|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Judo vrtec
29.1.2009 8:40:33   
honey
Zanima me, če mogoče kdo ve, ali obstaja judo vrtec (ali kaj podobnega, kakšen karate vrtec) za otroke pri 4. letih? No, vem, da obstajajo judo vrtci, ampak je vse v Lj., jaz pa bi potrebovala kje okolica Lj. proti Primorski - najbolje na Vrhniki ali v Logatcu (no, v Logatcu mislim, da nimamo nič takega user posted image ). Jeseni smo bili na Bazarju in vem, da je bila ena stojnica, kjer so mi povedali, da imajo mislim da nekje na Vrhniki ali tam nekje tudi organiziran judo vrtec, ampak ne vem več, kater športno društvo je to bilo. Ker našega razgajna 100/h in obvlada vse gibe Kung fu pande user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Judo vrtec
29.1.2009 9:24:29   
Jančika_
V naših koncih jih ne jemljejo pred šestim letom, vsaj v klubih, ki jih poznam.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Judo vrtec
29.1.2009 11:56:40   
Lenny
Pri nas bi težko našla za tako male. V Lj pa vem, da obstaja, ker so imeli pri kolegici v vrtcu fantka, ki je obiskoval te treninge, potem pa znanje s pridom uporabljal tam, kjer to ni bilo najbolj pametno.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Judo vrtec
29.1.2009 11:58:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Pri nas bi težko našla za tako male. V Lj pa vem, da obstaja, ker so imeli pri kolegici v vrtcu fantka, ki je obiskoval te treninge, potem pa znanje s pridom uporabljal tam, kjer to ni bilo najbolj pametno.


verjetno je tudi zaradi tega starostna meja v večini klubiov 6 let.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Judo vrtec
29.1.2009 19:57:47   
lojzika
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

V naših koncih jih ne jemljejo pred šestim letom, vsaj v klubih, ki jih poznam.


Mislim da jih Fabi jemlje od 4 let
http://www.sankaku-klub.si/

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Judo vrtec
30.1.2009 12:57:09   
Viper
Judo vrtci v Sloveniji obstajajo in jih priporočam vsem staršem. V Ljubljani in okolici se najbolj ukvarja s tem društvo Mala šola juda  http://www.malasolajuda.si/ in vem, da imajo tudi v Vrhniki organizirano judo šolo. Kontaktirajte jih!
V CElju je judo vrtec v fitnes centru Top Fit, poglejte na stran http://www.ivoreya-judo.si/ .

Vadba v judo vrtcih je prilagojena starosti in razvojni stopnji otrok. Večina staršev je zelo zadovoljna. Težko verjamem, da bi kdo od otrok razkazoval svoje znanje izven organizirane vadbe, ker praktično juda še ne znajo. Gre predvsem za igro in razvoj motoričnih sposobnosti. Judo ni šport, ki bi se ga lahko hitro naučili, ampak je za to potrebno leta in leta vadbe. Pri omenjenem otroku gre bolj za višek energije, ki jo sprošča na neprimernem mestu. Zato je za njega judo vrtec idealna rešitev.

Po Sloveniji je judo vrtcev bolj malo predvsem zaradi tega, ker je delo s tako majhnimi otroci zelo zahtevno in imamo premalo strokovnjakov, ki bi se ukvarjali z 4-letnimi otroci. Vendar se zadnje čase veliko dela na tem, da se vključijo v organizirano vadbo tudi otroci iz vrtcev.

LP, V.

< Sporočilo je popravil Viper -- 30.1.2009 13:02:55 >

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Judo vrtec
30.1.2009 14:21:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Pri nas bi težko našla za tako male. V Lj pa vem, da obstaja, ker so imeli pri kolegici v vrtcu fantka, ki je obiskoval te treninge, potem pa znanje s pridom uporabljal tam, kjer to ni bilo najbolj pametno.


verjetno je tudi zaradi tega starostna meja v večini klubiov 6 let.


