|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 11:20:08   
honey
Pozdravljene. Znašla sem se pred dilemo in ne vem, kaj naj naredim. Mož ima v petek (na noč čarovnic user posted image ) rojstni dan. Da mi ne bodo obiski hodili čez cel dan (to mislim predvsem sorodnike, drugih skoraj ne bo), razmišljam, da bi vse skupaj povabila na kosilo. Ampak, zdaj pa nastane problem. Kaj skuhati za 14 ljudi? To štejem odrasle osebe, potem pa so še 4 otroci, ki pa ne pojejo veliko.

In še vaše mnenje: bi ve sploh kuhale za toliko ljudi ali bi enostavno povabili za popoldan določeno uro, narezek in to je to? Ne vem, kaj naj naredim. Ker gledam tudi malo s finančnega vidika - narezki se mi zdijo kar dragi.

Aja, pa še to: če bi šla v to, bi naredila nadevanega purana, pečen krompir, pomfri in solata.

< Sporočilo je popravil honey -- 27.10.2008 11:25:44 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 11:53:44   
enkratna
honey, upam da imaš dovolj tudi krožnikov user posted image (to pravim zato, ker jih jaz nimam za tako veliko druščino).

Vsekakor je tvoja ideja o nadevanemu puranu s prilogami za tako veliko družbo kar priročna ideja!

Jaz bi mogoče razmišljala še o kakšni musaki ali lazanji (mesni, zelenjavni, kombinirani), pred tem goveja župca, za sladico pa kakšna pita ali sladica z bučami (če ne bo torte)?

Narezkov se jaz načeloma kar izogibam: 1. ker to nanese več €, 2. ker je s tem veliko dela, da lepo aranžiraš (razen če to naredijo v trgovini, kar sicer naredijo brezplačno) in 3. ker sem glede "povabila na kosilo" staromodna, torej želim postreči gostom nekaj toplega user posted image .

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:28:34   
honey
Ja, krožnikov imam dovolj, nič bati user posted image  Če ne si jih lahko pa pri sosedih sposodim user posted image .

Saj za "predjed" sem itak mislila govejo juho skuhat, za sladico bo pa torta. Ker za našega malega ni rojstnega dneva brez torte in je že ves navdušen, ker sem mu obljudila, da bova v četrtek atiju naredila torto.

Samo ne vem, kakšne so kaj kilaže celega purana? Zdaj so me prestrašili, če bo dovolj 1 puran za toliko ljudi user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:43:41   
enkratna
Sem nekje naletela, da je procija purana (s kostmi) pri a la carte postrežbi - surova teža - 35-40 dag user posted image Mislim, da bi - pri vsej ostali hrani - to morali biti okoli 150-200 dag na osebo čisto dovolj.

Če te je strah, da bo puran premalo, lahko še kakšno dodatno prilogo si omisliš. Npr. pečeni šampinjoni, ali ocvrta cvetača ali šampinjoni. Ali pa dodaš kakšen mesni kanelon....

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:45:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Ja, krožnikov imam dovolj, nič bati user posted image  Če ne si jih lahko pa pri sosedih sposodim user posted image .

Saj za "predjed" sem itak mislila govejo juho skuhat, za sladico bo pa torta. Ker za našega malega ni rojstnega dneva brez torte in je že ves navdušen, ker sem mu obljudila, da bova v četrtek atiju naredila torto.

Samo ne vem, kakšne so kaj kilaže celega purana? Zdaj so me prestrašili, če bo dovolj 1 puran za toliko ljudi user posted image


En puran za 14 ljudi gotovo ne bo dovolj. PO moje, no. MIslim, da ne bo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:48:15   
enkratna
Volga, kaj pa veš, če ne bo honey enga domačga, 5 kg purana žrtvovala user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:49:19   
tanikaa
Jaz bi zraven dala še nekaj svinjskega. Nekateri majo raje svinjino.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:50:24   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Volga, kaj pa veš, če ne bo honey enga domačga, 5 kg purana žrtvovala user posted image


samo četudi je petkilski, je to premalo za 14 ljudi ali ni? Kaj pa vem, je treba vedet, da gre veliko od purana še v taro.

Tule je nekaj nasvetov, če želiš

http://www.gurman.eu/recepti.php?S=6&Article=118

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:51:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Jaz bi zraven dala še nekaj svinjskega. Nekateri majo raje svinjino.


