|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 14:47:38   
silvyane
Mene pa zanima, koliko vam možje oz. partnerji pomagajo pri hišnih opravilih (kako si delite delo) in kako skrbijo za otroka (koliko in kako kvalitetno se ukvarjajo z njim).

Naj še malo obrazložim, pišem namreč, ker bom kmalu dobila živčni zlom.

Pri nas doma moj mož v celoti skrbi za pomivanje posode. Pri tem je potrebno opozoriti, da kuha moja mama, ki živi 3 metre stran od naju, midva pri obroku umaževa samo vsak svoj krožnik in pribor, tako da s pomivanjem posode ni ravno veliko dela. Pa vseeno on za pomivanje posode včasih porabi tudi pol drugo uro časa, saj posode skoraj nikoli ne pomiva, ne da bi zraven skozi vrata stegoval svoj vrat in gledal cel čas TV v sosednjem prostoru, ki je tako nameščen, da ga lahko istočasno gleda in z rokami umiva posodo, ki na koncu velikokrat sploh ni čista. Seveda, če ne gledaš, kaj pomivaš, ne moreš pričakovati, da bo dobro pomito. Čiščenje stanovanja si deliva, en teden čistim jaz, en teden on.

Otroka (zdaj ima 9 mesecev) velikokrat pazi, vendar se z njim če je le mogoče ne ukvarja. Posede ga na kavč poleg sebe in gleda TV. Na levi otrok, na desni TV. Otroku da kakšno igračo ali predmet in gleda TV, dokler se ne zasliši jok - bodisi ker se je otrok naveličal bodisi ker se je udaril ob nenadzorovani igri z neprimerno igračo ali kakim drugim predmetom. Potem čaka, če se bo otrok sam pomiril. Ko že na vse pretege joče in posežem že jaz vmes, ga pač dvigne in nosi naprej in nazaj pred TV ekranom, dokler je otrok tiho. (to se je dogajalo zlasti, ko je bil otrok še nekoliko mlajši, zdaj itak noče več sedeti na kavču in se ukvarjati sam s sabo)

Od 4. meseca starosti ga "uči" sedeti, čeprav mu venomer prigovarjam, da vsepovsod piše, da se tega ne počne, kar mi je v pričo njega potrdila tudi pediatrinja. Zdaj ga že "uči" hoje, čeprav se otrok niti še ne postavlja na noge.

Vsak dan poslušam izajve, kot so:

Pusti, naj joče. Se bo že naveličal!

Ne mu še dajati hrane, ni še ura. (že od rojstva naprej je on hotel določati, kdaj bo otrok jedel)

Ni ga še treba previti, lahko je tudi 1 uro pokakan. (zlasti ponoči zahteva, da je otrok pokakan več ur, vse do jutra - SEVEDA GA NE UPOŠTEVAM)


Danes zjutraj ga je imel pol ure, ko sem opravila najnujnejša opravila in v tem času mu je otrok padel, ko ga je "učil" hoje. Sledil je hud jok. Čez 15 minut je otroku kazal križ, po katerem je otrok segel s svojo ročico, le-ta pa je s stene padel direktno na otrokovo glavo. Spet neutolažljiv jok. (pa ni to prvič, vedno se otroku dogajajo nesreče iz malomarnosti, ko je v varstvu mojega moža, tako da ga mirne duše nikoli ne morem pustiti v njegovem varstvu)

Pa sem poskusila že raznorazno, da bi se kaj spremnilo. NE gre ne zlepa ne zgrda, mož je obupno trmast in ima VEDNO prav. Ga ne uspem premakniti niti za milimeter.

No, MORALA sem nekje povedati vsaj delček svoje zgodbe, ker me to tako zeeeeeelo moti, da se malo olajšam in slišim vaše izkušnje in mogoče kakšen nasvet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 14:51:18   
ALWAYS LARA
ja je zoprno če morš vzgajat dva otroka. jaz bi v takem primeru fasala že zdavnaj živčnega. in enkrat bi res znorela, če se ne misli obnašat svojim letom primerno naj se poroči s televizorjem user posted image . tv...prereži mu kabel, pa boste nekaj časa brez :)

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.11.2009 14:52:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu silvyane)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 14:55:58   
Petka09
No, moj mož je prav zlat, res... V gospodinjstvu pomaga - kuha, pomiva, cunje da prat, jih obesi.... Tamalo skor vsak večer poštima za spat, se z njo igra... Pa še v hiši živimo, tako da tut odzuni za vse poskrbi, vedno on avte pere, po hiši popravi vse kar crkne oz. se pokvari... Ma ni da ni.

