|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:33:26   
NRMM
Upam na kakšno podobno zgodbo in s tem dobro tolažbo,predno se mi odpelje user posted image user posted image .

Do pred 4 dni smo imeli doma res pridno eno letnico,resnično vredna vseh pohval.
Kaj se je zgodilo sedaj se mi  niti ne sanja,utrujena sem resnično od vseh njenih izpadov.
Pred 4 dnevi je začela kašljat,naslednji dan ji je začelo teči še iz nosa in dobila je vročino,katera je izzvenela po 2 dneh.Sicer vročina ni bila huda,1x 38,5 in sem ji dala svečko potem pa maximalno 37,6 in je brez zbijanja sama padla.Kašlja še malo,smrkava je tudi še. Včeraj sva bili pri zdravniku in ni bilo nič hudega,ušesa čista,pljuča tudi,mal rdeče grlo od kašlja.
No in problem je naslednji. 2 dni je brez problema jedla flašo kot vedno zjutraj in zvečer,2 dni je pa že groza. Skopava in oblečeva se v pižamo brez problema,malo se še igrava in potem sledi postlca in flaša,ampak pri slednjih dveh se ustavi.Že ko jo dvignem se začne dret,ko jo položim v postlco pa še bolj.Flaše ne vzame v usta niti pod razno,čeprav je skozi slišat iz nje ammmm ammmm. In tako se dere po 10 -15 minut.S hrano jo ne slilim,ker itak če noče pač noče. No in po 15 minutah že od utrujenosti na pol spi,lepo popije flaško in zaspi.In tukaj meni vsa logika in pamet odpoveta.

Je imela katera podoben problem in kako ga je rešila ozr.je minilo obdobje in je bilo vse zopet na starih tirnicah.
So mogoče zobki,ker v usta si res vse tišči,dlesni so napete,pričakujemo 3 in 4user posted image .
Res ne vem več,kaj naj. Prosim za kakšen dober nasvet ali izkušnjo.

Hvala in lep večer še naprej!

l.p.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:39:18   
arielca
NR, pri nas smo imeli take borbe pri cca 9. mesecih, ko se je Brina odločila, da ne bo več jedla po flaši. Vsak večer hude borbe, jok, glavo je sukala levo in desno in na koncu (po večminutnem mučenju user posted image ) pojedla šele, ko je bila zares utrujena. Mi2 sva en čas vztrajala, potem pa sva ji dala večerjo na žlico (čokolino, polento, gres, kašo,...) in je bilo OK. Mislila sem, da bo problem s spanjem (ker se je ob flaši umirla in sem jo samo še položila v posteljo) pa je bilo vse OK.



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:44:39   
NRMM
Arielca na žlico mi poje 10 žličk zapre usta in je konec z večerjo. Neki podobnega smo že imeli,ko ji je šla zgoraj dvojka ven,ampak to je bilo eno jutro in ena noč in niti ne v taki meri derenja kot sedaj user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:46:54   
Marogica
TUdi pri nas se je to zgodilo nekje okrog 10, meseca. Mam je bila prelena, da bi otroku dala tudi mlečni obrok na žlico in je pričel štrajkat. Je jokal, ni hotel jesti, sem zamenjala vsaj tri kašice(grisolino, keksolino, rižolino), pa nič. Nakar se le spomnim, da bi moj otrok mogoče rad jedel z žličko, če pa vso ostalo hrano tudi tako je. In to je bil razlog. Hranjenje je sicer trajalo malo dlje, pa kaj...

PRobaj, mogoče je tudi pri tvojem otročku tako.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:48:43   
Marogica
Pa še ta možnost. Naš je imel obdobje, da ni hotel jesti, dokler ni najprej spol malo čaja. Ni bilo šanse, pa čeprav je bil lačen. Po nekaj požirkih tekočine, pa je normalno jedel.

p.s. si me prehitela, da najbrž ni flaška kriva

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 21:52:32   
Meggi
Kot bi napisala namesto mene!!!!!

S tem da men že film, trga, ne zaspi in ne zaspi, ura bo 22 ona pa še vednouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

Ne vem, a jaz jo zvečer in tud čez dan skor ne znam dat več spat. Norimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Zaspi za pol ure, pa spet jovo na novo, mal še zize, se ji mal drema, jo samo dam nad postlo že spet drenje. In potem še tavečjo uspavam v isti sobi- za ponoret. jAZ NE POZNAM REŠITVE!!

No, edin oto da sedaj v spalnici leži na moji postli in je zaenkrat tiho- a gleda kot zajc,

_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
23.1.2007 23:24:05   
petra.horzi
ojuser posted image
no da te mal potolažim, pr men oz. Janu je tko že od 6. mesecauser posted image
vsak večer borbe za spanje
pa že čist zaspi, ga dam v posteljco pa spet jok
pa spet in spet in spet
dons je ob 5ih popoldne zaspal, se čez 10 min. zbudu in bil pokonc do sedmih
pol je bil pa že čist zaspan, sm ga še dojila, je zaspal, in sam da ga dam v posteljco spet jovo na novouser posted image
sm mu vmes še čokolino nardila, je pojedu par žlic, pa ni več hotu.
poa sm ga spet dojila, spet zaspal in ISTO!user posted image
men se je pa pomoje že zmešaluser posted image
pa sm se kr sprjaznila da bo še neki časa tko, k ni nič pomagal
sej odkar je v vrtcu je blo mal bolš, am zdej dva dni je bla pa norišnica zvečer. včeraj je nazadnje zaspal ob 23,ih!, da nes pa ob 22. zaenkrat še spi (moram trkat)user posted image , pol bomo pa vidl

uglavnem tud jz ne vem več kaj nej nardim, k bi ga včasih najraj kr pustla v posteljici pa šla vnuser posted image
moj user posted image  pa itak že okol osmih omagauser posted image

sej bo bolšuser posted image ...- ....tistega lepega dne
lp

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 7:32:01   
Anonimen
Že ko jo dvignem se začne dret,ko jo položim v postlco pa še bolj.Flaše ne vzame v usta niti pod razno,čeprav je skozi slišat iz nje ammmm ammmm. In tako se dere po 10 -15 minut.


