|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kamin Turbo france
10.8.2008 23:06:49   
sonchek
Hoj, zanima me če ga katera ima in kako ste zadovoljni z njim?
Midva se namreč odločava za nakup in naju res zanima...
Hvala vam

Aja za une k ne vejo, tegale sva si ogledala

user posted image
http://www.kopt.si/katalog/


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 8:34:28   
bskrle
Mi smo poklicali in pridejo na dom  ter ti vse razložijo.
Midva sva se kasneje odločila za nekaj drugega, ker imamo manjši prostor.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 9:39:16   
maja1488
Midva imava Oulo, tisto, za največje prostore. Ogreje super. Kurimo ga vsak dan, pepel pa čistimo 2x v sezoni. Prvo kurilno sezono sva kurila pelete in ga nisva nič pucala do konca sezone, lani z drvi pa ga je bilo treba.

V glavnem super zadovoljna. Splača se ti počakat na sejem, ker imajo vedno popust. Midva sva dobila 15%.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 9:48:49   
Marogica
Koliko pa sploh stanejo? SE mi zdi zanimiva zadeva...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 9:56:38   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Koliko pa sploh stanejo? SE mi zdi zanimiva zadeva...

To tudi mene zanima. Pa koliko nevarno je, da se dete opečeuser posted image . Jaz kar vidim našega tamalega rinit točno tja, kamor ne bi smel...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 10:01:10   
Marogica
Ta mi je zanimiv, viseči kamin. Kaj takšnega pa še res nisem videla..
user posted image


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 12:27:32   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Koliko pa sploh stanejo? SE mi zdi zanimiva zadeva...

ta k sva ga midva gledala stane okrog 3000€ z montažo...

najboljš mi je to...ker se ga čisti (kot je že napisala maja1488) 2x na mesec..pa ker GREJE...inn seveda se lahko otrok opeče, a se na katerega ne more user posted image user posted image user posted image
Če hočeš da greje prostore, se definitivno segreje tudi sam kamin...če pa ga imaš za lepoto...pa kupiš unga električnega (stimulacija ognja) tm se pa ne more opečt...
Našo bo treba pač navadit, da je tm AJS....


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 12:39:32   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

Midva imava Oulo, tisto, za največje prostore. Ogreje super. Kurimo ga vsak dan, pepel pa čistimo 2x v sezoni. Prvo kurilno sezono sva kurila pelete in ga nisva nič pucala do konca sezone, lani z drvi pa ga je bilo treba.

V glavnem super zadovoljna. Splača se ti počakat na sejem, ker imajo vedno popust. Midva sva dobila 15%.

no me veseli da imate pozitivne izkušnje, tako se bova lažje odločila zanj...
Sicer nama je sedaj ponudil 7% popust, in ker ga moremo že kr kmalu naročit, da ga bomo imeli pred zimo, verjetno ne bomo mogli čakat na sejem...vseeno hvala za info.


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 12:46:34   
maja1488
Sonchek, če bi ga bilo treba čistit 2x na mesec, bi našega ven dali. Čistimo ga 2x na sezono. Enkrat decenbra prvič in potem v maju drugič. Ko smo kurli pelete pa samo po končani sezoni. Vmes nič.

Jančika, mene je bilo tudi ful strah glede tega, da bi se tamala opekla in nisem verjela temu prodajalcu, ko je rekel, da njegovi mulci niti blizu ne gredo ko je zakurjen. Sem si jaz mislila user posted image . Itak bo rekel vse, sam da ga proda.
In res, mala niti zraven ne pride. Oddaja tolko toplote, da te odbija. Naša v dveh letih še ni prišla blizu. Zdaj poleti stavi punčke noter spat user posted image .

Joj tale cena...če se ne motim blizu 700 tisočakov z montažo in prevozom je bila polna cena. Pa popust na to ceno. Je pa fanj, ker je ful lahek in ga lahko daš na parket ali laminat.

user posted image  Mi imamo tega.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 13:39:42   
sonchek
Tale je bil tudi meni všeč..ampak še malo bolj mi je Lila oz. Luta (sta si dost podobna) in seveda viseči...

Je es da je malo dražji, ampak če za ta denar dobiš to kar ponujajo...pa res ni drag...

maja..kok velik prostor pa imate (kok m2), do kok stopinj pridete  pozimi in kok KW je?
hvala


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 13:42:15   
sonchek
Mi je pa tudi tomca napisala zs...in so tud fajn zadovoljni z njim..user posted image user posted image user posted image
imajo pa glih tega k je Marogica ga gor dala..samo da je stenski in se nič ne vidi cevi oz. dimnika...mi je tud fulll hud...


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kamin Turbo france
11.8.2008 13:54:48   
maja1488
Imamo mislim da tistega 21kW. Več se mi zdi da ne obstaja. Imamo ga v dnevni in kuhinji (en prostor). Ogreva malo več kot 100 kvadratov. Imamo pa okrog 21 stopinj. Za tisti čas, ko nas ni pa enega glamoxa vklopimo, da dogreva. Moj zjutraj fanj naloži in je ob 15-ih še žerjavica, pol pa jaz naložim in grejemo dalje. Radiator imamo vklopljen v primeru, če pade pod 19 stopinj, drugače se ne vklopi.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kamin Turbo france
12.8.2008 10:00:08   
sonchek
Še tole me zanima?

Koliko drv porabte za en dan kurjenja (prbližn)?Če se šipa ful umaže?po dveh letih ali je še zmeraj isti ali so se pokazale kašne napake na njemu reciimo(rja ,kadi v prostor,je opešal material predvsem v notrajnosti kamina)?

