|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Juhant - super članek
3.6.2012 7:07:58   
ZARA
Upam, da vas čimveč prebere ta članek. Res fajn napisano.

http://www.7dni.com/v1/default.asp?kaj=2&id=5786716

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Juhant - super članek
3.6.2012 8:33:53   
Najaa
Res je vredno branja! user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 9:25:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Juhant - super članek
3.6.2012 10:08:07   
cukr07
Odličen članek user posted image

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Juhant - super članek
3.6.2012 10:10:12   
petea
Je super knjiga.

Bi morala biti obvezno branje starsev in pedagogov. Pa drugim tudi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Juhant - super članek
3.6.2012 12:40:52   
ronja
Fajn članek, super primer s steno:)

"Otroka je treba maksimalno vključiti v vsa domača opravila in to takrat, ko se nam zdi še malo premajhen zanje. Otroci, ki imajo privzgojene delovne navade, imajo tudi učne navade, to drži kot pribito. Otroku daš delo, pokažeš, kako naj ga opravi, potem mu dovoliš, da ga res v celoti opravi sam, in na koncu - to je najpomembnejše - skupaj pogledata, kako je opravljeno.Pomembno: pri delu se ne vtikuješ, ne puliš mu dela iz rok, lahko pa svetuješ. "
Se podpišem:) Je res, da dalj časa traja, če daš 3 letniku krpo, da sam pobriše za sabo, kar je polil, ampak na dolgi rok je to po moje ok. Pa taki mali tudi radi "pomagajo". Ok, maš več dela z njimi, samo si pa vsaj skup z njimi, to je pa tudi nekaj vredno... hehe, vidim, da strokovnjaki isto ugotavljajo:).

"Da petletnega fanta naučiš delati s sesalnikom, potrebuješ 20 minut in pest konfetov. Da naučiš posesati stanovanje petnajstletnega fanta, pa potrebuješ pet tednov in pest apaurinov."
user posted image Ful res, se mi zdi.

"Zanimivo je, da starši pri takšnih opravilih, ki jih plačajo, res zelo preverijo, ali je delo dobro opravljeno, pri domači nalogi, ki jo je otrok napisal z levo roko, so pa zelo hitro zadovoljni."
Nikoli pomislila na to, ampak verjetno je res tako v praksi...

"Srečujem tudi starše, ki me sprašujejo, ali poznam koga, ki bi njihovega otroka sprejel na delo, starši pa so sami pripravljeni plačati za to, samo da bi dobil izkušnje, kaj delo pomeni."
A to čisto resno obstaja? Sicer če pomislim, sta bila starša tudi strašansko vesela, ko je sestra morala v srednji šoli delat prakso - iz istih razlogov... No, njo sta vzajala še po Spocku, mene že bistveno drugačeuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Juhant - super članek
3.6.2012 21:29:27   
m_o_i
avtorja smo imeli na prvem roditeljskem sestanku(se pred zacetkom solskega leta) in vam povem, da tako, kot pa ta dva predstavita starsevstvo-clovek ostane brez besed...

ce se le da, res preberite knjigo, ce pa zasledite kdaj njuno predavanje, pa takoj tja!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 12:15:06   
manna
Se strinjam da je članek odličen. Ampak bom prilepila en komentar, ki je pod člankom in se mi tudi zdi zelo pomenljiv:

"Generacija, ki je trenutno najbolj delavno aktivna, je bila vzgojena s klasično vzgojo, ki jo gospod Juhant promovira kot edino pravilno. Torej, treba je delat in se ne spraševat, ali je to delo zares koristno.
In kam nas je ta generacija tako vzgojenih pripeljala. V Slovenijo, ki je popolnoma neinovativna, ki po produktivnosti vedno bolj zaostaja, kljub temu da nadpovprečno delamo. In to zato, ker smo vzgojeni, da delamo samo to, kar nam ukažejo.
Ne trdim, da je trenutna vzgoja najbolj pravilna, ampak vračanje na stare vzorce nam prav veliko ne bo pomagalo. Svet gre naprej!"

