|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko prodajalci v turističnih agencijah prodaja...
19.8.2010 11:47:49   
danaja37
Kadar obiščem kakšno turistično agencijo se vedno
zabavam ob storitvah prodajalcev turističnih aranžmajev,
ki po možnosti delajo preko študentske napotnice in nimajo
pojma o hotelih, ki jih ponujajo. Ker turistične agencije ponavadi
ponujajo več tisoč hotelov, prodajalci pa poznajo največ deset
iz njihove ponudbe, ti ponavadi močno improvizirajo. In potem
nakladajo o hotelu in destinaciji na kateri še sami nikoli niso bili.
Sprašujem se zakaj se turistične agencije ne specializirajo na nekaj
deset hotelov in destinacij in prodajajo le najboljše in to kar poznajo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 12:35:11   
naja17
No, ja, kakor vzameš... Niso vsi prodajalci isti, nekateri iskreno povejo, da pač tam še niso bili, povejo izkušnje predhodnih gostov, povratnih informacij, nekateri pa ja, tako kot praviš, vendar je nekje tudi nekdo nad temi prodajlaci, ki jih pač izobražujejo in zahtevajo tak nastop od njih. Žalostno je to, da šefi s težkim srcem pustijo nekatere na študijska potovanja, ker je to nek strošek za njih, želijo pa ful prometa. Pač vedno je treba nekam vlagat, da nekaj dobiš ven.... Pa so tudi začetniki, ki še niso prepotovali pol sveta, tako kot ti očitno, da se jim lahko smeješ v glavo...
Je pa tko, lahko greš tud v OBI-ja recimo in vprašaš prodajalca nekaj glede kake tehnične stvari, pa ti začne brat deklaracijo, ja to znam tudi jaz!

Kakorkoli, se ne strinjam s tabo!

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 13:45:15   
danaja37
Problem je v tem, da lahko že danes vsak prodaja
turistične aranžmaje kot na tržnici. Vsak prodajalec
v turistični agenciji bi moral imeti posebno licenco in
določeno število potovanj na destinacije, ki jih
agencija ponuja.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 14:02:46   
naja17
Potem lahko rečemo, da mora vsak prodajalec računalnikov imeti posebno licenco, pa tisti, ki prodajajo belo tehniko, pa tisti, ki prodajajo posodo, da odgovorijo na vsa moja vprašanja user posted image


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 14:09:42   
danaja37
Točno tako. Ponavadi na vsakem oddelku v trgovini (npr. OBI)
dela strokovnjak za posamezno področje.
Npr. računalničar na oddelku kjer prodajajo računalnike.
Se mi pa zdi, da v turističnih agencijah, ker gre večinoma za sezonsko
delo, izbirajo predvsem študente na napotnice.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 14:14:15   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

Točno tako. Ponavadi na vsakem oddelku v trgovini (npr. OBI)
dela strokovnjak za posamezno področje.
Npr. računalničar na oddelku kjer prodajajo računalnike.
Se mi pa zdi, da v turističnih agencijah, ker gre večinoma za sezonsko
delo, izbirajo predvsem študente na napotnice.


user posted image user posted image user posted image user posted image

Vedno so sami študenti. al pa prodajalci, ki ko te vidijo, zmaglijo, da letaš za njimi.

Študenti so cenejši in so zato vsepovsod. to je dejstvo. Noben več ne ceni dobrega trgovca, ki bi naj imel kot spremljam že najmanj peto stopnjo, za delo navadnega trgovca, in pa še vse možne naloge zraven.Seveda za minimalca.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 14:18:59   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

Točno tako. Ponavadi na vsakem oddelku v trgovini (npr. OBI)
dela strokovnjak za posamezno področje.



