|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katerega psa kupiti?
4.2.2007 19:25:44   
tt79
Lep pozdrav, sam ljubiteljica vendar nepoznavalka psov.  Spomladi bo moja hčerka stara eno leto in ker imamo pri babici in dedku velik vrt bi ji kupili psa. No, ne ravno njej. Zanj bi lepo skrbela dedek in babica, hčerka pa bi bila z njim vsak vikend.

Zanima me torej, kateri psi oz. pasme so primerne za druženje z otroci (so prijazni, potrpežljivi....)

Psa bi seveda peljali tudi v pasjo šolo, edini pogoj, ki sta ga dala dedek in babica je, da pes ni prevelik.

Torej katero pasmo priporočate?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 20:31:56   
yaris
user posted image user posted image Zlati prinašalec-definitivno.user posted image user posted image
Mi ga imamo in naš 8 mesečnik, ga cuka in boža. Pes pa to vse prenaša.
Je potrpežljiv, in ko ga tamali včasih z hojico pohodi, ali vrže igračko na njega se samo mirno odmakne.
user posted image user posted image Pes in pol.user posted image user posted image

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 20:34:50   
yaris
Zlati prinašalec je mogoče mal velik pes, ampak je zelo miroljuben.
In se ga, da kar hitro naučit osnove olike.user posted image user posted image

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:16:02   
Anonimen
Koker španjel, labradorec, dalmatinec

Shar pei -



Zmožnost šolanja:
pameten pes, ki se hitro uči in razumeva a vseeno kdaj poskuša z glavo prebiti zid

Dober z otroci?
zelo rad ima otroke

Dober z drugimi živalmi?
zelo nepredvidljiv… najrajši ima predstavnike iste pasme, zelo dobro se ujame tudi z mačkami, pticami in ostalimi psi

Odnos do tujcev?
do neznancev precej zadržan

Karakter:
njegov karakter je težko dojemljiv, njegovo trenutno razpoloženje se mu odraža na obrazu, redko ali nikoli pokaže užaljenost ali zamerljivost

Domače okolje:
ni primeren za bivanje v pesjaku, najsrečnejši je tam kjer je njegova družina



< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 4.2.2007 21:19:35 >

(odgovor članu yaris)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:21:45   
Anonimen
Ali pa boston terierja (mi poznamo Buddyja in je tak cuker, da bi ga takoj imela):
Odnos do otrok:
dober z otroci, s katerimi se lahko igra ure in ure. Če živi z otroci in je na njih navajen, navadno postane njihov zaščitnik in varuška. Kroži veliko zgodbic, kako so boston terieri rešili otrokom življenje. Toda vseeno imejte na umu, da je potrebno otroke naučiti, kako se ravna s psi. Otroci znajo biti tudi grobi.
user posted image  

Majcken, ampak poln energije! user posted image

Ali pa mops -



Odnos do otrok:
Izredno rad ima otroke, do njih je nežen in jim je odličen partner pri igri. Pozorni moramo biti, da otroci niso pregrobi z njim.



< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 4.2.2007 21:22:28 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:22:51   
Samoyedka
Tudi jaz mislim, da je zlati prinašalec pes kot se šika: prijazni, inteligenti, učljivi- saj so vedno izjeme, ker imajo tudi živali pač svoj karakter, ampak načeloma so to pravi psi za družine. Ja, zlati prinašalci so kar veliki psi, sploh samčki- kaj pa če bi nabavili psičko? Te so malo bolj petit user posted image
Kar se pa majhnih pasem tiče, se mi pa zdi, da so manj primerni za "vikend psa", ker se radi navežejo na eno osebo bolj kot na ostale, do drugih članov oz.obiskov pa niso preveč tolerantni- naj me popravi kakšen poznavalec psov, to so samo moja opažanja user posted image . In spet: so izjeme: teta ima srninega pinča, ki naravnost obožuje našega šestmesečnega dojenčka in druge otroke, čim je bil prejšnji pinč in vsi ostali pinčoti, ki jih imajo tu okoli, dobesedno NORI user posted image in navezani samo na eno osebo.


