|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 20:44:22   
Raho
Malce za smeh, ampak z veliko dozo resnice…
 
Ja, začela sem se spraševati, kdaj bo moj parček spet samo moj. Pred tremi leti (no, malce manj) sem prvič rodila. V poznih letih – ta izraz mi je tako všeč – vsi so me ogovarjali z gospa. In kot mati, ki želi svojemu otroku samo najboljše, sem seveda z vso predanostjo začela dojiti. Halo, saj je to vendar najboljše za mojega otroka, ne?
 
Ampak, začnimo lepo na samem začetku. Vsak, ki me je vprašal, če bom dojila, še preden sem rodila, je bil deležen mojega zgroženega pogleda, češ, kako lahko sploh vprašaš takšno neumnost. Seveda, da bom, saj vendar izhajam iz družine dojilj. Moja mati me je dojila 2 leti, moja sestra je dojila 3 leta… Halo, ja kaj pa si predstavljate…
 
In potem prvi šok – porod po naravni poti ni uspel. Zakaj že? Aja, otrok je bil nesorazmerno velik za mojo medenico (o tem v nobeni strokovni literaturi ni bilo niti besede) in se je po 12 urah umetnih popadkov (ja, bilo je fantastično) z glavo zataknil (vem, skoraj nemogoče) v mojo medenico (no, še 2 dni po porodu je imel videz otroka rojenega po naravni poti) in smo šibali na urgentni CR. In moje prve besede po tistem, ko sem ponovno ugledala svetlobo: »Hočem dojiti!« Seveda so vsi v bolnišnici (ja, otroku prijazna je) bili navdušeni nad mojo vnemo in zavzetostjo. Naval mleka – takoj. Odkrito povedano, se je moj parček tako povečal, da nisem videla izza njegovih obronkov v ležečem položaju svojih nog. Pravzaprav ničesar razen velecenjenega parčka. In moj sin (le po kom je podedoval to naravno inteligenco) je takoj vedel, čemu služijo zadevice. Ja, prvo noč se je prisesal na dojko in do danes je še ni izpustil. No, njegov oče je tudi navdušen nad parčkom, zato menim, da je to dedno.
 
Sprašujete, če sem imela težave z dojenjem? S samim dojenjem ne, vendar se mi je v tem času porajalo kar nekaj vprašanj:
a)     Zakaj nihče ne pove, da bradavice lahko tako hudičevo bolijo in je tisti lanolin samo psihična kamuflaža?
b)     Kako ti lahko dojke zrastejo v dveh dneh iz košarice C na košarico F (ne vem, zakaj nisem podpisala pogodbe z ljubljanskimi mlekarnami)?
c)      Zakaj se pri hitri rasti dojk pojavijo na njih strije (ne vprašajte, kako izgleda – ni okusno)?
d)     Zakaj starejši otrok (beri mož) pokaže tako abnormalno navdušenje nad veličino tvojih dojk?
e)     Zakaj so navali mleka tako grozljivi in se ti dogajajo ob najbolj neprimernem času?
f)        Zakaj dojeni otroci prespijo celo noč samo ob, pod, nad… tvojim joškom, v svoji posteljici pa se zbujajo vsaki 2 uri?
g)     Zakaj mi ni nihče povedal, da lahko mastitis fašeš tudi po 12 mesecih.
 
Pa še bi lahko naštevala.
 
Torej – ponosna, doječa mati. Sprejema drugačnost? Ne. Ni šanse. Prvo in drugo leto niti pod razno. Ne dojiš? Kako ne? Nisi imela mleka? Daj, ne nakladaj… Jaz imam vendar mleka za izvoz. Najprej se tamali naje do onemoglosti, potem pa si še kakšne 3-4 deci izčrpam. In to seveda s pridom shranjujem v zamrzovalniku – kaj če bo vojna? Ne bom komentirala, kako smrdi, ko po 10 mesecih shranjevanja zadevo odtališ in jo mečeš v kanto za smeti, ker vojen ni bilo, ti pa še vedno imaš mleko. In ne bom komentirala, koliko je Avent zaslužil na meni, ker sem kupila več kot 60 lončkov in več kot 50 vrečk za shranjevanje mleka, ki so vse bile vzorno opremljene s potrebnimi podatki: kdaj, kje, kako, koliko mleka. No, prazniti smo začeli zamrzovalnik takrat, ko sta v njem bila samo še dva šnicla in 110 lončkov in vreč z mojim mlekom.
 
In tako dojiš prvo leto, dojiš drugo leto, vmes se s tvojim parčkom igra še očetov otrok, ker si je pač treba igrače deliti (ne?) in potem ves blažen ugotoviš, da boste ponovno imeli dojenčka. Dvoletnika odvaditi dojenja? Misija nemogoče…
 
Sama sem pač za soft variante – nežno, z ogromno ljubezni. Ja, pa ja de… Sedaj, 2 meseca pred porodom se poslužujem že umazanih for: Če nehaš dudati, ti kupim policijski motor. Zaleže? Ne… Tamali pride do mene – dude je že pravično razdelil – ena od njega, druga od dojenčka… Dojenčkovo mora občasno »popraviti« - mislim, ne vem, od kod jih jemlje… Smo pa dosegli napredek – uspeli smo ga prepričati, da se odpove enemu od parčka v korist dojenčka, ker je najprej mrtvo hladno izjavil, da se bo dojenček hranil po steklenički.
 
