|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 16:56:23   
Seven*
http://www.youtube.com/watch?v=o77V0celWB4&NR

http://www.youtube.com/watch?v=E4l3nLP0vF8


Dost se imamo se za nauciti. user posted image

< Sporočilo je popravil Seven -- 27.1.2007 16:57:30 >


_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 17:15:13   
coolbabe
tole je pa videt dokaj preprosto, samo tapravo blago (debelina, tkanje) je treba imet
user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 17:34:10   
Primoza
Seveda se lahko človek znajde brez nahrbtnika za nošnjo otroka, vendar pa verjetno predstavljeni ljudje nimajo kaj veliko možnosti izbire. Z vidika nošnje je v deki gotovo bolj izpostavljen udarcem, vendar za kaka nenevarna opravila bi opisan način nošnje kar zadostoval.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 17:49:35   
sonjaka
Ja, meni jih je bilo tako fino gledat. Še najbolje otroke, ki nosijo svoje lajše sorojence. Ko sva bila z možem v Afriki je on rekel, da če bova imela kdaj otroke, bi jih tudi tako nosil. Ampak žal očitno nisva tako spretna, ali pa najinim otrokom ne odgovarjajo tile trakovi in slingi - sta oba raje v naročju, mami pa roke do kolen.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 17:56:52   
skuštrana
Naša 2 letnica pa v slingu uživa..Jo moram še po stanovanju nosit, pa skakt zravenuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
27.1.2007 19:34:53   
Lianna
Trak za nošenje otrok je ena najboljših stvari. Na srečo se ga da dobiti tudi pri nas, samo kaj ko je tako drag. Štorklja in sling mi nista všeč, ampak trak je pa nor. Veliko potujem in v tujini je trak nekaj vsakdanjega. Sem videla ogromno otrok kako uživajo v takšnem nošenju. Pa so bili različne starosti.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
28.1.2007 0:32:11   
shooo
user posted image
mi se prav te dni ucimo nositi na hrbtu v ruti.11kg tezko dojencico je mal tezko sparviti v ta polozajuser posted image , samo ko sva pa enkrat nastimane potem je pa super!!


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
1.2.2007 13:39:44   
natalia
pa kak čem 14 kilsko babo v tem nosit?! mi pobegne z ruto vred!





_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
1.2.2007 22:18:30   
Anonimen
mene pa zanima, kako migetajočga otroka takole na hrbtu obdržiš da ga stlačiš tjale not v ruto?

pa še neki me zanima..a mislte da bi afričanke nosile svoje otroke do onemoglosti, če bi imele na voljo druge pripomočke kot so voziček pa asfaltirane ceste?

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
1.2.2007 22:32:35   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

pa še neki me zanima..a mislte da bi afričanke nosile svoje otroke do onemoglosti, če bi imele na voljo druge pripomočke kot so voziček pa asfaltirane ceste?


Hmm. Ruta je majhna, lahka, prikladna za transport. Z otrokom v ruti lahko obesis perilo, skuhas in se kaj. Z vozickom tega ne mores.. Je pa vozicek vseeno fajn zadeva, tega ne bo noben trdil. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 15:44:09   
lenika
Moj hiperaktivček bi sigurno našel možnost, da bi skočil ven.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 19:58:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

pa še neki me zanima..a mislte da bi afričanke nosile svoje otroke do onemoglosti, če bi imele na voljo druge pripomočke kot so voziček pa asfaltirane ceste?


Hmm. Ruta je majhna, lahka, prikladna za transport. Z otrokom v ruti lahko obesis perilo, skuhas in se kaj. Z vozickom tega ne mores.. Je pa vozicek vseeno fajn zadeva, tega ne bo noben trdil. user posted image



ja ja vem, sam zakaj bi pa hotla z otrokom na hrbtu obešat perilo in kuhat? aja mogoče zato ,ker ga ne bi imela kam odložit tako kot afričanke. ja za na avtobus je pa vrjetno prikladna zadeva al pa tko kam

