|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 17:52:19   
Anonimen
Pozdravljene
Mene pa zanima, kako ste se po porodu znašle tiste, ki nimate nikogar, ki bi skrbel za gospodinsjtvo, imate pa moža, ki mu to najbolj ni pri srcu. Ste morda skuhale že prej in dale v zamrzovalnik. Kaj pa skuhate? Kdaj ste začele kuhati po porodu? In ostala dela? Bliža se čas poroda, pa razmišljam, kako bo. Lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 17:58:26   
Anonimen
Čim manj kompliciraj :). Hrana, ki je dobra za mamo po porodu, je relativno enostavna; juhe na sto načinov, pire krompir, polenta....skratka čim manj kompliciranja.

Sesalec je skupaj spravil moški in ne vidim ovire, da ga ne bi znal povleči po stanovanju. Če mu ni pri srcu, mu pač ni, meni tudi ni, pa posesam.

Očka naj skrbi za dojenčka, ga previja, kopa, vozi na sprehod.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 18:05:17   
StBarbara
Meni ni nihče pomagal (no, še sedaj mi ne) dragi je pa šel kmalu v službo; kuhala sem take tahitre stvari ( makarone s tuno, rižote, kakšne piščančje fileje, sendviče, sadje;  pač take stvari, ki ne tirjajo veliko časa za pripravo...)
Ampak sem pa še nekaj opazila, da sem takrat imela veliko bolj pospravljeno kot sedaj, ko mi mali sproti odnaša, ko jaz pospravim na mesto user posted image

Z gospodinjstvom si nikoli nisem nevem kako oteževala življenja; najprej mi je bil počitek z malim, pa sprehodi, prijateljice, čvek...potem pa pospravljanje, pomivanje, če ni bilo časa je pač počakalo do takrat, ko se je ta čas našel user posted image

Vso srečo tudi tebi user posted image  

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 19:01:53   
Anonimen
Treba se bo prilagajati. In uživati v času, ko imaš malega otroka.

Zamrzneš lahko jedi, kot so:
  • sarma
  • segedin
  • filana paprika
  • pasulj
  • sataraš
  • goveja juha
  • slivovi cmoki
  • omake za testenine
  • golaž
  • enolončnice
  • lazanije
  • čevapčiči
  • čufti
  • ...

Za čiščenje bi vsaj v začetnem času enkrat na teden najela čistilko, in občasno še varuško, da bi imela s partnerjem tudi kaj časa zase.

Drugače pa- izkoristi moževe potenciale. Sedaj mora res vse nardit. user posted image

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 19:13:41   
Anonimen
najprej b nekam sunila desca..resno! kdaj ti pa bo pomagal če ne sedaj? oz po porodu? moj se je še peglanja lotil.
kako juho al pa krompir bo tudi skuhal. sploh prvih 14 dni je s tabo doma zato da ti pomaga, da lahko malo k sebi prideš. lahko da boš kot roža lahko pa tudi da boš kot en drekec pekec. tako da mu lepo razloži da teh prvih 14 dni na dopustu zarad lepšga al pa zato da se bo odpočil od pijančevanja ki ga bo priredil za rojstvo ampak zato da je tebi in otroku na voljo. poleg tega boš doma in če ne zna kuhat mu lahko sproi govoriš kaj naj vrže v lonec, kako se da cunje prat in kje je skrit sesalec. tako da jaz ga ne bi prav nič v vato zavijala! naj deva dec, al pa naj gre reodit namesto mene, pa bom jaz sesala in kuhala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 19:42:07   
VesnaLana
no tukaj se z Laro popolnoma strinjam. Mojemu prav tako ne diši pospravljat in podobno , vendar ko sem rodila je delal popolnoma vse pomivanje , sesanje, kuhanje, cote je naprimer zmetal v pralni stroj dal noter prašek in mehčalec jaz sem pa samo prižgala stroj. Pa še navadil se je vsega , tako da mi tudi sedaj veliko pomaga. Nič ga ne šparaj, naj ti kar pomaga.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 20:29:40   
Ajvy
Meni je moj mnogo pomagal....sicer ni bilo tipi topi, je bilo pa skuhano in posesano, pes je bil zunaj...vse razen peglanja----super je bil, no, še vedno je

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 21:02:52   
lukec
Midva sva v gospodinjstvu in pri otroku sodelovala, saj sva partnerja. Mami mi je pomagala kolikor je lahko v popoldanskem času, ker je še v službi. Sicer pa sem na sredo prišla iz porodnišnice, v petek sem že sama skuhala kosilo pa sem bila kar precej "boga" (drekec pekecuser posted image ).
V času, ko sva bila s sinčkom v porodnišnici pa sta mojega nahranili mami in tašča, opral si je sam.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 21:12:29   
bskrle
Pri prvi nam ej nakj časa kuhala mama, pri ta drugi sem kuhala že od prvega dne z moževo pomočjo, pri ta tretji tudi... Samo nmeni mož res pomaga.
A kakšna prijateljic, znanka pa ne pride v poštev. Saj veš juhice ipd.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gospodinjstvo po porodu
14.11.2007 21:18:18   
sneška_
Moj je meni res veliko pomagal. Bil je zaradi mene pa dojenčka na dopustu.Po porodu sem bila res do0bra noobenih težav nisem imela tako da dost stvari sem sama natredila.Bilo je na začetku malo težje ker se je hčerka morala navaditi in sprejeti novega člana družine ampak nam je uspelo.Sicer to je tudi  njegov otrok tako da nimam nobenega namena da vse sama delam in ga ne šparam. 

