|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Indukcijska ali steklokeramična kuhalna plošča
28.6.2011 13:50:39   
Krašuljci
Ker se bomo z družino v kratkem selili in si bomo  stanovanje opremili popolnoma na novo me zanimajo vaše izkušnje s kuhalnimi ploščami.
Do sedaj smo imeli plinsko ploščo sedaj se pa nagibamo k steklokeramični ali indukcijski.
Zanima me vaše mnenje, katero naj kupimo, midva se nikakor ne moreva odločit. user posted image
Hvala za vašo pomoč. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 13:56:10   
Petka09
Absolutno indukcijska. Steklokeramični sta v bistvu obe, le da je ena navadno električno kuhališče, drugo pa indukcijsko.

Prednosti indukcijske:
- kuhališče se hitro ohladi, ko odstaviš pisker
- kuhanje je hitrejše, ker zelo kmalu zavre... in tudi uravnavanje temperature je podobno kot plin: če zmanjšaš za eno stopnjo, se to takoj pozna, ne pa kot pri navadni elektriki, ko se kuhališče postopno ohlaja in počasneje segreva.

(odgovor članu Krašuljci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 15:40:44   
Medea10
Se strinjam s petko09. Indukcija je zakon. Mi imamo 2 steklokeramični in 2 indukcija, in steklokeramične plošče sploh ne uporabljam. 

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 20:39:02   
Ploha
Mi imamo 2 indukciji/2 steklokeramični...posoda je bila že prej nakupljena kot pa steklokeramična. Ne primejo vse posode na indukcijo, zato 2/2. Če bi še 1x zbirala in ne bi imela posode že kupljene, bi sigurno izbrala vse 4 indukcije.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 20:59:11   
Petka09
Aja, sem pozabila prej povedat, da imam tudi jaz 2 indukciji, 2 navadni.... in tudi jaz tistih dveh navadnih sploh ne uporabljam oz. sem prav nejevoljna, ko kuham kaj na veliko in moram uporabit tudi katero izmed tistih dveh... Prav žal mi je, da nimam vse 4 indukcijo.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 21:00:35   
birdy



IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

Mi imamo 2 indukciji/2 steklokeramični...posoda je bila že prej nakupljena kot pa steklokeramična. Ne primejo vse posode na indukcijo, zato 2/2. Če bi še 1x zbirala in ne bi imela posode že kupljene, bi sigurno izbrala vse 4 indukcije.
 

Podpis. Stem da če bi vedela kok dobra je indukcija, bi kljub že kupljeni posodi kupla samo indukcijo, posodo pa pošenkalauser posted image  Kuham nikol na navadno steklokeramiko, tisto posodo pa sem šenkala tašči.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.6.2011 21:06:37   
felix7
se podpišem pod ostale, čisto enaka situacija - zaradi nakupljene posode sem vzela 2/2 in vedno preklinjam čez navadno električno ploščo user posted image
edino eni stvari še nisem prišla do dna - kako indukcija pravzaprav deluje (magnetno valovanje, če se ne motim) in kaj to povzroči hrani. V smislu - ali ji škodi, kot to npr. počnejo mikrovalovi ali ne? Se kateri sanja?

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.6.2011 7:15:40   
Tutan
Indukcijska vpliva na zdravje nima, itak rabis posodo z odprto magnetno zanko (greje celotno dno), vrtincni tokovi jo grejejo, zanka na človeka pa ne vpliva, saj človek nima feromagnetnih lastnosti (pa kolikor sem jaz nazadnje slišala prav tako govedina ne user posted image ). Zasnova plate je pa takšna, da prepričuje uhajanje magnetnih tokov.
Indukcijska tudi ni več tako juhuhu draga, če bi izbirala med zgornjima dvema, absolutno indukcijska.