Kaj pa jaz? Pripravljam se na nov podvig – dojenje v tandemcu. Sprašujem se, če mi bo uspelo. Še vedno pa se tolažim z dejstvom: Kar te ne pogubi, te okrepi. (kKo je že tista: Sanja svinja o kukuruzu...)...
 
Ja, hotela sem še napisati, da je najboljša bila tista fora: povpraševanje-ponudba. Pri nas je bilo povpraševanje tako pogosto, da je ponudba šepala.
 
In mislim, da se lahko sprašujem, kdaj bo moj parček spet moj… A mislite, da ne vem? Takrat, ko bosta namesto čvrstega parčka ostali 2 čajni vrečki.
 
Ja, pa veste, še nekaj je: Moj sin je tako fini lopov – nikoli ne prosi dojke v javnosti. Ne, že kakšni 2 leti ni niti omenil, čeprav sem mu iz firbca enih parkrat omenila, če slučajno bi. A, jok… Intima je intima…
 
Sprašujete me, kako dolgo bom dojila drugega? Tri leta 100% ne. In ja, očitno sem ga polomila na sprejemnem izpitu v dojenju - že 3 leta ga opravljam - pa v vzgoji tudi.user posted image
 
In iz blazno nestrpne osebe kar se tiče dojenja sem se v 6 mesecih uspela spremeniti v zelo strpno. Drage moje, delajte, kar hočete, če želite dojiti, dojite, če ne, ne... Če boste dojile prdeolgo pa lahko, da boste imele enake težave kot jaz...user posted image
 
Pa še P.S.: Vsi, ki so mi v prvem letu dojenja navdušeno ploskali, češ, kako pridna in ah in sploh mamica sem, se sedaj zgražajo, kako lahkjo še vedno dojim... ČE ima kdorkoli,kakršenkoli dober recept, mi ga lahko izda. Od tistih navdušencev iz prvega leta očitno nihče...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 20:55:53   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  sicer veliko smeha, pa vendar user posted image user posted image user posted image user posted image
Ti si ti, mi smo pa mi.user posted image  Občudujem te, ko tako dolgo vztrajaš pri dojenju.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 20:56:39   
Anonimen
Joj, joj

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:00:45   
marjanka
NISEM tako dobra dojilja, pa vendar  sem v zadnjih petih čletih dojila cca. 44 mesecev - 3 otroke. Edina varianta je,da gre otrok ali ti za 3-5 dni nekam na dopust.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:03:37   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

user posted image user posted image user posted image  sicer veliko smeha, pa vendar user posted image user posted image user posted image user posted image
Ti si ti, mi smo pa mi.user posted image  Občudujem te, ko tako dolgo vztrajaš pri dojenju.


Podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:06:29   
ZARA
Mislim, tako kronično okupiranih jošk pa še ne...user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:07:36   
Blejka26
user posted image user posted image user posted image user posted image zelo lepo napisano,sploh pa tisti del ko si napisala kdaj bosta parčka zopet samo tvoja...ko bosta kot vrečke čaja..user posted image user posted image user posted image res je tako,ampak tako pač je,parček je svojo nalogo zelo dobro opravil..zato pa imamo parčke in ne za okras.tudi jaz sem dojila 18mesecev,prenehati je bilo treba ker je na poti drugi otrok..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:09:16   
ELA06
ALICE  ni ti pomočiuser posted image . Dobra si, drži se, problemi se pa tako in tako, slej kot prej.......... rešijo.
Ena moja kolegica, si je dojki prevezala, povezala,...in rekla sinu, da so didike bolne in ni več mleka. Pa je palilo. Tvoj sine je hudo brihten ne vem če bo to pri njemu potegnilo. 


_____________________________

http://ela1.moj-album.com

(odgovor članu marjanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:14:34   
eya
Luštno napisanouser posted image  Meni je bilo še posebej všeč tisti del o litrih mleka in 2 šniclih v skrinjiuser posted image

Ti kar sprobaj tandemsko dojenje, bomo imeli tu na rr eno info več...ne vem, če je kaka že tandemsko dojilauser posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:35:37   
MiRaNi
Zanimivo branje.

Jaz pa sem kupila 4 aventove lončke, ki pa so vedno prazni. Nazadnje, ko sem črpala sem dosegla osebni rekord - iz obeh dojk 80 ml. Ali ne pojejo 3 mesece stari otroci več? Hm, sprašujem se ali bi dodala ali bi dojila vsako uro in poslušala otrokov jok.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:42:06   
SanjaS
Ma ne, tandemsko dojenje odpade... smo poskusili, ker me je ta štarejša pri 3 letih tako milo gledala in spraševala, če je mogoče "ta mejčkana" pustila mal mlekca v ta "prvmu jošku" in da jo skrbi, da ne bi mami dobila vnetja user posted image .

