|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj menite;...
6.8.2009 9:07:13   
Amoss
Torej midva z user posted image  se poročiva 5.septembra.Glede vabil sva dolgo razmišljala ali naj napiševa v nekem "prikupnem" verzu da bi raje denar kot pa darila ker živiva skupaj že 7 let in sma lani ravno vse bajto poritala in dejansko imava vse.No in potem nekako po posvetu z najožjimi prijatelji in sorodniki se dogovoriva da napiševa verz v katerem izraziva željo da naj ne nosijo daril če želijo kaj podariti naj raje dajo denar.Malo mi je bila ideja za ta verz tudi iz RR, ker sem videla da vas veliko to piše.
No zdaj pa k problemu imava sicer kar veliko povabljenih ampak sem mislila da so vsi nekako iskreni zato sva jih tudi povabila.In sedaj dobim informacijo ki jo njegova teta širi po vsej žlahti da ona ne pride ker "fehtama" za denar.In sedaj vse tiste stare tete in tisti ki niti niso povabljeni govorijo okoli kako midva "fehtava" denar.
Sem res žalostna in ful prizadeta, ker sploh ni bilo napisano s tem namenom da bi midva kaj želela ampak če že želijo kaj bolj potrebujeva.
Kaj mislite ve, res mije zdaj nerodno ker tega nisem pričakovalauser posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 9:15:33   
Ribica **
Ne sekiraj se .. stari ljudje so pac navajeni na nosenje jedilnih servisov, servet in raznega kicastega okrasja, s katerim nimas kaj pocet. Ti ves, da ne fehtaris, govorijo pa naj kar hocejo.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 9:15:54   
K_a_t_i
Fajn, da ne pride - bojo prišli res tisti, ki so iskreni in prijatelji. Pa še za hrano boš prišparala.
Pa nikar se ne sekiraj!

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 9:17:34   
rija
Jaz bi tako teto poklicala, pa vprašala, če pride ali ne...ker sem nekaj slišala, da je bojda ne bo...ker vem, koliko pogrinjkov dejansko rezerviram.

In škoda denarja, da plačujem zanjo, če je ne bo....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 10:21:57   
t5t6
Take tete sploh ne potrbujeta na vajini poroki. Da to trobi naokrog je zelo grdo, moreš pa tudi ti razumet, da starejši ljudje zelo radi podarjajo take kao uporabne gospodinjske predmete, ki te bodo spominjali na njih, jaz sem npr dobila cel kup pladnjev kljub temu, da sva povedala, da teh stvari ne potrebujeva. Jaz bi na tvojem mestu to teto sigurno poklicala in jo spravila v zadrego z vprašanjem, da si slišala, da ne pride na poroko in da te zanima zakaj, ker da ti je žal, da je ne bo. S prijaznimi stzavki najbolj razorožiš nekoga, ki je nesramen. Po mojem ima ona namen pridet samo paše ji malo čvekat naokoli.

Najpomembneje pa je to, da je poroka vajin dan važno je da sta vidva srečna in na take in drugačne kritike se požvižgaj, ker ljudem je tako in tako najlažje kritizirat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 10:52:10   
anabanana
t5t6 user posted image user posted image  podpišem! še posebej za klic tetki cvetki user posted image

Drugače pa, sva si tudi midva zaželela denar na poroki, ampak vseeno nisva ušla enemu kupu jedilnih servisov, nočnih svetilk, servisov...kar zdaj pridno čaka v kleti na boljše čase

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 11:03:26   
Pika Nogavička*
Evo, zato nas je bilo pa na najini poroki samo 7, vključno z nama.

Pa dej povej tej tetki, da ne fehtata za denar ampak fehtata, da naj ne nosijo daril, ki jih vidva pač ne rabita. A veš, eni pač radi stvari narobe zastopijo zato jim je treba včasih kakšno stvar z druge perspektive predstvit.

Pa lepo poroko!

_____________________________

Nisem debela......sem ženska in pol!

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 12:49:40   
Anonimen
Isto sva naredila tudi midva-v vabila napisala lep verz in omenila, da naj ne nosijo daril, da bova bolj vesela denarja. Do takšne odločitve sva prišla, ker sva že dve leti živela v skupnem stanovanju, ki je bil opremeljen in res nisem želela še enega likalnika, pralnega stroja,....

Pa so naši sorodniki tud ful čudn gledal na vabilo in na koncu so prišli vsi-zaradi firbca. Daril res nisva veliko dobila, z denarjem, ki so nama ga namenili, pa nisva pokrila niti stroškov poroke.

Ne sekiraj se zaradi tete-jaz sem se preveč sekirala zaradi bratove punce in imam še danes slab spomin na poroko.