Ja tako je. V našem kraju je judo klub, ampak ni za mlajše od 6ih let, ker nimajo občutka in se prej poškodujejo. Prvič se vpišejo v 1. razredu in imajo neke vrste judo igralnico v okviru podaljšanega bivanja.
Če bo naša imela interes jo bomo vpisali.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Judo vrtec
2.2.2009 8:58:18   
Lenny
"Težko verjamem, da bi kdo od otrok razkazoval svoje znanje izven organizirane vadbe, ker praktično juda še ne znajo."

V omenjenem primeru je šlo za to, da je bil negativni vpliv očeta močnejši, kot pozitivno učenje športa  s strni vaditelja. In od tod tudi izpadi. Je pa fantek dobro vedel, kako uporabiti naučeno, žal. Dejstvo je, da sam šport ni kriv.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Judo vrtec
2.2.2009 18:54:18   
zima07
No, sama sem pred prvo nosečnostjo nekaj let delala v judo vrtcu-na začetku je bila meja 3 leta, kasneje (zaradi boljše koncentracije in lažjega vključevanja otrok v trening) smo mejo prestavili na 4 leta... Mi je pa popolnoma nejasno, kako lahko 4letnik uporablja naučeno znanje v negativne namene, ko se pa juda pravzaprav ne nauči še nič...Nauči se osnovnih motoričnih gibanj, nauči se padanja (kar je za otroke samo dobro, ogromno poškodb otrok se zgodi zaradi nerodnih padcev), navadi se dotika (tudi s tem imajo otroci v začetku težave), predvsem pa ima možnost celo uro gibati se bos na velikem prostoru in kar je najvažneje, na tleh so blazine, ki izdatno ščitijo otroke pri vsakem padcu-le ti pa so, sploh v začetku učenja osnovnih gibanj, kar pogosti (za 4letnika je v začetku še kako težko teči nazaj-v "rikverc", skakati po eni nogi, kobacati se po vseh štirih....)...Poleg tega pa otroke ves čas učimo teorije tega lepega športa- pozdravi, spoštovanje, higiena, pravila....

...Kakorkoli, priporočam user posted image ...

Aja, vem da ima Mala šola juda organizirano vadbo po osnovnih šolah tudi v okolici Ljubljane (http://www.malasolajuda.si/ )  vrtec za tako majhne pa je po mojem samo v Ljubljani ( http://www.ilovejudo.com/vpis2008/index.php?to=vrtec )...Pozanimaj se!

< Sporočilo je popravil zima07 -- 2.2.2009 18:56:04 >

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Judo vrtec
5.2.2009 12:33:15   
honey
Hvala vsem za odgovore. No, saj bomo itak počakali do jeseni, takrat bo pa že star 4,5 let, tako da mislim, da ne bo problemov z vpisom. Po moje bo kar zadovoljen, glede na to, da bo vedno kaj novega. Lansko leto je hodil na telovadbo 2-4 let, pa mu je potem postalo že dolgčas, ker je bilo premalo zahtevno zanj. Se mi zdi, da bo judo vrtec bolj zanj, sploh, ker bo lahko bos user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Judo vrtec
5.8.2009 14:45:15   
Julija08
Vem, da je tudi v Ljubljani v Šiški, sem jaz tja hodila na Body Pump pa sem večkrat videla malčke kako tam skačejo, ful so posrečeni.

Tukaj je povezava:

http://www.gib-sport.com/judo_program/programi_jk_siska/

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Judo vrtec
7.10.2010 12:22:41   
guest
Program Judo vrtec izvajajo tudi drugi klubi v Ljubljani in okolici. Poglej na www.judo-golovec.com in www.judo-domzale.com. Vključujejejo otroke od dopolnjenega 4. leta dalje. user posted image Program je po informacijah zelo dober. :)

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Judo vrtec
13.10.2010 23:50:21   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

V naših koncih jih ne jemljejo pred šestim letom, vsaj v klubih, ki jih poznam.


pri Sankaku lahko vpišeš otroka od 4. let naprej.
Naša dva gresta, ko bosta dovolj stara, da "se malo tradicija nadaljuje".user posted image


< Sporočilo je popravil barika -- 13.10.2010 23:53:02 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?