Ja, kakšen čevapčič.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 12:53:35   
enkratna
Kaj pa vem, jaz sem zadnjič pripravila 1,1 kg celega piščanca za 4 odrasle osebe in 1 otroka (poleg juhe, prilog, sladice); pa je zagotovo 20% piščanca ostalo nekonzumiranega...

Je pa dala tanikaa dober predlog: še kakšen kos mesa zraven. Moja mama najraje ocvrte kose da zraven piščanca.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:01:04   
tanikaa
Najprej bi postregla z aperitivom. Pri nas gre fajn v promet Jegermaister. user posted image  Potem bi naredila juho, pečenega purana, svinjsko pečenko. Zraven bi dala mlince in pražen krompir, pa denstano rdeče zelje ter kuhano zelenjavo in dve vrsti solate. Zeleno plus še eno. Posladek pa bi bila torta plus kavica.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:02:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Najprej bi postregla z aperitivom. Pri nas gre fajn v promet Jegermaister. user posted image  Potem bi naredila juho, pečenega purana, svinjsko pečenko. Zraven bi dala mlince in pražen krompir, pa denstano rdeče zelje ter kuhano zelenjavo in dve vrsti solate. Zeleno plus še eno. Posladek pa bi bila torta plus kavica.


No, to bi jaz prišla uničit. Pa Mišni tudi, a ne Mišni?

Drugače pa, jaz, ker še nikoli nisem pekla purana, si ga za tako priliko ne bi upala. Honey ima verjetno že izkušnje z njim, tako da se ga lahko loti.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:06:51   
tanikaa
Speči purana pa ja ni nobena umetnost. En dan prej ga daš fajn v pac, lahko ga tudi nadevaš s kostanjem, jabolki... po želji in okusu pač. Glede na to, da bo mela tudi juhico, lahko v juho stisne ene dva stroka česna. Purana daš peč in ga polivaš s to juho. Vmes malo popikaš purana, da odvečna maščoba odtega. Jaz potem tudi rada to maščobo polivam po puranu. Najprej to maščobo, potem pa še juho. Ko je pečen, ga dam na velik pladenj, da se ta maščoba z njega scedi. Poberem tisti sok, ki je ostal od pečenja in na njem zdenstam mlince. Jaz jih nikoli ne poparim. Dam jih lepo na to maščobo oz. sok, dam na najmanjši ogenj in počasi z žličko polivam mlince, tak da se zdenstajo. Meni mlinici morajo biti na koncu čvrsti, ne pa pocasti. Mama, zdaj sem pa lačna. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:09:20   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Speči purana pa ja ni nobena umetnost. En dan prej ga daš fajn v pac, lahko ga tudi nadevaš s kostanjem, jabolki... po želji in okusu pač. Glede na to, da bo mela tudi juhico, lahko v juho stisne ene dva stroka česna. Purana daš peč in ga polivaš s to juho. Vmes malo popikaš purana, da odvečna maščoba odtega. Jaz potem tudi rada to maščobo polivam po puranu. Najprej to maščobo, potem pa še juho. Ko je pečen, ga dam na velik pladenj, da se ta maščoba z njega scedi. Poberem tisti sok, ki je ostal od pečenja in na njem zdenstam mlince. Jaz jih nikoli ne poparim. Dam jih lepo na to maščobo oz. sok, dam na najmanjši ogenj in počasi z žličko polivam mlince, tak da se zdenstajo. Meni mlinici morajo biti na koncu čvrsti, ne pa pocasti. Mama, zdaj sem pa lačna. user posted image


ej mlask user posted image
sam eno vprašanje - kako je to 'dati fajn v pac'user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:12:11   
tanikaa
user posted image  Ga posoliš, popopraš, namažeš z medom (za lepo skorjo), začimbe pač daš gor. user posted image  Pa tudi znotraj ga moraš fajn namazat. To se čez noč čudovito prepoji, tak da je tudi na primer bedrca okusna, ne pa samo površina. Jaz ga včasih pošpricam tudi z viskijem. Saj točnega recepta itak nimam. Dam gor kar je pač pri roki. Aja, pa tudi zenf da ful dober okus.

Včeraj sem glih delala svinjsko pečenko v pečici, pa sem meso namazala z zaseko. Sanjsko.

< Sporočilo je popravil tanikaa -- 27.10.2008 13:13:07 >


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:17:04   
Mišni
A pa to imaš sploh prostor, toliko ljudi za mizo posest?

Lepo družinske, že razrezane pice naroči, pa bo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:17:42   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

A pa to imaš sploh prostor, toliko ljudi za mizo posest?

