|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolo
6.10.2012 23:07:25   
takotako
Rabim nek dober nasvet kako navdušit sina(skoraj 6 let) nad kolesom? nikoli ni bil glih navdušen nad kolesom, ptoem pa k smo dali dol-mogoče malo prezgodaj- koleščke dol pa sploh ne....
vedno se greva na lep način učit, pa potem rajš jaz odneham preden znorim. se res trudim da mu ne pokažem. Uglavem on se usede na kolo jaz držim pa laufam zraven on pa gleda nebo, okorg, govori neke zgodbice in se res niti noče potrudit za ravnotežke.
Drugače je bolj športen tip-smuča, rola, drsa, plava že vse. Sam kolo mu pa ne gre.

Zdaj sem dala nazaj koleščke in mu rečem pejt z mano da me ne bo strah. In mu samo reče ko se voziš probaj da se ne nasloniš na pomožne koleščka. In greva par metrov-pol pa morva nazaj. No vmes mu jaz razen bravo res nič ne rečem-ker sapo lovim.user posted image

Kak nasvet... Je pa letos na veselici zadel ful dober kolo-in je rekel mi: no pa sem dubu sovražnika...user posted image . sem mislna da ga bo kej navdušlo..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolo
6.10.2012 23:18:23   
Doll
Kolo pospravi,pa rešeno.ne vem zakaj bi mogel biti navdušen user posted image Če noče,pač noče. Se mi zdi da gre na kolo samo zaradi tebe in ne zato,ker bi sam hotel

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolo
7.10.2012 0:29:00   
mateyka
ma naša je ista - ker se ne "zgodi samo od sebe" (da bi kar znala vozit), noče. pa je 5 let stara. mah, jaz sem rekla, bo pač zvozila pri 10-tih, ko bo hotla s frendi it okol, pa ne bo mogla; bo takoj dovolj motivirana user posted image

p.s. mam frenda, ki se je naučil pozno vozit kolo (10-11 let) in je čist ok model, tko da nič bat user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolo
7.10.2012 14:52:40   
Aninchy
takotakouser posted image user posted image user posted image se kar vidim, da bom isti post napisala čez kaki dve leti user posted image Oprosti, vem da v vaši situaciji trenutno ni smešno... Naš ima doma vse - poganjalca, kolo, avto na akumolator, skiro itd., pa se vozi samo s plastičnim poganjalcem tovornjakom (tistim širokimuser posted image ). - Ja, se lahko smejim, ker sem mu jaz od vsega naštetega samo poganjalca kupila... Eni so pač pametni, da je kolo bolje in da s tistim se bo pa sigurno peljal user posted image No, sej pričakujemo še enga fanta in še enga pričakuje brat, tako da bojo vse še lahko izkoristli - s tem se tolažmo user posted image user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolo
7.10.2012 15:53:56   
Zora*
Moja nečakinja je stara 13 let. Nikoli se ni marala vozit s kolesom in se še vedno ne mara, tako da sedaj niti kolesa nima, ker je prejšnje le stalo doma. Sicer pa je punca športnica, resno trenira in tekmuje v svojem izbranem športu, dobro plava in smuča. Ampak za kolo ji pa ni.

Jaz bi ga sedaj pustila pa mogoče naslednjo pomlad spet probala. Jim je pa v tej starosti že zelo zanimivo skupaj s prijatelji dirkat s kolesom. Mojima je to bolj "in" kot pa se z mano vozit user posted image

< Sporočilo je popravil Zora* -- 7.10.2012 15:55:07 >

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolo
7.10.2012 18:36:55   
Tippi
Ma ne sekiraj se. Škoda tvojih živcev in otrokovih. Ko bo hotel speljat bo. še vsak se je naučil vozit kolo. eni prej, drugi kasnej.
pri moji kolegici je bila podobna situacija. pri sedmih letih se mali ni in ni hotel vozit. potem je njej dopizdilo, je kolo pospravila in se je tamali šele čez dve leti spomnil, da bi se vozil s kolesom. takoj je zvozil, brez da bi ga kdorkoli učil. od takrat dalje sta s kolesom nerazdružljiva. si ne predstavlja bit brez kolesa. ima gorca in specialko.

lepo pospravi kolo in čakaj. kar bo pa bo. enkrat ga bo že zamikalo! pe vsakega je!

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolo
30.11.2012 13:14:00   
dreamhorse
Jaz sem tudi pozno začela vozit kolo... Ampak kaj, ne zato, ker ga nisem hotela, pač pa zato, ker ga nisem imela... saj pa takrat, kolikor se jaz spomnim, ni bilo koles oz si jih nismo mogli privoščit, za male otroke, ... Kaj šele sto in en poganjalec...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolo
12.1.2013 13:55:51   
wild tiger
Ne se sekirat, bo ze ko bo, ce bo. Sicer pa voznja s kolesom res ni tako pomembna rec.

Mogoce pa poskusite s kaksnim priklopnikom, mogoce bi mu bilo zabavno.


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolo
13.1.2013 9:33:36   
Hope2
Če otrok nima veselja, pospravi kolo.
Če ima veselje, pa daj pomožna kolesa dol (nikoli ni prezgodaj). To je najhujše zlo, ker otrok ne dobi nobenga občutka za ravnotežje, še manj za zavijanje. s pomožnimi kolesi je širši, zavijanje in izogibanje oviram je zato čisto drugačno, kot brez pomožnih. Ti ga ne držiš, ti držiš sedež zadaj za rito in sicer tako, da on ne čuti. In ko te ne bo čutil, si ne bo upal gledat naokoli in razlagat in govorit, ker si ne bo upal. Sicer sem jaz mojega najprej držala za sedež tako, da se je moja roka dotikala malo riti, ampak vmes sem odmaknila, tak da ni imel več tega občutka.
Naš je sicer imel veselje se spravit na bicikel- veliiika želja, ampak je tudi trmast in strah in nepoznavanje novih stvari pri njemu takoj ubije to veliko željo in hitro odneha. Začela sva tako, da sva se prvič peljala le 10m, drug dan isto, pol sva imela srečo in našla mrtvega kuščarja in sem napletla zgodbico in se je vozakal 5m gor in dol mimo kuščarja. Nato pa sva šla večji krog, vmes voljo zgubil, ampak nekako je bilo treba domov pritiuser posted image .
Me je pa veeno presenetil, v parih dneh po samo 1-5 minut na dan je zvozil sam. Tak da ti ne priporočam neke dolge ture, dolgo učenje, ker zgubijo ves interes in voljo.
Najhuje so ritnice, moja rita je trpela tako, da sem cel teden komaj hodila, ampak ej tudi to je za nekaj fajnuser posted image . Razen boleč križuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.1.2013 9:36:33 >

(odgovor članu wild tiger)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolo
22.4.2014 21:54:28   
1x1fotr
Tamali znajo bit kar trmaste žverce in bolj ko jim želimo nekaj "vsilit", bolj se upirajo, če pa jim skrijemo kolo, takrat bi se pa na vsak način želeli vozit z njim. No, vsaj ni dolgčas v njihovi družbi in se stalno nekaj dogaja, zlasti če imaš doma izjemno energično 4-letnico. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolo
22.4.2014 22:00:00   
Stanislava_
Ostali v družini kolesarite, in je moteče, ker ne more z vami? Potem naj se potrudi, da boste lahko šli skupaj na krajši izlet.
Če temu ni tako, naredi kot so ti že napisale - pospravki bicikl. Ko bo nuja, se bo naučil.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?