|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:06:17   
Anonimen
Pri 4-letni sicer super-truper zdravi punčki, ki pa trajajo že nekaj mesecev:

- nenormalno pogosto prdenje
- pikice okrog ust (ne pozdravi ne krema za bakterije ne za glivice)
- vsakodnevne bolečine v trebuščku
- zmanjšan apetit
- bledica

Zdravniki ne odkrijejo ničesar. Vsakega od simptomov bi se dalo tudi razložiti, vsakega posebej, ampak ko jih pogledam skupaj, se ne morem znebiti občutka, da je z Ano nekaj narobe. Ni taprava, z eno besedo. Pa kako naj to dopovem dohtarjem, oni samo izvide gledajo pa papirje premetavajo. Bom pa še tukaj vprašala, več mam več ve kot 100 dohtarjev user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:16:30   
snorlax
Alergija, celiakija...kaj takega. So testirali za alergijo?

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:17:04   
Anonimen
Vse negativno.

(odgovor članu snorlax)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:36:23   
Sibil_
Gliste, skoraj ziher. In tudi če je izvid negativen so lahko prisotne. Naj ji napišejo Vermix dve dozi, škodi itak ne.In boš poročala čez kakšen mesec kako je, ok?user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:41:41   
bumerang
Netoleranca na laktozo?
Tisti Chromov sindrom razdraženega črevesja ali nekaj podobnega?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:49:29   
eva1
jaz ko sem vse skupaj prebrala so mi na misel takoj prišle gliste! dajte blato večkrat na preiskavo, ker je lahko tudi lažno neg. razultat! Pa če je možno blato naj bo odvzeto zjutraj!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:49:44   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Pri 4-letni sicer super-truper zdravi punčki, ki pa trajajo že nekaj mesecev:

- nenormalno pogosto prdenje
- pikice okrog ust (ne pozdravi ne krema za bakterije ne za glivice)
- vsakodnevne bolečine v trebuščku
- zmanjšan apetit
- bledica

Zdravniki ne odkrijejo ničesar. Vsakega od simptomov bi se dalo tudi razložiti, vsakega posebej, ampak ko jih pogledam skupaj, se ne morem znebiti občutka, da je z Ano nekaj narobe. Ni taprava, z eno besedo. Pa kako naj to dopovem dohtarjem, oni samo izvide gledajo pa papirje premetavajo. Bom pa še tukaj vprašala, več mam več ve kot 100 dohtarjev user posted image


Si ji že dala kakšno kapsulo Linexa?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 16:53:04   
Anonimen
Jaz bi tudi na gliste pomislila. Že zadnjič sva prišli do tega, da imata najini zdravnici o njih različno mnenje. Moja pravi, da se na preiskavi blata vedno ne vidijo.

A jo kaj rita srbi? Pri glistah srbi, posebno ponoči.

Kaj pa sladko? Ji paše bolj kot običajno? Ker to je menda tudi lahko znak za gliste.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 17:29:31   
anajmad
Definitivno gliste

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 17:32:03   
Petraa
tudi možno da so gliste.
se ne sekiraj če so ostali izvidi negativno potem ni nič takšnega.
naj ti napiše vermox pa naj mala jemlje.in poročaj potem

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 18:45:49   
Anonimen
Isto sem pomislila,kot moje predhodnice na gliste.Znaki so mi zelo znani.

nekaj podatkov:

Podančica je drobna glista, poznana že od nekdaj in razširjena po vsem svetu. Pogostejša je pri otrocih kot pri odraslih. Gostitelj je samo človek.Gliste so belkaste barve. Samci so 2 do 5 mm dolgi, samice 8 do 13 mm. Odrasle gliste živijo v slepem ali drugod v debelem črevesu, lahko potujejo tudi v tanko črevo. Oplojena samica navadno potuje skozi zadnjik v toplo in vlažno okolje kožnih gub ob zadnjični odprtini, kjer izleže okoli 15.000 s prostim očesom nevidnih jajčec. Potovanje gliste povzroča značilno srbenje. Jajčeca se z lepljivo snovjo prilepijo na kožo ob zadnjiku. Ker pa samica draži kožo, se človek praska, lepljiva jajčeca se prilepijo na prste, posebno pod nohte in pridejo tako hitro skozi usta nazaj v prebavila svojega ali drugega gostitelja.


Znaki okužbe

Najpogostejši znak okužbe je močan srbež okoli zadnjika, zlasti ponoči. Redko, vendar pri močnejši okužbi, se lahko pojavijo črevesne (krči, slabosti, driska, siljenje na bruhanje, možna je kri na blatu) ali nevrološke težave (nervoza, vznemirjenost, slabši spomin, …). Še redkeje se lahko jajčeca vnesejo z umazanim perilom ali rokami v vagino in maternico, kjer pride do vnetja.

Diagnozo okužbe s podančico postavi zdravnik s pomočjo mikroskopske preiskave jajčec. Zdravljenje je uspešno, ker pa se glista zlahka širi med družinskimi člani, je najbolje hkrati zdraviti vse in se med zdravljenjem držati načel osebne higiene.


