|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst
22.8.2007 21:05:09   
Anonimen
Živjo!

Se s partnerjem odločava, da bova v kratkem krstila sina, naju pa zanima, kako vse zrihtat in koliko naju stane? Do katerega leta se pa krst lahko dela?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krst
22.8.2007 21:28:45   
Anonimen
Kadar želiš. Želja in čas sta svobodna.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krst
22.8.2007 22:30:36   
urška
sam obred ne stane nič. vem da se bo sedaj našel kdo ki bo rekel mi smo pa mogl dat tolk pa tolk. ampak če ti duhovnik to reče, ga vprašaj zakaj. ker ne bi smel nič računat.
stane te pa krstna sveča, pa platno ki ga moraš imet s sabo. in seveda fešta ki jo boste imeli.
krstiš ga pa lahko kadarkoli. starostne omejitve ni.

se pa že vnaprej opravičujem, ker vem da to ni blo vprašanje, ampak ne morem mimo tega. iz tvojega vprašanja je razvidno da se na to ne spoznaš in tako sklepam, da najbrž ne ti, ne tvoj partner nista bila vzgojena v tem. in mi ni jasno zakaj želita krstit otroka. ker ga najbrž ne bosta v tem vzgajala. pomislita tudi tako, da je to lahko otroku enkrat ovira. lahko spozna muslimanko ali pa budistko.....in mu bo krst popolnoma odveč. in mu ne bo pomenil čisto nič. če slušajno spozna katoličanko pa lahko vse te zakramente prejme takrat. ko bo sam dovolj star in se bo o tem odločal sam.  tradicija pa te zadeve tle nimajo nobenega pomena. pa kaj rečejo babice.
pa prosim ne me obsojat. sama sem vzgojena v tej veri in verjamem v to kar pravi. ne razumem pa staršev, ki jim to nič ne pomeni, da silijo otroka v nekaj kar je njim deveta briga.
pa oprosti, če sem narobe sklepala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krst
22.8.2007 22:59:28   
Anonimen
Urška, ni panike. Midva sva bila krščena, ampak ne hodiva v cerkev in tako dalje. Nevem, zakaj sva se odločila za to, mogoče zato, ker je pač to v navadi otroka krstiti. Boma pa še premislila v tej smeri, ali krstiti otroka ali ne, mogoče bo sorodnikom čudno in bodo proti? user posted image Ja, sej bova videla, kako bo.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst
22.8.2007 22:59:29   
apolonica
mi imamo ravno v nedeljo krst, otroček bo star 2,5 meseca. za svečo, platno in verižico naj bi poskrbeli botri - nekje sta to dva, nekje samo eden, krst je lahko med mašo ali po njej; NIČ NE STANE, lahko kaj daruješ za cerkev, pol pa - normalno- eno dobro kosilo s tortico, kajne?

lp

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krst
23.8.2007 8:41:27   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: apolonica

verižico


kakšno verižico pa? to prvič slišim...user posted image

(odgovor članu apolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krst
23.8.2007 9:07:36   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: urška

in mi ni jasno zakaj želita krstit otroka.


In nikomur jima tega ni treba razlagat. Tako sta se odločila, odločitev je njuna, skupna, torej se odgovor na to vprašanje tiče le in samo njiju. Aja, še verižica: kaže, da je to zadnje čase nekakšen običaj. Ker so jih naši pobi tudi dobili ob krstu.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krst
24.8.2007 9:12:40   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

In nikomur jima tega ni treba razlagat.


sem čisto lepo vprašala. in ne pričakujem nobene hude razlage, ker vem da se to tiče samo njiju. zakaj sem pa to vprašala sem pa tudi razložila.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krst
24.8.2007 9:56:44   
daddy
   Malena, nič ni narobe, če se odločita za krst, kljub temu da ne hodita v cerkev in te stvari - se sploh ni treba ( nikomur ) obremenjevat s takimi vprašanji. Poiščita - izberita si botra, se skupaj dogovorite, pri izbranem župniku se zmenite za termin, povabite željene sorodnike in to je to. Po obredu se malce pogostite v kaki dobri gostilni ali pa tudi kar doma, če imate za to možnost. Podobno, recimo, kot praznovanje otrokovega rojstnega dne, nekako tako.
  Župniku ni potrebno plačati za obred, je pa v navadi, da se mu nekaj stisne. Pri župniku tudi točno izveste, kaj vse potrebujete ( sveče, prt .... to običajno poskrbijo botri ). Vse skupaj ni noben bavbav in čisto lepo steče. Vsa ostala vprašanja so pa samo nepotreben balast.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krst
24.8.2007 14:16:35   
pikica36
pri nas je navada , da se otroka krsti kot dojenčka(čeprav lahko seveda tudi pozneje)starega tam nekje do pol leta.
ponavadi boter otroki kupi zlato verižico s križcem , belo oblačilo oz. platno(iz katerega naj bi se potem sešilo oblačilo, ampak danes imajo navadno kar izvezene prtičke z otrokovim imenom in datumom krsta- kao za spomin) in pa krstno svečo.
kar se tiče stroškov pri župniku jih naj ne bi bilo, ampak v navadi je , da se mu nekaj "namakne" navadno je to vsota,ki je enaka ceni ene maše.
otroka pa krstita, če je to vajina volja in ne volja babic in žlahte.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krst
24.8.2007 14:31:32   
sisi80
Pri nas je potrebno tudi opraviti priprave na krst, tam izveš vse o verski vzgoji in krstu samem.