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kamin Turbo france
12.8.2008 10:39:36   
maja1488
Ojoj, zdaj pa si me. Porabimo 1-2 košari. V eno košaro nabašem .....hm, kaj pa vem.... 10 srednje velikih drv. Kolko kil je to nimam pojma, mogoče pa ti pomaga podatek, da sem tako košaro iz kleti v prvi štuk nosila sama še ko sem bla noseča (seveda tako, da me moj ni videl) user posted image .

Šipa se medtem ko kuriš sama čisti, ker saje zgorijo, padejo dol, pol se nove nabirajo in se spet posušijo in padejo dol... Ko pa nehaš kurit (mi končamo v maju) pa jo očistiš s čistilom (jaz je letos nisem, ker se mi ne da user posted image ). Jaz v hoferju kupim take gobice za žar in kamine in gre super dol.

Po dveh letih nismo nič opazili, da bi blo kaj narobe. Mal se pozna v kotu nad njim, je malo bolj črno ampak to je itak povsod, ker se malo pokadi ven ko odpiraš vrata.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kamin Turbo france
26.11.2008 9:56:48   
gapaga
Pozdravljeni!

Tudi sam sem nabavil peč od France Turbo in sicer model Oza. Do tukaj vse lepo in prav. Peč resnično greje ok. Ampak imam en problem. Namreč uporabljam suha bukova drva pa se mi steklo vseeno popolnoma umaže že po 2 do 3 urah gorenja in to do takšne mere da moram odpret vrata da sploh vidim ogenj oz. koliko drv je še v peči. Kako je pri vas s tem? Imate podobne težave? Kaj delam narobe?

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kamin Turbo france
26.11.2008 10:55:05   
lotoska
Če se ti šipa umaže, potem naloži drva tako, da bo ogenj  bližje šipi in bo požgal saje dol. Jaz sem samo enkrat čistila šipo (potem ko smo prvič zakurili), zdaj se pa na omenjeni način sama čisti.

(odgovor članu gapaga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kamin Turbo france
26.11.2008 14:25:43   
maja1488
Če se ti šipa umaže, potem naloži drva tako, da bo ogenj bližje šipi in bo požgal saje dol. Jaz sem samo enkrat čistila šipo (potem ko smo prvič zakurili), zdaj se pa na omenjeni način sama čisti.


tako ja, ko boš v kaminu naredil velik ogenj, bo ta požgal saje. Jaz ga ob koncu sezone spucam z enimi mrežicami, ki jih kupim v hoferju prav za ta namen. Zmočim, pobrišem in sperem. Čisto!
Drugače pa je tudi mene an začetku motilo, da je šipa črna, zdaj pa tega sploh ne vidim več user posted image  Sam da greje. Romantike itak ne zganjamo več odkar so otroci.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kamin Turbo france
5.12.2008 17:07:34   
HuAnita
Mi ga dobimo od te firme prihodnji teden, pa ti bom lahko iz 1. roke povedala, kako greje - upamuser posted image

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kamin Turbo france
5.1.2009 18:56:34   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Mi ga dobimo od te firme prihodnji teden, pa ti bom lahko iz 1. roke povedala, kako greje - upamuser posted image

HuAnita....kako ste zadovoljni...

No tudi mi ga imamo...ja že kr nekaj časa...sam tale šipa mi pa res živce para...sej je res da če fejst zakuriš, grejo saje dol..sam pol imamo 30 stopinj v stanovanju...drugače je pa skoz lepo črna šipa..in to mi tukaj res ni všeč...mogoče da če bi se še enkrat odločala, bi še enkrat dobro premislila...

Res je pa da greje...ampak res GREJE...sicer je pa to najbolj važn...ja luštno je pa še mal ognčka vidt...mah...sej bo....

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kamin Turbo france
9.1.2009 10:31:15   
maja1488
Na vsakem kaminu, ki ima šipo, se ti bodo nabirale saje. Nimaš kej, se boš mogla sprijaznit. Zadevo bi rešila edino tako, da bi imela odprto kurišče, sam pol ti pa lahko ven dimi...

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kamin Turbo france
20.1.2009 14:15:40   
stančka
Pozdravljeni!

Tudi sama imam kamin od France turbo in sicer model Lila (oblika solze). Peč je odlična in od kar jo imamo kurimo samo še to, centralno praktično skoraj nič več ne uporabljamo.
Če vas moti umazana šipa je pa tako: kupite si peč France turbo, ki je globja (gledano od stene). Ta, ki jo imam sama je namrač ožja in se šipa precej maže. Pri širših modelih pa tega problema ni, ker sem videla že veliko teh peči pri kolegih.


(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kamin Turbo france
23.1.2009 21:41:07   
živa eva
Pozdravljene!
Tud mene zanima tale kamin v obliki solzice, pa mava en problem. V hiši mava precej blizu kamina panoramsko okno, na drugi strani pa TV. A je možno, da bi blo to kej narobe, ker so pač precej močni tile kamini, mislim, da bi blo prevroče za steklo al pa TV?
Hvala!

(odgovor članu stančka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kamin Turbo france
18.11.2011 19:25:25   
Eli1409
O kakem sejmu (kdaj&kje) to govorite punce??

lp

(odgovor članu živa eva)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kamin Turbo france
9.4.2020 11:47:24   
mpritr1
S kaminom se res lepo ogreva stanovanje ali hišo. Je pa treba biti pazljiv pri izbiri vrste kamina in ponudnikom. Cene se gibljejo od 110 - 10000 €. https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/kamini-in-peci/kamini-cena-trendi-ideje-in-preverjeni-ponudniki-za-kamine-peci/

V tem prispevku so nanizane vse vrste, povprečne cene, prednosti, slabosti, preverjeni ponudniki za kamine in peči ter odgovori na najpogostejša vprašanja glede kamina...

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?