Ravno Obi je največja katastrofa takoj za njim pa Merkur. Ko sva v Obiju 2 tedna nazaj kupovala luči in zemljo za rože. Kje se nahajajo luči nista vedeli dve prodajalki odgovorili sta samo malo poglejta po trgovini mislim, da je v tisto smeruser posted image . No seveda sva jih našla sama, da ne govorim koliko časa sva rabila za taprave žarnice! No da ne bom samo grajala gospa na vrtnem oddelku je točno vedela kje prodaja zemljo in tudi svetovala.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 14:29:09   
danaja37
user posted image  Obi je bil samo primer. Dejstvo je, da na
oddelkih zaposlujejo ljudi, ki se na področje spoznajo.
Tudi prodajalec letalskih vozovnic potrebuje tečaj in licenco
za prodajo. Zakaj potem te licence nimajo prodajalci potovalnih
aranžmajev?

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 16:29:11   
josephine27
he heuser posted image

potovalni aranažmaji niso nič drugačni kot vse ostale stvari. karkoli prodajaš moraš pač poznat.. to je moj mnenje. res pa je da od enega prodajalca oz. novinca ne moreš pričakovat da je preizkusil vse hotele po jadranu, po sredozemlju in po možnosti še kje in to bo vse opisal iz prve roke.tud tisti z izkušnjami udarijo mimo k kakšno stvar pomešajo. v turizmu se veliko stvari spreminja. dober hotel pred leti lahko postane precej slabši itd... je pa res da se s prijaznostjo veliko doseže, kar veliko ljudi pozabi. nikoli nisem imela težav izvedet kar sem hotela in če dotični pač ni vedel se je lepo pozanmial pri kom drugem, poklical v hotel ali karkoli drugega. ja tudi sama sem nekoč prodajala potovalne aranžmaje tako da vem kako je.


_____________________________



(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
19.8.2010 17:49:55   
danaja37
v turizmu se veliko stvari spreminja. dober hotel pred leti lahko postane precej slabši itd... [/quote]

Zato pa mora turistična agencija poznati produkt, ki ga ponuja in prodaja. Takšen neveden prodajalec, novinec ali študent ti lahko z napačno informacijo
ali svetovanjem kaj hitro pokvari dopust na katerega si celo leto čakal, garal in zanj po možnosti odštel kar nekaj EUR. Vedno prodajalca vprašam ali je že bil v hotelu, ki mi ga ponuja. Obsežnejša je ponudba posamezne agencije - slabše poznajo svoje produkte. Najboljše je potovati z agencijo, ki ponuja svoje produkte in ima svoj katalog. Čeprav je v katalogu samo par destinacij in par hotelov - takšni vsaj vedo kaj nudijo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 8:15:24   
josephine27
danaja37 se popolnoma strinjam
jaz imam pač svojega potovalnega agenta s katerim sem zadovoljna, prav tako kot svojega frizerja, kozmetičarko in zavarovalnega zastopnika...
drugače pa opažam da je večina kot ptice selivke ki letajo z ene agencije na drugo in iščejo kako bojo čim ceneje skoz prišli. svetujem da ko najdeš pravega pri njem ostaneš. in ja veliko jih prodaja meglo pa na žalost ne samo v turizmu ampak še marsikje drugje. nikjer pa ne piše da moraš meglo tudi kupit. itak se vidi če kdo nima pojma.


_____________________________



(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 8:52:33   
jar
so agencije, ki ponujajo aranžmaje drugih organizatorjev počitnic in potovanj - ponudba je preširoka, da bi vedeli vse, živijo samo od tistega malega provizije.
in
so agencije, ki ponujajo izključno svoje aranžmaje - tu so prodajalci dosti bolj specializirani, jaz imam najraje kar prijavo preko maila/telefona, ker mi je do najbližje poslovalnice vedno predaleč (npr. Kompas, Palma, Sonček za Gulet)
in
so agencije, ki ponujajo izključno svoje aranžmaje in nimajo poslovalnic po sloveniji, ker se prodaja po internetu in telefonu - te so najboljše (npr. Oskar Kranj)

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 9:03:25   
thaiss
Jaz sem delala devet let v turistični agenciji, in ti iz prve roke lahko povem da izobraževanja, razni workshopi itd so, pa še kako temeljiti!!!
Prodajalci letalskih kart morajo imeti AIATA licenco pa prodajalci aranžmajev tudi večinoma delajo vse rezervacije v Amadeusu, Turi... katerega tudi osvojiš s tečajem.
Ni kar tako kot si ti misliš, da se usedeš za šalter in potem prodajaš meglouser posted image
Dobre agencije svoje delavce pošiljajo vsaj 2x letno na študijska potovanja, ampak nemogoče si je ogledat vse destinacije in vse hotele.