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.6.2011 20:51:34   
Krašuljci
Oo hvala za vašo pomoč.
Potemtakem je boljša indukcijska plošča. Tako da bomo po vsej verjetnosti kupila indukcijo.
Mi je pa malo žal ker ne vem kaj bom s to posodo ki jo imam sedaj. Razmišljala sva celo da bi si kupila se en ali 2 na plin.
Kaj pa posoda za indukcijo, kako veš katera je prava in ali je zelo draga?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.6.2011 21:52:40   
birdy
Če hočeš vedet a bo posoda delala na steklokeramiko si vzemi en magnet. Če se pripopa na dno posode (seveda na zunanji del) je definitivno dobra. Glede cene je pa tako... Dobra posoda vedno stane mal več denarja. Midva sva vzela fisslerjevo (al nekaj tazga), ampak v Avstriji med eno akcijo in je bila bistveno cenejša. Set 4 posod je bil okol 150eur, ne spomnim se čisto točno ker je bilo to tri leta nazaj. Kasneje sva v milerju kupila še neko no-name posodo, set 4 posod za enih 30eur, čisto tako za zraven, kadar nama zmanjka fislerjeve, ampak je razlika v kvaliteti res očitna. Tale posoda iz milerja je res zdelana, pa je manjkrat rabljena, pa mlajša. 
Upam da sem ti kaj pomagala. Ti pa ne priporočam kombinacije ker boš hitro uporabljala samo indukcijo. Jaz sem bila od doma vajena plina in sem tudi ko sem se preselila hotela plin. Pa HB dobremu prodajalcu da naju je prepričal v indukcijo... Kadar grem domov kjer se kuha na plin me skor mine preden trije kofeti zavrejouser posted image  Resno, plin je tok počasen, navadna steklokeramika je pa še hujš men, to pa traja preden se ogreje, pa potem ohladi... Indukcija je res majka!!!


< Sporočilo je popravil birdy -- 29.6.2011 21:54:18 >


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Krašuljci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.6.2011 21:53:27   
birdy



...


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
27.7.2011 9:03:00   
Poka
Imela bom ploščo s 5 kuhališči, pa vsaj mislim, da je eno od 5 navadno. Sem študirala, kaj naj vzamem, vsi so bolj za indukcijsko. Ampak imam eno posodo, novo, s tem keramičnim premazom, ki ne vem, če gre na indukcijo, so mi pa ful fajn posode, vse gre takoj dol in nič se ne prime.

Drtugače pa imam jaz eno posodo za indukcijo, v kateri je 5 posod s pokrovi in še ena za kuhat na paro, plus še ena rostrfraj za shranjevat toplo hrano. Bila je okol 200 EUR in je ful dobra. V bistvu sem hotela vzet Zepter, pa je bilo tako, da je to posodo dobila mama od očima, ker pa imamo tega že cel kup doma, ni vedela kaj z njo in sem jo dobila jaz. Nimam pa pojma kje jo je dobil.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
27.7.2011 9:15:06   
Anonimen
Nekje sem brala, da je glede zdravja in kvalitete pripravljene hrane, lestvica kuhališč sledeča ... seveda od najboljšega k najslabšem:

1. najbolša je hrana pripravljena nad odprtim ognjem (ampak časi črnih kuhinj so mimo)
2. plinsko kuhališče
3. električno kuhališče (klasika in navadna steklokeramika)
4. indukcija
5. mikrovalovka

Jaz imam doma 2x plin in 2x navadno steklokeramiko ... pa mi je kuhat na plinu 100x boljše, samo mi gre naživce čiščenje mreže in nenormalna zamaščenost stene in omaric okoli štedilnika ... tak da ko bomo prenavljali kuhinjo, bom pomoje menjala tudi kuhališče in bo najbrš indukcija ... a katera iz glave ve, če je AMC posoda primerna za indukcijo?

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
27.7.2011 9:31:37   
tjasaoasis
Tašča ima AMC posodo, ki pa je stara že uf..več kot 10 let in na indukcijo ne prime. Novejši modeli bi pa verjetno. Enako je s Zepterjem...če bi vzela starejše modele ne bi prijeli, medtem ko sem jaz lani kupila čisto nov komplet, ki pa je že narejen za indukcijo.

Sem pa absolutno za indukcijo...hitrejše kuhanje, lažje čiščenje...seveda v kombinaciji z dobro posodo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
27.7.2011 9:38:33   
Anonimen
Uh ne vem kolk je moja AMC jeva stara ... okol 10 let pomoje ... mi je ob vselitvi v.d. tašča par posodic podarila, ker si je ona nov komplet nabavila in je res zakon posoda in mi jo je škoda ... bom doma z magnetkom preverila user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
28.7.2011 11:52:10   
Poka
Če bi bilo praktično, bi jaz sigurno še na plinu kuhala... Tako je pa že kuhinja tako zasnovana, da ne bi mogli kam dat bombe, napeljave pa ni, pa kolikor se poznam, bi jaz bajto v luft spustila. user posted image