(odgovor članu Pika Nogavička*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 13:16:41   
Martinčka
midva sva tudi želela napisati da bi raje imela cekinčke, ampak so bili starši absolutno proti... mami sicer bližnjim ki ve da lahko reče, da bi raje imela dinarčke ker si bova drugo leto obnavljala hiško, sicer pa se naj ne bi govorilo.. starejše tete že tako vem da bom dobila kakšne "uporabne"stvari, sam tko pač je... mlajša generacija pa tako vedo da imamo najraje kar dinarčke in tudi tko nosijo.. res pa se nama nikoli ne bi stroški poroke pokrili.. že poročne obleke se ne bodo kaj šele kaj drugega... hvalabogu da nama starši pomagajo!

pač jst tko pravim, da itak se ne sme pričakovat od svatov nekej daril... jaz bom res že zelo vesela če bo večina prišla ker sva vse iskreno povabila in da se bomo luštno imeli pa bo super!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 13:47:31   
Amoss
Ma sej bom tud jaz zelo vesela če pridejo ne rabim nič, ampak v izogib kakšnim servisom in posodam sva dala to napisati ker vem da bom morala servise in podobne zadeve raztalat ker jih nimam kje imet to pa mi je škodauser posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 14:22:32   
bskrle
Nič ne menim. Darilo je stvar tistega, ki daruje.

NPr. meni bi bilo dosti lažje dati denar, kot pa z otroki letati po štacuni, pa smo si vseeno vzeli eno dopoldne in kupili darilo v izbrani trgovini, ker sta ženin in nevesta tako hotela.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 14:23:56   
ajataja
Pri nas  je pa že kar vsepovsod tako ,da se kar denar da pa mogoče kakšna malenkost zraven ali pa samo lepo zavita kuverta.In midva sva se poročila maja pa so naju samo trije vprašali kaj naj nama kupijo in sva lepo povedala da že vse kar potrebujeva imava,da bi bila vesela za kak evro,da bova lahko šla na poročno potovanje in so bli zadovoljni da sva iskreno povedala,in sva dobila potem samo eno darilo vse ostalo kuverte z kakšno malenkostjo.In midva sva dobila tolk da sva imela celo poroko plačano pa še potovanje,se še zdej pohecava da se nama je pa res splačalo poročit,čeprav prej pač ne veš kaj boš dobil.Po moje je najboljš da kar povesta zakaj bi bila bolj vesela denarja-za potovanje ali kar kupujeta in mislim da tu nima bit kaj narobe pa sva midva tud imela stare tete pa so izgleda vse bolj moderneuser posted image

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 15:09:39   
Arwenko
Midva sva pa takrat lepo napisala, da jih prosiva za kak prispevek za poročno potovanje...in sva si pokrila celo potovanje, plus nekaj je ostalo iz česar sva si pa sama šla potem kupit nov hladilnik in jim pač povedala, ko sva se zahvalila, da je to tudi od "njih". Pa ni bilo nobenega problema...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 16:17:26   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: Amoss

Torej midva z user posted image  se poročiva 5.septembra.Glede vabil sva dolgo razmišljala ali naj napiševa v nekem "prikupnem" verzu da bi raje denar kot pa darila ker živiva skupaj že 7 let in sma lani ravno vse bajto poritala in dejansko imava vse.No in potem nekako po posvetu z najožjimi prijatelji in sorodniki se dogovoriva da napiševa verz v katerem izraziva željo da naj ne nosijo daril če želijo kaj podariti naj raje dajo denar.Malo mi je bila ideja za ta verz tudi iz RR, ker sem videla da vas veliko to piše.
No zdaj pa k problemu imava sicer kar veliko povabljenih ampak sem mislila da so vsi nekako iskreni zato sva jih tudi povabila.In sedaj dobim informacijo ki jo njegova teta širi po vsej žlahti da ona ne pride ker "fehtama" za denar.In sedaj vse tiste stare tete in tisti ki niti niso povabljeni govorijo okoli kako midva "fehtava" denar.
Sem res žalostna in ful prizadeta, ker sploh ni bilo napisano s tem namenom da bi midva kaj želela ampak če že želijo kaj bolj potrebujeva.
Kaj mislite ve, res mije zdaj nerodno ker tega nisem pričakovalauser posted image


Ne ti bit nerodno - nek razlog za jamranje vsi morajo imeti. Če ne bi bilo to, bi lahko bilo kaj drugega... user posted image

Kot so predhodnice že svetovale - po 15. avgusta vsakega povabljenega pokliči (kar s tetkico začni) in potrdi udeležbo - če tega nisi preverjala na drugačen način. Če ti reče, da je ne bo, se zahvali za lepe želje in reči, da sprejemaš odločitev, vseeno naj pride na obred, da vaju vsaj malo vidi, oz. da se bosta potem kaj oglasila s kakim piškotkom - da bo tudi ona deležna vajine sreče. In čimprej pozabi.