Vedno se poudarja samo dve skrajnosti; na eni strani so starši, ki so zelo permisivni in imajo kao totalno scrkljane otroke, ki kao v šolah delajo skoz same probleme. Na drugi strani so starši, ki nočejo razvajenih otrok in so strožji, ukazujejo, kaznujejo, ignorirajo, skratka vzgajajo z veliko več discipline. Pa tudi ti tadrugi imajo neubogljive otroke, ki delajo probleme v šolah. V resnici je nemogoče metati starše v en ali dva koša in trditi, da je za vsak problem z otrokom krivo crkljanje staršev. Pa še nekaj; zdi se mi, da imajo tisti, ki bi že od rojstva naprej radi da njihov otrok ne bo scrkljan, nazadnje najbolj nemogoče otroke...Tisti, ki učiteljem zagrozijo z odvetniki ali bognedaj še kaj hujšega, zagotovo niso bili dovolj pocrkljani doma, če mene vprašate...

Sicer pa je članek res dober, samo vzgajanje je še veliko več kot samo nek strog režim in navajanje na delo.

< Sporočilo je popravil manna -- 4.6.2012 12:16:42 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 13:20:29   
Matkurja
Njega mi je bilo pa vedno fajn poslušat. user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 13:23:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Je super knjiga.

Bi morala biti obvezno branje starsev in pedagogov. Pa drugim tudi.


Že nekaj let sem na RR forumu.....in v tem času sem videla, da bi moralo biti že vsaj 20 knjih obveznih branj za starše in pedagoge.....user posted image user posted image

In največji problem je ravno v tem, kot je povedano v začetku članka......da so police s knjigami o vzgoji vsak dan daljše.....da starši sami sebi ne zaupajo in delajo iz vzgoje ne vem kako znanost, da bi bil končni efekt super truper dete, vzgoja pa mora potekati po alinejah iz knjig....navodila za vzgojo v knjigi o vzgoji, ki je bila hit ob rojstvu otroka pa se bistveno razlikujejo od navodil o vzgoji otroka, ki je hit, ko je otrok star 5 let.....

Vendar ker čas gre naprej, se starši moramo tudi pri vzgoji ravnati po modnih smernicah.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 13:37:29   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Je super knjiga.
Bi morala biti obvezno branje starsev in pedagogov. Pa drugim tudi.


Že nekaj let sem na RR forumu.....in v tem času sem videla, da bi moralo biti že vsaj 20 knjih obveznih branj za starše in pedagoge.....user posted image user posted image

In največji problem je ravno v tem, kot je povedano v začetku članka......da so police s knjigami o vzgoji vsak dan daljše.....da starši sami sebi ne zaupajo in delajo iz vzgoje ne vem kako znanost, da bi bil končni efekt super truper dete, vzgoja pa mora potekati po alinejah iz knjig....navodila za vzgojo v knjigi o vzgoji, ki je bila hit ob rojstvu otroka pa se bistveno razlikujejo od navodil o vzgoji otroka, ki je hit, ko je otrok star 5 let.....

Vendar ker čas gre naprej, se starši moramo tudi pri vzgoji ravnati po modnih smernicah.....


Meni je bila ta knjiga všeč, ker na preprost in jasen način povzema problematiko trenutnih vzgojnih metod, razširjenih v šolskem okolju.
Enostavno predstavlja probleme, na katere naši šolniki na različnih stopnjah opozarjajo že nekaj časa. Ker gre za knjigo slovenskih avtorjev, knjiga opisuje aktualno stanje pri nas, ne gre za neko prevzemanje tujih vzorcev.

Ne gre za neke stroge smernice; se mi zdi, da knjiga bolj kot da bi ponudila stroge recepte ukrepanja v določenih situacijah, pridrži bralcu ogledalo trenutnega stanja.


Meni so zelo všečna tudi predavanja in knjige gospe Zalokar Divjak.