Župniku daš kolikor sama hočeš, boter kupi svečo in platno (tako je pri nas), ponavadi tudi verižico s tremi obeski (vera, upanje, ljubezen).

Krst ne stane torej nič, razen kosila in torte, če se za to odločiš.


_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krst
28.8.2007 9:43:50   
masna
Mene pa zanima kako je s temi pripravami na krst. A so povsod obvezne? Ker smo komaj priseljeni kjer smo, pojma nimam kak je ta naš župnik in kake so tu navadeuser posted image

Jaz bom mojadva dala krstit, a se mi na to res ne da hodit, mojega pa sploh ne bom spravla ....

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krst
28.8.2007 9:45:15   
masna
Sama sem bila kako leto nazaj botra, pa sem svečo res jaz priskrbela, platno pa starša. Pri nas ni v navadi da vse to boter priskrbi, a sem svečo na mojo željo jaz priskrbela Po mojem je stavr dogovora med starši in botri.

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krst
28.8.2007 9:46:03   
LIDJOČKA
Ja, midva sva kar mogla it na priprave, čeprav sva jih enkrat že dala skozuser posted image , je pa najbrž veliko odvisno od dotičnega župnika.

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krst
28.8.2007 11:25:46   
ema79
Tole, da morajo botri priskrbeti svečo, platno in verižico, mi je malo mimo. To je vse stvar dogovora. Za platno in svečo, bi še šlo (ampak po moje samo na njegovo izrecno željo). Verižica pa je že darilo, ne pa obvezna stvar, ki jo mora imeti otrok pri krstu.

Priprave smo pa mi imeli eno uro, en teden pred krstom, lih tolko, da ti pove, kako stvar poteka.


_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krst
28.8.2007 14:13:10   
sisi80
Priprave so odvisne od župnika. Mi imamo prav seminar, traja celo ljubo popoldne in je obvezno za starše, ki imajo prvega otroka. Dobiš potrdilo, pri drugem otroku ga pokažeš.

_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krst
28.8.2007 20:18:39   
jade1
Pokličeš v farovž in vprašaš kdaj imajo uradne ure. Greš tja in poveš, da si se prišla zmenit za krst. S sabo prinesi družinsko knjižico, ki sta jo dobila pri poroki. Tam se zmeniš za datum in to je to.
Otrčka oblečeš kakor ti paše, izbereš 1 botra (lahko tudi 2), nabaviš krstno svečo in prtiček. To dvoje dobiš, če si iz Lj v trgovini kjer prodajajo cerkvene zadeve.  Kao naj bi to nabavili botri ampak midva sva sama kupila, ker se mi zdi trapasto jih obremenjevat še s tem.
Verjetno boste imeli prej enkrat pripravo na krst (kakšno urico, da župnik pove kako in kaj poteka krst).
na dan krsta prideš tja z otrokom, botrom ali botrico (ali obema). Aha, da ne pozabim botri morajo pri svojem župniku dobiti potrdilo za botra in še to daš župniku.
Na koncu krsta pa kakor želiš, lahko kaj daruješ, midva sva vsakič darovala, sva dala kar v kuverto in nesla v zakrstijo.
Potem pa domov ali v gostilno na kosilo. Pa kakšna fina tortica....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krst
30.8.2007 14:02:29   
Nika v službi
Pri nas se maša plača kot vsaka običajna maša. Potem pa lahko še po svoji presoji daš kaj zraven, če želiš.

Mi smo tudi krstno svečo in oblačilo (prtiček z imenom) sami, čeprav sta se botra ponudila, da bi kupila krstno obleko.

Res je še vedno v navadi, da se ob krstu podarja zlatnina, čeprav je meni osebno to malce mimo. Ampak seveda nisem nič komplicirala in so pač botri in ostali povabljenci kupili darila po svoji presoji.

Ja, stopi do župnika in se zmeni. Priprave običajno so, pri nas smo jih imeli 1 mesec prej, slabo urico zvečer po maši.

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krst
30.8.2007 14:10:01   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

čeprav lahko seveda tudi pozneje)starega tam nekje do pol leta
Aja? No, jaz sem se krstila pri 20 letih, tako da...nikoli ni prepozno.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krst
1.9.2007 22:26:08   
silvestra
Oj!

Je katera ki je imale krst v pravoslavni cerkvi? Kakšen je tam običaj?
Ali so tudi tam kakšne priprave, itd,...
Lahko pišete na ZS.

lp,

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?