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:23:57   
Anonimen
Samoyedka, babi in dedi sta sicer imela mesancka, samo se mu je cisto utrgalo, ko sem jaz prisla vsake toliko casa na obisk user posted image  Je bil pa manjse rasti.

(odgovor članu Samoyedka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:43:15   
Samoyedka
No, mešančki so itaq zakon- vse je v karakterju user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 21:44:52   
flower power
labradorci so ful fajni ampak ne pozabit, da vidiš po televiziji kakšne katastrofe se dogajajo (v angliji ko je rotweiler do smrti pogrizel malo deklico in še dosti drugih zgodb).so pasme, ki imajo rade otroke vendar nikoli ne dovolit da so otroci sami s psom.ni važno katere pasme je, utrga se lahko vsakemu. sama imam doma pitbulko (imela sem jo že preden sem rodila) in niti za sekundo je ne bi spustila k otroku, pa čeprav je zelo zelo prijazna psička.ti se sicer odloči kakor hočeš, to je samo moje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katerega psa kupiti?
4.2.2007 22:13:56   
polona2
Dalmatinca bi jaz svetovala nekomu, ki bi psa kupil iz drugega razloga, ne kot  za družbo, oz. za veselje enoletni vnukinji. Vem kaj govorim, oz. pišem, ker imam sama dalmatinca in ti psi karakterno niso "enostavni" oz. prilagojeni, kot npr. zlati  prinašalci.

Jaz bi vam svetovala mešančka iz zavetišča. Naredili boste dobro delo, veliko je pasjih brezdomčkov, ki čakajo nove domove, takim bi padla sekira v med, če bi našli eno prijetno človeško družino. Znajo biti neverjetno zvesti,

če ste kje z Gorenjske, vem za štiri majhne črne kepice, ki bodo čez kakšen mesec iskale nove domove. Mešančki obeh spolov, vaškega pedigreja, bodo majhne rasti, so črne barve dlake z rjavimi ožigi.

Čez kakšen teden jih bom šla pofotkat, tako da mi lahko pošljete e-naslov na ZS, pa vam lahko pošljem fotografije.

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 7:51:32   
klavdijas
Kokeršpanjel in dalmainec sta pasmi, ki se težko vzgojita (beri psi so mal butasti). To ti povem iz lastnih iskušenj. Sploh pa ti ne priporočam, če je to tvoj prvi pes. To so za pasme za stare-izkušene pasjerejce.
Najboljše, če se posvetuješ s kakšnim kinologom. Predvsem se pa boš kot lastnica psa mogla ogromno naučit, njaprej ti, potem pa še pes. Ker, če se ne daš 100% v vzgojo psa, je brez veze da ga imaš.

Veliko sreče,

           Klavdija

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 8:55:09   
soncece24
Predvsem kupite psa, ki ne potrebuje neke enormne količine gibanja na dan. Dalmatinec ni pes, ki je primeren za starejše ljudi in otroke, ampak bolj za hobby športnike - potrebuje ful ful gibanja na dan, in to ne na dvorišču, ampak dolge sprehode, kjer lahko prosto teka. Tudi labradorci in zlati prinašalci potrebujejo veliko gibanja. Vredu izbira se mi zdi mops, al pa pudelj, koker španjel ali kak podoben pes za "začetnike". Mešančki so tudi super kužki, ampak tam je problem predvsem, če vzameš mladiča, ker ne veš kaj bo iz njega nastalo.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 11:24:22   
Anonimen
Če niste pripravljeni vzet kakega psa iz zavetišča, kakega mešančka, potem bo najbrž najbolje, da mal pobrskaš po mojpes.net. Tam imaš skoraj vse pasme opisane, njihov karakter, odnos do otroka, njihovo skrb, nego in higieno. Veliko informacij in tudi slike psov. Tako boste sami izluščili tistega najboljšega za vašo družino in takega, ki mu boste kos in mu boste lahko nudili, kar potrebuje. Ko imaš zbranih nekaj pasem, pa se lahko posvetuješ še s kom, ki ima lastne izkušnje s to pasmo.
Za nekoga je lahko zlati prinašalec fajn, za nekoga ne, zato je bolje da malo preučite sami kaj je najbolje za vas. Samo čas si je potrebno vzet. Če pa nimate časa za kaj takega, potem pa mislim, da je bolje da nimate psa, saj pes vzame veliko časa, četudi bo pri dedku in babici. Tako lahko tudi slikce in opis pokažete še njima in se skupaj odločite za kužka.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 13:25:36   
tanaja*
Nisem brala vseh odgovorov in bom tudi čisto kratko odgovorila, mogoče kdaj kasneje na dolgo.
Dalmatinec nikakor ni primeren za družino z mahjnim otrokom, obožujejo otroke, vendar ob majhnem otroku ne boste imeli časa za vzgojo dalmatinca, ker ni enostavno. Govorim iz lastnih izkušenj, imam doma 8 let starega samca.