Pri nas je bilo čisto isto, če te kaj tolaži, je trajalo samo 1 teden! Fora pa ni bila v flaši, ki je zaradi dretja tudi ni hotel/mogel pojest, ampak v tem, da se je enostavno upiral spanju. Dret se je začel že po poti v sobico. Ni nam preostalo drugega, kot da smo šli z njim spat.

Tudi mi čakamo 3. in 4., pa v tem času ni prišla nobena ven user posted image

Zdaj pa mu damo flaško že v dnevni sobi, potem ga nesem v sobico, se malo vsedem z njim na stol, da se pocarta in umiri, potem pa ga dam v posteljico. Poleg moram bit, dokler ne zaspi ali vsaj neha preverjat, če sem še tam.

Ponoči pa je druga zgodba... user posted image

(odgovor članu petra.horzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 9:40:39   
renan
mi imamo podobne probleme zadnjih teden dni s spanjem. trenutno se stanje ze malo umirja. prej ni bil nikoli  problem zaspati, zato jaz mislim, da so krivi zobki. cakamo pa na 4 levo spodaj...
s flasko sicer nimam izkusenj, ker mi pred kopanjem in spanjem  pojemo le vecerjo na zlico, ampak ce ti je noce vzeti v usta, jo mogoce bolijo dlesni..

lp, renan

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 10:09:48   
jakaracman
Ja nič posebnega, otroci ne spijo enako, tudi odrasli ne.

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 14:29:45   
pikica*
Mogoče pa bi poskusila s hrano na žlico, zraven pa imej čaj. Naša punči ima vedno pri hrani to foro. parkrat žlico v usta, potem pa čaj. Pa kam prilezemo, drugače bi hitro zaključili s hrano. Zvečer se pa niti ne borimo. če noče jest, pač ne je. Meni tudi ne paše večerja in je res ne bom silila s hrano, če je noče.
Imamo pa pri nas drugo težavo. Zadnje dni jo ob večerih grabi mama sindrom. Do sedaj jo je spat vedno dajal oči (sta imela čisto svojo proceduro), zdaj pa naenkrat zvečer rine k meni. Oči jo nese v posteljo, na vratih pa se začne upirat in rokice steguje k meni. Potem jo moram jaz vzeti v naročje, ona pa se stisne k meni kot kak polhek. Nimam pojma kaj jo je začelo grabitiuser posted image .

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 16:16:32   
*hana*
Pri nas je bilo čisto tako, kakor pri arielci.
Kar na lepem se je odločila (okrog 10 meseca), da ne bo pila po flaški, sicer ni bilo nič joka, samo glavo je obračala na obe strani in z jezičkom porivala cucelj stran.
Popila je ponoči, ko je bilo itak na pol v spanju.
Potem pa smo uvedli večerjo na žlico, pa je odpadel še nočni obrok. Tako da flaše ni več, samo še za čaj.
Tudi jaz sem se bala, kako bo potem zaspala (prej je vedno ob pitju), pa ni nobenega problema.....fino se napoka, pa zaspi zelo hitro.

LP

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 19:18:37   
Taja Nagaja
NR držim pesti, da čim prej pogruntaš, kaj malo princesko moti. Te razumem in vem, da ti ni lahko, predvsem, kadar sta sami. Mogoče pa očka pogreša user posted image . Ali pa ima samo napad sitnobe. Tudi našo daje, bi jedla, bi se crkljala potem me v momentu odrine in zbeži čez minuto pa se reži na vsa usta in pleza po meniuser posted image .

Vem, da ni fora v žlici, smo nekateri ne preberejo vsega user posted image . Jaz se tudi tolažim, da je to zaradi zob user posted image .

Naj hitro mine, da se bosta naspali.

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 19:33:39   
KatjaD
Samo v razmislek - glede na to, da ima vneto grlo - mogoče jo pa grlo boli, ko pije mleko in se zato pač upira. Ko bo grlo boljše, bo mogoče tudi to izzvenelo. Kaj pa če poskusite z malo hladnejšim mlekom, če je grlo, bi ji mogoče to pasalo.

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Le kaj se dogaja pri nas???
24.1.2007 20:17:03   
NRMM
No in je še en večer za nama in lahko rečem,da prav uspešen po vseh teh dneh. Najprej sem ji dala večerjo na žlico,zraven obvezno čaj (pikica*)in je kar veliko pojedla.Do 19.00 sva se še igrali,potem ko sem jo pa dvignila pa zopet derenje user posted image .Sem jo dala v postlco in se vsedla zraven nje,ter ji brala pravljico pa je bilo še hujše. Imela sem še vseeno pripravljeno flaško s kakavom (z mrzlim mlekom) in jo je takoj vzela,ko sem ji ponudila.Spila je pol flaške,se do 19.30 igrala v postlci in brez problemov in jokanja zaspala sama. Upam,da tako ostane dalje.

No mogoče pa je pomagalo tole,kar si je uredila sama user posted image user posted image ,malo za šalo,da le ne boste mislile,da sem totalno out,ampak prav nasmejala sem se,ko sem videla spodnjo situacijo.

user posted image

Hvala vsem za lepe želje in izkušnje,ki ste jih delile z mano.user posted image user posted image

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?