|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HRANA
30.4.2007 22:22:44   
BELINEA
Tamala je stara 6 mesecev, vse ok., le jaz nimam več ideje kaj naj ji dam za jest! Jedle sva že korenček, kurje meso, krompir, cvetačo, skuto, jabolka in banane. Ne morem ji vsak dan hranit isto. Kaj ste ve dajale malčkom, se malo lovim kaj vse ji lahko dam pri tej starosti. Prosim za pomoč in ideje! Lep pozdravc!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HRANA
30.4.2007 22:31:50   
TONČI.
Jaz sem mu dajala večinoma čežance iz jabolk, korenja, cvetače,....... Od mlečnega pa pšenični zdrob, polenta,prosena kaša,.......

(odgovor članu BELINEA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HRANA
1.5.2007 8:35:45   
eya
Lahko ji daš še bučke, cvetačo, brokoli, kolerabo, od sadja pa še hruške. Če ste že začele z mesom, ji lahko daš tudi purana.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HRANA
4.5.2007 7:21:07   
honey
Pri 6-ih mesecih je moj sine začel jesti vse - tako kot midva z možem. Res pa je, da kuham večinoma vse brez maščob (oz. minimalno). Jesti mu nisem dala edino rib, medu in jajc, zaradi možnosti alergij. Drugače pa je začel jesti vse, tudi vodo sem takrat nehala prekuhavati, začela sva z navadnim mlekom, ne več adaptiranim, v glavnem isto, kot je zdaj. To je bil nasvet njegove pediatrinje.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HRANA
7.5.2007 9:03:31   
Anonimen




od 5. –7. meseca

sestavine in priprava 
(Opozorilo: Ne dodajamo soli ali sladkorja!)



20–30 g

pusto meso (telečje, piščančje, puranje, kunčje, po 7. mesecu tudi jajčni rumenjak 1-krat na teden) skuhamo v majhni količini vode, narežemo in zmiksamo


90–100 g

zelenjavo (korenček, po 6. mesecu tudi komarček, kolerabo, bučke, cvetačo, brokoli, špinačo) operemo in na drobno narežemo


40–60 g

krompir olupimo, narežemo, kuhamo skupaj z zelenjavo v majhni količini vode ali juhe, v kateri smo kuhali meso in primešamo meso


30–45 g

sadni sok (pomarančni sok ali z vitaminom obogateni sok – vsaj 40 mg vitamina C na 100 ml soka, ali zmiksano sadje) dodamo zelenjavi in zmiksamo


8–10 g

rastlinsko olje (olje oljne repice ali sojino olje), občasno tudi maslo

(odgovor članu BELINEA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HRANA
7.5.2007 22:06:46   
Peli
Telečja juha(jest sm mojmu takrat dala že govejo), zelenjavna juhca, špinača, pire...
Jaz sm mu kuhala podobno kot za naju, le da sm za malega malo prej stran vzela, potem pa za naju malo bolj začinila. Se pa še danes malo izogibam ocvrti hrani za otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?