Ne morem vse sama pa tudi nočem ker otroci ne rabijo izčrpano mamico pa itak sva brez pomoči s strani starih staršev.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 8:58:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Treba se bo prilagajati. In uživati v času, ko imaš malega otroka.

Zamrzneš lahko jedi, kot so:
  • sarma
  • segedin
  • filana paprika
  • pasulj
  • sataraš
  • goveja juha
  • slivovi cmoki
  • omake za testenine
  • golaž
  • enolončnice
  • lazanije
  • čevapčiči
  • čufti
  • ...


Za čiščenje bi vsaj v začetnem času enkrat na teden najela čistilko, in občasno še varuško, da bi imela s partnerjem tudi kaj časa zase.

Drugače pa- izkoristi moževe potenciale. Sedaj mora res vse nardit. user posted image


Večina zgoraj naštetih jedi ni primernih za mamice, ki dojijo. Se bi pa mož vsekakor dobro najedeluser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 10:04:58   
Naja30
Midva sva preden sem rodila šla malo v nabavo in naredila zaloge. Ampak doječa mamicaq na začetku veliko stvari ne sme jest, tako da mi je možek sproti kuhal. Je bil priden, res. Zelo lepo je poskrbel zame.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 10:50:35   
ally1
Tudi midva sva šla pred porodom v večji šoping, ampak ker se je moje "bivanje" v porodnišnici malo zavleklo, so zaloge pošle user posted image  in je moj hodil sam v trgovino in to je bilo zelo pohvalno. Drugače mi je pa malo pomagala mami, ki živi en štuk nižje od naju. Drugače sem bila pa že kaj kmalu sama v kuhinji in mi ni bilo nič težko, no so pa prišli trenutki, ko je pa tudi moj vse naredil. 

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 10:53:19   
Sisy
nam so na začetku-kakšen teden al dva babice skuhale pa prinesle...Potem sem pa že počasi začela sama pripravljat tiste jedi ki so narejene na hitro-testenine,popečeni pišančji fileji,rižotke,...Moj žal kuhat ne zna zato sem to počela kar sama, je pa zato vse pospravil,posesal,šel v nabavo,itd...in še zmeraj to počne...si ne predstavljam da bi morala vse to sama počet user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
15.11.2007 13:34:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 13:59:32   
kaya2007
moj cel dan dela, ampak mi na srečo ni treba kuhat, ker prinese hrano iz gostilne kamor grejo na malico, no zdaj greva ponavadi še medve zraven. kuham pa zdaj za tamalo, ampak je itak hitro narejeno. pospravljat in pucat mi pa niti slučajno ne uspe, da bi pa to počeli med vikendom se mi zdi pa tudi neumno, ker smo takrat skupaj in gremo raje ven. po stanovanju imam kot bi počila bomba-tudi zato ker še ni opremljeno do konca, čakam še na omare...in definitivno razmišljam, da bi najela nekoga za pospravljat!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 14:25:09   
ThinkPink
Ko je user posted image  doma, tako ni panike, tudi če je delomrzneš kot moj. Prvih 14 dni ti tak vsi pomagajo, meni so še kosilo skuhano prinesli domov (moja mama), moj fant pa je likal, sesal, brisal prah, hodil v šoping... Ko gre partner v službo pa ostaneš za vse sam. Jaz sem se na začetku malo lovila...nisem imela časa skuhati, kaj šele likati in sesati, ko sva bili z user posted image  sami doma. Potem pa se nekak navadiš in vidiš, da ne rabiš nonstop gledati kaj je z dojenčkom. Ko zaspi, lahko najnujnejše stvari opraviš...ko kuhaš, imaš pa dojenčka ob sebi v jajčki (seveda če ne spi)... Kuhanje pa ti tako ne vzame več kot 0,5 ure do max. 1 uro - če pičiš Jamie Oliverja.

