|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj hodijo otroci zvečer spat
10.1.2007 15:58:11   
yaris
Naš sonček je star sedem mesecev in pol pa vsak večer zaspi okoli polnoči.Ga poskušamo navadit da bi zaspal okoli desetih. Pa brez uspeha. Kako ste ve navadle vaše malčke da prej zaspijo. Namreč čez tri mesece pričnem delat in bo mal kriza če bo tako pozno hodil spat. 

< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:34:32 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj hodijo zvečer otroci spat
10.1.2007 16:05:20   
Mavrična zvezdica
Naš je od 9 meseca do približno enega leta in pol hodil spat ob 18.30 - če smo ga dali spat kasneje, smo imeli zabavo do polnoči, če pa smo ujeli uro, je brez problema zaspal sam in spal celo noč. Od enega leta in pol dalje pa hodi spat med 19.30 in 20.00 (nikoli po osmi).

Moj nasvet: Odloči se, kdaj ga boš dajala spat, uvedi to kot rutino in vztrajaj. Skušaj ugotoviti kdaj nastopi kriza - npr. ob sedmih ali malo kasneje in bodi pripravljena, da greš takrat v akcijo in čim hitreje v posteljo, naslednji dan ponovi vajo (ob isti uri) in tako naprej. Nam je tako uspelo, pa smo imeli do devetega meseca ful probleme.

Lp



< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:35:05 >

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 16:06:58   
Maleal
Ob 20 ih tuširanje,nato večerja,umivanje zobkov in okol pol 9 gre spat,vsak dan isto,to prakticiramo že nekje od 6 meseca in deluje.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 16:07:39   
smokvica
daj mu v sobo kakšen radio pa pravljice ali pesmice gor pa naj posluša pri meni oba (4 leta in 5 mes.)hodita spat ob 20.00 tamalemu vklopim vrtiljak,ki igra uspavanke,se vrti in zraven sveti še nežna lučka dol in gor,tavečji pa dam pravljice na radio in čez 15 minut ni več sluha o njiju,probaj!lp

_____________________________

razveseljujeta me Urška in Žiga

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 16:11:15   
Anonimen
jas sem ga že od začetka navajala, kar v posteljico, ko je bila tista ura. Vedno sem ga prej skopala to je okoli 15h ali 16h.
Ob 17h mi je že spal. Navajen je bil da je jedel in spal, jas sem točno vedela kdaj mu moram narediti flaško, če je ni dobil se je zbudil. Sedaj je star 10 mesecev in ob 20h ima uro in zaspi, res pa je , da sedaj ko je bil bolan, sem ga v vozičku zibala in se je malo navadil. Ga pač dam v voziček malo zazibam in zaspi pol pa ga dam v posteljico in spi do 6, 30.
Tole sem napisala zato ker iz izkušenj vem, da je zelo važno kako otroka navadiš od začetka.
Namreč z tasrednjim sinom sem imela probleme glede spanja.
Star je 9 let in še sedaj ne gre spat če ne gre kdo zraven njega in bi bedel zelo dolgo.
Če ti noče tako, da ga daš v posteljico, mogoče poskusi z vozičkom in vse luči pogasnat, vsak dan naj bo ista ura da se bo navadil, če ne boš imela res težave.

(odgovor članu yaris)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 18:23:01   
petarda
Yaris kdaj ti pa nazadnje zaspi podnevi?user posted image ...Mogoče ima zadnji dnevni spanec prepozno in ti zato potem tako dolgo čuje?user posted image ...

Luka je star 14 mesecev in zadnje čase hodi spat samo enkrat čez dan za eno uro....zvečer pa je ob 18. uri že v posteljici....malo prezgodaj se mi zdi...samo, da bi ga ob 16. ali 17. uri dajala spat za kakšno uro in potem čula do polnoči...user posted image user posted image user posted image ....tak, da če podnevi zaspi do 15.30 ga dam spat, drgač ga pa zamotim do 18-tihuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 18:48:49   
* Mateja *
Mi imamo tudi ponočnjaka, med 10 in 12 zvečer gre spat, zjutraj pa mi spi do 10, 11. Smo doma tako, da lahko zganjamo take komedije.  Včeraj je šel spat ob 10.30. in je spal vseno do 11h. Zaspanček vglavnem!! Ja, pa ne me linčat!!

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:02:06   
Anonimen
Naša je tud ponočnjakinja. Nekje okrog 22h do 23h zaspi, se zgodi tudi, da še dlje potegne. Ampak ker vem, da sem jaz bila ista, pred polnočjo me niso mogli spravit spat, se ne sekiram. Prisilit je pač ne morem, da naj zaspi. Žal nimam nobenega nasveta, kako bi jo navadila spat prej.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:16:18   
April
Ob sedmih gremo v posteljo. Včasih traja tudi uro, da zaspi. Spi od 11 do 12 ur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:17:10   
til
Naš čez dan spi po enkrat na dan. zvečer pa moram sicer z njim spat ampak po pol deveti nikoli. na začetku je sam zaspal imeli pa smo vsak večer isto rutino. Kopanje, jesti in spanje.

