zato, ker rada dobro in okusno jem user posted image  No, pa vseeno, tale recept se mi zdi kar v redu in primeren, ti pa se odloči ali boš kuhala ali ne:

http://www.drustvo-gurman.si/recipes.php?S=6&&Article=886

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 7:56:29   
Anonimen
Morda krompirjev golaž, samo jaz ga brez mesa delam, kadar se mi mudi. Sam to potem ni več golaž, ne?

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 8:10:38   
Dream
Če se mudi, lahk v krompirjev golaž daš tudi narezane hrenovke, da je vsaj malo "mesa"...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 8:44:33   
Anonimen
Jaz delam krompirjev golaž z mletim mesom, narejeno 1.2.3. in sicer:
na malce olivnega olja svetlo rjavo prepražim 1 večjo čebulo, dodam cca. 40 dag mletega govejega mesa vse skupaj še malce popražim, da meso spremeni barvo, dodam začimbe, sol...in nato 4 velike na kose narezane krompirje in zalijem z vodo. Kuham toliko časa, da se pač skuha krompir in to je to... Navadno naredim kar več mesne osnove, dam v vrečke in potem v zmrzovalno skrinjo in vzamem po potrebi je hitro in vsi pravijo, da tudi dobro.

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:14:57   
pipi
Ojla,

kaj pa tale iz Kulinarike, meni vedno uspe:

Golaž iz pečice




user posted image
1 kg govejega bočnika
1/2 kg čebule
žlica moke
malo olja
1 korenček
košček zelene
peteršiljeva korenina
4 stroki česna
lovorov list
sol, poper, kumina
malo ostre paprike
1 dcl dobrega suhega belega vina




user posted image
Meso narežemo na koščke, ga povaljamo v mešanici moke in soli, popečemo na olju ter preložimo v litoželezno ali keramično posodo (da ne spusti soka to storimo v dveh delih). Nato na olju podušimo sesekljano čebulo, ko postekleni, dodamo zmlet korenček, zeleno in peteršiljevo korenino, zdrobljen česen, lovorov list, malo mlete kumine in ostre paprike, še malo solimo in popramo, zalijemo z vinom in malo vode, nekaj minut kuhamo, nato pa prelijemo čez meso, pokrijemo in kuhamo v pečici na 180 stopinj približno dve uri.



Lp.


< Sporočilo je popravil pipi -- 30.5.2007 9:16:32 >

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:22:24   
total
GOLAŽ na hitro iz revije ANJA:

- 1kg na kocke narezane govedine
4 sesekljane čebule
-4 žlice olja
-2 dcl paradižnikove mezge
1 vrečka osnove za golaž KOTANYI
1 ščepec ostre paprike ali čilija

Na olju prepražiš čebulo,toliko časa da postekleni,dodaš meso in dušiš.Ko se meso popeče,preliješ z paradižnikovo mezgo, 5 dclvrele vode in vmešaš osnovo za golaž KOTANYIzaliješ z vinom,začiniš z papriko in kuhaš 30 min v zaprtem loncu pod prtiskom.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:24:30   
srki
Al  bina, tisto je potem že čorbauser posted image .

Hitrega golaža se pa res ne da narest, razen tistega iz konzerve.

Kaj pa če bi ga naredila med vikendom malo več in ga daš v skrinjo?

Moj recept:

Popražim čebulo, nato meso, vse skupaj pražim kar dolgo, vmes dodam mleto papriko, lovorov list, malo popra, vmes zalivam s toplo vodo.

Ko je vse "stenstano" zalijem z vročo vodo,  stresem še malo fanta za golaž, da se zgosti pa v skodelici zmešam malo moke in vode, precedim čez cedilo (zaradi grudic), po potrebi še zalijem in pustim, da še malo prevre.

Za zgostitev pa lahko uporabiš krompir in sicer tako, da ga naribaš v golaž.