Način okužbe
  • Zaradi direktnega prenosa jajčec v usta zaradi okuženih rok pri praskanju okoli zadnjika.
  • Jajčeca lahko okužena oseba prenaša z okuženimi rokami tudi na hrano in različne predmete (pohištvo, kljuke, knjige, papirnat denar, …).
  • Možna je okužba pitne vode.
  • Z nošenjem oblek okužene osebe ali spanjem v skupni postelji.
  • Jajčeca podančice se širijo tudi po zraku, npr. pri postiljanju postelje okužene osebe. Našli so jih tudi v zraku in prahu šolskih sob, stranišč in drugih prostorov.


Preprečevanje okužbe
  • Skrbna osebna higiena:
    • temeljito umivanje rok s toplo tekočo vodo in milom po uporabi stranišča, pred jedjo, vsakodnevno prhanje;
    • na visokih temperaturah oprano perilo, čista obleka;
    • zračenje posteljnine.

  • Uživanje zdrave pitne vode.
  • Razkuževanje sedežev in drugih predmetov v straniščih in umivalnicah


< Sporočilo je popravil neva6 -- 20.1.2008 18:48:37 >

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 18:54:48   
Anonimen
Lahko, da so gliste. Te boste hitro pozdravili. Še bolj vrjetno pa se mi zdi, da je trakulja, kajti ravno okužbi z njo se pojavi večina simptomov, ki si jih napisala.(http://www.zzv-nm.si/default.cfm?Jezik=Si&Kat=050101&Bes=45)

Hitro se pozdravite.user posted image

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 19:24:36   
muki1
Kaj pa kandida?
Jo mogoče peče in srbi lulika? Se ji dela tak bel sirček na luliki? Potem je možno, da je okužena z glivico kandido.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:10:21   
Anonimen
No, noben od dohtarjev ni omenil nič od tega, kar pravite ve, sem pa sama danes popoldan na netu brskala in postavila dve možni diagnozi. Kandida in gliste.

Jutri bom šla v akcijo (sedemnajstič) in k pediatrinji. Saj z njo se da marsikaj zmenit. Ma, najbolj mi gre na živce, ker vem, da je z njo nekaj narobe, oni mi pa dopovedujejo, da ni. Z Ano, mislim, ne s pediatrinjo user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:21:25   
vesna_14
Tudi jaz sem pomislila na gliste naša jih je že imela in tudo ko sma dale prvič blato se ni videlo ko ga je dala drugič pa so bile prisotne:
težave so pa bile:
-boeč trebuh(je non stop govorila da jo boli)
-sladko-ogromne količine
-veliko poje teža ne napreduje
-mogoče malenkost podočnjakov
-pa skos si je po nosu štorala

Mislim da je to blo vse
Jaz bi na tv ojem mestu sama rekla zdravnici naj jo pogleda za gliste.

Lp Vesna


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:29:09   
paris
Tudi jaz sem takoj pomislila na gliste.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:31:24   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: paris
Tudi jaz sem takoj pomislila na gliste.
Jst tudi, zdaj, ko ste že vse napisale.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:34:10   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Gliste, skoraj ziher. In tudi če je izvid negativen so lahko prisotne. Naj ji napišejo Vermix dve dozi, škodi itak ne.In boš poročala čez kakšen mesec kako je, ok?user posted image

LP,
Sibil RR



Ja, OBVEZNO dve dozi.Moj je imel tudi problem z glistami nekaj časa, se jih je prav težko znebit in je dobil dve dozi tega, pa še ravno na morje smo šli in mislim, da jih je tudi morska voda pokončala dokončno, ker jajčeca ven odlagajo.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:47:01   
Petraa
bi samo še nekaj napisala,naš tudi dosti prdi sam ne mislim da je kaj s tem povezanouser posted image no,toži za bolečino v trebuščku,ima tudi pikice okrog ust,pri mojemu se poznajo tudi podočnjaki,tek ima dober itd. smo šli v bolnico in nam je dala zdravnica balastno dieto.moramo se je držati en mesec,če ne bo boljše gremo nazaj. tko da ne vem poskusi tudi ti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 20:53:34   
Anonimen
Petraa, kakšna je pa to, balastna dieta?

Ker to, kar si ti napisala, še najbolj spominja na naša jajca.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 21:04:57   
Petraa
sam da gredo otroci spat pa bom napisala vse,kar nam piše na listuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 21:21:40   
Anonimen
Bogpožegnej user posted image  Saj v bistvu sem že malo na netu pogledala, bolj me zanima, zakaj ste jo dobili. In v kateri bolnici.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
20.1.2008 22:06:45   
Petraa
Aha,potem ne rabiš.Ok..zato,ker ga je bolel trebušček in to je že 3 tedne,je bil že zdravljen z vermox-om ( večkrat)-izvidi so bili negativno a smo vseeno jedli tablete.pa je vedno govoril oziroma večinoma da ga boli trebušček ko je jedel ali pil.zato mu je dala to dieto ,kao da se blato kopiči v črevesju( čeprav kaka cca 3 x na dan).Tko da ne vem.Upam da bo pomagalo....danes je že 3x rekel da ga boli trebušček.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
21.1.2008 8:26:29   
Tajduška
GLISTE!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj bi nakazovali tile simptomi?
21.1.2008 9:12:44   
tatam
Kaj pa bioresonanca??Nam so tam odkrili alergije,krvni testi so bli pozitivni le na mleko.Od takrat ne uživa teh alergenih snovi in se stanje končno popravlja!!

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?