Če pa se je na RR iz množice vzgojnih knjig uspelo kot dobrim prebiti samo 20-im, pa to lahko že precej olajša nabor knjig za branje v tem dirjajočem času ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 13:49:48   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Se strinjam da je članek odličen. Ampak bom prilepila en komentar, ki je pod člankom in se mi tudi zdi zelo pomenljiv:

"Generacija, ki je trenutno najbolj delavno aktivna, je bila vzgojena s klasično vzgojo, ki jo gospod Juhant promovira kot edino pravilno. Torej, treba je delat in se ne spraševat, ali je to delo zares koristno.
In kam nas je ta generacija tako vzgojenih pripeljala. V Slovenijo, ki je popolnoma neinovativna, ki po produktivnosti vedno bolj zaostaja, kljub temu da nadpovprečno delamo. In to zato, ker smo vzgojeni, da delamo samo to, kar nam ukažejo.
Ne trdim, da je trenutna vzgoja najbolj pravilna, ampak vračanje na stare vzorce nam prav veliko ne bo pomagalo. Svet gre naprej!"

Vedno se poudarja samo dve skrajnosti; na eni strani so starši, ki so zelo permisivni in imajo kao totalno scrkljane otroke, ki kao v šolah delajo skoz same probleme. Na drugi strani so starši, ki nočejo razvajenih otrok in so strožji, ukazujejo, kaznujejo, ignorirajo, skratka vzgajajo z veliko več discipline. Pa tudi ti tadrugi imajo neubogljive otroke, ki delajo probleme v šolah. V resnici je nemogoče metati starše v en ali dva koša in trditi, da je za vsak problem z otrokom krivo crkljanje staršev. Pa še nekaj; zdi se mi, da imajo tisti, ki bi že od rojstva naprej radi da njihov otrok ne bo scrkljan, nazadnje najbolj nemogoče otroke...Tisti, ki učiteljem zagrozijo z odvetniki ali bognedaj še kaj hujšega, zagotovo niso bili dovolj pocrkljani doma, če mene vprašate...

Sicer pa je članek res dober, samo vzgajanje je še veliko več kot samo nek strog režim in navajanje na delo.


Obarvani komentar nikakor ne povzema tega, kar je zapisano v knjigi.
Avtorja nikjer ne trdita, da bi ljudje morali početi stvari avtomatično, brez svojega razmisleka. Tudi crtljanja s strani staršev ne prepovedujeta. Pišeta le, da mora biti nagrajeno pravo ravnanje in sankcionirano neprimerno.

Tematika knjige je o tem, da je potrebno otroku omogočiti in zahtevati aktivnost, prispevek k skupnosti (družinski, šolski, širši) in razvoj strpnosti.
Posledično z učenjem, preizkušanjem in z razvojem delovnih navad in odgovornosti se otrok razvija na raznih področjih, tako miselnem, intelektualnem, osebnostnem ...
Zelo kritično pa avtorja obravnavata 'zavijanje otrok v vato' in prevzemanje raznih nalog od otrok s strani staršev.
Kljub temu pa je knjga napisana v pozitivnem tonu, življenjsko, ponekod ironično.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
4.6.2012 14:23:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Juhant - super članek
4.6.2012 21:16:41   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
"Otrok jih mora dobiti par čez rit, ko kakšno ušpiči, da ve, kdo je šef in da te spoštuje." Skrajnosti niso fajn, preveč strogo in brez občutka ali preveč mehko in kaotično.


Skoraj da se strinjam. No, če ni dobil po riti brezveze. Pa me lahko šimfate. Ampak otrok mora res vedet, da so starši "šefi". Ja kam bomo pa prišli, če bo vsak mulc starše okrog prinašal. Ni čudno, da je tako, kot je.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
4.6.2012 21:36:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 6:44:27   
lily32

Na OŠ v Sežani so pripravili lušno zgibanko, ki je kratek povzetek knjige Varuh otrokovih dolžnosti ali nehajte se ukvarjati z otrokovimi pravicami, ki sta jo napisala Marko Juhant in Simona Levc: http://www.sezana.net/cms/images/datoteke/ZGIBANKA_varuh_%20otrokovih_dolznosti.pdf



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 8:40:24   
manna

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
"Otrok jih mora dobiti par čez rit, ko kakšno ušpiči, da ve, kdo je šef in da te spoštuje." Skrajnosti niso fajn, preveč strogo in brez občutka ali preveč mehko in kaotično.


