|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 12:31:51   
ZARA
Torej. Učiteljice razrednega pouka, prosim, če se malo razpišete. Vem, da vas je precej tukaj gor. Kako poteka vse skupaj? Hvala za vsak info. Saj mamice prvošolčkov tudi lahko kaj napišete. Mi je šele zdaj kapnilo, da sem malo čudno napisala.


< Sporočilo je popravil ZARA -- 22.3.2010 12:35:50 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 12:33:02   
uškinamama
a "greste" v šolo zara? user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 12:34:33   
ZARA
MHM.user posted image A tvoj še ne gre?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 12:38:05   
uškinamama
ne, naslednje leto ...če bo šel...smajlikidobivačirnaželodcu

kaj te skrbi? Najbolj user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 12:39:05   
NEVA-1
Nisem učiteljica, ampak mama prvošolčka...

Do sedaj so se učili: orientacija v prostoru (levo, desno, zgoraj...), daljše-krajše, števila do deset_, liki, oblike, pišejo tudi že črke samo jih ne poznajo, oz ni potrebno, da jih poznajo, pač prepisujejo neke besede, pa še kaj najbrž, bom pop mal pogledala po papirjih, pa še kaj dopišem...

Ni tko simpl, kokr govorijo...ni pa bav bav...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 13:02:40   
brigitaa
Kaj naj še dodam...učijo se številke...malo računanja, pdipista so se morali skoraj takoj, težava je pri tistih ki imajo dva imena, pa pesmice za učit, kar marsikatera meni ne ostane v spominu, kako šele otroku, pa risati lepo, kar je moj sin novodoben in prov ne mara risanja, glavno pa je kakega razrednika dobijo, moj ima pravegauser posted image  tako, da je že večkrat ni hotel it v šolo

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 13:59:33   
Janya
Dodajam labirinte, vlečejo črte. Povdarek je na številkah in ne opismenjevanju kar je totoalni nesmisel, kakor tudi tekmovanje kenguru, kjer so take naloge - računanje razdeljevanje , ki jih še sploh niso jemali. Naloge prav smešne: naredi plakat o hičnem ljubljenču in napiši nekaj značilnosti o njem......pa napiši vabilo na lutkovno predstavo pa ne učijo se pisat user posted image

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 14:02:15   
pety78
naredi plakat o hičnem ljubljenču in napiši nekaj značilnosti o njem......


Kaj moramo zdej pred vstopom v šolo še hišnega ljubljenčka nabavit? user posted image user posted image user posted image


user posted image


_____________________________



(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 14:05:53   
Janya
ne ni treba, ga še imaš, no verjetno. Kakšen pajkec v kotu user posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 14:06:36   
blaža
naši delajo raznorazne vzorčke, pa več ali manj v množicah, zdej so že vzeli številke, ( cele strani napisane v zvezku z velikimi kvadratki), vzeli so tudi znakovno več, manj je enako,...

Rišejo in barvajo itak skozi, tisti ki znajo pisat dobijo tudi za napisat pod predmet kaj je,...

Pa kengurujčka so meli - matematični test v stilu Vegovega le da je za 1. razred in naloge so ble težke. je domov prinesel od prejšnjih let za vajo in sem eno 2x prebrala, da sem jo razumela.user posted image user posted image

(pol dobijo šifro in pogledaš rezultate kolko točk je mel- a)

Ni taka kot naša mala šola. Na srečo je bolj brihten in ga vse bolj zanima kot je mene v prvem razredu.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 14:08:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Dodajam labirinte, vlečejo črte. Povdarek je na številkah in ne opismenjevanju kar je totoalni nesmisel, kakor tudi tekmovanje kenguru, kjer so take naloge - računanje razdeljevanje , ki jih še sploh niso jemali. Naloge prav smešne: naredi plakat o hičnem ljubljenču in napiši nekaj značilnosti o njem......pa napiši vabilo na lutkovno predstavo pa ne učijo se pisat user posted image