V glavnem, ne se sekirati, vse gre.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 17:07:35   
kaya2007
vse gre, če imaš otroka, ki rad opazuje iz lupinice user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 20:17:35   
Anonimen
Veš Lara, problem je, da mož cele dneve dela oziroma bolje rečeno, bolj se približuje porod, manj ga je
doma, ker hoče vse nadoknaditi. Ampak vem, da bo odšel kljub 15 dnevnemu očetovskemu dopustu delat, ker ga bom verjetno jaz sita in ga spodila, ko ga bom gledala, kako se motovili po stanovanju in ne ve, kaj bi v roko prijel. Poleg tega imam pa dva otroka (8 in 10) že v šoli in potem se samo zgovarjajo drug na drugega.
Bom že. Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Gospodinjstvo po porodu
15.11.2007 21:40:05   
Anonimen
pri nas je bilo pa tako, da mi je v zacetku nekaj malega pomagal, ko je pa poteklo tistih 15 dni, je pa samos e zvecer dajal v pralni stroj plenice (imamo pralne)... je pa drugace tak tip, da je za njem treba pospravit vec kot za bebo user posted image user posted image user posted image

kuhala sem sama (recimo gres, ali pa razne juhice ipd.) in sem si skuhala za vec dni in si potem pogrela vsak dan .... nekaj smo kupili ze na pol pripravljene hrane (tortelini) ali pa zamzrnjene hrane (ribe) in se da na hitro prirpavit....
ko je bila malo vecja, sem povabila obe babici, da sta prisli in pocuvali malo bebo, da sem si jaz lahko pripravila kosilo, pa se malo odpocila od male... je pa tudi res, da mi ej tasca velikokrat prinesla kosilo, za kar sem ji hvalezna..

ostale stvari doma: nikoli si nisem mislila, da se bo tako zagrizen pospravljalec in razkuzevalec stanovanja tako spremenila... zdaj ko ni casa in priloznosti, predvsem pa energije, je dobra tudi kopalnica, ki ni bila ociscena vec kot mesec.......

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Gospodinjstvo po porodu
16.11.2007 6:58:04   
miškot
ne bit prehitro prestrašena: po mojih izkušnjah se zadeva lahko zaštarta na dva načina:
1. tvoj novorojenček bo imel krče ali kako drugo nadlogo in v tem primeru zaprosi za pomoč vse, ki jih lahko stakneš, saj bo tvoja primarna naloga nenehna tolažba in skrb za 24 ur na dan jokajočega dojenčka in enako pomembna skrb, da prideš k sebi in se navadiš na ritem in vse spremembe
2. želim ti to varianto: otrok bo v začetku večinoma jedel in spal in boš lahko z malo organizacije gospodinjstvo furala "skoraj" normalno. Pri čemer pazi samo to, da se ne naprezaš in, da ne greš čez meje svoje zmogljivosti. Ko mine prve dva meseca pa boš že tako ufurana v novi lifestyle in svojega otroka boš poznala že dovolj dobro, da ne bo večjih težav.

V obeh variantah pa je sodelovanje partnera zelo zaželjeno in nujno!
Jaz sem imela čast spoznati obe varianti in čeprav me je prva skoraj ugonobila, ti povem, da se da vse preživeti.
Poskrbi pa , da boš čimbolj spočita, ker se meni zdi, da je dobra volja in energija ključna reč ne glede na karkoli.

Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Gospodinjstvo po porodu
16.11.2007 7:15:43   
Anonimen
Meni ni nič pomagal, ker mi nima kaj pomagati, pač pa je delal, tako kot dela nekdo, ki živi v skupnem gospodinjstvu. Pa zakaj vedno mislite, da vam mora pomagat? A je gospodinjstvo samo stvar ženske?  Dela naj, dela, ker ravno toliko kot vi ali pa še več, zaserje, porabi, razmeče....

(odgovor članu miškot)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Gospodinjstvo po porodu
16.11.2007 12:20:15   
Lenny
Meni ni nič pomagal, ker mi nima kaj pomagati, pač pa je delal, tako kot dela nekdo, ki živi v skupnem gospodinjstvu. Pa zakaj vedno mislite, da vam mora pomagat? A je gospodinjstvo samo stvar ženske? Dela naj, dela, ker ravno toliko kot vi ali pa še več, zaserje, porabi, razmeče....


Povsem pravilno user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Gospodinjstvo po porodu
16.11.2007 16:19:25   
Naja30
Ja, sej tole je res, al bina, ampak daj ti to miljonom moškim vtupi v glavo. Oni nimajo v genih gospodinjstva, ampak lov. user posted image  Malo za hec, imaš prav, seveda se strinjam s tabo. Moj je na srečo tak, da ko se spomne, tud prime za kakšno delo v kuhinji, predvsem pa jaz to počnem. Po porodu je pa zelo veliko naredil.
Smetim temo, pardon! user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Gospodinjstvo po porodu
16.11.2007 17:02:51   
san
no, jst sm kr lepo vse sama počela po prvem, po drugem, pa verjetno bom tudi po tretjem porodu. no, edino iz trgovine mi je prva dva tedna partner prinašal hrano. aja pa s pospravljanjem in likanjem se nisem preveč obremenjevala prvi mesec po porodu.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?