Skoraj da se strinjam. No, če ni dobil po riti brezveze. Pa me lahko šimfate. Ampak otrok mora res vedet, da so starši "šefi". Ja kam bomo pa prišli, če bo vsak mulc starše okrog prinašal. Ni čudno, da je tako, kot je.



Sam, a veš, jaz staršev zaradi kazni par čez rit in podobnega nisem čisto nič spoštovala. Le prezir in ponižanje sem čutila, občutek nepomembnosti in majhnosti. Dokazovanje nadmoči.

Spoštovanje se pridobiva skozi vse življenje z dejanji. Ali otroka zatiraš, ali se mu podrejaš ali pa najdeš srednjo pot. Sam srednja pot je najtežja.



Matkurja, preberi si to desetkrat. Ne, stokrat.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 9:38:21   
Matkurja
Sem prebrala večkrat. In? Misliš, da bom zaradi tega spremenila mnenje?
Pa da ne bo pomote. Jaz nisem za pretepanje. Kazensko par čez rit, to pa ja. Tudi jaz sem jih kdaj dobila pa nisem zaradi tega staršev nič prezirala.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 10:22:21   
ronja
Spoštovanje se pridobiva skozi vse življenje z dejanji. Ali otroka zatiraš, ali se mu podrejaš ali pa najdeš srednjo pot. Sam srednja pot je najtežja.

Podpis.

Tudi sama nisem razumela članka kot "je treba delat" in s slednjim se tudi sama ne strinjam. Pri nas nimamo problemov s tem, da bi recimo rabili kofete, ker je stanovanje majhno, pa se dejansko hitro vse poznauser posted image . Recimo dam puncama "skrivnostno šktalo", kjer je not tudi obarvan riž in jima povem, da kar ga bo šlo ven, ga morata potem nazaj not pobrat. In ga super najdeta in pobereta in tega ne delata zato, ker bi jih sicer dobili čez rit (ker ju še nikoli nisem udarila), ampak ker vesta, da če ga bosta pogubili, ga ne bo več in da ne moremo po rižu hodit in da bi ga Svit lahko dobil v usta in to ni ok za male dojenčke. Zelo izi:).

Malima je jasno, da če polijeta mizo, jo mora nekdo pobrisat. Vesta, da če bom to jaz, bom imela manj časa za njiju in če bo to prevečkrat, bom sitna:D. In si sami želita pobrisat mizo, ker se jima zdi bolj enostavno, da sami zase pobrišeta, pa mam jaz čas, da kaj skup počnemo. Itak da moraš še malo popravit za 3 letnikom in ja, imaš več dela. Ampak nisi pa tako siten, ker veš