ja to je tudi meni user posted image . naš npr zna brat tekoče, ma ne štekam kako naj rešijo matematično uporabno nalogo, če ne znajo prebrat in ne razumejo kaj je za rešit. No najbrž učiteljica prebere, ma če bi znal brat, bi si lahko 3x prebral, ne verjamem, da jim tovaršica tolko krat prebere.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
22.3.2010 15:35:05   
Gina
tukaj  sem pisala o tem, kaj otrok zna do decembra. V tej smeri se stopnjuje do konca leta. Kaj konkretno te še zanima zara?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
23.3.2010 9:43:19   
viv_
Pri nas je bilo nekako takole:
- naučili so se številk od 0 do 9
- učili so se levo, desno, spodaj, zgoraj, večje, manjše,...
- znajo razvrstiti po abecedi
- nekaj o prometni varnosti
- par pesmic
- za bralno značko 4 knjigice pa obnova le teh
- dojemanje okolice, družine
...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
23.3.2010 10:33:47   
leonardo
user posted image bravo mame...sicer sodelujem na forumu o šolanju na domu (ŠND), pa se bom vključila tudi v to debato user posted image
sem mama "prvošolčka" - deveteltka cela, zdaj "smo" 1.letnik gimnazije - odličnjak ves čas (ups - zadnje leto ne, ker so ukinili šolski uspeh user posted image ), tudi zdaj bo odličen - ni "klasičen piflar", daleč od tega; samo produkt dovolj skrbnih staršev - takih kot ste vi na forumu in that''s all folks; naše OŠ ŽAL!!!  zasledujejo minimalni standard znanja (govorim pri polni zavesti) - vsi, ki ste se s svojimi otroci ukvarjali - mislim - šli ste z njimi v naravo, skupaj prebirali knjige, hodili "po svetu z odprtimi očmi" - obiskali katerega od muzejev, razstav, se udeležili otroških prireditev, se boste hitro zavedali in se vprašali čemu otroci hodijo v šolo prvo triado user posted image user posted image
otroci, ki "preveč" znajo so "moteči" za učitelja - žal starši otrok, ki se jim morajo posvetiti in jih spraviti na minimalni nivo znanja ne sodelujejo na tem forumu, njihova osveščenost je drugačna od vaše...
če vas zanima, kaj morajo otroci znati, predlagam, da linkate na zavod za šolstvo, letni učni načrt, notri je vse in imate tudi "merilo", kaj je minimalno znanja in kaj je več od tega...user posted image user posted image večina vas bo ugotovila, da so vaši otroci že za 4.r (no, nekateri imajo še malo težav z branjem, pa to se hitro reši z vajo "v dvoje", zato ne rabijo 3 leta)
in ne imejte odklonilnega odnosa glede ŠND - to je samo "igra financ"; otroci niso nič bolj ali manj socializirani, če se učijo dopoldan v drugačnem okolju in na drugačen način! v svetu je veliko "drugačnih" načinov učenja in pridobivanja znanja
res je, da sta didaktika in metodika poučevanja pomembni veji znanja, ampak to v primeru skupine! zakaj pa matematiko in fiziko, kemijo....inštruirajo predvsem inženirji?!?! zakaj se pa takrat nihče ne zgraža, za kakšno mizo, v kakšnem okolju ti ljudje otroka naučijo user posted image ker gre za individualiziran način podajanja snovi - vodilo je, da otrok dojame, razume in na koncu zna; pa četudi se to zgodi na travniku user posted image konec koncev je veliki Nikola Tesla dojel princip trifaznega toka med sprehodom v parku user posted image user posted image user posted image
naša otroka: starejši redno v javno šolo in naprej; mlajšega smo po 4.r začeli šolat na domu....ja, "šolamo" se v kuhinji, med sprehodi,...pisalna miza je "odlagališče" odvečnih stvari user posted image nivo znanja pa višji od vrstniškega - preverjenouser posted image

tako da ne skrbite; vsi otroci vas, ki ste na forumu, znajo dovolj, ker ste jih že vi sami naučili user posted image in jih spremljate
le tako naprejuser posted image user posted image user posted image user posted image

lp vsem


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
23.3.2010 12:40:46   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Pri nas je bilo nekako takole:
- naučili so se številk od 0 do 9
- učili so se levo, desno, spodaj, zgoraj, večje, manjše,...
- znajo razvrstiti po abecedi
- nekaj o prometni varnosti
- par pesmic
- za bralno značko 4 knjigice pa obnova le teh
- dojemanje okolice, družine
...