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 9:05:04   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: jar

so agencije, ki ponujajo izključno svoje aranžmaje in nimajo poslovalnic po sloveniji, ker se prodaja po internetu in telefonu - te so najboljše (npr. Oskar Kranj)

res, ampak pri Oskarju Hrvaške ali pa Grčije ne boš dobila, ker oni prodajajo potovanja, tudi v tem se agencije razlikujejo

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 10:29:51   
danaja37
To vem, da prodajalci v turistični agenciji nekaj brskajo po
raznih sistemih v katerih je več tisoč hotelov. A kaj ti bo
kvantiteta, če ni kvalitete. Potem pa ti ne znajo poiskati
enega dobrega hotela. Naj iz vsake destinacije nudijo 5 hotelov
in jih dodobra spoznajo. Saj vem, da ni lahko prodajati, ampak
res imam slabe izkušnje.

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 10:45:48   
thaiss
dober prodajalec sigurno pozna top5 hotelov na vsaki destinaci, ampak verjemi da so stranke tako različno zahtevne da ne moreš samo teh top5 hotelov prodajat.
Una bi rada peščeno, una prodnato plažo..tuš ne kad.......

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 10:51:04   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

To vem, da prodajalci v turistični agenciji nekaj brskajo po
raznih sistemih v katerih je več tisoč hotelov. A kaj ti bo
kvantiteta, če ni kvalitete. Potem pa ti ne znajo poiskati
enega dobrega hotela. Naj iz vsake destinacije nudijo 5 hotelov
in jih dodobra spoznajo. Saj vem, da ni lahko prodajati, ampak
res imam slabe izkušnje.


A sama pa ne znaš preverit kakšen je hotel ki ga hočeš rezerviratuser posted image
Men to ni jasno no....midva zmeri vse prej prečekirava in nikol nisva presenečena....razen v + mogoče.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 11:39:40   
danaja37
Seveda preverim hotele in pridem v agencijo
s svojim spiskom hotelov. Torej opravim že pol dela
turističnega agenta. Zadnje čase, ker veliko potujem,
raje naredim rezervacijo kar prek spleta.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 11:44:35   
danaja37
Od turističnega agenta pa pričakujem, da mi bo
iz mojega spiska izbral najboljši hotel in ga tudi
podrobneje predstavil, preden mi bo naredil rezervacijo.
Agenti pa improvizirajo...user posted image


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 12:43:43   
ThinkPink
Jaz sem sama preko študenta delala v turistični agenciji in prodajala isto meglo o kateri pišeš...hja, kaj hočeš...ponavadi  organizatorji potovanja povabijo svoje agente oziroma druge agencije, ki prodajajo njihovo ponudbo na oglede vseh teh hotelov ipd, naše čip agencije pa nikoli nihče nikamor povabil, tako da sem o hotelih vedela le to, kar piše v katalogu ali sem si sama prebrala na raznih spletnih straneh, kjer dajejo komentarje gosti hotela. Sem pa vedno to strankam povedala.

No v glavnem, zaradi tega jaz zase sedaj vedno rezerviram hotel po netu. No, že tretje leto zaporedoma - izbereš si točno tako sobo, ki jo želiš, plačaš ob odhodu oz. odjavi od hotela, nobene akontacije ali rizika odpovedi ne plačuješ. Odpoveš lahko komot en dan pred prihodom, pa ti trgajo nekih 15 eur stroškov, ne pa preko agencije - rabiš mali miljon papirovja od zdravnikov in ne vem kaj, pa še več ti trgajo.

