|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 13:44:07   
Daschi
Kakšne zadolžitve imajo vaši otroci? Kaj morajo pospraviti, koliko so stari?

Naš 13-letnik in 11-letnica imata čez svoje sobe, zgornji hodnik, odnašanje smeti, pometanje zunanjih stopnic, občasno sesanje po stanovanju, če mene ni doma. Ma, fino je že, ker sta tako velika, da kaj naredita. Je pa seveda včasih polno negodovanja in nerganja, sploh s strani 11-letnice. Ta ima toliko pripomb vedno. Za vse je sama. user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 13:50:26   
Star_a
6 in 4 leta.Vsako jutro pospravita svojo posteljo.Sesata stanovanje 2 x na teden,brišeta prah 1 x tedensko,odnašata samo bio odpadke( ker drugih zabojnikov ne moreta odpreti).za sabo pa vedno tudi pospravljata( od umazanih oblačih ,ki jih je treba dati v koš za pranje,do pospravljanja igračk ,ko se nehata igrati ,umivanja umivalnika za sabo itn)

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 13:51:54   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

6 in 4 leta.Vsako jutro pospravita svojo posteljo.Sesata stanovanje 2 x na teden,brišeta prah 1 x tedensko,odnašata samo bio odpadke( ker drugih zabojnikov ne moreta odpreti).za sabo pa vedno tudi pospravljata( od umazanih oblačih ,ki jih je treba dati v koš za pranje,do pospravljanja igračk ,ko se nehata igrati ,umivanja umivalnika za sabo itn)



Vau, pridna user posted image
In to brez ugovorov ali je tudi nerganje zraven? user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 13:55:14   
Jada82
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

6 in 4 leta.Vsako jutro pospravita svojo posteljo.Sesata stanovanje 2 x na teden,brišeta prah 1 x tedensko,odnašata samo bio odpadke( ker drugih zabojnikov ne moreta odpreti).za sabo pa vedno tudi pospravljata( od umazanih oblačih ,ki jih je treba dati v koš za pranje,do pospravljanja igračk ,ko se nehata igrati ,umivanja umivalnika za sabo itn)


Ja res, pridna, se mi zdi precej veliko za tako strarost .... jah, zgodaj jih je treba navadit user posted image user posted image user posted image
Naša je šele 2 leti, pa zaenkrat težim, da pospravlja igrače .... še to moram pomagat zraven ... heheh. Ampak z leti bo treba zadolžitve povečevat user posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 14:01:08   
Najaa
Ko se spravimo pospravit stanovanje, predvsem starejša (5let) zelo sodeluje in sesa, pospravlja, tudi kopalnico rada riba (sam moram jaz še za njo seveda user posted image ), briše mizo, daje cunje v stroj ipd. Tamala (3leta) tudi rada pomaga, ni pa tak za stvar kakor starejša. Vsakodnevno pospravjanje igrač je največja kriza, ker se jima ne daaaaaaa. user posted image Ampak pospravita, čeprav težko.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 14:05:42   
3jeMi
jah, no, tudi jaz moram našega fanta (3,5 leta) kar pohvalit... zelo rad pomaga, malo po svoje vendar z veseljem... od zlaganja perila v stroj, vklop le-tega je njegovo delo, zlaganje perila (po svoje), pospravljanje perila (točno ve kje ima kdo kaj pospravljeno), sesanje svoje sobe (kar precej temeljito), pometanje (uf, to zna biti tudi žur), tudi prah mi pomaga brisat, najraje pa zlaga posodo iz stroja in pa pripravlja pogrinjke na mizi... no, ja, igrače pa sicer gospodič pospravijo, vendar včasih tako na hitro kar na en kup user posted image
... je pa veliko tega pobral v vrtcu in doma samo še vzpodbujamo to njegovo veselje... ga pa zaenkrat ne silim nič, če trenutno ni razpoložen ga pustim pri miru... ve pa, da so v gospodinjstvu obveznosti in takrat, ko se pospravlja ne teži, ali pomaga ali pa se mirno igra po svoje... user posted image

