|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katere stvari so res najmanj alergene
19.7.2006 9:22:12   
tincci
Midve sva včeri probale grozdje po nasvetu dietologinje in ni take reakcije kot pri cvetači (takoj fleki, rdeča lička, driska, vneta ritka), ima pa vseeno na ličkih rdeče pikice, ki so drugače vedno prisotne (je atopik), sam zdej so bolj izrazite. Jaz bi ji vseeno grodzje občasno dajala glede na to, da ni močne reakcije, kaj mislite??

Katero sadje/zelenjava/meso je po vaših izkušnjah res najmanj težavno? Za naslednje mi je predlagala koruzo, potem krompir, lubenico.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katere stvari so res najmanj alergene
19.7.2006 9:27:44   
Seven*
Zadeva je nekako taksna... Bolj je sadje/zelenjava "nase", kar pomeni, da je njen izvor v nasih krajih, manj je moznosti za alergije. Seveda pa to ni pravilo. Recimo, ne poznam nobenega, ki bi bil alergicen na krompir.. Al pa kaksen korencek? Pa por, blitva, spinaca.. Pa hruske!! Kaj pa vem, tezko je rect, pri tem porastu alergij clovek vec res ne more biti pameten.. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katere stvari so res najmanj alergene
19.7.2006 9:41:19   
darjatimci
To je res težko svetovat,nam cvetača,krompir,špinača in še kaj bi se našlo ne povzroča težav. Od sadja najbolj prenaša jabolko,slive,grozdje,lubenico,borovnice,maline,hruške pa ga napenjajo in ima drisko.Mislim,da je tudi pomembno kako zelenjavo pripravljaš,če se držiš diete je to pomembno,maslo,margarine-običajne odpadejo.Pri dieti se je treba res držati kompletno vsega,ker drugače boste imeli skozi težave,res je tudi,da so nekateri otroci na določena živila bolj alergični.Mi se diete kar lepo držimo in moram reči,da nimamo težav in če je kakšen kiks se takoj pozna,tudi v vrtcu ga kaj pobiksajo in mu dajo za jest.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katere stvari so res najmanj alergene
19.7.2006 9:42:51   
tincci
Zdejle sem klicala dietologinjo in je rekla, da naj dam grozdje ven pa probam čez kak mesec. Da imajo tudi otroke, ki so po 2-3 leta na 5 živilih in da glede nas lahko (glede na Hanine izvide) čaka kaj podobnega user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katere stvari so res najmanj alergene
19.7.2006 11:34:41   
coco
Moj sinček ima postavjeno diagnozo atopijski in seboroični dermatitis. Stanje se močno poslabša ob uživanju mlečnih in jajčnih izdelkov, banane, pšenica pa je še pod vprašajem. Dolgo časa sem se obremenjevala z njegovo prehrano in imela slabo vest, češ da ni raznovrstna in da dobi premalo za razvoj potrebnih beljakovin, vitaminov, mineralov, itd......Kljub dietami pa je najin 1-letnik lepo razvit, čvrst korenjak.
Od sadja (sveže ali pa kupljene kašice) brez problema uživa jabolka, hruške, marelice, grozdje, slive, borovnice, maline. Ne dajem mu jagod, breskve in banane. Sadje mu sicer ne tekne toliko kot zelenjava - bučke, cvetača, korenje, špinača, blitva, kolerabica, krompir, brokoli, kumara. Paradižnika in paprike še nismo probali, bomo pa kmalu tudi to testirali. Od mesa mu skuham ali pa malo popečem na 100% sončničnem olju, govedino, konjsko meso ali pa piščančka - zaenkrat še ne svinjine in purana (nekje sem prebrala, da ni puran najboljši pa ne vem več zakaj !?!). Brezmlečne Milupa kašice mu delam na riževem mleku, 1x na dan pa še na Pregominu. Polenta mu tudi ne škodi. V sadne kašice mu nadrobim njegove brez -mlečne, -jajčne kekse iz Bios-M trgovine. Gricka riževe toastke.

Ugotavjanje katero živilo mu odgovarja in katero ne je res dolgotrajno. Začneš z res strogo dieto,torej nekaj živili za katera res veš, da mu ne škodijo, potem pa postopoma uvajaš novo živilo - pri nas tudi po en teden, da se pokaže reakcija ali ne. Pri nas je včeraj pojedel porcijo testenin Barilla (brez jajc), pa ima že flekce okoli komolcev, tako da nam mogoče res nagaja tudi pšenica.

No, pa sem se razpisala še o čm drugem, kot pa sadju in zelenjavi. Spodaj ti prilagam par povezav prehrani pri različnih dietah. mogoče po pomagalo.

lp,
mojcapec

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=399&t=399
http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=518&t=518
http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=718&t=718
http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=976&t=976
http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=975&t=975


(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?