|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj trenirati pri treh letih?
4.11.2013 12:37:34   
Lukka
Naša žabica že nekaj dni posluša samo tole: a bi tekla? A bi rada letela na smučkah? A bi sankala? a bi igrala se z žogo? a bi plezala...
No, ne da samo to posluša, ampak zagotovo ji pa pride na ušesa tudi kako od takih vprašanj. Pa mogoče niti ni namenjeno njen, temveč možu, s katerim že nekaj mesecev intenzivno iščeva, ali bolje rečeno - intenzivno preverjava športe, ki bi bili primerni za najino še ne triletno hčerko. Vpisala jo bova namreč marca - ko bo res imela dopolnjena tri leta. Tako sva se pač odločila.
Ampak kam? NIMAVA POJMA. On jo vidi v timskih igrah z žogo, jaz bi jo recimo v plesih... Tu kjer živimo kakega hudega navala v plesih ni, tudi ostali športi (predvsem atletika) niso ne vem kako obiskani. Kar je zanimivo. Otroci so večinoma pri smučarksih tekih in smučarskih skokih, nekaj jih je v veslanju, vendar ta šport (veslanje) priporočajo šele pri deset_ih, dvanajstih letih in nič prej.
Smučarski skoki? Vsi skačejo, fantje in punce, vsi! Tri, štiri letniki s sedemkrat prevelikimi smučkami na šestmetrskih skakalnicah, da te stiska cel trening, ko si poleg... Samo čakaš ali pride v enem kosu... Smučarski teki - lep ampak meni izjemno naporen šport. To sem se še jaz nekoč nekaj... no, bolj za afnarijo.

Ok, da ne dolgovezim. user posted image Ko berem psihologa Tušaka, poslušam Bukovčevo - vsak pravi - otroka v tisti šport, ki mu je všeč in to čimprej. Nikoli ni prezgodaj.

In evo - zdaj mi ne gre skupaj:
1. V ŠPORT KI MU JE VŠEČ
2. V ŠPORT ČIMPREJ!

Kako naj iz 2 leti in 8 mesecev starega otroka izvem KATERI ŠPORT MU JE VŠEČ! Čez eno leto mi bo pa rekla - "smucala, smucala" - a jaz jo naj pa še naprej na skakalnico vlačim da bo skakala, če bi pa ona rada smučala!

Skratka mi lahko katera od vas, ki ima doma kakega aktivnega športnika pove -KDAJ STE SE ODLOČILI ZA DOLOČEN ŠPORT IN KOLIKO STE DOPUŠČALI, DA JE OTROK MED SAMIM ŠPORTOM BEGAL V DRUGE ŠPORTE. KAKO STE POSKRBELI ZA MOTIVACIJO?
Ostali pa - zaželjeno vaše mnenje glede športa in otrok, predvsem pa vstopa v vrhunski šport. Hvala

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 4.11.2013 14:14:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:26:34   
sazi
Pri nas doma smo vsi bolj športni - rekreativno.
Zdaj ne vem, kako je, če žečliš otroka usmeriti v vrhunski šport - kakšna izhodišča naj bi bila v tem primeru.
AMpak za nek zdrav razvoj in rekreativni šport je nujno izbiranje panoge pri treh letih čisto prezgodaj.
Pri nas je pri treh letih sin hodil na plavalni tečaj in organizirano telovadbo (kjer smo bili prisotni tudi starši), hči pa je v v rtcu hodila na plesne in 1x na teden popoldan na jogo za otroke.
Sin zdaj trenira atletiko. V klubu začenjajo s treningi od (uradno) 7. leta dalje, ampak vzamenjo tudi prvošolčke, ki so strai 6 let (nekateri celo 5).

Pri treh letih lahko probava še vsemogoče po malem, izbira ene in dokončne panoge tako zgodaj pa...

