|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:30:56   
Nastya
Povejte mi če kdaj pa kdaj, pri tem tempu življenja ki ga imamo, služba + družina, včasih postrežete svojim otrokom tudi tako na hitro pripravljeno hrano:

- hrenovka (telečja, konjska)
- razne juhice in vrečke
- juhe in kocke
- omake za testenine itd..

Saj veste v čem govorim..meni se včasih zgodi, da enostavno nimam časa, da bi pripravljala vedno svežo juhico (goveja ali zelenjavna), pa da bi sama naredila preliv za testenine (mleto meso)..in dam sinu ki je star 15 mes, redkokdaj - ampak mu dam,
kaj podobnega in me potem vedno peče vest in me skrbi, ker vem da to ni zdrava hrana itd..

Kako ve kaj prakticirate to stvar ?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:36:06   
Lara28
Naš je star sicer že čez tri leta in se ne spomnim točno kdaj sem mu prvič ponudila kaj od tega. Hrenovke zdaj že obožuje, prav tako velikokrat poje kako juho z vrečke.
Ampak ne vem zakaj se sekiraš - najkasneje, ko bo šel v vrtec, bo pojedel take reči in nekateri otroci to jejo že veliko prej. Danes se pač temu ne da izognit. Ko pa je prilika, pa se seveda vsaka mama potrudi in omogoči otroku "zdravo" hrano. Čeprav ne vem, za katere reči smo sploh še lahko prepričani da so res zdrave in neumetne.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 15:37:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nastya)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:42:02   
SaaS
Od naštetega jemo samo hrenovke. Ne vem, kaj dajejo v hrenovke, ampak mislim, da jih vsi otroci obožujejo. Zjutraj za zajtrk včasih.
Juhe ali omake iz vrečke jima še nikoli nisem skuhala. Kaj pa vem, raje ne jemo juhe, kot pa to iz vrečke.
Omake za makarone se da pa tudi zelo na hitro pripravit. Saj ni treba, da je meso notri. Imam pa tudi velikokrat na zalogi zmrznjeno, za primere, ko nimam časa za kuhanje.
Kocke tudi ne uporabljam pri kuhi.
Ko nimam časa za kuhanje, se poslužim kakšne moje zmrznjene hrane iz zmrzovalnika (zmrznjena juha, omaka za makarone, kakšen paprikaš, slivovi ali marelični cmoki, ki jih poleti naredim na zalogo..) ali pa enostavno takrat skuham mlečni zdrob, palačinke ali kaj podobnega.
Otroka sta stara tri in dobra štiri leta.


(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 15:43:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:44:30   
n.nati
Moj bo star 17 mesecev pa ima hrenovke zelo rad, sicer mu jih ne dajem pogosto, tam nekje 1x na teden, pa kdaj pa kdaj dobi tudi kakšno juhico iz vrečke, če ni druga pri roki in se mudi.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:46:40   
Anonimen
Hrenovko je jedla pri 8 mesecih prvič. Juho iz vrečke nekje pri 10 mesecih, ko je prvič zbolela (kurjo še pediatri priporočajo), omake za testenine (npr. ragu) pa tudi že pri 10 mesecih (goveje meso seveda). Ne je tega vsak dan, tudi tedensko ne, zato ji brez slabe vesti dam vse napisano recimo 2-3x mesečno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:53:09   
mateyka
hja, naša nič od tega ne bi marala, tako da.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:54:01   
uškinamama
samo hrenovko

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 15:57:34   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

samo hrenovko


Ja, jaz tudi, Razen na morju pa tudi kaj iz kakšne vrečke.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 16:02:46   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

samo hrenovko


Tudi mi občasno hrenovko, navadno konjsko od Krušiča.

Ostalega pa ne, ker tudi midva z možem ne jeva pripravljene hrane in jedi z dodatkom kock in raznih veget in začink.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 18:02:14   
katra55
Hrenavke ima ful rada in jih dam dvakrat na mesec, juhe iz vrečke pa res v skrajni sili.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 18:03:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nastya)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 18:17:14   
špelin@
Hrenovke (običajno piščančje) jemo približno 1x tedensko. Juh iz vrečk pri nas ne jemo, ker jih noben ne mara user posted image Tudi polivko za testenine sem kupila le 2x, ker so nam zanič user posted image So moji raje jedli "suhe" testenine... Jušno kocko občasno uporabljam za okus user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Nastya
me potem vedno peče vest in me skrbi, ker vem da to ni zdrava hrana itd..

Ne ga lomit.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 18:30:15   
Anonimen
Hrenavke,jeva samo z mozem,tamali2 ne.Juho iz vreck-starejsa obozuje spargelnovo,tamala je se ni probala.Skuham juhco cvetacno npr.potem z palicnim zmiksam in je super.Se starejsa je,tako,da vrecke ze lep cas odpadejo.
Vegete,kocke...ne uporabljam,raje vec drugih zacimb.
Omakce za testenine,ja,vendar le za starejso.Si kar sama spagete skuha,polije s to omako in to je to.Drugace,za vse,pripravljam sama.

Je pa se en kup drugih jedi,ki so manj priporocljive,od zgoraj nastetihuser posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 18:32:48   
botrca
Od vsega kar si naštela je najin 22 mesečni sin je edino hrenovko in to mogoče 1x v 14 dneh. Juho vedno ampak res vedno skuham svežo, nikoli iz vrečke, v nobeno jed ne dam drugo kot sol in včasih čisto malo vegete, jušno kocko mu nisem dala nikoli. Iz konzerve kot so razne omake mu nisem in mu nimam namena dat, ker tudi vse sama in sveže kuham. Je pa od ostalih živil: samo pašteto argeta junior, sir tako zdenka, kot ementaler. Pa še: marmelado, margarino, dukatov namaz iz zelišč, jajčka, obožuje krofe tvojih 5 minut, jafo pa še kaj bi se našlo...na vse te stvari sem ga začela navajat preden je nastopil v vrtec. To vse jejo že v jaslični skupini.