Nasvet zate? Hm, sej verjetno je bil tvoj tut prej takšen, ko še ni blo otroka. Mogoče bi ga že takrat morala hoblat in pilit, če bi hotla, da bo kolker tolk drugačen. Čeprav starega bika je težko učit novih for. Pač, vztrajaš lahko al se pa sprijazniš. Al pa fajn zaropotaš - čeprav z grožnjami in prepiri boš težko kaj dosegla. Ženska v bistvu lahko zelo veliko nardi iz moškega, če mu že od prvega dne njune zveze pokaže, kako in kaj. Oz. kaj pričakuje od njega. Vsaj tako vidim v okolici... Kasneje je težko karkoli naredit. Lahko pa začneš s pogovori, mu poveš, kaj te moti, itd.

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 14:59:36   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

No, moj mož je prav zlat, res... V gospodinjstvu pomaga - kuha, pomiva, cunje da prat, jih obesi.... Tamalo skor vsak večer poštima za spat, se z njo igra... Pa še v hiši živimo, tako da tut odzuni za vse poskrbi, vedno on avte pere, po hiši popravi vse kar crkne oz. se pokvari... Ma ni da ni.


Jaz bi se pa tu vprašala, kdo komu pomaga user posted image
Tisti stavek v gospodinjstvu pomaga, bi se moral glasit tako: za gospodinjtvo skrbi.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:01:47   
rija
se strinjam s petko....

in v primerih, ko se NE gre za varnost otroka....kot je recimo ne ravno najbolj čista posoda, mu tudi ne teži zmerom....

ker jaz vem, kakšna postanem, če mi kdo teži za malenkosti....user posted image

sicer pa žal res bolj ali ne velja rek; kako si ga naučiš, tako ga imaš.
no, lahko bi bilo tudi, kako naučenega dobiš, takšen jeuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:10:28   
ledenaa
pri hišnih opravil ne ,ker ne dovolim
Uživam v pospravljanju
Z otroci bere,jih pelje ven,na vožnjo itd
Koliko ne vem,ker ne  gledamo na uro user posted image

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:17:15   
Kepica83
Mati kuha, tvoj pomiva posodo, vsak drug teden počisti stanovanje, pazi otroka... kaj pa delaš ti ta čas??? Soliš mu pamet? Če pomita posoda ne ustreza tvojim standardem si jo pomij sama- logično. Kaj se pa otroka tiče... pusti mu proste roke in bo med njima veliko bolje zalaufalo, kot pa da mu visiš za vratom pa kontroliraš vsako njegovo kretnjo. Občutek imam da si malo preveč razvajena in totalen kontrol freak.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:24:16   
Nefertiti
Zdravo Kepica83.. se mi zdi da si jezna, ali se motim?

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:24:43   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83
Če pomita posoda ne ustreza tvojim standardem si jo pomij sama- logično.


Meni se pa to niti slučajno ne zdi logično. Od moškega pričakujem in zahtevam delitev dela v gospodinjstvu, ne zgolj njegove pomoči, ki bi izgledala tako, da bi on zjutraj pol ure otroka pazil in po kosilu dva talarja pomil. Zato se mi to, da se izmenjujeta pri pospravljanju stanovanja ne zdi nekaj negativnega, zaradi česar bi bilo treba njo obkladat z razvajenko.
Hkrati pričakujem in zahtevam, da on svoje delo opravlja kvalitetno in skrbno, tako kot jaz. Drugače vse skupaj nima smisla, če moraš za možem še enkrat pomit posodo in ponovno likat srajce. To potem ni delitev dela, ampak podvajanje le-tega.