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 13:03:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

To vem, da prodajalci v turistični agenciji nekaj brskajo po
raznih sistemih v katerih je več tisoč hotelov. A kaj ti bo
kvantiteta, če ni kvalitete. Potem pa ti ne znajo poiskati
enega dobrega hotela. Naj iz vsake destinacije nudijo 5 hotelov
in jih dodobra spoznajo.
Saj vem, da ni lahko prodajati, ampak
res imam slabe izkušnje.


Saj približno tako je.......samo kaj, ko je destinacij veliko......user posted image

In eni ljudje zahtevajo hotel s petimi zvezdicami.....eni zahtevajo hotel z le tremi zvezdicami.....eni zahteva ekskluzivo, večina ne, eni zahtevajo ekskluzivo za mali denar.....eni pa zahtevajo celo nemogoče.....recimo:

"Zdaj pa mi v Dalmaciji najdite hotel z All Inclusive ponudbo, ki ima večino plaže v senci in senca mora biti od vode oddaljena največ 3 metre....v bližini plaže, največ 20 m vstran, mora biti seveda otroško igrišče v popolni senci, z vsaj enim toboganom in trampolinom......plaža mora biti obvezno prodnata......sprehajalna pot, ki pa vodi do centra mesta s štandi pa mora biti urejena in razsvetljena......in pot do centra mesta ne sme biti krajša od 15 minut hoje v eno smer.....v bližini hotela, največ 1 km, mora biti Mercator trgovina, ker mi kupujemo samo v Mercatorju in zdravstveni dom.......hotelska soba pa mora imeti balkon vsaj 15 m2 velik, stoli na balkonu ne smejo biti plastični, internet priključek, SAT tv, soba mora biti od dvigala oddaljena najmanj 20 m, ker drugače ponoči ne morem spati......postelja mora biti z enojnim jogijem.....v kopalnici mora biti obvezno kad.....in brisače morajo biti povsem bele....."

In pri takih zahtevah sigurno prodajalec turističnega aranžmaja pade vsaj pri eni zahtevi......


(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 13:07:46   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

Od turističnega agenta pa pričakujem, da mi bo
iz mojega spiska izbral najboljši hotel in ga tudi
podrobneje predstavil, preden mi bo naredil rezervacijo.
Agenti pa improvizirajo...user posted image




Aha, v bistvu pričakuješ da recimo agencija ki ima zaposlene tri ljudi v "prodaji strankam" te tri ljudi preden se začnejo ubadat s strankami pošlje preverit vse te hotele. Za vse destinacije ki jih ponujajo. Zanimivo......saj bi sam tam pri ene 40ih, če bi vsak teden potoval lahko začel prodajat. Sam ok, bi pa vedli kaj prodajajouser posted image

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 15:02:38   
*tajda*
Je pa odvisno v katero agencijo greš.Pri Imperial Travel ti bodo v nulo predstavili hotel,meni je narisal celo načrt kje se kaj nahaja v okoliciuser posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 15:18:51   
danaja37
water lily - vsak od teh treh prodajalcev bi prodajal in se specializiral za posamezno destinacijo. user posted image

ThinkPink - se podpišem pod tvoj mail. user posted image

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ko prodajalci v turističnih agencijah pro...
20.8.2010 15:22:31   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: danaja37

user posted image  Obi je bil samo primer. Dejstvo je, da na
oddelkih zaposlujejo ljudi, ki se na področje spoznajo.
Tudi prodajalec letalskih vozovnic potrebuje tečaj in licenco
za prodajo. Zakaj potem te licence nimajo prodajalci potovalnih
aranžmajev?



Najbolje, da daš v državni zbor predlog o sprejetju zakona na to temo, ko te že tako moti. Matr, eni mate pa res preveč časa!

(odgovor članu danaja37)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Savnanje v nosečnosti: da ali ne?
Ali lahko nosečnica obiskuje savno? Ali je savnanje nevarno zanjo ali za plod? Odgovoril nam je mag. Stanko Pušenjak, dr...
V NARAVI: Z vozičkom okoli Gradiškega jezera
photo
Okoli Gradiškega jezera je speljana široka in udobna sprehajalna pot, kjer bomo ob sončnih dnevih srečali številne mlade...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?