|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove oddelke
28.4.2009 20:23:57   
buhtlčk
Na pobudo ene od soforumašic in kot odziv na temo http://www.ringaraja.net/forum/Odlo%C4%8Dba_za_sprejem_v_vrtec_v_Lj/m_4100028/tm.htm odpiram novo temo v zvezi z
10. členom Zakona o vrtcih
(zagotavljanje vključevanja otrok v programe javne službe), ki pravi:
Kadar v kraju bivanja ni vrtca, ki izvaja javno službo, oziroma vrtec nima prostih mest, starši pa izrazijo interes za vključitev v vrtec tolikšnega števila otrok, da bi se v skladu s standardi in normativi oblikoval en oddelek, je lokalna skupnost dolžna najkasneje v 30 dneh začeti postopek za zagotovitev dodatnih prostih mest v javnem vrtcu ali razpisati koncesijo.

Da ponovim:
Prijave smo dali v 7 vrtcev, tri negativne že imamo. 180., 256. in 157. mesto.
Jaz ne mislim pustit službe (čeprav bi imela potem kot brezposelna več točk, kakšna ironija, in bi bila doma, otrok pa v vrtcu). Tudi se ne mislim delat, da sva z mojim ločena, ker mi je to res bedno. Če ne dobimo mesta v vrtcu mislim ''nabrat'' vsaj 13 mamic z bebicami in hajdi na MOL. Pa upam, da bodo tamali mel slab dan . A gre katera zraven?


PS: zraven v post napišite zaporedno št., da nas ne bo potrebno preštevati.
Takole:


1. buhtlčk


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.4.2009 20:26:11   
buhtlčk
Seveda pa, kot pravi mlea, najprej se dobimo (lahko tudi online), napišemo en dobr dopis in pošljemo na MOL. Da ne gremo takoj na juriš user posted image

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.4.2009 20:32:38   
Onasiss
PS: zraven v post napišite zaporedno št., da nas ne bo potrebno preštevati.
Takole:


1. buhtlčk
2. mlea

_____________________________

So what....

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.4.2009 21:09:15   
ZmajTolovaj
Čaki mal, a ni Zoki obljubljal vrtcev za vse?
Upam, da vam rata. Mi smo iz okolice LJ in še čakamo odločbo.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.4.2009 21:19:33   
Onasiss
Ja, zakaj pa pol nismo dobil??? Torej njegove obljube ne držijo. user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.4.2009 22:42:48   
Madre
Drage moje sotrpinke,

evo od 4. vrtcev sem od treh prejela negativen odgovor iz četrtega tudi pričakujem negativen saj je vpis otrok že potekal. In sem tako kot ve se spravila iskat najboljšo varianto za otoka, ker babic in dedkov nimam na razpolago mi je kar na user posted image šlo ko sem gledala odgovore NI SPREJET. Skratka najdla sem ta članek o dodatnih kapacitetah, ki naj bi se vzpostavile glede na potrebe. Glede na članek in na 10. člen Zakona o vrtcih sem se tudi jaz odločila spisati pismo za MOL na oddelek za prešolsko vzgojo, oni so tisti, ki morajo sedaj ukrepati, da bomo me lahko šle v službo in kaj prispevale v državno blagajno :).



Članek: http://www.zurnal24.si/cms/novice/slovenija/osrednja/index.html?id=106442
MOL o vrtcih: http://www.ljubljana.si/si/mol/mestna_uprava/opvi/sluzbe/35022/podrobno.html

Predlagam, da se vsaka vsede in zapiše nekaj besed na oddelek, kjer to urejajo v upanju da premaknemo to kolesje in da bodo naši malčki tudi sprejeti v vrtce.

Pozdrav in srečno.

Madre

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 7:55:19   
Taula
Jaz sem zdraven.

Dve zavrnitvi

182 mesto
103 mesto

Ostale še čakam.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Madre)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 9:13:51   
ssevin
Ojoj, to pa je kriza. Čimprej nekaj nardit, pa to ni normalno no user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 9:17:52   
buhtlčk


1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 9:26:03   
janezek67
IZVIRNO SPOROČILO: buhtlčk



1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67



Še eden, ki bi rad nekaj naredil v zvezi z odpiranjem novih mest v jaslih. Bližajo se lokalne volitve - drugo leto bodo.
Mislim da Jankoviču ni vseeno za njegovo ponovno kandidaturo. In to je potrebno izkoristiti.



(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 11:33:01   
zaspanko

V zvezi s citiranim zakonom je dobro biti realen. Občinska uprava zelo hitro izpolni zakonske zahteve in objavi razpis za koncesijo na področju varstva otrok. Že vnaprej ve, da se na koncesijo 100% nihče ne bo prijavil, ker so pogoji za odpiranje zasebnega vrtca s koncesijo prezahtevni.