matkurja, tudi jaz se strinjam z ankico, čeprav nisem bila tako strogo vzgajana - ampak kadar me je mami "čez rit", je nikakor nisem spoštovala - v bistvu je takrat spoštovanje izgubila, ker otrok čuti tvojo nemoč, da ne znaš drugače ali pa da se ne znaš kontrolirat, kadar si jezen. Kar ni dobro, ne eno ne drugo. Ne rečem, da ni včasih bojlše, da otroka čez rit kot da mu dovoliš letat na cesto, ampak na splošno pa se mi to ne zdi dober pristop. Oče me ni nikoli udaril, pa sem ga (tudi zato) vedno bolj spoštovala in bolj ubogala.
Ti svojih staršev zato nisi prezirala, lubi svojih tudi ne, pa jih je večkrat dobil, jaz pa mami sem. Pa me ni mlatila, niti pod razno, v bistvu me je po moje veliko manjkrat udarila kot pa druge mame v našem otroštvu. Ampak meni je takrat vse dol padlo. Eni smo pač bolj zamerljivi:D. Enostavno se mi je zdelo pod častjo. Še zdaj se mi zdi - za obe strani: in za otroka s tistim občutkom ponižanja in nemoči in za starša s tistim občutkom nemoči, da drugače ne zna in ponižanja, da se spravi na ta nivo. Ker z otroci se da drugače zmenit. Ne rabiš jih tepst, da dosežeš svoje in da te upoštevajo. Traja včasih ta sistem dalj časa na začetku, zato pa dobiš ta čas nazaj, ko nečesa ne delajo zato, ker se te bojijo, ampak ker vejo, da je to narobe. Bližnjice pri vzgoji navadno niso dobre na dolgi rok - bližnjici sta oboje: da otroka treščiš, ker ti ni všeč, kar dela ali pa da se delaš, da ne vidiš in mu vse pustiš. V obeh primerih si na začetku hitro gotov, se pa ne splača na dolgi rok.

Sama mislim, da v družini ni treba imet takih odnosov kot v podjetju: šefe oz. gazda in podrejeni... Mislim, da če imaš otrokovo spoštovanje in zaupanje, se ti otrok precej pusti vodit že zato, ker ti zaupa, da delaš najboljše zanj, čeprav mu ni všeč. Ve, da se trudiš ti in sodeluje tudi on. Seveda ne vsak dan enako, jasno, da se spičite, jasno, da je kak dan težek, ampak tako, na splošno pa to precej dobro laufa:).

Vsak je kdaj jezen na otroka in bi ga najrašji tresnil. Ampak eni jih ne. In s tem po moje ravnotako dobivamo otrokovo spoštovanje: in otrok vidi, da se da drugače, da se da bit jezen na drug način in da se da zmenit tudi drugače. In to poberejo in kopirajo. In potem je vse lažje:). To, da nečesa ne dovoliš, ne pomeni, da ga moraš zato treščit ali pa kaznovat na nek čuden način. Lahko samo ne dovoliš in pika. Otrok se dere, ti rečeš, da ne, da ima pravico bit jezen, ampak ne tako, da zbudi vse sosede, recimo;).

Nikakor nisem za permisivno vzgojo, da mu pustiš, da dela povsod raztur in ga morajo povsod drugi mirit (sem imela priliko videt take otroke;). Ampak tudi nisem za tepež. Kot da bi obstajali samo ti dve možnosti.

Spoštovanje otroka dobiš po moje zelo podobno kot spoštovanje odraslega: da narediš to, kar je prav, čeprav je težje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 10:45:25   
Matkurja
Meni jih je ponavadi dal oče čez rit, mami nikoli. In sem bolj spoštovala očeta.
No, saj sem rekla, da me boste skritizirale glede tega. In čez rit ne daš, kadar si jezen na otroka, ampak ko naredi nekaj hudo narobe. Zarad jeze pa se zarad mene greš lahko tud z glavo v zid zaletavat, če ti paše.

Se pa, Ronja, strinjam, da se največ doseže s pogovorom. V glavnem, otrok mora vedet, da sta starša "šefa".