Tudi koker španjel ni primeren za majhne otroke, to so prvenstveno lovski psi, z lovskim nagonom, tudi ne enostavni za vzgojo. Sama poznam največ agresivnih psov do ljudi ravno v tej pasmi, žal.

Predlagam, da si vzamete kakšnega mešančka iz zavetišča, po možnosti mladička, starejši psi imajo lahko travme iz preteklosti in se z njim ne boste mogli tako in toliko ukvarjat kot bi bilo potrebno.

Pa srečno user posted image !


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 19:16:26   
Strawberrie Cherrie
Nekako je ribicarr najbolj zadela z bostonskim terierjem...ima dosti zbit 'terierski' nagon, ga niti ne kaže več...razen da je noro aktiven user posted image

Ne izbirat med lovskimi psi in psi čuvaji.

Najbolje je, da pobrskaš med družabne pse.

Če si želite pa kaj večjega je pa novofundlanec tudi OK izbira.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katerega psa kupiti?
5.2.2007 19:44:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polona2

Jaz bi vam svetovala mešančka iz zavetišča. Naredili boste dobro delo, veliko je pasjih brezdomčkov, ki čakajo nove domove, takim bi padla sekira v med, če bi našli eno prijetno človeško družino. Znajo biti neverjetno zvesti,


user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katerega psa kupiti?
7.2.2007 14:38:32   
Neža81
Kokeršpanjel in dalmainec sta pasmi, ki se težko vzgojita (beri psi so mal butasti).


Ne vem zakaj bi bili ti psi butasti. Jaz imam 14 let starega kokeršpanjela, ki je pameten ko "svinja" user posted image - svinje so baje najbolj pametne živali (prebrala v eni knjigi o živalih). Takega pametnega psa ko ga imam sedaj, menda ne bom nikol več imela. Pa ni nikol hodil v pasjo šolo. In tudi doma ni imel neke posebne vzgoje, ki bi bil razlog, da je tako pameten. To je čisto odvisno od psov. Ista pasma in 100 različnih karakterjev.

Imam pa tudi bernsko planšarko, ki pa je totalno nasprotje kokeršpanjela. Bolj ko jo učim "lepe vzgoje", večji user posted image  je. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 7.2.2007 21:35:59 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katerega psa kupiti?
8.2.2007 9:29:35   
spacey
Jaz sem tudi za mešančka iz zavetišča. 

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Neža81)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katerega psa kupiti?
10.2.2007 19:49:00   
Strawberrie Cherrie
ampak tudi pri mešančku iz zavetišča je potrebno biti prevdien - če potrebuje socializacijo, njegov odnos do otrokov...psa je potrebno prej dodobra spoznati, da ne bo čez 14dni zopet pristal v zavetišču...

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katerega psa kupiti?
13.2.2007 0:47:12   
zmaja
Noben pes se ne rodi kar primeren za otroke. Vsakega je treba na otroke navaditi. In kako bo pes sprejel otroke je predvsem odvisno od njegove socializacije in vzgoje. Če bo imel v najrosnejšem obdobju slabe izkušnje z otrokom, tega ne boste mogli nikoli odpraviti.