Moje osebno mnenje - nisem pa strokovnjak za šport user posted image

Aja, tudi v SLoveniji zelo majhni skačejo na smučkah. Sem ravno zadnjič gledala 4-letnike na 9-metrski skakalnici.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:33:27   
bskrle
Iskreno rečeno -nič

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:41:50   
elia
Naš je šel pri 2 letih in 9 mesecih na gimnastiko. In zdaj hodi že drugo leto in mu je ful fajn. Gimanstika oz. pač telovadba je osnova za vse športe za naprej.. Za razvijanje motorike itd.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:46:35   
mateyka
user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:48:58   
Katy78
Po moje je za tako majhnega otroka dovolj kakšna skupinska telovadba, da dobi stik s športom, za kaj več bo pa kasneje čas. Moj bo star 5 let in hodi samo na skupinsko telovadbo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:51:36   
Lukka
Pozdravljena Mateyka!

Imaš tudi kako razmišljanje na to temo oz. nasvet? Smešne slike, neokusne, znam poiskat tudi sam na internetu. Nisem pa temo spisal v smislu, da si recimo želim imeti fotoalbum norih fotografij. Bo težko za razumet? Se boš potrudila najbrž a ne? Hvala in lep dan.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:54:51   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Iskreno rečeno -nič


Podpis.

Zunaj naj laufa, pleza, skače, brca žogo, pleza, pleza, plazi, teče, skače, brca žogo ... tja nekje do 4., 5. leta bo to kar dovolj.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 13:58:22   
Izabelina
glede na to, da si v temi o hrani omenil, da puncka je samo z zlico in se to ne prav dobro, predvidevam, da motoricno ni najboljsa... ne mores torej od nje pricakovati vrhunske dosezke v katerem koli sportu (vsaj zaenkrat se ne) za moje pojme se kar strinjam s predhodnicami, najvec kar bi jaz razmislila je kaksna skupna vadna na katero bi mogoce sel tudi ti in tvoj partner da bi druzinsko malo migali in malo delali na vasih odnosih...
vse ostalo je za moje pojme bolj zelja starsev in forsiranje otrok...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:07:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Imaš tudi kako razmišljanje na to temo oz. nasvet? Smešne slike, neokusne, znam poiskat tudi sam na internetu.


če znaš sam poiskat take slikce po internetu, mogoče ne bi bila slaba ideja, da bi sam poiskal tudi informacije o 3 letnikih in profesionalnih športih? mogoče se lahko tudi ti malo potrudiš?
pa lep dan tudi tebi.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:08:32   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Iskreno rečeno -nič


Podpis.

Zunaj naj laufa, pleza, skače, brca žogo, pleza, pleza, plazi, teče, skače, brca žogo ... tja nekje do 4., 5. leta bo to kar dovolj.


točno tako

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:08:58   
Lukka
Izabelina

Ne vem od kje ti tole z žlico, najbrž narobe ali prepovršno prebrala. Malčica ima motorične sposobnosti izredno dobro razvite, tudi zato je mož predlagal šport (je pediater in hitro oceni sposobnosti malčkov ob določeni starosti). Težava mi je predvsem to, ker ne vem KAJ.
Meni osebno je lepa atletika in ples, za kar pa tukaj ni ne zanimanja, ne ponudbe tovrstvnih aktivnosti. Kar se tiče pa zimskih športov so pa tukaj ZELO obiskani in je že skoraj pravilo, pred izjemo. Zimski športi pa "meni ne dišijo" :)))

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:13:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Zimski športi pa "meni ne dišijo" :)))


kaj ma veze kaj tebi "diši", če bo ona trenirala in ne ti? a ni point tvoje teme, da ugotoviš kaj njo veseli?


< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.11.2013 14:14:00 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:19:34   
Lukka
Spoštovana Ringaraja!

Že v marsikateri temi, ki jo postavim v smislu "pogovor med starši" dobim od gospe na vašem portalu zapis v smislu:

če znaš sam poiskat take slikce po internetu, mogoče ne bi bila slaba ideja, da bi sam poiskal tudi informacije o 3 letnikih in profesionalnih športih? mogoče se lahko tudi ti malo potrudiš?
pa lep dan tudi tebi.


Torej ne glede KAJ VPRAŠAM, O ČEM KOMENTIRAM JE ODGOVOR VEDNO V SMISLU - NE SPRAŠUJ, ČE NISI SPOSOBEN PREBRATI ODGOVORA DRUGOD NA INTERNETU.