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 11:58:24   
pomlad08
Matkurja, jaz res ne vem, kako ti pojmuješ spoštovanje. A če bi te danes mož fejst naklestil, ker bi prepozno prišla iz službe, bi ga še bolj spoštovala al kaj?
Mene so večkrat natepli v mladih letih in sem si zapomnila za vse večne čase in zdelo se mi je grozno, ponižujoče in tako grdo, da se ne da povedat. Čim sem bila dovolj močna in velika, sem jih nazaj user posted image In ja, dosegli so, da neželenega vedenja ni bilo več, ampak ne zato, ker bi jaz razumela, zakaj je neko vedenje nezaželeno in napačno in družbeno nesprejemljivo, ampak izključno zaradi strahu pred udarci. Zadnja stvar, ki si jo želim v naši družini je, da bi se me moja otroka bala ... To mi je tko hudo, da se ne povedat - tudi kadar mene zanese in nanju zavpijem, pa vidim potem tisti strah v njunih očeh, mi je grozno, da se otrok BOJI mame in očeta.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 11:59:55   
manna
Podpis pod Ronjo.
Pa še:
Matkurja, "spoštovala" si očeta, ali si se ga samo bala? Ni isto. Tudi dolgoročni učinek ni isti. Otrok, ki ga tepemo ker je naredil nekaj narobe, dobi dolgoročno občutek, da ko naredi nekaj narobe, je on grd in slab, kar ni prav, moral bi namreč vedeti da je bilo grdo in slabo samo njegovo vedenje, ne pa on sam. Če se to ponavlja, se v otroku vcepi občutek, da je manjvreden, da je slab, njegova samopodoba je okrnjena, ranjena. Dobi napačen občutek, da ga starši nimajo radi, če naredi nekaj narobe. Kar pa ni prav. Starši ga imajo ravno tako radi če dela napake, samo povedati mu morajo kako je prav in biti pri tem dosledni..



(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 12:04:02   
Doll
Haha,ja zato,ker te je ata tepel si ga bolj spoštovala od mame user posted image Mhm,,prej je bil to strah pred ponovnimi udarci.No ,ko se bosta z možem pogovarjala mu povej kako ti spoštuješ ljudi,pa upam,da ko boš nekaj naredila,kar se pač tvojemu ne zdi ok,da te bo prebutal,saj le tako ga boš maximalno spoštovala od vseh ostalih user posted image samo takrat mislim,da boš pisala kako te tvoj tepe ,ne pa da ga ti spoštuješ!!!
P.S. pa to ni nič drugače kot takrat ko te je tvoj ata,da ne boš zdaj to pisala.Nasilje je nasilje.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 12:43:39   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Matkurja, jaz res ne vem, kako ti pojmuješ spoštovanje. A če bi te danes mož fejst naklestil, ker bi prepozno prišla iz službe, bi ga še bolj spoštovala al kaj?
Mene so večkrat natepli v mladih letih in sem si zapomnila za vse večne čase in zdelo se mi je grozno, ponižujoče in tako grdo, da se ne da povedat. Čim sem bila dovolj močna in velika, sem jih nazaj user posted image

Ne moreš primerjat nasilja s tepežem po ritki pri malem otroku. In če bi prišla prepozno s službe bi morala dobit kazen al kaj? Ti si kaznovana za to?
Se pravi, ti si starše tepla nazaj, ko si dobila eno čez rit?

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Juhant - super članek
5.6.2012 12:45:57   
Matkurja
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Podpis pod Ronjo.
Pa še:
Matkurja, "spoštovala" si očeta, ali si se ga samo bala? Ni isto. Tudi dolgoročni učinek ni isti. Otrok, ki ga tepemo ker je naredil nekaj narobe, dobi dolgoročno občutek, da ko naredi nekaj narobe, je on grd in slab, kar ni prav, moral bi namreč vedeti da je bilo grdo in slabo samo njegovo vedenje, ne pa on sam. Če se to ponavlja, se v otroku vcepi občutek, da je manjvreden, da je slab, njegova samopodoba je okrnjena, ranjena. Dobi napačen občutek, da ga starši nimajo radi, če naredi nekaj narobe. Kar pa ni prav. Starši ga imajo ravno tako radi če dela napake, samo povedati mu morajo kako je prav in biti pri tem dosledni..


Jaz ga še vedno spoštujem. Bala se ga pa nikoli nisem. V bistvu sem z njim navezala en tak fajn stik in še danes se lažje z njim pogovorim, kot z mamo.

Sicer pa se o tem ne bom z vami prerekala. Vsak vzgaja svoje otroke na svoj način. Jaz samo vidim v svojem poklicu mnogo otrok in vidim razlike.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 5.6.2012 12:48:03 >

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?