Saj v bistvu to (in še mnogo več)  znajo že vsi otroci v vrtcu user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
23.3.2010 13:03:37   
gita10
No ja sem pa ne morem strinjat Leonardo. Moj otrok je že veliko videl - veliko se ukvarjam njim ( kolikor se lahko) hodiva skupaj ven - se pogovarjava ampak vseeno ne dosega nič nadpovprečnega v našem razredu. Človek bi mislil, da bo od vseh potovanj kaj pobral - pa ni razen tega, da ve kje so dobre igrače in dobri zabaviščni parki ničesar.
Otroci so različni.
Branje je bilo čista katastrofa dokler ni enkrat učiteljica pohvalila enega otroka,ki je imel res velike probleme v šoli potem se je moj zganil in se je bolj potrudil.
Tako, da moj otrok obvezno potrebuje druge otroke, da se njimi primerja, da se bolj potrudi- da ga tekmovalnost sili v to, da je boljše. Prej sem poskusila vse vrsti motivacije pa ni nobena zalegla - šele to, da je en drug fant bil pohvaljen on pa ne ga je zdrznilo.
Isto je z pisanjem, risanjem vse to bi on delal nekaj na pol nobena stvar ga ne zanima - razen motorjev, avtov- tehnika na splošno že od malega bi nekaj popravljal, sestavljal,gradil.
In ja vem, da če ne bi bil v šoli ga ja ne bi nikoli mogla naučit ne brati in ne pisati.

Drugače pa glede teme - se nam mogoče zdi, da je prvi razred prelahki vendar otroci še vedno potrebuje pripravo na težji 2 razred po moje

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
23.3.2010 14:19:45   
leonardo
kako pa veš, kaj je nadpovprečno v vašem razredu???? pa ne, da si ena tistih, ki se z mamami primerjaš in pomenkuješ o tem...ne delaj tega v dobro sebe in predvsem svojega otroka! to naredi na 4 oči z razredničarko pa naj ti pove, ali je v "štihu" ali ne. velika napaka staršev je, da delajo primerjavo; ocena ni stvar primerjave! poglej kar je zapisano - zavod za šolsto; letni načrt, standard znanja - groba primerjava - so dobri in slabi šoferji; na izpitu so vsi dokazovali isto in dosegli oz. presegli zahtevani minimum, vsi so dobili šoferski in vsi vozijo po istih cestah

motivacija....to je znanost pravijo user posted image ampak, a ni čudno, da je pa tvojemu edini motiv, da se z nekom primerja, pa da hoče biti boljši od njega??? tekmuje se po navadi na tekmovanjih...ampak anyway, to ni moje področje in se ne spuščam (in se ne bom) v te debate; vem samo, da so tudi zelo uspešni in motivirani posamezniki, ki se ne marajo primerjati (ne oni z drugimi in niti, da se drugi z njimi...); pravzaprav ne vidim v tem direktne povezave med vprašanjem,. kaj morajo otroci znati in kako so motivirani

ja, šOla ni šAla user posted image





(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
24.3.2010 7:23:59   
diva 4
Poleg vsega zgoraj navedenega imajo pri naši hčeri še govorne nastope ,ki jih morajo sami pripraviti.
Morali so si naprimer izbrati žival ,prinesti sliko te živali in jo podrobno opisati.Potem so imeli naslov Nekoč je bilo in so morali babice in dedke vprašat kako je bilo ,ko so oni bili mali, koliko otrok je bilo v družini , kako so se igrali, s čim, kako je bilo v šoli..., pOTEM SO MORALI OPISATI MAMICO OD VIZUELNEGA DO TEGA , KAJ IMA RADA , ČESA NE MARA, KAJ JO JEZI , KAJ RAZVESELI...Ups črke user posted image .
Pri teh govornih nastopih se ocenjuje besedni zaklad, ali ponavljajo iste besede, tekoč govor, da ni dolgih premorov vmes,,razločna izgovorjava,pa še kaj , samo se zdaj ne spomnim.Aja pa govor mora trajati dve minuti.

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
24.3.2010 19:48:51   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

Aja pa govor mora trajati dve minuti.


A tak kriterij so si vzele za 1. razred? Pri nas mora povedat cca 6 povedi.