V kolikor bom določene pripombe od dotične gospe še dobival, bom pravno zahteval za presojo vašega statuta o namenskosti in uporabnosti foruma na portalu RINGARAJA.

Za zdaj pa bi prosil uradno-javni odgovor: Ali je dotična uporabnica "Mateyka" zaposlena in plačana oseba s strani portala? Ali je zgolj administrativna delavka za urejanje foruma? Ali je pristojna oseba za določanje in premetavanje tematik na tem portalu?

Moje osebno mnenje je namreč, da je portal namenjen izmenjavnanju izkušenj in vprašanjem, ki se tičejo otroka, razvoja otroka, starševastva in partnerstva. Ter vsega kar se tiče družine. Zakaj pa (in pod kakšnimi pravnimi točkami in pooblastili, hranili) lahko nekdo, ki ni v nobenem obligacijskem razmerju z vašimi kadrovskimi elementi, škoduje, preusmerja, celo žali in diskreditira ostale uporabnike, mi pač ni jasno.

S spoštovanjem in pohvalami vašemu forumu, žal pa z določenimi "napakami", ki upam, jih odpravite v najkrajšem možnem času.

Lep pozdrav, Luka

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:19:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Bo težko za razumet? Se boš potrudila najbrž a ne? Hvala in lep dan.


naj ti pomagam - ko si že bral Tušaka, pa vseeno sprašuješ kot da nisi nič odnesel:
Matej Tušak meni, da je otrok za vpis v različne organizirane športne dejavnosti običajno dovolj zrel šele ob vstopu v šolo.

aja, še link:
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/otrok-sport-kdaj-kam-ga-vpisati

< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.11.2013 14:21:40 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:24:18   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Sicer je napol nastavljeno že v enem od drugih tem, vendar, da ne bomo smetili odpiram tukaj. Naša ni najbolj estetska jedka, ker enostavno se matra na polno s tisto žlico, vilice in noža ji ne dajem. Me pa zanima pri vas, kako rešujete, ko brska po krožniku. Pri nas se je namreč že začelo. Iz zelenjavne juhe grah ven, naslednji dan se spomni da korenja ne bo, in kar na kraj pri krožniku daje. Brska, brska in brska.
Zmrdovat se je začela, da vse kar je rjavega že ne poje več. Ne vem zakaj to. Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?


a sm narobe prebrala?

uglavnem, nima niti veze... kar sm napisala v prvem postu v tej temi je še vedno to kar mislim: pri treh letih je moje osebno mnenje, da ne potrebuje neke hude vadbe oz treninga za vrhunsko športno udejstvovanje... ampak potrebuje razgibavanje in miganje, ki ji ga lahko ponudita starša (jo pelješ ven v park, pleza po igralih, se vozi s kolesom, skirojem, poganjalčkom, se lovita, ji narediš poligon na domačem dvorišču, naj se podi za kužkom) ali pa kakšno skupno vodeno telovadbo za malčke in starše skupaj...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 4.11.2013 14:30:40 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:24:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
V kolikor bom določene pripombe od dotične gospe še dobival, bom pravno zahteval za presojo vašega statuta o namenskosti in uporabnosti foruma na portalu RINGARAJA.


Lukka, blokirat me moraš.

Ali je dotična uporabnica "Mateyka" zaposlena in plačana oseba s strani portala? Ali je zgolj administrativna delavka za urejanje foruma?


ne, na žalost mi plačajo ama nič.. user posted image

Ali je pristojna oseba za določanje in premetavanje tematik na tem portalu?


ker nisem administrator, ne morem premetavat tem (kakor vidiš, je še vedno na istem mestu).

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:27:56   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
V kolikor bom določene pripombe od dotične gospe še dobival, bom pravno zahteval za presojo vašega statuta o namenskosti in uporabnosti foruma na portalu RINGARAJA.


Lukka, blokirat me moraš.