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 20:01:53   
Seven*
Lara, nekateri otroci veliko jokajo ce niso v narocju. Imas dve moznosti, da obesas perilo in ga poleg gledas kako joka. Ali pa ga nosis s seboj.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 20:07:47   
skuštrana
Glej, Lara, pravzaprav si malo zgrešila forum. Sorry, ampak tako je..Ker smisel povezanega starševstva je v tem, da se otroka čimveč nosi, ker se tako ustvarja kontakt med starši in otrokom.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 20:09:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Glej, Lara, pravzaprav si malo zgrešila forum. Sorry, ampak tako je..Ker smisel povezanega starševstva je v tem, da se otroka čimveč nosi, ker se tako ustvarja kontakt med starši in otrokom.


aha se opravičujem, ker tega nikoli ne bom razumelauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 20:24:25   
nejcko
Jaz pa priznam, da bi mi taka ruta prav prišla, ko je bil moj sin dojenček. Pa ne zaradi ateč ali kakršnih koli drugih for, ampak zgolj in samo zaradi tega, ker je ogromno prejokal in smo ga ogromno prenosili. Sem imela v vsaki sobi en voziček, da smo ga gujsali sem ter tja ure in ure in ure in ureeeeee.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 20:53:05   
natalia
Glej, Lara, pravzaprav si malo zgrešila forum. Sorry, ampak tako je..Ker smisel povezanega starševstva je v tem, da se otroka čimveč nosi, ker se tako ustvarja kontakt med starši in otrokom.


aja?kaj pa če ima mama roke do tal, ata pa še dalj? moramo it iz foruma?user posted image user posted image


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 21:04:12   
skuštrana
Glej, kupi si ruto, sling, kengeru, pa ne boš imela roke do taluser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 21:13:00   
natalia
te bom pa mela rit do tal...user posted image user posted image pa kaj ti res misliš, da bo kengurujček, sling ali ruta vse rešil?lahko bi imela 15 rut okrog hrbta zvezanih pa je ne bi mogla gor obdržat... na kengurujčka pa je že od nekdaj alergična, ker jo omejuje. še kaj? kakšna AP ideja?user posted image  

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 21:40:03   
skuštrana
Ne vem za vašo, ampak naša 2 letnica se full rada nosi v slingu..Še celo sama nase si ga naštima, potem pa da not svojo punčko in jo ujčka ter ji poje la-la..Ja, nekega dne bo pravi AP freakuser posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
2.2.2007 22:18:45   
natalia
zanimivo...user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
4.2.2007 15:57:50   
African queen
Tole je res zelo praktično,roke imaš proste,lahko delaš še milijon stvari zraven.Na hrbtu nosijo tudi večje otroke,tudi 4-letnike.So pa afriški otroci zelo mirni,neketeri so po cele dneve tako na hrbtu,pa nič ne jočejo!

V Afriki težko uporabljaš voziček,mogoče le doma,da otroka sem ter tja voziš.Pločnikov je namreč zelo malo ,namesto pločnika so pogosto odprte kanalizacije..Nima veze to koliko denarja kdo ima,tukaj konec koncev ne živijo sami reveži!

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
4.2.2007 16:19:54   
lolipop
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Lara, nekateri otroci veliko jokajo ce niso v narocju. Imas dve moznosti, da obesas perilo in ga poleg gledas kako joka. Ali pa ga nosis s seboj.



Mame, ki imajo to srečo, da lahko svojega dojencla odložijo v ležalnik ali v posteljico in se tam sam zabava, se lahko vsak dan zahvalijo v nebo. Če so ateistke, pa storijo kaj ekvivalentnega.user posted image

Naš  user posted image  se je od mene odlepil šele, ko se je začel plazit. Imeli smo sicer kengurujčka, sam kaj ko je moj težkokategornik. Uporabili smo ga natanko enkrat in nikoli več. Hrbet je preprosto preveč trpel. Če bo še kdaj potreba (user posted image ), bo tole najverjetneje naš prvi nakup.



_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako africanke nosijo otroke..
4.2.2007 22:31:39   
Magi*
mi smo pa imeli tako ruto oz trak in je bil res neprecenljiv, ker je tamala bila tudi bolj tuli-sorte. ampak kuhat in obešat perila z njo not pa tudi nisem mogla. je bila namreč precej velika in težka dojenčica, jaz pa niti nisem tako velika in močna;) za hodit gor in dol že, za kaj delat pa ne. je pa prav prišel tale trak tudi ob slabem vremenu. očka si jo je oprtal, zaprl čez jakno in smo jo mahnili okoli.

in ni tako simple tole zadevico z otročkom vred gor namontirat.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?