Me prav zanima, kako bi njen partner odreagiral, če bi dobil v omaro slabo oprane cunje z madeži in nato izvedel, da naj jih naslednjič kar sam opere, če mu kaj ne paše.

Je pa to očitno odlična taktika, da se izogneš delu v gospodinjstvu. Kar delaš, naredi slabo, pa bo drugič nekdo to naredil namesto tebe.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:30:22   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

Mati kuha, tvoj pomiva posodo, vsak drug teden počisti stanovanje, pazi otroka... kaj pa delaš ti ta čas??? Soliš mu pamet? Če pomita posoda ne ustreza tvojim standardem si jo pomij sama- logično. Kaj se pa otroka tiče... pusti mu proste roke in bo med njima veliko bolje zalaufalo, kot pa da mu visiš za vratom pa kontroliraš vsako njegovo kretnjo. Občutek imam da si malo preveč razvajena in totalen kontrol freak.


user posted image

Ma si ne morem kaj: vprasanje je blo Koliko pa vam partnerji pomagajo in ne kaj si vi mislite o moji situaciji. In če bi moj pomival dva kroznika in pribor eno uro bi tud men pocu zivc, pol pa sem lahko kontrol freak kolkor ces.

Evo, tocno tole mi je prislo na pamet, ko sem brala prvi post:



ja je zoprno če morš vzgajat dva otroka. jaz bi v takem primeru fasala že zdavnaj živčnega. in enkrat bi res znorela, če se ne misli obnašat svojim letom primerno naj se poroči s televizorjem . tv...prereži mu kabel, pa boste nekaj časa brez :)


Moj oce je bil in ostaja tak - porocen s TV-jem in ko ze kaj naredi, rajs naredi slabo, sam da mu naslednjic ni treba. Al pa tako zakomplicira, da ponorim in vse sama naredim. In tocno dve moznosti imas: lahko se odselis in delas po svoje, ali sprejmes pa sam vse naredis. Kaj posebej dopovedat se pa taksnim ljudem ne da, ker ko se jim kaj ocita so pa najvecji revezi.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:31:52   
Nefertiti
..kako ga naučiš, tako ga imaš..user posted image

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:33:31   
Nefertiti
Od moža pričakujem da prinese denar.. ne da kuha, čisti..user posted image

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:35:26   
manna
O gospodinjskih opravilih ne bi, delajta pač kakor se zmenita...ampak -  zakaj pa tako dela z otrokom ?!?! Mislim HALO !  Ne samo jok in kakšna buška, otrok ima lahko trajne posledice?!
Pri nas je kar OK, res da jaz mogoče malo več pospravljam, ampak kuhava, pomivava pa oba. Poleg tega si on da sam prat cunje ko ima umazane, jaz mu jih samo zložim na hitro kadar so suhe. Za otroka pa super skrbi, z veseljem jo pazi, ji prepeva, bere, jo nosi, hani s kašico, uspava, kopa jo on vsak dan...
Jaz bi tvojega malo napiz....a!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:35:46   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Nefertiti

Zdravo Kepica83.. se mi zdi da si jezna, ali se motim?


nisem jezna, ampak dobro bi bilo dobro njegovo stran slišat. Seveda je potrebno deliti delo, ampak a ona tudi dela (moška) dela? Popravlja streho, polaga ploščice, popravlja vodovodne cevi, odtoke, tlakuje dvorišče, ... ? Dvomim. Prav tako tudi dvomim, da bi on pri teh delih zahteval od nje 100%. Moški niso najbolj za v gospodinjstvo, tako ženske niso za moška fizična dela... Jaz imam hvala bogu doma moškega ki res naredi vse brez problema. In brezhibno. Čeprav likanje, pranje imam jaz prek ker imam čas, ampak če bi bilo potrebno bi tudi on to opravil brez problema. Žal nimamo vse take sreče. Ampak vse smo svoje partnerje spoznale pravi čas, in smo se zavestno odločile ali nam njegove lastnosti, veščine, sposobnosti ustrezajo ali ne. Zato: po toči zvoniti je prepozno. Meni se ne zdi vredno zaradi slabo opranega krožnika kregat. Vzamem in pomijem še 1x. Pač je življenje brez kreganja lepše. Moj nasvet: kupi papirnate krožnike in pribor, pa bo tvoj mož popoln.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:36:52   
Nefertiti
user posted image

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:37:11   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Nefertiti

Od moža pričakujem da prinese denar.. ne da kuha, čisti..user posted image


user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:38:00   
Nefertiti
Kepica83 se strinjaš?