Ali je dotična uporabnica "Mateyka" zaposlena in plačana oseba s strani portala? Ali je zgolj administrativna delavka za urejanje foruma?


ne, na žalost mi plačajo ama nič.. user posted image

Ali je pristojna oseba za določanje in premetavanje tematik na tem portalu?


ker nisem administrator, ne morem premetavat tem (kakor vidiš, je še vedno na istem mestu).

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:28:53   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Bo težko za razumet? Se boš potrudila najbrž a ne? Hvala in lep dan.


naj ti pomagam - ko si že bral Tušaka, pa vseeno sprašuješ kot da nisi nič odnesel:
Matej Tušak meni, da je otrok za vpis v različne organizirane športne dejavnosti običajno dovolj zrel šele ob vstopu v šolo.

aja, še link:
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/otrok-sport-kdaj-kam-ga-vpisati


evo odličen članek!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:31:33   
Lukka
Izabelina

Se opravičujem. Tudi sam sem se zdaj začudil, kako sem napisal VILICE in noža. Noža ji res ne dajem in ji ga še neki časa ne bom, vilice pa uporablja, ampak večina stvari je pri njej žlica.
Motorične sposobnosti pa se vidijo drugod, ne pri hrani.

No ja, bomo videli.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:33:07   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Spoštovana Ringaraja!

Že v marsikateri temi, ki jo postavim v smislu "pogovor med starši" dobim od gospe na vašem portalu zapis v smislu:

če znaš sam poiskat take slikce po internetu, mogoče ne bi bila slaba ideja, da bi sam poiskal tudi informacije o 3 letnikih in profesionalnih športih? mogoče se lahko tudi ti malo potrudiš?
pa lep dan tudi tebi.


Torej ne glede KAJ VPRAŠAM, O ČEM KOMENTIRAM JE ODGOVOR VEDNO V SMISLU - NE SPRAŠUJ, ČE NISI SPOSOBEN PREBRATI ODGOVORA DRUGOD NA INTERNETU.

V kolikor bom določene pripombe od dotične gospe še dobival, bom pravno zahteval za presojo vašega statuta o namenskosti in uporabnosti foruma na portalu RINGARAJA.

Za zdaj pa bi prosil uradno-javni odgovor: Ali je dotična uporabnica "Mateyka" zaposlena in plačana oseba s strani portala? Ali je zgolj administrativna delavka za urejanje foruma? Ali je pristojna oseba za določanje in premetavanje tematik na tem portalu?

Moje osebno mnenje je namreč, da je portal namenjen izmenjavnanju izkušenj in vprašanjem, ki se tičejo otroka, razvoja otroka, starševastva in partnerstva. Ter vsega kar se tiče družine. Zakaj pa (in pod kakšnimi pravnimi točkami in pooblastili, hranili) lahko nekdo, ki ni v nobenem obligacijskem razmerju z vašimi kadrovskimi elementi, škoduje, preusmerja, celo žali in diskreditira ostale uporabnike, mi pač ni jasno.

S spoštovanjem in pohvalami vašemu forumu, žal pa z določenimi "napakami", ki upam, jih odpravite v najkrajšem možnem času.

Lep pozdrav, Luka

user posted image
Še odgovor na vprašanje: pri treh letih je absolutno prekmalu. Zakaj rineta z glavo skozi zič. Če rada pleše,jo pač vpišita v plesne če je že treba kam.Ali je pač fino da hodi nekam kamor hodi cela vas,pa ji je to všeč ali pa ne? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:43:43   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Spoštovana Ringaraja!

Že v marsikateri temi, ki jo postavim v smislu "pogovor med starši" dobim od gospe na vašem portalu zapis v smislu:

če znaš sam poiskat take slikce po internetu, mogoče ne bi bila slaba ideja, da bi sam poiskal tudi informacije o 3 letnikih in profesionalnih športih? mogoče se lahko tudi ti malo potrudiš?
pa lep dan tudi tebi.


Torej ne glede KAJ VPRAŠAM, O ČEM KOMENTIRAM JE ODGOVOR VEDNO V SMISLU - NE SPRAŠUJ, ČE NISI SPOSOBEN PREBRATI ODGOVORA DRUGOD NA INTERNETU.