Srečno in čestitke!


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 18:21:55   
lelaval
če se ful sekirata zaradi nje, jo pokličita in povejta zakaj sta tako naredila.če pa je njej ljubše, da kupi darilo, pa naj tako naredi in kupi kar pač želi.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 18:32:48   
Anonimen
.In sedaj dobim informacijo ki jo njegova teta širi po vsej žlahti da ona ne pride ker "fehtama" za denar.In sedaj vse tiste stare tete in tisti ki niti niso povabljeni govorijo okoli kako midva "fehtava" denar.


No ja, mogoce se res tako govori, mogoce pa samo komaj cakajo poroko in govorijo, kaksna je danasnja mladina, da bi samo se denar.

Mi je pa cudno, da tega nisi pricakovala, ce si na poroko vabila tetke. One pac zivijo po svojih obicajih in tako kot ti pricakujes, da bodo sprejeli tvojega, bi oni radi nadaljevali svojega...

(odgovor članu Amoss)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 19:26:38   
Špelca21
Midva bova tudi na vabilo napisala, da sva najbolj vesela njihove družbe na ta najin dan, da če pa želijo kaj pa bi denar- tudi v verzu. Pa mene nič ne bo sram ali kaj podobnega, ker sva tudi že zdaj prej povedala da bi raje denar ker imava svoj okus in da si kupiva tisto kar nama je všeč, ker se mi zdi škoda da mi kupujejo jedilne servise in podobno, ki jih imaš pol 5 pa noben ti ni všeč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 20:20:48   
Vijoličarka
Glej Amoss, poroka je v prvi vrsti zate in za tvojega dragega, ne pa za razne sitne tetke. Prav je, da glede pogostitve, glasbe in animacije mislita na vse goste, to pa še ne pomeni, da morata prav vse v zvezi s poroko prilagoditi starim tetkam in ostalim, ki so toliko za luno, da še nikoli niso slišali, da bi bodoči obdarovanec raje denar, kot pa jušnik iz češkega porcelana s kičastimi rožami. Pa četudi pol manj manj, kot stane omenjena umetnina.

Ko obdaruješ, želiš z darilom narediti veselje. Ko te povabijo na poroko, si vesel za golobčka in želiš prispevati k veselju. Tak je zame normalen odnos. Tole tetko imam na sumu, da ne želi prav nič prispevati k zanosnemu vzdušju ob poroki in da ima morda doma na zalogi kakšen 15 let star servis, ki bi se ga rada znebila. Svoj čas sem videla preveč takih servisov, ki so romali s poroke na poroko - nekateri se niso niti toliko potrudili, da bi obrisali prah s celofana in zamenjali pentljo.

Ali pa je so tetka & co. pač take sorte ljudi, ki ne znajo najti nič pozitivnega v tem, da se nekdo poroči, ker pač one nimajo nič od tega - še vedno živijo svoj isti bedni lajf. Očitno lahko najdejo veselje samo v tem, da lahko delajo zdrahe.

Ne ženi si k srcu, naj se ti tetka raje smili in kot so že ostale predlagale, jo čim bolj priliznjeno pokliči, če pride ali ne, ker se govori, da ne pride.

Prvo pravilo poročnega dne je: 'nevesta mora biti srečna' in ne 'teta mora biti srečna'. Čeprav imam teto na sumu, da je v resnici kar precej srečna, ker se ukvarja s svojo najljubšo dejavnostjo.

Pred teboj je eden najlepših dni v tvojem življenju. Ne dovoli starim tetam, da ti ga pokvarijo. Vse je v redu, prav nič nista čudna.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 20:25:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Čeprav imam teto na sumu, da je v resnici kar precej srečna, ker se ukvarja s svojo najljubšo dejavnostjo.


Pa bolj bos "prizadeta", bolj bo njej "v veselje".
In nima smisla, da se za to sekiras.

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 20:42:03   
blaža
V skrajni sili, greš na bolšji sejem in prodaš vse kristalne kozarce, pa tovsterje, pa šalčke za kavo, jedilni pribor,...in si kej kupiš z temi dinarčki.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj menite;...
6.8.2009 22:09:04   
Andromeda
Mi2 sva se poročila 3 leta nazaj in sva večini svatom osebno izročila vabilo, temu je ponavadi sledilo tudi vprašanje, kaj si želiva za poroko, pa sva pač povedala, da bi nam prav prišel denar...Pa zaradi tega nobeden HB ni rekel, da ga ne bo na poroko, ker "fehtava",

Očitno pa tale teta na vajino poroko gleda kot le na en velik nepotreben strošek, pa naj le ostane doma, "da bo kaj prišparala" user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?