Kar se pa pasem tiče, bi rekla pa tole: glede na to, da psa dejansko kupujete babici in dedku, izberite psa, ki ni preveč zahteven (tako glede gibanja kot same vzgoje).

Zlati prinašalci in labradorci so sicer krasni psi, vendar pa se je treba zavedati več omejitev. Med ljudmi vlada prepričanje, da se ti psi že kar rodijo vzgojeni. Daleč od tega. So sicer zelo brihtni in se hitro učijo, vendar se hitro učijo tudi kako nas prinesti okoli. To so tudi psi, ki so zelo navdušeni nad ljudmi in živalimi, ki jih zelo radi pozdravljajo s skakanjem. Torej boste morali psa naučiti, da se ob otroku ne skače. S svojim navdušenjem lahko povsem nenamerno otroka podrejo po tleh. Poleg tega so to lovska pasma, kar s sabo prinese tudi to, da se boste morali naučiti, kako sproščati njegov nagon. Ti psi so tudi "delavci", tako da rabijo veliko ukvarjanja z njimi (pa to ne le sprehodov, ampak jih je treba tako umsko kot fizično zaposliti), v nasprotnem primeru znajo biti zelo neprijetni. Pa še paziti je treba, kje vzameta psa, saj je predvsem med zlatimi prinašalci veliko agresivnih ali pa pretirano plašnih psov (ne eno in ne drugo pa ni dobro, ker tak pes lahko nepričakovano ugrizne).
Sama imam labradorko, ki jo šolam za terapevtko, pa sem rabila sigurno pol leta, da sem jo odvadila teka za kolesarji, in skoraj eno leto, da ob otrocih lepo stoji pri miru in jih ne pozdravlja z navdušenim skakanjem. Pa sem se s psico vsakodnevno ukvarjala, jo šolala ...

Dalmatinec tudi ni najbolj primeren, ker rabi ogromno gibanja, ker je bil vzrejan za tek.
Koker španjel je spet lovska pasma (podobni problemi kot pri prinašalcih), poleg tega pa jih precej ni preveč tolerantnih do otrok. ..

In še bi lahko naštevali.  Kot prvo se torej odločite, koliko se boste s psom ukvarjali, kaj ste pripravljeni vanj vložiti, potem pa iščite temu primerno pasmo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katerega psa kupiti?
13.2.2007 0:55:06   
Lunc_a
zmaja, s tabo se pa ne strinjam.Sami smo imeli labradorko in ni nikoli skakala na ljudi,tudi ko je bila mladiček, so otroci "skakali" po njej itd.nikoli nismo imeli niti težave z njenim "lovskim nagonom" kakor si napisala.Nikoli ni tekala za kolesarji,mačkami,drugimi psi itd.pa se nismo nič aktivno z njo ukvarjali,samo osnove.Njena narava je bila že da obožuje otroke in da živi samo za njih.večni otrok kakor jaz pravim :)  Vidiš pravo nasprotje od tega kakor si ti napisala user posted image

(odgovor članu zmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katerega psa kupiti?
13.2.2007 5:54:46   
Anonimen
Jaz pa poznam labradorca, ki je precej napadalen. Poslušen in ubogljiv drgač, vendar koje zagledal otroke ali male pse, se mu je strgalo. Vlegel se je in čakal, da s e mu približaš, nato pa je skočil z renčanjem na ubožčke. Lastnik ga ni mogel držat, saj je močen pes. Bil je v šolah, pa zgleda ni nič pomagalo. Tako, da kar verjamem, da se ne rodijo  prijazni.
Mi imamo višavca, za katerega vsi pravijo da le ti renčijo in lajajo na vse pse, ker pač imajo ego večji, kot so sami, vendar ni tako. Še ni na nobenga zarenčal, če seveda drug pes ni kaj hudega njemu naredu. Do vseh je zelo prijazen in igriv pa ni bil v nobeni šoli. Do otrok je ok, in ne glede na njegovo pridnost, ga  za noben denar ne pustim samega z otrokom. Pri psu nikoli ne veš, naj je priden, naj je šolan, naj je scrklan, naj je ljubica oz otroček, pes je nenazadnje vseeno pes. V glavnem hočem povedat, vsi psi iste pasme, nimajo istega karakterja in s e ne rodijo vsi pridni ali vsi hudobni oz tečni. Vsak je poglavje zase, velik pa je odvisno od lastnika.