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 14:12:46   
ZARA
Pospravlja sobo redno, cunje za sabo, hrano, krožnike z mize in take malenkosti.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 14:47:28   
Paštetka
pospravljata igrače (ko se nehata z eno igrati jo pospravita preden vzameta drugo)
umivalnik spucata za sabo, ko si opereta zobke
pospravljata sobe
perilo odlagata v koš
oprane nogavice, gate in spodnje majice, hlače si zlagata v omaro (majice raje ne, user posted image )
zložita nogavice
razne papirčke od čokoladic, olupke od sadja ... odneset__a v koš
pomagata pripraviti mizo (krožnike, pribor)
jakne in čevlje dasta v omaro, ko pridemo dodmov


evo to je nuja user posted image , drugače pa je veselje, ko mi mala pomaga sortirati perilo za v pranje in ga daje v stroj ali v sušilca, prav tako rada zlaga iz pomivalca posodo, ta večji pa kaj posesa... ampak to je bolj veselje in ne pravilouser posted image
obožujeta tudi, ko mi lahko pomagata kuhati ali kaj peči.


stara sta 4 in 6 let

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 30.1.2012 14:50:50 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
30.1.2012 14:55:02   
tikatoka
Naš 5 letnik tudi kar pospravlja svojo sobo, pomivalni stroj pospravi kar doseže, ob žehti zlaga nogavice, ko mu pripravim kup njegvega perila ga odnese v svojo sobo in pospravi v omare, pospravi tudi naše ostalo perilo ki je po predalih, Zlaga čevlje v omaro. Tudi s tamalim sesalcem posesa ko poje, če so na tleh in po mizi drobtine, krožnik in kar ima pač še na mizi po jedi tudi pospravi. Včasih naredi z ugovarjanjem, včaih se z veseljem loti dela, je pa res da sem se vsega lotila in je vsako stvar začel preko igre. Imamo še dva mlajša fanta in moža, jih je treba kar navadit da se nič ne naredi samo, pri 4 descih bi lahko delala od jutra do večera user posted image .

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
31.1.2012 7:56:59   
josephine27
3.5 letnik rad sodeluje pri pospravljanju, ko pospravljam jaz. najraje briše prah in sesa pa tud perilo rad obeša. sam pospravlja svoje igrače ( no to mu je treba naročituser posted image ). Sicer pa ve da grejo umazana oblačila v koš za perilo, smeti v smetnjak( pri ločevanju odpadkov je že zdaj bolj natančen kot mož), sam pripravi mizo pred kosilom. zdaj ga učimo da je treba po jedi posodo odnesti v lijak in pobrist za sabo pa mu ni še popolnoma prešlo v navado tako da ga je treba še opozarjat. no tud zlikano perilo pamaga pospravljat v omare sicer bolj svoje stvari, ki jih lahko doseže... mislim da za svoja leta kar primerno sodeluje pri vseh gospodinskih opravilih. najraje pa z možem pospravlja drva v drvarnico. to mu je za nagradouser posted image


_____________________________



(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
31.1.2012 8:49:20   
skuštrana
Pri nas pa 7 letnica in 2,5 letnik zelo rada sodelujeta pri pospravljanu, srednji otrok (4 in še malo) pa nikakor. In ni šans da ga v karkoli prepričam. Na koncu da v škatlo tri kocke in reče da saj je on tudi pospravljal user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
31.1.2012 8:51:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pri nas pa 7 letnica in 2,5 letnik zelo rada sodelujeta pri pospravljanu, srednji otrok (4 in še malo) pa nikakor. In ni šans da ga v karkoli prepričam. Na koncu da v škatlo tri kocke in reče da saj je on tudi pospravljal user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
31.1.2012 9:55:08   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pri nas pa 7 letnica in 2,5 letnik zelo rada sodelujeta pri pospravljanu, srednji otrok (4 in še malo) pa nikakor. In ni šans da ga v karkoli prepričam. Na koncu da v škatlo tri kocke in reče da saj je on tudi pospravljal user posted image