V kolikor bom določene pripombe od dotične gospe še dobival, bom pravno zahteval za presojo vašega statuta o namenskosti in uporabnosti foruma na portalu RINGARAJA.

Za zdaj pa bi prosil uradno-javni odgovor: Ali je dotična uporabnica "Mateyka" zaposlena in plačana oseba s strani portala? Ali je zgolj administrativna delavka za urejanje foruma? Ali je pristojna oseba za določanje in premetavanje tematik na tem portalu?

Moje osebno mnenje je namreč, da je portal namenjen izmenjavnanju izkušenj in vprašanjem, ki se tičejo otroka, razvoja otroka, starševastva in partnerstva. Ter vsega kar se tiče družine. Zakaj pa (in pod kakšnimi pravnimi točkami in pooblastili, hranili) lahko nekdo, ki ni v nobenem obligacijskem razmerju z vašimi kadrovskimi elementi, škoduje, preusmerja, celo žali in diskreditira ostale uporabnike, mi pač ni jasno.

S spoštovanjem in pohvalami vašemu forumu, žal pa z določenimi "napakami", ki upam, jih odpravite v najkrajšem možnem času.

Lep pozdrav, Luka



Lukka ob tem tvojem pisanju me je -in verjamem še mnoge druge- prešinilo, kaj pa če si TI tisti, ki mu RR plačuje, da objavlja in sprašuje koje-kakve tudi neumnosti,
saj se ob vsaki tvoji temi obiskanost foruma drastično poveča, št, ogledov je krepko čez 2-3tisoč, da o št odgovorov sploh ne govorim.

Kaj pa če si Ti tisti, ki "skrbi", da RR forum ne zamre ? user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:47:36   
liliana
Lukka....probajte s šahom.....glede na tehnične in logistične težave izvedbe športa pri vas......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 4.11.2013 14:48:10 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:50:19   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Lukka....probajte s šahom.....glede na tehnične in logistične težave izvedbe športa pri vas......user posted image


Liliana na človek ne jezi se, Damo , Črnega Petra in Enko si pa pozabila user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KAJ TRENIRATI PRI TREH LETIH?
4.11.2013 14:51:33   
Lukka
Ne, absolutno ne gre zato, da jo damo nekam, kamor hodi "cela vas".

Dejstvo je, da pri nas v določenih športih dejasnko lahko timsko in individualno napreduješ in si dejansko v tekmovalnem ritmu, v drugih športih pa (v marsikaterih) po končani osnovni šoli stvari zapadejo. Mogoče bi bilo bolje, če nakažem na sociloškem modelu.

Otroka dam trenirat latinsko-ameriške plese. Na začetku se mi tako ali tako gre, da prvo osvoji gibanje, da mogoče osvoji ritem prehranjevanje, uskladi obveznosti in predvsem pridobi občutek za čas.
Potem jo npr. vozim celo osnovno šolo na treninge, kasneje pa (ker pri nas to ni neki hud šport) vse skupaj zamre in imam doma zblojeno 12 letnico v vhodu v puberteto, pa z ravnokar odvzeto redno tedensko obveznostjo. valjda da se ji strga user posted image

Če jo dam pa v zimske športe, pa se pri nas stvari peljejo naprej...

Ne, pa saj praktično ne gre za to. Gre mi zato, da se zanimam za vaše osebne izkušnje kako otroka "spraviti" v pravi šport... Ker konec koncev, saj ne morem pri triletnici vedeti ali rada smuča ali rada pleše, ali rada pleza.

Dejstvo je pa tudi nekje drugje. Zadnjič smo šli na eno plastično skakalnico gledat skoke. Bila je 6 metrska (očitni neki začetniki) 10 mulcev starih dobre tri leta, pa dva mulca stara 10 let. Ja, sram ju je bilo, kot sem pač uspel videt - zakaj?! Zato ker sta pač kasneje začela in sta avtomatsko po znanju v skupini s triletniki. V tem je keč zadeve. Ko sem govoril s trenerjem pa pravi - da je popolnoma normalno da otrok pri treh nekako redno dvakrat, trikrat tedensko hodi na trening... Ne vem. Pač mnenja so dobrodošla :)

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?