|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 18:10:12   
Tisana
Kako nadomestite kalcij otrokom, ki ne smejo uživati KML? Jim dajete kakšne sirupe ali kaj podobnega?

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 18:36:06   
Petr_a
Kalcij otrok dobiva iz drugih živil iz beljakovin,mesa,jajca....
Kalcij vsebujejo naslednja živila:
mleko in mlečni izdelki, siri, soja, sardine, losos, arašidi, orehi, sončnična semena, fižol, brokoli, zelje, zelena zelenjava, mineralne vode.

http://www.ezdravje.com/si/vitmin/minerali/viri/

otorku pa lahko dodajaš sirup Floradix Kindervital ali kalcijeve tablete

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 19:41:39   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Kalcij otrok dobiva iz drugih živil iz beljakovin,mesa,jajca....
Kalcij vsebujejo naslednja živila:
mleko in mlečni izdelki, siri, soja, sardine, losos, arašidi, orehi, sončnična semena, fižol, brokoli, zelje, zelena zelenjava, mineralne vode.

http://www.ezdravje.com/si/vitmin/minerali/viri/

otorku pa lahko dodajaš sirup Floradix Kindervital ali kalcijeve tablete
 Petr_a, hvala za odgovor. Mene zanima, kako dodajaš ti svojemu otroku, če ima alergijo na KML, kalcij. Ali z omenjenim sirupom ali kaj podobnega, ali sploh ne. Namreč, naša pupa, zaradi nagnjenosti k alergijam in prebavnih težav, še ne sme jesti nič od zgoraj naštetega, razen brokolija in še kakšne zelene zelenjave. Počasi bomo, ko bo njena koža in počutje boljše, začeli z uvajanjem rib, ampak to gre ful počasi, zato me zanima, kako kalcij nadoknadite ostale, če sploh ga.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 21:20:57   
Ursi2
Živjo!
Tudi naš mišek je na dieti brez KM, jajc in pšenice. Poleg tega ne jemo oreščkov, svinjine, citrusov, jagodičevja, meda,...Star je 10 mesecev in ker se dojima sem na dieti tudi jaz. Sems e pa isto spraševala, kako naj mu nadomestim. Veliko uporabljam riževo mleko, ki ima že samo po sebi baje kr neki kalcija, kupujem pa v DM-u tistega z dodatkom kalcija. Prav tako mu kuham amarant in quinojo, ki imata oba veliko kalcija in veliko beljakovin. Amarant sem do sedaj zasledila samo v Mercatorju, v Intersparu pa ne. Ne vem, kako je z Leclercom. Je pa to nekaj podobnega kot kuskus. Jz ga ponavadi skuham malo več, ker je fajn, da se kuha ene 45 min in da se fajn napije vode. Potem pa uporabljam za večerjo (naredim puding na riževem mleku+amarant+banana) ali kot dodatek k zelenjavni juhi. Isto tudi quinojo. Drgač pa kot je že rekla v zeleni zelenjavo. Upam, da se vam bo počasi porihtalo in da bo alergija izvenela.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 21:56:44   
Tisana
Ursi2, hvala za odgovor. Naša frajli sicer noče riževega mleka (na bioresonanci so ji diagnosticirali tudi alergijo na riž), ji pa že tako ali tako pripravljam razne obare z amaranthom in quinojo, nisem pa vedela, da imata obe žitarici toliko kalcija. Jaz ju kupujem v Kalčku, sta pa sigurno tam dražji kot pa v Mercatorju, tako da pogledam še tam. Res hvala še enkrat. Drži pesti tudi za vašega otročka, da alergije kmalu izzvenijo.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
29.12.2008 22:20:25   
Ursi2
Ti šment, a na riž tudi.? bOŠČEKI
Kaj pa ovseno mleko in proseno mleko? V Intersparu ju imajo?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
30.12.2008 0:18:34   
Petr_a
Tisana če dobro prebereš sem ti že napisala ;)

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
30.12.2008 13:17:32   
petrolejka
Ursi2, če je v riževem mleku Ca v obliki kalcijevega karbonata, ni to nič vredno. Je vseeno, če ješ kredo. Poglej, če ni v tistem mleku iz DM Ca iz kalcijevega karbonata. Važno je, da je naravno pridobljen kalcij - npr. iz alg. http://shop.zivacenter.org/index.php?kategorija=99

lp!

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
30.12.2008 20:48:37   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Tisana če dobro prebereš sem ti že napisala ;)

 Sorry Petr_a, če te ne razumem, ampak iz tvojega posta ni razvidno, kako ti postopaš pri svojem otroku, ampak kaj velja "na splošno". Če ti svojemu otroku daješ sirup, potem je na mestu reči npr. "svojemu otroku dajem sirup", ne pa "otroku lahko dodajaš...", ker iz tega jaz pač ne morem vedeti, ali izhajaš iz osebne izkušnje, ali enostavno iz nečesa, kar si nekje prebrala ali slišala. Pa brez zamere. Ni nič osebnega proti tebi, ampak glede na to, da sem prebrala, da dosedanje medicinske smernice ne narekujejo dodajanja kalcija otrokom, ki ne smejo uživati KML, me zanima, kako osebno postopate ostale mame otrok z alergijami na KML.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
31.12.2008 9:23:39   
simona2
Tisana pri nas imamo sedaj pri ta starejši hčerki (3 leta) hude težave zaradi pomanjkanja kalcija, ker je alergik na KM. Edina stvar, ki naj bi pomagala je kalcijev glukonat (pri nas se ne dobi, lahko ga pa naročiš na www.nutricentre.com pod calcium gluconate). Otroku ga daš četrt žličke na dan. Alergikom, ki imajo pogosto tudi želodčne težave se namreč kalcij, ki ga dobivajo s hrano ne absorbira, tale glukanat pa. Je malo težje topen, lahko ga daš v hrano ali pijačo, malo večjim pa kar po žlički in potem nekaj spije gor.  

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
31.12.2008 15:26:08   
Tisana
Simona, najlepša hvala za odgovor in nasvet user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kalcij pri otroku z alergijo na KML
8.1.2009 21:12:13   
Anonimen
Rizevo mleko iz DM z dodanim Ca - je iz alg... pa od iste firme "Alnatura" imas se polno stvari... od zitaric za zajtrk, riz, kvinojo, vse, kar se spomnis...
Mi ne kupujemo skoraj nic v Mercatorju ali Sparu, ker je predrago.. cenejsi in prav tako kvalitetni so v MUellerju (program bio primo) ali DM (Alnatura)... ce je aktera blizu Avstrije, se tudi tam splaca pogledat v DM za temi izdelko, ker imajo vec izbire kot v SLO....

Ce keri pomaga, spletna stran Alnature:
http://www.alnatura.de/e10000.php

Pa se bio primo:
http://www.bio-primo.com/sortiment.html

Je pa na voljo vedno vec spletnih trgovin tudi za SLO (nekateri izdelki so tudi cenejsi):
http://www.bio-trgovina.si/index.php?act=viewCat&catId=32



(odgovor članu petrolejka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?