S tem si občina opere roke, starši se pa lahko slikamo. Edini realen pritisk je preko medijev na župana. V Ljubljani še lažje, ker je obljubljal mesta za vse otroke že lani, pa zgleda je bila to samo še ena od mnogih nakladaških obljub.

(odgovor članu janezek67)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 11:53:41   
viledka
IZVIRNO SPOROČILO: janezek67

IZVIRNO SPOROČILO: buhtlčk



1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67



5 viledka

(odgovor članu janezek67)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 12:55:50   
lenca1
Vem kako se počutite vse mamice, ki ste dobile zavrnjeno odločbo za sprejem otroka v vrtec. Tudi sama sem bila v enaki situaciji l.08, pravtako vse znanke, prijateljice, '''sprehajalke vozičkov v okolici''. Kljub temu, da smo vse zgoraj omenjene na začetku dobivale iz vseh vrtcev (ljubljana) negativen odgovor, so nas čez čas začeli klicati, če še potrebujemo mesto za našega otroka. Odpirati so se začele dodatne enote + npr. prostor namenjen rekreiranju otrok so začasno spremenili v jaslični oddelek itd. Res pa je, da nismo vsi dobili mesta v najbližjem vrtcu, je pa to v dani situaciji čisto vseeno. Ko te pokličejo, da se je našlo mesto za tvojega otroka ti je samo to pomembno, da veš da ga boš lahko kje pustil, ko boš moral nastopiti s službo.

Hočem samo povedati, da ne smete tako črnogledo in obsojevalno gledati na vse skupaj. Vas pa vse skupaj sigurno podpiram v zgoraj omenjeni akciji, ker če se nobeden ne zbuni, se ne bo čisto nič samo rešilo (podobno smo starši storili l.07/08 - na problem smo opozorjali tudi preko medijiev ipd.). Upam, da se bo našla rešitev, držim pesti za vse skupaj!!!

P.S. Jankovič je v našem primeru držal obljubo - verjamem, da se bo tudi letos zavzel, da bodo vaši otroci dobili mesto v vrtcu!

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 13:05:45   
Onasiss
No kakorkoli.... Res mi ni jasno kje je tlele kaj logičnega, danes sem nareč izvedela, da so v naši ulici (živim namreč v soseski neprofitnih stanovanj A in B lista, kjer je veliko stanovanj iz A liste, to pa so tisti z nižjim socialnim statusem, kjer so mame po večini na zavodu) in  se mi je soseda pohvalila, da ona pa je dobila vrtec za svojega otroka. In ko sem ji rekla, da če ne bom dobila vrtca, se mi huda prede, je pa rekla, da naj se nič ne sekiram, mi bo ona čuvala otroka. HALO, JA ZAKAJ PA SO POTEM NJENEGA SPREJELI V VRTEC, ČE JE PA DOMA, A OB TEM SE MI PA PONUJA, DA BO MOJEGA PA ČUVALA?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 21:01:11   
benika
HALO, JA ZAKAJ PA SO POTEM NJENEGA SPREJELI V VRTEC, ČE JE PA DOMA, A OB TEM SE MI PA PONUJA, DA BO MOJEGA PA ČUVALA?user posted image user posted image user posted image


Ker ima svojega zastonj v vrtcu, varstvo tvojega ti bo pa mastno računala.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 21:33:00   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: viledka

IZVIRNO SPOROČILO: janezek67

IZVIRNO SPOROČILO: buhtlčk



1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67
5 viledka
6 resnično srečna


v Polju smo dobili zavrnjeno...smo 64 na čakalni listi...naša bo septembra stara že četo in 5mesecev...pa saj ti sehecajo kaj ne???


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 22:19:17   
tanci29

1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67
5 viledka
6 resnično srečna
7.tanci29

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 22:20:28   
tanci29
evo sem se še jest kar zraven dala

večji je sprejet v vrtec z septembrom, mala ki bo februarja stara eno leto pa ne...tako da...

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 22:26:14   
Onasiss
Mislim, da bi bilo fino, če bi se že po praznikih dobili, da se zadeve začnejo čimprej odvijat. Mi je pa absurd tudi to, ker v vseh ostalih občinahb (mislim da so neke izjeme) dajo ob rojstvu otroka celo neko nagrado. V naši občini pa sem v odgovor dobila, da občina subvencionira vrtec.HAHAHA......Najbrž mislijo, da sem po žup priplavala.

_____________________________

So what....

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
29.4.2009 22:59:38   
irma78
1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67
5 viledka
6 resnično srečna
7.tanci29
8. irma78

P.S. sem dobila negativne odogovore že iz 4. vrtcev. Čakam samo še na enega, ki bo pa tudi gotovo negativen.


