|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 17:31:08   
Seven*
Dejstvo je, da ima velik vpliv na razvoj otroka tudi dejaven oce. Dejaven v smislu, da je aktivno vkljucen v stvari, ki se ticejo otroka, da mu ni problem previjat, skopat, otroka nosit da zaspi, ga potolazit..

Koliko se pri vas izmenjujeta te dve vlogi? Ali je tudi oce kdaj mama in obratno? V prenesenem smislu seveda. user posted image


_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 17:46:12   
asso
Ja, pri prvi je bil precej... sedaj pri drugi ni toliko, ker se ukvarja s prvo. No, vsaj zvečer, ko jo dajejo krči jo nosi in meni olajša delo. Pa seveda veliko dela mi tudi olajša, da odpravi ta starejšo... 

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 17:53:28   
rija
Ogromno user posted image

Jaz ne vem, kaj bi brez njega.

V glavnem: ko je oči doma, da ima skoraj cel dan on, jaz se prav zavestno umaknem in vskočim, če je strašna nuja, kar pa zadnjih nekaj dni je, predvsem zvečer, ko je prvič protestiral, da ga da ata spat. Prej mu je bilo vseeno.

Sicer pa naš malček enakovredno upošteva in "uporablja" oba starša. Nikoli ni problem, če ostane sam z atijem.
Ati ga nahrani, previja, kopa-kar je skoraj izključno njegova domena, masiral ga je tudi skoraj vedno on - celih 6 mesecev...nohtov mu jaz v enem letu še nikoli nisem zrezala user posted image

Tako da: super, da imava takega ateja in super, da imamo takega sineka

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 18:07:40   
nas5
Zelo, zelo veliK!
Če imam kakšne opravke brez skrbi pustim otroke doma pri očitu. Vse tri zna lepo poštimat, nahranit, naloge delajo, s tamalo se igra in crklja. Sploh tamala je čist usekana na njega, sam smeje se mu.Hvala bogu za takšnega moža in očeta!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 18:12:17   
MarijaPo
Tudi moj je zakon! Moj zakon je zakon.
Igor kadar je doma, dela vse. Previja, pospravlja, hrani,... Mislim, da je le malo stvari v izkljucno moji domeni. Kopanje z milom mu ne gre prevec, pa priprava hrane za Evo.
Ostalo pa vse dela in je ful priden. Kadar so pocitnice ali vikendi jaz niti enkrat ne previjem.

(odgovor članu nas5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 18:36:07   
dskubin
Moj se loti skoraj vsega, tako doma, kot okoli otroka. Častne izjeme: stiženje nohtkov, dajanje kapljic v oči, likanje, čiščenje šip. Pa jaz več kuham, ampak zgolj zato, ker sem pač doma. Ampak bi počel tudi vse to, če bi bilo treba, se ni za bat.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 18:41:17   
Mavrična zvezdica
Moj naredi ogromno - trenutno sem štiri mesece noseča in lahko rečem, da je pospravljanje stanovanja (sesanje, smeti, pomivanje po tleh, skrb za mački,...) v celoti prevzel on  - že prej je veliko pomagal, sedaj pa sploh.

Kar se pa malega tiče - nimam nobenih pomislekov, da ga ne bi zaupala njemu, vedno je vse poštimal. Le kuhanje in stričenje nohtkov mu ne dišita preveč, a kadar je pač treba tudi to ni problem.


(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 18:57:28   
Maxica
Tudi moj mož mi ogromno pomaga oziroma se ogromno posveča otrokoma. Že ko je bil ta velik dojenček, ga je previjal, uspaval, nosil itd. Zdaj pa, ko imamo spet dojenčka, isto - s tem, da ima on ta velikega čez za previjanje in kopanje. V glavnem, prav super očka in mož je.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Mavrična zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 19:03:18   
mehurčica
Skoraj vse dela. Res je, da si je dal včasih majco čez nos, ko ga je previjaluser posted image , ampak se mu je vedno zdelo samoumevno, da si delo deliva. Prvo leto sem ga večinoma jaz uspavala, tudi zato, ker se je želel dojit pred spanjem.

Spanje, umivanje, striženje nohtkov(sicer mu jih raje jaz), oblačenje/slačenje, pomaga mu na stranišču, branje pravljic, igra, kuhanje, preoblačenje njegove posteljice,...

Jaz to jemljem kot samoumevno. Saj sva se skupaj odločila za otroka. Drugače je pa tudi glede drugih stvari super-kuhinjo ima v cca.80% on preko(kuha in pospravlja) in vsake toliko posesa stanovanje.




(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 19:05:17   
Anonimen
Koliko se pri vas izmenjujeta te dve vlogi? Ali je tudi oce kdaj mama in obratno? 


