|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 9:43:36   
Bam Bam
Torej, kot pove naslov... pa še kup podvprašanj:

Pri kakšni starosti ste vaše malčke prvič postavili na smučke?
Kakšne so bile te prve smučke?
Kje ste jih kupili?
Kdaj ste prvič uporabili vajeti?

No, nasplošno me zanimajo prve smučarske izkušnje. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 10:25:27   
kristinaj
tudi mene..... jaz jih bom probala letos postavit na smučke... malega malo manj, ker je še premali, za taveliko pa še niti nisem razmišljala....

ma to bo tko malo bolj za hec kot zares, lih za občutek....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 10:35:57   
ledenaa
letos bo šel
Star je 4,5

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 10:41:42   
mate0ja
jaz jih bom probala letos postavit na smučke... malega malo manj, ker je še premali, za taveliko pa še niti nisem razmišljala....

ma to bo tko malo bolj za hec kot zares, lih za občutek....


Naša je stara 1,5 leta in bo letos (če bo sneg) stala na smučkah. Ne sicer na pravih in ne bo se spuščala iz hriba. Imamo take male (široke in kratke, ki se s paščki pripnejo na čevelj) z njimi bo drsala gor in dol po ravnem. Bolj igra. Pa še za ravnotežje je dobro. Tudi mene so dali pri taki starosti na smučke in pri 2,5 letih sm že drvela po hribu navzdol in še sedaj neskončno rada smučam.

Sem pa pripravljena na to, da se bodo nekateri zgražali nad nami. Že lansko leto, ko je bla pol leta stara in smo se hodil skoraj vsak dan sankat so se, češ da ni portebe, da otroka matraš zunaj na snegu v tem mrazu, ker itak ne ve zakaj se gre.user posted image

Za vajeti sem pa odločno proti. Otrok mora znati s svojim telesom nadzorovati gibe, dokler jih ne naj se spušča po malem hribčku.


< Sporočilo je popravil mate0ja -- 24.11.2009 10:45:39 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 10:50:11   
ledenaa
sankanje ni ravno primerno za 6 mesečnega otroka
kaj bi bilo če bi padli,se kam zaleteli itd.Se otrok lahko zeeelo resno poškoduje

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:04:44   
mate0ja
ledena iz hribčka dolgega 10 m z naklonom 3% privezana v stolčku in s spremstvom zadaj se pa ja lahko spustiš. Vsaka stvar je primerna, če jo prilagodiš razmeram. 

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:08:53   
kristinaj
zrak še nobenemu ni škodil.... tudi če je star samo 14 dni...


kje pa dobiš take male smučke


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:14:00   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

zrak še nobenemu ni škodil.... tudi če je star samo 14 dni...


kje pa dobiš take male smučke



Pri starših v kleti user posted image . Se mi zdi, da takih ne prodajajo več. Na žalost. Tehnika napreduje, sej veš.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:16:26   
Anonimen
Moj pikec bo sigurno stal na smučkah ko bo star malo čez 2 leti (rojen je konec avgusta). Seveda tisto leto ne bo še prav smučal, toliko da dobi občutek. Pri 3. letih pa upam da bo že malo obvladaluser posted image Jaz sem enako začela, s tem da sem rojena decembra.

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:22:02   
Bam Bam
Ja, saj sem se kar bala napisat, da bo naš dečko na smučariji star šele 20 mesecev, da ne bo katera rekla, kaj hamlam user posted image  Gre se v bistvu za to, da bomo imeli poleg sankanja še malo drugačne animacije na snegu. Morda mu bo pa celo všeč racanje z dilcami.user posted image

No, ampak me vseeno zanima, kakšne smučke obstajajo za take malčke? Je že katera kaj študirala? Glede na to, da babičina klet ni založena s takimi rekviziti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj prvič na smučke?
24.11.2009 11:46:58   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: Bam Bam

Ja, saj sem se kar bala napisat, da bo naš dečko na smučariji star šele 20 mesecev, da ne bo katera rekla, kaj hamlam user posted image  Gre se v bistvu za to, da bomo imeli poleg sankanja še malo drugačne animacije na snegu. Morda mu bo pa celo všeč racanje z dilcami.user posted image

No, ampak me vseeno zanima, kakšne smučke obstajajo za take malčke? Je že katera kaj študirala? Glede na to, da babičina klet ni založena s takimi rekviziti user posted image


Mal povprašaj naokrog, ker smučk za male ne izdelujejo več. Je že zgoraj napisano. 


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj prvič na smučke?
25.11.2009 12:53:19   
piko12
Tiste plastik fantastik, kot sem jih imela jaz, in ko skibucke z nekimi paščki pritrdiš na smučke, sem videla v šparovem katalogu. Drugače pa pancarje sem videla v interšportu od št.21 dalje, taprave smučke z vezmi pa od 70 cm naprej. Cena za vse to je bila okrog 200eur, kar je meni za letos, ko sem zaenkrat še 2v1 in takoj po porodu ne mislim na smučke, malo preveč. Moj ima sicer 26mesecev in drugo leto gre definitivno na prave smučke, letos pamalo za hec na ta plastične.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj prvič na smučke?
25.11.2009 13:40:53   
Bam Bam
piko12, hvala za odgovor! Uf, 200 EUR za cel komplet je pa res malo "tumač" za to, da se bomo parkarat gor pa dol sprehodili. Ja, tele plastične se mi slišijo čist OK, tako da letim v Spar preverit. Hvala, hvala, hvala!

Pa veselo smučarijo vsem skupaj!