Enega takega tudi jaz poznam. Al pa na skrivaj z nogo prevrne škatlo, da se vse strese in potem trdi, da ni bil on. user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
26.4.2012 14:53:30   
ronja
Stari sta 3 in 4,5 let, pospravita za sabo svoje igrače, včasih data še svoje posodice in pribor v pomivalni stroj, večinoma (skoraj vedno, se pa zgodi, da pogledava skozi prst, ko pridemo iz obiska, pa sta zmatrani, recimo...) pospravita svoje obleke v zabojčka (tiste obleke, ki jih nosita, pa jih bosta jutri spet) in sami data spodnje hlačke v košaro za perilo, zjutraj pa obratno: sami vzameta obleke iz zabojčka in data pižamici v postelji. Razen za igrače se ni bilo treba nič pogajat, jima je všeč, da lahko sami. Pri pospravljanju igrač pa z Ronjo ni problemov, Lejla bi se pa skoz na njo šlepala, če bi ji pustili... Meni se zdi, da za svojo starost čisto dovolj naredita, vsaj kolikor vidim pri drugih. Igrač jaz ne pospravljam, ker
- ko sem bila noseča, mi je bilo neznansko slabo, če sem se sklonila in to ne bi bilo humano do mene, da grem vsakič bruhat, ker se eni neki ne da, poleg tega bi bila potem tečna in se jima ne bi splačalo.
- je to njuna reč: sami vzameta igrače, kadar hočeta in jih morata tudi sami pospravit nazaj - svoboda in odgovornost sta pri nas nekak z roko v roki. Če ti dovolim, da sama vzameš, potem ti zaupam, da sama pospraviš.
- se mi zdi fajn za navajanje na približni red: ne težim vmes, ko se igrata, zaradi mene je lahko njuna soba bomba, ampak predno gremo ven ali spat, pa mora bit pospravljeno. Predno gremo jest pa odvisno: če sta sredi ene igre in se bi radi to isto šli še potem, potem pogledam skozi prste, pa tudi sicer pri tem ni treba vsega čisto pospravit, samo toliko, da se da hodit okoli
- imamo malo stanovanje in bi bilo sicer dobesedno nevarno, če bi non stop vse povsod ležalo. Saj leži čez dan vse, ampak vsaj zvečer pa je lepo, ker se mi zdi fajn, da zaspimo v enem takem bolj mirnem okolju, že itak je povsod ogromno stvari...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
1.5.2012 21:15:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Daschi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
6.5.2012 22:50:42   
*jesen*
5 in 3 leta- vsak večer pospravita vse svoje igrače, ko jemo pospravita za mizo svoje stvari (krožnike, pribor, kozarce), ko ju prosim zložita svoje obleke v omaro (če se meni res ne da), perilo vsak večer odložita v košaro za pranje, smeti ločujeta. Tko, sproti ju učim :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko pospravljajo vaši otroci?
7.5.2012 8:41:37   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

pospravljata igrače (ko se nehata z eno igrati jo pospravita preden vzameta drugo)
umivalnik spucata za sabo, ko si opereta zobke
pospravljata sobe
perilo odlagata v koš
oprane nogavice, gate in spodnje majice, hlače si zlagata v omaro (majice raje ne, user posted image )
zložita nogavice
razne papirčke od čokoladic, olupke od sadja ... odneset___a v koš
pomagata pripraviti mizo (krožnike, pribor)
jakne in čevlje dasta v omaro, ko pridemo dodmov




Pri nas tole niso otrokove zadolžitve, ampak je nekaj samoumevnega, da se to naredi user posted image No edinole pri igranju mu pustim svobodo - čeprav je res, da več ko nameče na kup, dlje potem pospravlja, ampak ima kar OK urejeno sobico in skoraj vsaka zadeva ima svoj predal ali košek, pa se hitro pospravi.

Drugače pa med zadolžitve pri pospravljanju spadajo:
- odnašanje smeti v koš - edinole pozimi mu tega ni treba, ker jaz nataknem samo crocse, pa jih vržem v koš, njega je pa že treba obečti user posted image
- 1x tedensko pobere stare časopise (iz wcja, pisarne, dnevne user posted image , pri nas se to kar nakopiči) in potem to odnesemo na otrok (pa še malo se razgibamo zravenuser posted image - je pa fino, ker mu zelo na hitro razložiš sistem ločevanja s temi otoki, ker pri nas imamo zabojnike za smeti samo za mokre in suhe odpadke)
- posesa svojo sobico (sicer grem potem jaz še 1x na hitro preko, vsaj 1 tedensko, da je res ok, ker se posveča določenim kotičkom, ki so res dobro posesani user posted image , kje pa bolj na hitro posesa), pobriše prah v sobici (zgornje police jaz ali mož).

Drugače pa pridno sodeluje, brez problema pripravi mizo, mi prinese krožnike iz mize, da jih oplaknem in jih dama v pomivalca, cunje sortira, kakšne drobtine na hitro posesa, pobriše mizo, pomaga na vrtu. Je kar redoljuben in priden.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 7.5.2012 8:42:29 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?