Pri nas je oče mama, jaz pa teta.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 19:10:19   
Anonimen
??!! pri nama je vse fifti fifti.
fifti fifti je denar, je zabava, je delo, so otroci. vse je naše vse je moje vse je njegovo. pri nas ne pomagamo en drugem ampak vsi skrbimo za vse.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 20:18:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič


Pri nas je oče mama, jaz pa teta.



user posted image user posted image  PRi nas bo počasi tudi tako. Zaradi mojega trenutnega 12-14 urnega delavnika.

Drugače pa se moj mož vedno rad in brez "prisile" udejstvoval pri vseh opravilih, kar se tiče otrok in gospodinjstva. Če bi ju lahko, bi ju najbrž še podojil....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 20:33:40   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
pri nas ne pomagamo en drugem ampak vsi skrbimo za vse.

Tako nekako je tudi pri nas. V mejah naravnih danosti seveda - tamalega še vedno jaz podojimuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 20:34:59   
Anonimen
Pri nas je oče mama, mama pa atiuser posted image .

Nekako sva si razdelila stvari - jaz ga dojim, on ga kopa, previja, ponavadi oblači (čeprav potem včasih vidi mene, kako zavijam z očmiuser posted image user posted image user posted image user posted image , ker so zanj vse kombinacije ok), reže nohte, hrani...

Zakaj pa potem potrebujeta meneuser posted image

Aja, zaradi dojenja

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 20:40:29   
Primoza
Kdaj pa že.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 21:06:29   
frutka_
Če konkretiziram.
Včeraj sem prišla pozno popoldan domov iz seminarja, možek je imel tamalega, jaz sem malo odlegnila na trosed, nato ga je zrihtal za spat in mi spekel pico s tuno (seveda home-made domače testo in vse).

Hvala dragi moj Izi!user posted image

Enkrat eden in naslednjič spet drugi...pa gre...user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 21:10:25   
darja72
Pri nas mož oz. oče ne doji, ker ne pač ne moreuser posted image  in ne striže nohtov, ker ne upa. lp

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 22:19:14   
Splet.Ka
user posted image Ja, doji tudi pri nas ne. Ampak ji striže nohte, res, medtem ko jaz dojim.

Sicer je pa pri nas tako. Večinoma jaz skrbim za user posted image , očka je pa prevzel mnogo gospodinjskih opravil. 

Kopava jo na primer skupaj, močne moške roke pa pridejo prav tudi pri nošenjuuser posted image  

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
25.1.2007 22:53:05   
natalia
kje pa se dobijo taki? user posted image


saj moj je tudi priden, pomaga ko lahko...


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 7:49:06   
Anonimen
V bistvu je zelo sodeloval, a moram priznati, da še zdaleč ni prevzel mojo vlogo. To pa zato, ker karkoli je naredi, previja, vzgaja, nosi, naredi na čisto drugačen način, "moško". Je pa vključen v projekt "otroci" že od spočetja. Na kratko, skupaj "guramo" in smo čedalje bolj sinhronizirani.

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 7:52:39   
CUKRČEK
Moj tudi veliko naredi..pomaga. Pa, hudiča, saj je ravno toliko on fotr, kot jaz matiuser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 8:13:01   
Špacka
 
Čez teden ga ni veliko doma, ko pa je, mu večinoma prepustim skrb za malo, ker je malo bolj navezana name in poskušava najti neko ravnovesje.


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 12:43:02   
Sita
Že od malega sva oba delala vse. Kopala sva jih vedno skupaj, zobe jim je zmeraj on čistil pred TV-jem in zraven gledal Dnevnik, po steklenički je zmeraj on hranil, kadar je bil doma (drugače pa jaz seveda), previjal je enkrat eden, drugič drugi, kot je naneslo .... Zdaj, ko so velike (večje od mene) pa smo si nekako me zaupne, vse povedo meni, vse vedno vprašajo mene (ki sem veliko bolj stroga kot mož), z njim pa hodijo smučat, jadramo, plavamo in tečemo ter planinarimo pa skupaj. Še nikoli nisva razmišljala, kaj bo kdo počel, vse je zmeraj bilo in je še spontano.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 13:35:35   
san
Pri nas sem pa več ali manj jaz za vse. Včasih skuha kakšen čaj, pa 2 krat na let speče jajca, no pa mizo po kosilu (čez vikend) ali večerji (čez teden) pospravi. Plenice jima je zamenjal, hm lahko preštejem na prste obeh rok, no okopa ju pa večkrat, sploh tamalega, hči se tako ali tako že sama zrihta. Pa svoj delavni kotiček sam pospravlja (ima prav poseben red). Tako da pri nas sem pač jaz mama, oče pa oče, pa je čisto vredu.

Lp, s.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko dejavno vkljucujete oceta?
26.1.2007 21:22:34   
Nogavica
Ko ni v službi, jo vedno on previja, nosi, carta... Tudi nohtke ji striže on, jaz ji še nisem. Kopava jo skupaj. Kuhanje: 90% on, 10% jaz, čiščenje in pospravljanje obratno.
Ful sem srečna, da imam takega partnerja user posted image

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?