_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:40:31   
mala
Ko sta bila mlajšauser posted image sta hodila spat ob 18:00, zdaj hodita ob 19:00-po risankah in Lumpijuuser posted image , je pa treba biti zelo vztrajen, da se navadijo na neko rutino,pri starejšemu sva se kar ornk matrala ampak se nama je obrestovalo, zdaj zaspi ob sedmih in se zbudi ob šestih zjutraj in spimo kotuser posted image -veliko vztrajanja vam želim.

lp

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj hodijo vaši otroci zvečer spat?
10.1.2007 19:45:27   
Katrin
Do enega leta je našo user posted image  zmanjkalo okoli 19-te ure zvečer; sedaj pri 22 mesecih pa zaspi okoli pol devetih zvečer.

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:45:48   
kofetek2010
tamala 13.mesečnica hodi že več kot pol leta spat med 20:00 in 21:00 uro user posted image

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:46:55   
viv_
Obedve (3 mesece in 3 leta) hodita spat med 20:00 in 21:00.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:48:46   
Primoza
2,5 l med 7.30 5n 8.30 PM,

6 l med 8.30 in 9.30 PM,

32 in 35 l med 9.30 in 11.30 PM.


(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 19:57:04   
Anonimen
Pri nas hodi spat (2 leti)  med 20 in 20.30 uro in spi celo noč do devetih, pol desetih zjutraj.

(odgovor članu yaris)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:00:23   
Anonimen
Od drugega meseca naprej sem naredila red in od takrat spimo od 19h (nakasneje ob 19.30) do vsaj 7h, če ne 7.30 user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:12:36   
Taja Nagaja
Mi se kopamo ob 18h in ob 18.30 oz ob 19h zaspi.user posted image user posted image user posted image Stara je eno leto in tako je, odkar samo uvedli večerni  ritual, več kot  pol leta. Res je, da se ponoči zbujauser posted image , toda to je zaradi alergije, spi pa do 6h - 6.30. Ja, smo bolj jutranji tipi oz. tipinje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:24:59   
Seven*
Ufff.. Dejansko obstajajo otroci, ki spijo dalj kot do 7h zjutraj?!?! user posted image user posted image user posted image

Nas Jakob ze odkar ve zase preide v budno stanje priblizno ob 6h. In potem tezi fotru: "Ati stani, stani ati.." Se ocala mu prinese, da bo kaj videl.. user posted image user posted image user posted image

Hitro trkajte na les..

In jaz se obcasno sprasujem zakaj sem kronicno utrujena??? user posted image user posted image user posted image

Pa spalno rutino prakticiramo ze od nekdaj..  Spat gremo nekje okrog 20h, plus minus pol ure. Tud ce bi sli spat ob 23h, bi vstali ob sestih. user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:25:35   
Ro-La
tamala (jo dajem jaz spat) od 19h-20h
taveliki (ati rihta) od 21h-.... odvisno ali je vikend ali ne

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:28:09   
Ro-La
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Tud ce bi sli spat ob 23h, bi vstali ob sestih. user posted image user posted image



lanej je v soboto zaspal ob 00.15 (ga je čagaluser posted image ), budnica je bila ob 5.40

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:34:41   
Teni_
Moji2 gresta najkasneje spat ob pol osmih. Občasno se zgodi ob osmih. Zjutraj se čez vikend vstaneta okoli osme, včasih prej, med tednom pa ju zbudim ob 6:45, da ju peljem v vrtec.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:50:30   
Tejči
Dokler ni šla v vrtec je hodla spat okrog 21-22 ure, seda pa ob 20.00. Če je doma in ne gre v vrtec, spi do 8.30, če gre v vrtec pa jo zbudim okrog 7.45. Odkar smo se preselili (pri njenih 15ih mesecih), spi kot angelček, prej pa so bile stalne budnice.

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KDAJ HODIJO VAŠI OTROCI ZVEČER SPAT?
10.1.2007 20:58:09   
soncek&luna
moj je na zacetku zaspal okol 21. ure... zdaj pa ze par mesecev (star bo kmalu 15 mesecev) zaspi med 19.30 - 20.30... ob 18:30 je kopanje, potem vecerja, umivanje zobkov in posteljica.. vcasih zaspi ze takoj ob pol osmih... sicer se ponoci prebuja, samo takoj nazaj zaspi... spi pa med tednom do 6.15, ko ga zbudim, da gre v varstvo, med vikendom pa ga vzamem zjutraj, ko se zbudi okol 6.00 k sebi in spiva naprej do 8.00

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj hodijo zvečer otroci spat
10.1.2007 21:04:36   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Ufff.. Dejansko obstajajo otroci, ki spijo dalj kot do 7h zjutraj?!?! user posted image user posted image user posted image



če sta naša moška čist tiha od 7h do 07:30, ko se rihtata, potem naša tamala spi do 9h-09:30 user posted image  če pa jo zbudita pa spije flašo in gre od 07:30 spet spat in spi do 10h user posted image   aja, a moram povedat, da se ponoči nič ne zbuja  user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil katrin -- 2.2.2007 14:35:59 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?