NI določeno v UN, koliko naj bi trajalo, važno je, da zna razločno, tekoče, razumljivo, dovolj glasno in v knjižni slo. nekaj smiselnega oz. v neko celoto zaokroženega povedat. Če govori 2 minuti, je to zelo težko uresničljiv cilj za 6-letnika.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
24.3.2010 20:33:27   
diva 4
Ja Gina ,2 Minuti mora govorit.Moja je dobila v govoru z naslovom Nekoč je bilo, komentar :Tvoriš bogate povedi, govor je tekoč, vendar je bilo časovno prekratko.Ker tako čudovito pripoveduješ, bi te želela poslušati dalj časa!
Naslednjič ,ko so imeli govorni nastop o mamici, pa sva spisali A4 format besedila, ki ga je povedala v minuti in 20ih sekundah
(sem doma za hec štopala).Pa je zelo tekoče govorila in so sošolci komentirali, češ , da ni dolgo govorila in je bil komentar
učiteljice : Ana govori zelo bogato ,razločno in tekoče ,brez daljših premorov.Zato veliko pove v krajšem času, kot pa tisti , ki govorite z veliko pramori.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
24.3.2010 20:35:46   
diva 4
Poleg kriterija teh 2 minut, pa se upoštevajo še vsi ti , ki si jih ti naštela.Vsekakor semi zdi to veliko, je pa naša punca zelo sposobna in je učiteljica rekla , da bo od nje vedno zahtevala in pričakovala več od drugih user posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
25.3.2010 20:39:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

Poleg kriterija teh 2 minut, pa se upoštevajo še vsi ti , ki si jih ti naštela.Vsekakor semi zdi to veliko, je pa naša punca zelo sposobna in je učiteljica rekla , da bo od nje vedno zahtevala in pričakovala več od drugih user posted image


Saj to ni slabo, da ji postavi visoke kriterije, ker le tako otrok v resnici zelo napreduje. IN s tem se otrok tudi lahko potrjuje, kar je boljše vrste potrjevanje, kot kakšno drugo.
Tisti dve minuti mi pa ne gresta v glavo. Pri nas prav gotovo 3/4 otrok tega ne bi bilo sposobnih niti pod točko razno. Oz. bi govorili, ampak ne po zgoraj naštetih kriterijih. Če hočem, da otrok upošteva vse zgoraj našteto, mu moram dati realno možnost, da to doseže. Ne morem že v štartu 3/4 otrok odpisat.

2 minuti sta realnost za 3. razred. Če se prav spomnim, je bilo treba na nekdanjih zunanjih preverjanjih, ko so bili tudi v 3. razredu, dokler so bili, govoriti res samostojno 2 minuti. Ampak konec 3. razreda. Ne konec, še manj na sredini 1.!

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
25.3.2010 21:40:32   
diva 4
Ja, glej meni sicer prej tisti dve minuti nista bili tako hud kriterij, ker naši Ani res ne dela nobenih težav.Me pa skrbi , kako bo s sinom, ki je 2 leti mlajši in sem prepričana , da ne bo zmogel upoštevat vseh kriterije + 2 minuti govorit.
Je pa hči res zelo spredaj(pred svojimi sošolci). Medtem , ko so se oni učili številke do 10 je ona že seštevala in odštevala.Ko so ostali računali na prste je ona računala že iz glave.Zato tudi učiteljica zahteva od nje več.Je pa problem, da nimajo nobenega dodatnega pouka za njo.Enkrat so naredili delavnico za nadarjene otroke in to je to.Ker jih je samo 13 v razredu, pa jim ne pripada vzgojiteljica ali dodatni učitalj . Učiteljica pa se mora veliko ukvarjati s tremi otroci , ki ne dosegajo niti temeljnega znanja.Naša punca se pa dolgočasi.Glede na to , da niso zapisovali še niti ene črke ona pa že bere.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
31.3.2010 14:59:03   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Torej. Učiteljice razrednega pouka, prosim, če se malo razpišete. Vem, da vas je precej tukaj gor. Kako poteka vse skupaj? Hvala za vsak info. Saj mamice prvošolčkov tudi lahko kaj napišete. Mi je šele zdaj kapnilo, da sem malo čudno napisala.




zaronja...jst svojmu dajem vaje in otroci.org...kej nardiva skupej, ostalo dela sam...je pa frik na računanje...do 20 +in-...okej nej, sam klinc je ko vidi kakšno črko se mu pa utrga...user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj se učijo v prvem razredu?
2.4.2010 15:20:52   
StrawberrY
Pri nas so do sedaj vzeli števila do devet, računajo plus in minus, pa grafomotoriko zelo zelo vadijo.
Za bralno značko so imeli 4 knjigice in eno pesmico. Pa en govorni nastop dve minuti-žival. Pa plakat od rojstva naprej so morali narediti, s pomočjo staršev seveda. Naš otrok je navdušen nad šolo, da bi le tako trajalo. Ima pa tudi super učiteljice, vse tri. Res za pohvalit.

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 2.4.2010 15:21:39 >

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?