Zato je še ona malce previdno cucnila.... no, pa ji je bilo potem tako nerodno, da je zadevi prepustila sestrici...do 2,5let.

Velja pa tudi zame prav vse kar je napisano v izpovedi 100% ! BRAVO !user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:45:13   
Naja30
user posted image user posted image  Super si napisala!

Sama sem tudi noseča in sem se odločila, da ne bom tandemska dojilja in bom tamalo odvadila od dojenja do 1.leta (to bo čez cca 1 mesec). No, najprej sva začeli izpuščat dnevne obroke, je šlo kar dobro. Smo jo drugače zamotili. Potem pa nočne. Ko se je začela oglašat (ni jokala, samo jamrala), sem jo pustila in ni trajalo več kot pol minute, pa je sama zaspala nazaj. Ni palilo vsakič, po 14-ih dneh pa je začela spat celo noč. Zdaj se dojiva še zjutraj, ko se temu res reče hranjenje in zvečer se malo pocarta preden jo dam v posteljico.

Upam, da ti bo ratalo kaj naredit.user posted image

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 21:56:43   
birdy
Alice, faca si!!!!
Tok se nisem že zlo, zlo dolg nasmejala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 22:42:18   
muki1
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image ... uh, tvojo knjigo bi pa na eks prebrala user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
17.10.2007 22:57:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 23:15:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

ČE ima kdorkoli,kakršenkoli dober recept, mi ga lahko izda.


Vem...pa ne povem user posted image


...ker ne bo več materiala za humoresko user posted image .


Vprašaj naj Kuhajmo skupaj, tam smo bolj resni user posted image .

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izpoved hard core dojilje
17.10.2007 23:34:14   
Anonimen
Super napisano!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 2:40:22   
artista7
Mič, dober črni humor. Drgač pa - smeh do podna - najbolj smešne so resnične zadeveuser posted image


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 7:07:26   
mika
alice, res si facauser posted image

nasvet...moja sestrična si je bradavice namazala s česnom in čebulo...ampak ni palilouser posted image . pupa je  stisnila očke in vlekla naprejuser posted image ...za zizi vseuser posted image

kaj pa vem, mogoče pri vas zapali.

kaneje se ji je nardil na dojki nek spuščajček in ji je rekla, da je zizi bubana, pol se je pa sama odstavila.

je pa res bedasto, ko tisti, ki ti v prvem letu dojenja ploskajo, v drugem letu zavijajo z očmi. ampak men je dol viselo....glih bom komu polagala račune, zakaj. našo pupo sem odstavila pri 18mes, ker je hotla vsakih 5min, malo povlečt, to pa ni vodilo nikamor.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 9:18:44   
pety78
d) Zakaj starejši otrok (beri mož) pokaže tako abnormalno navdušenje nad veličino tvojih dojk?


user posted image user posted image user posted image

Najprej se tamali naje do onemoglosti, potem pa si še kakšne 3-4 deci izčrpam. In to seveda s pridom shranjujem v zamrzovalniku – kaj če bo vojna? Ne bom komentirala, kako smrdi, ko po 10 mesecih shranjevanja zadevo odtališ in jo mečeš v kanto za smeti, ker vojen ni bilo


user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 9:18:54   
Anonimen
Res sem se nasmejalauser posted image user posted image user posted image
Moj recept pri tebi ne bo pomagal.Jaz sem ji samo rekla;zdej pa dost,grizla me pa ne bošuser posted image  pa je blouser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 9:34:08   
Pikca
Alice, ful sem se nasmejalauser posted image , tudi zato, ker mi je zgodba zelooo poznana... naša tastarejša je ista - je tudi "pravično" razdelila dodiki - leva njena, desna od bratcauser posted image  in  tako smo prišli na tandemsko... sicer čist v redu varianta, dokler ti tamal ok pridobiva na teži - pri nas se je pri 4 mes. pojavil ta problem... sicer zgleda, da tandemsko ni bilo krivo, ampak nikol ne veš za zihr...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 9:36:39   
siskamiska
Hvala ker si me že zjutraj nasmejala user posted image user posted image user posted image .
Nikoli ni prav, če imaš preveč mleka ali pa če ga je premalo, če dojiš ali ne dojiš, če je sonce ali dež......pač tako je življenje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
18.10.2007 9:53:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu siskamiska)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izpoved hard core dojilje
18.10.2007 9:55:41   
Pikca
Jas sem enkrat na pikniku širše žlahte dojila oba naenkrat - zanimivo, kako različni komentarji - od zgražanja do hvaljenja, na koncu je nekako prevladalo pozitivno mnenje in so nas začeli fotkat kot kakšno atrakcijouser posted image user posted image

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?