|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pa moj "primer?"
7.2.2007 23:37:16   
Pilar
No, najprej naj napišem, da sploh ne vem več, če pišem na pravi forum in podforum, ker se je toliko tega nabralo...upam, da sem trefila pravilnega, če ne me pa premakniteuser posted image ...

No sedaj pa k bistvu: Zanima me, kako naj otroka navadim, prisilm, da bo pozdravil....Ker  moj 2- letni sin se včasih " naprdne"  in namensko noče reči lahko noč ali pa dober dan. Dobesedno ignorira človeka. In vsekakor ga tega nisem nikoli učila, niti mi ni jasno, zakaj to počne. Pa ni fora samo v pozdravljanju, tudi za druge stvari, ki mu ne pašejo, se naredi  nevednega.
Pa mu vsakič sproti poveva, da to ni lepo, da se tako ne dela, ampak jaz ne vidim pozitivnega učinka.

Saj mogoče to ni tako velik problem, mogoče se vam zdi, da pretiravam, ampak vseeno bi rada že v kali zatrla tole ignoranco.Ker mi je to res grdo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
8.2.2007 0:05:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 0:06:29   
Mavrična zvezdica
Tudi na ima trenutno tako obdobje in na žalost ti ne bom mogla napisati rešitve. Sem pa jaz pri našem že pogruntala, da s silčjenjem in kritiziranjem nič ne dosežem (tudi pri drugih stvareh).

Če ne pozdravi, ga opomnim, a tako, da to sliši le on, ker vem, da ne mara oštevanja v javnosti in s tem dosežem le kontra učinek. Če to ne deluje ga pustim, sama se lepo poslovim in greva. Čez par minut ga spomnim, da ni pozdravil, vprašam zakaj ne, povem, da mislim da to ni lepo ... nato pa zadevo pustim. Ponavadi v teh debatah noče sodelovati, vedno pa posluša. Nekajkrat se je že zgodilo, da se je kasneje sam spomnil, da ni pozdravil in da to ni bilo lepo. Sam je prosil, da to osebo pokličeva in se ji saminiciativno 'opravičil', ji poslal lubčka in rekel adijo. Tako da mislim, da bomo tudi to sčasoma premagali.

Lp

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 0:08:03   
Pilar
Če ne pozdravi, ga opomnim, a tako, da to sliši le on, ker vem, da ne mara oštevanja v javnosti in s tem dosežem le kontra učinek. Če to ne deluje ga pustim, sama se lepo poslovim in greva. Čez par minut ga spomnim, da ni pozdravil, vprašam zakaj ne, povem, da mislim da to ni lepo ... nato pa zadevo pustim. Ponavadi v teh debatah noče sodelovati, vedno pa posluša. Nekajkrat se je že zgodilo, da se je kasneje sam spomnil, da ni pozdravil in da to ni bilo lepo. Sam je prosil, da to osebo pokličeva in se ji saminiciativno 'opravičil', ji poslal lubčka in rekel adijo. Tako da mislim, da bomo tudi to sčasoma premagali.


Nekako takole gre tudi pri nas.

(odgovor članu Mavrična zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 7:53:06   
mily
No pri nas je enako, le da je naša stara že 4! Nobenga nikoli ne pozdravi. Včasih sem mislila, da ji je nerodno, ker je taka sramežljivka, ampak odkar je v vrtcu se je res ful odprla. Tudi ko prideva zjutraj v vrtec in jo vzgojitlca pozdravi, se Nika samo smeji in pogleda stran. Nimam pojma kako bi jo navadila, da bi lepo naglas pozdravila. V vrtcu pravijo, da potem cel dan ni problema in skos neki čveka in skače in ni problemov z njo. Se lepo vključi v igro z drugimi otroci. Tudi ko greva domov se ni problem posloviti, ker zmerom še ene trikrat odpre vrata igralnice da reče adijo. Ampak tist "dober dan" je pa res težek user posted image .

Uh kuk sem pomagala user posted image

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 9:57:03   
viv_
Mislim, da imajo vsi kakšen tak dan, ko se jim ne pozdravlja, pa ne reče hvala...

Saj je ene par ljudi, ki jih tudi jaz ne bi pozdravila, pa jih moram user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:15:56   
Anonimen
Mislim,da vsak odrasel človek bo razumel,da ima pred sabo malega človečka,ki še ni tako zelo zrel in,da se še uči kulture vedenja.
Naš se tudi skrije,če ga kaka oseba pozdravi.Smo pa zato mi zraven,ki ga spodbujamo,da mora odzdravit in reči hvala,vsakič in znova,tako se bo naučil in ko bo večji bo tudi to brez sramu uporabljal.Vstrajnost in vsakdenje učenje dosti pomagata,silit pa ne,bo že sam do tega prišel.
Če se mu včasih ne da ali pa ga je sram ni rečeno,da ni lepo vzgojen,za vse je še čas.Mi smo pa za vzgled.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:16:46   
skuštrana
Pravzaprav ti ne morem preveč svetovati, kajti pri nas je ravno obratno. Naša pozdravlja ne veliko. Ko greva na sprehod vsakega, ki gre mimo pozdraviuser posted image , se mu smeji in želi komunikacijo z njimuser posted image in je včasih prav fajn videt, ko gre mimo kakšna namrgodena ženska ali pa moški, ki se jima že na daleč vidi, da ne želita pozdravit, naša tamala pa kot iz topa DAN...Mislim, da so ljudje kar presenečeni, ker jim 2 letnica daje lekcije iz lepega vedenjauser posted image