V bistvu si mislim omislit plin v letni kuhinji na prostem in to eno tako kuhačlišče, ki da čim večji plamen - upam da se dobi... Za vok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
10.8.2011 19:28:06   
bamby
Tudi jaz bi raje kuhala na indukcijski plošči, ker pa imam AMC posodo staro cca. 20 let mi ta prav gotovo ne prime na indukciji. Da bi posodo menjala, mi je škoda staro "vrečt stran" in za novo dat tam okrog 1000 € samo zato, da bi špilala. Zato si bom verjetno nabavila kar steklokeramiko, morda še eno ploščo z dvemi greli indukcije user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
10.8.2011 19:34:58   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: bamby

Tudi jaz bi raje kuhala na indukcijski plošči, ker pa imam AMC posodo staro cca. 20 let mi ta prav gotovo ne prime na indukciji. Da bi posodo menjala, mi je škoda staro "vrečt stran" in za novo dat tam okrog 1000 € samo zato, da bi špilala. Zato si bom verjetno nabavila kar steklokeramiko, morda še eno ploščo z dvemi greli indukcije user posted image


mi mamo v kuhinji eno posodo, ki jo je mela še stara mama, stara je pa gotov 30 let in prime na indukcijo. to da je posoda stara nič ne pomeni - poskusi če se magnet prime na dno; in če se je ok.
sicer sem jest do lani kuhala na plin, lani smo pa menjali za 2 indukcij/ 2 steklokeramika... na slednjo se nikol nisem mogla navadit, mi je prepočasna in neodzvina, indukcija je pa tok odzivna kot plin + hitra. sem bla sicer skeptična glede počasnega cmarjenja, ampak ni nobenih problemov da bi se kej bolj prijemalo na sklede al pa to...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
10.8.2011 19:47:17   
tjasaoasis
dvojno :)


< Sporočilo je popravil tjasaoasis -- 10.8.2011 19:50:39 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
10.8.2011 19:50:07   
tjasaoasis
Felicita, ta stara posoda o kateri govoriš je verjetno navaden emajl in ta posoda je idealna za indukcijo. AMC je pa princip posode kot Zepter, ima drugačno dno in starejše verzije ne primejo na indukcijo. Mi je tašča posodila enkrat svojo in je nisem mogla uporabit.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
11.8.2011 15:32:48   
livia
Jaz sem pred tremi leti kupila kombinacijo (2 indukcijski, 2 steklokaramični). Priznam, največja napaka mojega življenja. Steklokaramičnih sploh ne uporabljam.
Obvezno 4 indukcije.

(odgovor članu Krašuljci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
12.8.2011 8:00:31   
Poka
Moj kolega je ženi kupil AMC za rojstni dan. Ajmer, Metlo in Coto.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
24.8.2011 23:14:07   
rubica
samo indukcija, AMC stara ne prime na indukcijo, nova pa- lastne izkušnje, pa dobro kuho vsem user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.8.2011 8:49:44   
kalbo
Neka povprečna slovenska mamica zjutraj vstane in se zagleda skozi okno. Na bližnjem hribu zagleda, kako raste stolp operaterja mobilne telefonije. Zelo se razjezi, ker se nekdo tako neusmljeno igra z življenji njenih treh sončkov. Stopi ven po časopis in z nasmeškom pogleda ptičke, ki sedijo na žici 110 kilovoltnega daljnovoda nad hišo. Razgleda se po njihovi sanjski parceli, ki je bla kar poceni. Sam zdaj jo je uničil ta hudičev stolp na bližnjem hribu zarad sevanja.
Stopi v hišo in na indukcijskem kuhališču zelo hitro speče jajčka svojim otrokom in tud mleko je že pripravljeno v mikrovalovki.


PS: Kdo prepozna neverjetno ironijo, ki je z malo manj pretiravanja pri nas še kako resnična.

PPS: Mene v indukcijo ne prepriča nihče.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.8.2011 8:50:43 >

(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Indukcijska ali steklokeramična kuhalna p...
29.8.2011 8:54:50   
Star_a
Mi imamo steklokeramično,mama ima indukcijsko.Ne vidim razlike.
Vse  enako kuhano,se ne strinjam z petko da če zmanjšaš eno stopnjo da se pa na steklokeramični ne pozna takoj.....

(odgovor članu Krašuljci)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?