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katerega psa kupiti?
14.2.2007 14:58:35   
zmaja
Lunc_a kar sem napisala velja za pravega labradorca s pravim karakterjem. Se pravi tipičen labradorec. Seveda obstajajo tudi psi z netipičnim karakterjem, in seveda obstajajo "tudi labradorci", ki so labradorci samo na papirju (dejansko mešanci ki spominjajo na labija).
Noben pes se ne rodi že primeren za otroke. So pa labradorci v osnovi zelo tolerantni in zelo prijazni do vseh, kar pa še ne pomeni, da jih kar apriori lahko pustimo same z otrokom. Še tako miren pes lahko otroka podere po tleh (majhnega otroka že samo z mahanjem z repom). Sicer pa labradorci v glavnem zelo radi pozdravljajo s skakanjem. In tudi lovski nagon imajo, saj so lovska pasma. Seveda se znajdejo tudi primerki, ki so bolj mirni in nimajo tako izrazitega nagona (take se recimo uporablja za vodnike slepih). Tudi v leglu se lahko zgodi, da ima večina psičkov zelo močan nagon, kakšen pa tudi ne. Saj zato pa so si karakterno različni.
Sicer se pa pasmo ne opisuje na enem samem primerku. Jaz veliko delujem na retriverskem področju, poznam veliko lastnikov in vzrediteljev psov, inštruktorjev, ki se ukvarjajo prav s šolanjem teh pasem, tako da imam vpogled v situacijo. Se najdejo tudi psi podobni tvoji psički, ampak to so bolj izjeme kot pravilo.

Mišek glede tistega psa ki ga pa ti opisuješ, je bila napaka verjetno strojena že v psičkovi zgodnji mladostni v obdobju socializacije, ko je očitno imel zelo slabo izkušnjo (ali več izkušenj) z otroki. To se ponavadi da vsaj omilit s primerno vzgojo in šolanjem, včasih pa žal ne. Zato pa je ta zgodnja socializacija tako pomembna. Vsekakor pa agresija ni tipična za labradorca in se take pse izloča iz vzreje. Kot tudi plašne pse.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katerega psa kupiti?
14.2.2007 15:03:59   
lemavrica
Moje mnenje je predvsem to da se psa nikoli ne sme kupovati kot otrokovo igračo. Me kr strese ko berem komentarej v stilu: "sploh ne reagira če ga otroci vlečejo za rep in ušesa" Vsak ki ima rad žival tudi slučajno ne bo pustil da se otrok tako "igra" s psom ali pa mačko.
Mislim da bi bilo v takem primeru najbolje vzeti kakega revčka iz zavetišča ampak še čistega mladiča, ker je tukaj manj verjetnosti da so doživeli kako hudo situacijo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu zmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katerega psa kupiti?
14.2.2007 23:11:55   
Shania
Se strinjam z zmajo in lemavrico. In me tudi trese, ko bere, kaj vse pustite otrokom, da počnejo s psom! Mislim, česa jih učite...potem bo pa spet vriskanje in skakanje, ko bo kakšen pes napadel otroka in bodo spet vsi pogumni, kako se je zgodilo naenkrat in iz nič. In bomo poslušali stavke: ne vem kaj je bilo, do zdaj ni nikoli tega naredil.

Ljudje, zamislite se in nikar se ne hvalite s tem, kaj vse lahko vaš otrok počne psu. Pozabljate, da govorimo o živem bitju?

In zmaja je čisto prav povedala; ne rodijo se vsi labradorci z znanjem osnovnih ukazov. Vse pse je potrebno vsega naučiti. To pa zahteva čas, voljo in trud. Potem pa se pri 1 letu oddajajo psi, ker so nesocializirani, nevodljivi in razpuščeni...


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?