_____________________________

1. oktobra 2008 je na svet prijokal naš angelček Nik.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
30.4.2009 8:18:07   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1

Vem kako se počutite vse mamice, ki ste dobile zavrnjeno odločbo za sprejem otroka v vrtec. Tudi sama sem bila v enaki situaciji l.08, pravtako vse znanke, prijateljice, '''sprehajalke vozičkov v okolici''. Kljub temu, da smo vse zgoraj omenjene na začetku dobivale iz vseh vrtcev (ljubljana) negativen odgovor, so nas čez čas začeli klicati, če še potrebujemo mesto za našega otroka. Odpirati so se začele dodatne enote + npr. prostor namenjen rekreiranju otrok so začasno spremenili v jaslični oddelek itd. Res pa je, da nismo vsi dobili mesta v najbližjem vrtcu, je pa to v dani situaciji čisto vseeno. Ko te pokličejo, da se je našlo mesto za tvojega otroka ti je samo to pomembno, da veš da ga boš lahko kje pustil, ko boš moral nastopiti s službo.

Hočem samo povedati, da ne smete tako črnogledo in obsojevalno gledati na vse skupaj. Vas pa vse skupaj sigurno podpiram v zgoraj omenjeni akciji, ker če se nobeden ne zbuni, se ne bo čisto nič samo rešilo (podobno smo starši storili l.07/08 - na problem smo opozorjali tudi preko medijiev ipd.). Upam, da se bo našla rešitev, držim pesti za vse skupaj!!!

P.S. Jankovič je v našem primeru držal obljubo - verjamem, da se bo tudi letos zavzel, da bodo vaši otroci dobili mesto v vrtcu!



lenca1 tudi jaz sem govorila z eno od mamic, ki mi je opisala enako situacijo iz lanskega leta. To me veseli in mi daje upanje, tudi Jankoviča sem volila in ga nameravam še, saj verjamem, da izpolnjuje obljube kolikor so le v njegovi moči. Ampak samo na upanje in izkušnje se ne morem / upam zanesti.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
30.4.2009 8:18:55   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: benika

HALO, JA ZAKAJ PA SO POTEM NJENEGA SPREJELI V VRTEC, ČE JE PA DOMA, A OB TEM SE MI PA PONUJA, DA BO MOJEGA PA ČUVALA?user posted image user posted image user posted image


Ker ima svojega zastonj v vrtcu, varstvo tvojega ti bo pa mastno računala.



tako ja...pa saj mogoče ne bo tako mastno, mogoče bo ugodno user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
30.4.2009 8:24:03   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Mislim, da bi bilo fino, če bi se že po praznikih dobili, da se zadeve začnejo čimprej odvijat. Mi je pa absurd tudi to, ker v vseh ostalih občinahb (mislim da so neke izjeme) dajo ob rojstvu otroka celo neko nagrado. V naši občini pa sem v odgovor dobila, da občina subvencionira vrtec.HAHAHA......Najbrž mislijo, da sem po žup priplavala.


Se strinjam. Bom poskusila do ponedeljka en dopis skupaj spravit, mogoče pa že prej in vam ga dam na predogled po mailu. Lahko to stori poleg mene še tudi kdo drug, si seveda ne jemljem ekskluzivne pravice user posted image

Nas je pa že 8, še 4 pa nas je za en oddelek prve starostne.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
30.4.2009 8:24:45   
Madre
1. buhtlčk
2. mlea
3. Taula
4. janezek67
5 viledka
6 resnično srečna
7.tanci29
8. irma78
9. Madre


(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
30.4.2009 8:39:54   
buhtlčk
Aja mlea glede subvencioniranja; dejansko da MOL zraven tistih 20%, ki jih dajo vse občine, še 22% za otroke iz MOL. Nam, ki smo v najvišjem razredu, to ogromno pomeni. Smo mislili kar v štartu k zasebnikom, čeprav sem zagovornik vrtca, ampak sva vedela, da je težko dobit, v ceni pa za najvišji razred ni take razlike. Teh 22% pa naredi razliko veliko.
Tako je to, maš kao dobro plačo (za katero moraš veliko delat, saj te vendar dobro plačajo), na ta račun nimaš nobenih ''subvencij'', ko pa plačaš najemnino in vrtec, ostane le še ena plača. Ne me narobe razumet, nikogar ne obtožujem ali podcenjujem, ampak mi, ''srednji razred'', res živimo državo.



(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Slovenija, častna gostja na knjižnem sejmu...
Slovenija je častna gostja na knjižnem sejmu v Bologni, s čimer bo na svetovnem zemljevidu še dodatno utrdila svoje mest...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?