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:24:50   
srki
Aja, pozabila sem še česen kot začimbo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:29:31   
Strawberrie Cherrie
Jaz ga naredim takole: - ni ravno hitra varianta, ga kuham okoli 2h

Pol kg mesa (ponavadi kakšne nemastne govedine - ne maramo pri nas maščobe user posted image ) narežem na kocke. Enako količino čebule prepražim na olju, da zarumeni, dodam govedino in popražim. Gor dam za ščepec moke (res ščepec), malo ostre paprike, majaron, lov.list, sol, poper...v bistvu začimbe po želji. Potem vlijem gor približno 1dcl rdečega vina, da se poduši in potem dam zraven pelate. Zalivam z vodo in je - Zelo dober user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:44:16   
ery
London-paris, katere pelate pa uporabiš? In kolk daš teh pelatov?

_____________________________




(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 9:57:27   
BLAŽIKA
Najbolj hiter golaž je lahko iz svinjine in ne iz govedine, ga potem ne rabiš kuhat niti eno urco, kar pa pri govedini ne gre in se more dinstat ziher dve urici če hočeš da je okusen.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 10:02:46   
BLAŽIKA
MIŠA 99 ta recept z mletim pa se dobro sliši. A je lahko tusi svinjina namesto govedine?
Kje pa ste našli ta recept ali to sami doma kar prakticirate? Bomo pa ga za ziher probali.user posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 10:04:43   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: ery

London-paris, katere pelate pa uporabiš? In kolk daš teh pelatov?


Ne gledam zdaj nekaj na znamko - lahko so Mercator, valfruta....samo da niso zmiksani, ampak jih kar stisneš v golaž...tiste cele...

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
30.5.2007 10:58:39   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Jaz ga naredim takole: - ni ravno hitra varianta, ga kuham okoli 2h



Jaz sem še bolj počasnauser posted image , ponavadi tenstam ziher tri ure, stara šola stare mame.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
31.5.2007 15:36:29   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Jaz ga naredim takole: - ni ravno hitra varianta, ga kuham okoli 2h

Pol kg mesa (ponavadi kakšne nemastne govedine - ne maramo pri nas maščobe user posted image ) narežem na kocke. Enako količino čebule prepražim na olju, da zarumeni, dodam govedino in popražim. Gor dam za ščepec moke (res ščepec), malo ostre paprike, majaron, lov.list, sol, poper...v bistvu začimbe po želji. Potem vlijem gor približno 1dcl rdečega vina, da se poduši in potem dam zraven pelate. Zalivam z vodo in je - Zelo dober user posted image user posted image user posted image



Me povabiš naslednjič - to je res tisti ta pravi golaž.


Ery - lahko narediš tudi s piščančjega mesa, bo še bolj hitro.

Pa še en trik glede tenstanja čebule - čebulo daš zrezano kar na mrzlo olje, jo malo posoliš in dodaš noževo konico sode bikarbone ali pecilnega praška, čebula se tako hitreje in skoraj v celoti razpusti, tako, da to krasno zgosti potem pa nadaljuješ s kuhanjem kot želiš. Osebno jaz moke ne uporabim ravno zato ker tako obdelana čebula lepo zgosti.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Golaž-enostaven in okusen recept
1.6.2007 11:49:19   
kalbo
Ampak res taprav golaž je pa po sledečem receptu

6kil mesa (pleče), 6kil čebule, sol , poper, sladka paprika, ostra paprika, majaron, kumina, lovorovi listi, buteljka kabarnet suvinjona, konzerva tavelkih pelatov, sesekljan česen

Čebulo damo na hladno olje, jo posolimo in jo tenstamo uro in pol, dodamo meso, in tenstamo še nadalno uro in pol. Zalijemo z vinom, in še naprej kuhamo in kuhamo. Proti koncu dodamo zmiksane pelate, dodamo kar manjka, še pol do ene ure vremo in postrežemo. Vse skupaj mora trajati vsaj 6 ur. Če pa traja več, ni pa nič narobe.

brez moke, brez vegete, brez osnove nevemkere za golaž, pa mi kotel vsakič malo manj ko s kruhom ne pomažejo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 1.6.2007 11:50:38 >

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?