Lepo družinske, že razrezane pice naroči, pa bo.


Jesus, samo to ne. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:17:56   
Hope2
user posted image ma čis ste zmešani s temi jedilnikiuser posted image . Zakaj mene noben te dni ne povabi na take pojedineuser posted image , najbrž so strah, da bi bil 5kg puran premalouser posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:18:43   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

A pa to imaš sploh prostor, toliko ljudi za mizo posest?

Lepo družinske, že razrezane pice naroči, pa bo.


Jesus, samo to ne. user posted image


Zakaj pa ne? Jaz bi bila pa ful vesela, če bi prišla nekam voščit za RD, pa bi pico dobila.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:20:02   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

A pa to imaš sploh prostor, toliko ljudi za mizo posest?

Lepo družinske, že razrezane pice naroči, pa bo.


Jesus, samo to ne. user posted image


Zakaj pa ne? Jaz bi bila pa ful vesela, če bi prišla nekam voščit za RD, pa bi pico dobila.



Pridi meni voščit rojstni dan, pa boš vedno dobila nekaj za pojest. Samo pice pa nikakor. user posted image  Zgornji jedilnik bi bil za prvo silo - če ne bi imela časa za kaj boljšega. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:20:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

A pa to imaš sploh prostor, toliko ljudi za mizo posest?

Lepo družinske, že razrezane pice naroči, pa bo.


Jesus, samo to ne. user posted image


Zakaj pa ne? Jaz bi bila pa ful vesela, če bi prišla nekam voščit za RD, pa bi pico dobila.


Mišni, samo na hitro, da ne serjem po temi: ti bila zadovoljna z vsako hrano, to smo že razčistili, a ne user posted image  No, saj s pico bi bila jaz tudi, v končni fazi celo bolj kot s puranom.

Honey, oprosti, ne bom več. Saj sem ti pomagala, sem ti malo višje en link nalimala.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:24:02   
Mišni
Pridi meni voščit rojstni dan, pa boš vedno dobila nekaj za pojest. Samo pice pa nikakor. Zgornji jedilnik bi bil za prvo silo - če ne bi imela časa za kaj boljšega.


Oh, jaz nisem tako šmensi pensi, meni je vse dobro, kot je že Volga ugotovila.

Ampak pizza je fajn tako za večjo družbo. Da se ji tudi gostiteljica lahko posveti in zraven kakšno rečejo in zapojejo. Da ne visi skozi v kuhinji in sreže. Je bolj veselo lahko na ta način.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:24:31   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

user posted image  Ga posoliš, popopraš, namažeš z medom (za lepo skorjo), začimbe pač daš gor. user posted image  Pa tudi znotraj ga moraš fajn namazat. To se čez noč čudovito prepoji, tak da je tudi na primer bedrca okusna, ne pa samo površina. Jaz ga včasih pošpricam tudi z viskijem. Saj točnega recepta itak nimam. Dam gor kar je pač pri roki. Aja, pa tudi zenf da ful dober okus.

Včeraj sem glih delala svinjsko pečenko v pečici, pa sem meso namazala z zaseko. Sanjsko.


Kako pa to zgleda, med pa viski in zenfuser posted image A bo užitno? Ker če to naredim, pri nas bo pol moje in moževe familijeuser posted image , če ne bo za jest, mi sporoči naslov, da jih k tebi pošljem....da se vi zmeniteuser posted image A si 100% da daš med na puranauser posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:25:49   
Katey
Pri nas je za take vrste kosila, skoraj vedno filan piščanec, pečen krompir, zelenjavna priloga (cvetača, brokoli, brstični ohrovt, šparglji) vse to pokuhamo na sopari zabeljeno z maslom in popečeno slanino, pohan piščanec s timijanom in parmezanom (manjši koščki), mrežna pečenka, gratinirane testenine s sirom, več vrst solat.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kosilo za rojstni dan
27.10.2008 13:27:00   
tanikaa
1000000000000000% sem. Jeb.emo, pa saj kuham že leta. user posted image  Samo ne ga gor namazat (med mislim) pol kile. Fajn na tako z roko premažeš. Pride ful dobra skorja. Pa viskija tudi ne daš pol litra gor. Pošpricaš ga. user posted image  In garantiram da bo super. In če ne bodo jedli, v kar močno dvomim, me kar pokliči. Pridem pa jaz vse pojem ali pa mi ga kar k meni prinesi. Se ne bom pritoževala. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?