Ne imet slabe vesti ja kaj pa naj daš otroku za jest, ko ti zmanjka idej...če se občasno pregrešiš še ne pomeni, da si slaba mama.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 18:35:57   
anitaz
Punce moje drage, imate vse otroke doma, noben ni v vtrcu? Tam imajo na jedilniku sve i svašta, bolš da ne pišem kaj....

Drugače pa, mi doma jemo vsi hrenovke, res da večinoma goveje in tudi juhe iz vrečk. Mi vsi delamo in pač nimamo ravno ogromno časa in nam je juha iz vrečke mnogo hitreje, kot goveja, domača. Smo pa zato več skupaj....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 19:06:08   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

samo hrenovko


Ja, jaz tudi, Razen na morju pa tudi kaj iz kakšne vrečke.

Enako.

Ti pa predlagam, da raje za vikend skuhaj večji pisker juhe in jo daj v skrinjo v manjše posodice, tako da je ena posoda za vsak dan. Kadar delaš omake, naredi malo več in tudi daj v skrinjo....

Kaj pa vem, men okus teh omak ni dober in jih ne kupujemo...razen juhe iz vrečke, na morju

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 19:10:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

Punce moje drage, imate vse otroke doma, noben ni v vtrcu? Tam imajo na jedilniku sve i svašta, bolš da ne pišem kaj....



Tole ne bo držalo. Imajo stroge predpise. Vegete npr., ki jo jaz uporabljam, v šoli in vrtcih ne smejo uporabljati. Vse mora bit naravno. Vem pa zato, ker jemo čez teden kosilo iz šole, kjer poučuje mož

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 20:07:42   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

Punce moje drage, imate vse otroke doma, noben ni v vtrcu? Tam imajo na jedilniku sve i svašta, bolš da ne pišem kaj....



Tole ne bo držalo. Imajo stroge predpise. Vegete npr., ki jo jaz uporabljam, v šoli in vrtcih ne smejo uporabljati. Vse mora bit naravno. Vem pa zato, ker jemo čez teden kosilo iz šole, kjer poučuje mož


Če so predpisi tako zelo strogi, zakaj pa je potem hrenovka na jedilniku? Pa 4 dni v tednu meso?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 20:15:13   
karin412
Ma kaki predpisi! Že eno leto se ubadamo s prehrano v vrtcu in oš, hrenovke in paštete smo ukinili, 1x na teden pa si izborili brezmesno kosilo, to je vse. Sramota za Slovenijo.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 20:17:49   
čmrgelj
mi tudi ne obožujemo pripravljene hrane iz vrečk ali konzerv,
Je pa res da kadar skuham juho jo dam v zmrzovalnik, prav tako veliko omak in drugih jedi od ješprena, zrezkov v zelenjavni omaki, filanih paprik ...... in še in še bi lahko naštevala.
Se pa tudi zelo na hitro da pripravit kaj nezmrznjenega, naprimer njoki z tuno, špageti z paradižnikom ....... itd, čas priprave makimalno 20 min.

Kar se pa tiče hrenovk kih pa tudi občasno kupmo


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 20:17:54   
karin412
Glede hrenovk... predlogi: kuhano ali ocvrto jajce, zdrobljeni kosmiči z mlekom, mlečne kaše, juha iz vrečke-kupi v bio trgovini, ko vsaj nima ojačevalcev arome, omake-to pa lahko kak bolonjez zmrzneš in skuhaš samo pašto ali riž. Tudi kako zelenjavno juho lahko zmrzneš...

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 20:33:32   
10ka
hrenovke -zelo redko
omake za testenine - obvezno paradižnikove vsak teden (sploh nisem vedela da to lahko šteje kot nezdrava hrana)
juhe iz vrečke - ne

Glede juh iz vrečke
sem se vedno spraševala, kdaj jih dati otroku za jest. Pri nas imamo namreč kuhinjo z manj soli, saj ima mož visok pritisk. Zato hrenovke lahko dobimo samo jaz in otroci. Juhe iz vrečke so redek luksuz, ki si ga privoščimo, če smo preveč bolani za kuhanje, samo otroku jih še nisem dala, ker se mi zdijo obupno preslane. Katere juhe iz vrečk bi ve dale (občasno) dve leti staremu otroku (če bi mu to sploh dale)?


_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hrenovke, juhe iz vrečk,
14.10.2009 21:23:33   
ljupka
A mislite ,da je hrana iz zamrzovalnika kaj bolj zdrava?Jaz sem slišala da ne!
Čeprav premišljujem,da bi za moža skuhala kakšen golaš,ko bom šla rodit,da si bo pogrel!
Koliko časa je pa lahko skuhana hrana v škrinji,naprimer golaž,pasulj?
Kaj lahko vse prej skuham in zamrznem,katero hrano?
Ker nosim dvojčka in ne vem gdaj bom šla rodit,tudi ne vem koliko prej lahko to skuham!
Hvala za odgovore!Vidim da tle veliko to prakticirate,jaz nisem še nikoli!


Mi imamo radi hrenovke,klobase,juho iz vrečke,edino tiste omake niso nič dobre,mogoče sem jih dvakrat kupila ,če ni bilo časa za kuhat!
Mislim,da niso tko hudo škodljive,ker jih nebi prodajali,ker v današnjem času veliko kontrolirajo izdelke!
Saj v bistvu,tudi zelenjava, meso,sadje,nič ne zraste brez škropil,in raznoraznih gnojil!V bistvu žal zdrave hrane ni več!


(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?