Mogoče najbolje, da ga pustiš, ti mu pa še naprej daješ lep vzgled, ker res ne vem kaj tule storiti. Saj otroka ne moreš prisilit, da nekoga pozdravi. Če ne želi pač ne želi.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:23:27   
Anonimen
Skuštranauser posted image user posted image naš Timi je tudi tak.Zelo priljubljen pri sosedih.Če je na vrtu prav vsakemu kriči,ki gre mimo Ciao!!!,pa tudi pohodnikom,ki jih je v lepem
vremenu precejuser posted image Večkrat smo ga zalotili kako s kakšnim resno debatirauser posted image
Čisto po mami je,tudi ona me je večkrat spravila v zadrego,posebno,ko so se po njenem navdušenem pozdravu tudi tujci ustavljali pri vozičku in se navduševali nad njo,jaz pa jih nisem razumelauser posted image bonbone delili.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:32:07   
skuštrana
Veš, nEVA, JAZ SEM PO ENI STRANI VESELA, DA JE TAKŠNA (sori, velike črke) po drugi me je pa kr malo strah, ker bi s tujci kar šla...user posted image Jo moram bnekako naučit, da niso vsi tujci ok in prijazni..Kakšna ne preveč groba ideja?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:37:36   
Anonimen
Nimam pojma,mojim in našemu je to samo po sebi,da so nezaupljivi do tujcev.
Od daleč na varnem za ograjo pozdravlja blizu pa ne pusti.
Še celo s poznanimi je previden.Nikoli nisem bila v kakšni situaciji,da so ali je bilo opazit preveliko zaupljivost in upam,da tako ostane.Sicer pa smo kot jastrebi veliko večino časa ga imamo na očeh.Jaz sem to počela ves čas,ko so bili majhni.Kjerkoli,vedno strogo v dosegu mojega pogleda.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 10:48:52   
skuštrana
Ja, Neva, tudi jaz jo imam vedno na očeh. Zaenkrat. user posted image Kaj, ko bo pa malo zrasla?user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 11:01:31   
Anonimen
Bo pa lahko razumela,kaj je dobro in kaj ne.Pogovarjat,razlagat,brez olepšav povedat,da obstajajo tudi grdi ljudje.Nič skrivat,če kakšen tak grd primer najdeš v časopisu televiziji,povedat razložit,no,ko bo večji otrok.Ne si mislit,da niso razumljivi,pa še kako znajo razumeti.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 11:11:14   
skuštrana
Jaz ji življenja itak ne olepšujem. Dobiš kar ti življenje prinese.
Mi je bilo full smešno zadnjič, ko smo bili v septiki, ker si je dobila oljno barvo za nohtuser posted image , in so jo morali izrezat ven...No, jaz sem šla z njo noter in so mi sestre full hitele razlagat, da bo otrok jokal, da pa ni tako strašno kot izgleda, da če mi je slabo, če grem venuser posted image ..Verjetno so navajene vse sorte mamic, ki so preveč zaščitniške do svojih otrok in jim ne pustijo, da naredijo svoj del posla. No, jaz razumem, da je to zavijanje otrok v vato in da je to bedarija.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 11:21:38   
Anonimen
Pa še res je,zgodaj se morajo srečat z dejstvom,da ni vse oh in sploh v njihovi okolici.Naš Timi si je poškodoval galvo,pa ga je bilo potrebno peljat na šivanje,smo bili na izletu v Ljublajni,torej na klinični.Ona je šla z njim v operacijsko,ampak je kaj kmalu ven prišla.Pobledela in pozelenela,skoraj bi jim kolabirala k nogam in so ji kar svetovali,da se odstrani.
Jaz tudi,pa sem delala v urgentni ambulanti in ko sem sina pripeljala na šivanje
mi je bilo tako slabo,samo sem zdržala,sem morala,ker so me sodelavci že postrani gledaliuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 11:36:14   
Anonimen
Nič takega, čisto vsakdanje, bi rekla. Ni treba pretirane pozprnosti posvečati temu.
Predvsem je pomembno, da ti lepo, kot do sedaj, pozdravljaš, se zahvaljuješ in prosiš za stvari, ki bi jih rada.  Da te stvari pridejo otroku v kri, ko jih vsakodnevno posluša.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pa moj "primer?"
8.2.2007 23:17:15   
Pilar
No, se pravi, da je za mojega občasnega ignoranta še upanje.....user posted image . Pa hvala za vaše odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj pa moj "primer?"
14.2.2007 10:42:40   
piščanc
to pride samo s pozitivnim zgledom in pozitivnim spodbujanjem in dojemanjem sveta okoli sebe. se mi pa zdi, da je pri 2 letih zato še premajhen.

učenje bo končano šele, ko bo toliko star, da bo šel sam na sprehod in pozdravil ljudi okoli sebe - npr. 6-7 let.

otroci se velikokrat poistovetijo z mamo/starejšim (tudi že starejši), se pravi če mama pozdravi, mislijo, da so tudi sami in se skrijejo v njeno senco. pomemben korak je, ko so sami - če takrat pozdravi, potem se je dobro naučil. če ne, je pa spet treba razlagati do onemoglosti, če je tebi to pomembno, potem se bo naučil tudi otrok, seveda s časom

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj pa moj "primer?"
14.2.2007 15:54:29   
ZARA
Pilar, ti si pa zrela za lasten forum.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj pa moj "primer?"
14.2.2007 21:43:36   
Pilar

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Pilar, ti si pa zrela za lasten forum.


Ne, se bom pridružila tvojemu.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?