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:38:22   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: manna

O gospodinjskih opravilih ne bi, delajta pač kakor se zmenita...ampak -  zakaj pa tako dela z otrokom ?!?! Mislim HALO !  Ne samo jok in kakšna buška, otrok ima lahko trajne posledice?!
Pri nas je kar OK, res da jaz mogoče malo več pospravljam, ampak kuhava, pomivava pa oba. Poleg tega si on da sam prat cunje ko ima umazane, jaz mu jih samo zložim na hitro kadar so suhe. Za otroka pa super skrbi, z veseljem jo pazi, ji prepeva, bere, jo nosi, hani s kašico, uspava, kopa jo on vsak dan...
Jaz bi tvojega malo napiz....a!



Svaštauser posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:38:54   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Nefertiti

Kepica83 se strinjaš?


Popolnoma se strinjam s tabo Nefertiti. user posted image

Moški mora opravljat vsa hišna in gospodinjska dela. Popedenat otroke, biti ljubezniv do žene, romantičen, bog ne daj da pozabi poleg vsega na šopek konec tedna... Zraven še mora popravljat pralni stroj, pomivalni stroj, tv, avto šraufat, babi olje v motorju zamenjat, gume napumpat, brisalce zamenjat... Ja pol pa nič čudnega da jih pokopamo pri 50-tih. user posted image

Jaz imam doma to sve pošlihtano, ampak kljub temu nisem pristaš tega da bi moški moral vse delat. če sem jaz doma.

< Sporočilo je popravil Kepica83 -- 22.11.2009 15:44:14 >


_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:40:52   
Nefertiti
user posted image grem zdaj..

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:43:52   
manna
Kepica83,  kaj pa je narobe s tem da si sam da prat cunje? Pa danes je naprimer skuhal govejo juho za kosilo, jaz sem pa s tamalo v kengurujčku grabila listje na vrtu - a to te tudi šokira? Meni je pa super.


(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:45:14   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kepica83,  kaj pa je narobe s tem da si sam da prat cunje? Pa danes je naprimer skuhal govejo juho za kosilo, jaz sem pa s tamalo v kengurujčku grabila listje na vrtu - a to te tudi šokira? Meni je pa super.




To je pohvalnouser posted image user posted image . Ampak zakaj si sam pere cunje?

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:45:33   
mamica2009
No še vam jaz zaupam kako je pri nas.
Za vse sem sama, 3 otroki, kuhanje, pospravljanje,itd...
Čisto za vse sama.

Pa še nimam živčnega, čeprav včasih dosti ne fali.user posted image

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 15:47:23   
miapia
Nekatere ste tako zelo tolerantne do svojih bližnjih, da ali imate doma kaos ali pa ste še bolj reve kot tiste, ki z določenimi stvarmi niso ravno zadovoljne.

Pri nas doma oba opravljava gospodinjske naloge. Jaz malo več kot mož, ker so okoli hiše tudi druge stvari, ki jih jaz ne opravljam.

Z vzgojo otrok je pa tako: Kdorkoli ima otroka, naj z njim zabija prosti čas kakor hoče, ker vem, da ga tako, kot je bilo napisano v uvodnem postu, nihče ne bo. Ne mož, ne starši, ne tete, ne prijatelji.

Nimata pa nobenega odnosa drug do drugega in  sta oba preveč razvajena. Škoda le, ker pri tem najbolj trpi otrok, ker se z njim ne ukvarjajo tako kot je treba.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Nefertiti)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Telesno kaznovanje otrok
LuSyLu*

Ali podpirate telesno kaznovanje otroka, npr. šeškanje po riti?

DA (36%)

NE (64%)


Število vseh glasov: 1417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!