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj prvič na smučke?
25.11.2009 13:42:45   
ledenaa
na bolhi poglej
pa tudi zdaj bodo po sloveniji sejmi z smučarsko opremo

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj prvič na smučke?
26.11.2009 11:23:37   
dps1
2-3 leta ; plastične, da je dibola malo občutek za hojo v njih
4 - prava smučarska oprema, vajeti, prava smučišča
5 (še ni) - letos upam da bo šlo proti koncu sezone že brez vajeti

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj prvič na smučke?
28.11.2009 10:49:45   
Pikca
Naša tavelka je začela pri 4-ih z inštruktorjem (v Kandršah, lani je računal 10 EUR na uro - ko sva jo probala sama učit, ni šlo). Po nekaj urah se je že kar lepo peljala, na koncu sezone še zavijala med koliuser posted image

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj prvič na smučke?
29.11.2009 20:14:08   
livia
Prvič na smučkah je stala lani, ko je bila stara skoraj 3 leta. No, ni samo stala, amak je z mano smučala med nogami, šla na tekoči trak sama (otroška vlečnica), potem pa še z mano med nogami za pravo vlečnico. Ustavljat ali plužit lani še ni znala.
Vajeti bomo prvič uporabili letos.
Že lani je pa imela prave smuči in pancarje, oboje kupljeno na bolhi.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj prvič na smučke?
30.11.2009 12:33:50   
Bam Bam
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja
Mal povprašaj naokrog, ker smučk za male ne izdelujejo več. Je že zgoraj napisano. 


Smo jih zdaj kupili v Intersportu za 25 EUR s palicami vred. Torej jih menda še izdelujejo user posted image
Take plastične, na paščke, 80 cm... mislim da bodo za letos čist superske user posted image


Vsem pa hvala za nasvete izkušnje ob prvih smučarskih podvigih....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj prvič na smučke?
30.11.2009 13:19:57   
Lenny
Najin ta starejši je bil na prav takih smučkah prvič z 18. meseci. Zabava in pol! Malemu je bilo totalno všeč in je zdaj pri 7. letih navdušen smučar.
Mlajši sine do sedaj ni pokazal prav nobenega veselja, letos pri 3.5 se prvič veseli smučarske opreme, poskuša čelado in pancarje,....
Težko je v naprej vedeti, kako bo otrok reagiral. Velja pa poskusiti.
Veliko veselja in čimmanj bolečin v križu user posted image

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj prvič na smučke?
30.11.2009 13:22:25   
HuAnita
Piši na ZS, če te kaj zanima...
Moj partner poučuje malčke smučanja, pa ti lahko s kakim nasvetom pomaga...
Sicer pa je 3 + kar prava starost, da še ujamete t. i. 'zlata motorična leta' otroka...

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj prvič na smučke?
2.12.2009 11:38:17   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: Bam Bam

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja
Mal povprašaj naokrog, ker smučk za male ne izdelujejo več. Je že zgoraj napisano. 


Smo jih zdaj kupili v Intersportu za 25 EUR s palicami vred. Torej jih menda še izdelujejo user posted image
Take plastične, na paščke, 80 cm... mislim da bodo za letos čist superske user posted image


Vsem pa hvala za nasvete izkušnje ob prvih smučarskih podvigih....


samo na nekaj bi opozorila... mi smo take imeli lani...in ko smo šli drugič na sneg smo se najprej nekaj časa sankali, potem pa je pika izrazila željo, da bi smučala- mož ji je hotel zapet smučke, a glej ga zlomka, paščki so kar popokali (sklepala sva,da zaradi mraza)-pa ni bilo hudo mrzlouser posted image ... tko da jaz sem jih nesla nazaj v Intersport in so mi zamenjali za nekaj drugega- letos pri 3,5letih smo ji pa kar prave kupili...bomo videli kako bo...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj prvič na smučke?
27.12.2009 8:24:16   
muška
moja dva sta stala na smučkah in hodila v njih pri 2 letih, in zelo zelo kmalu sta ugotovila, da so te plastik fantastik smučke šit user posted image  . Ma sta športnika očitno tako kot midva. No takoj sva jima nabavila mini smučke in mini pancarje(št.23) pa smo šli se malo kotalit user posted image

Zdaj sta stara 4,5 in 6 let, večji že tekmuje in je ravno danes štartal z treningi v alpski šoli, mali je že lani bil na dveh mini tekmah, uči ga zaenkrat še mož.
Pa da me ne bo zdaj katera napadla, da forsiram otroke!!!! Ni šans, sama imata blazno željo. zdaj smo bili za praznike doma sta že gnjavila kdaj bo sneg, da gremo smučat....

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj prvič na smučke?
27.12.2009 8:29:50   
muška
Aja, Bam bam glede vajeti. Jaz imam z njimi super izkušnje, smo z njimi v bistvu na smučke postavili tamalega. Prvo kot prvo otrok mora znat stat na smučkah in hodit, se tudi zapeljat po malem hribčku, pol pa jih lahko začneš uporabljat.

Je pa ena največjih napak staršev, da dajo otroka na vajeti pol pa fešta in z njim na strmino. Ne, najprej ga navadi na otroškem poligonu, potem ko se bo že znal ustavit pa naredit kak zavoj greste recimo na bebiko in pol postopno naprej. Ne pa eni bunbarji, najprej naredijo par zavojev po poligonu(al pa še tam ne) pol pa akcija na progo. user posted image  Pol se pa starši derejo, pa otroci se jočejo normalno ker jih je strah in zablokirajo,....user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj prvič na smučke?
27.12.2009 9:10:03   
Anonimen
letos je bil star 3,5 let in od bratrančka podedoval stare smučke, s katerimi je zdaj že 2x "smučal" na bližnjem hribu,... to pomeni, da se je nekajkrat spustil po hribu navzdol, ko pa se je naveličal, je šel na sani.

smučanje mu skušamo približati skozi igro,...

(odgovor članu Bam Bam)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
10.1.2010 13:51:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?