|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Macina trava
28.9.2007 9:19:08   
oktavija
Halo dekleta!!!user posted image

Nekaj me zanima! user posted image
Že kar nekajkrat sem slišala o čaju Macina trava, ki naj bi pomagala pri zanositvi.
No pa sem si ga tudi nabavila iz Bosne, ker se ga pri nas ne dobi oz. nihče neve kakšno je slovensko ime. Zdaj ga pridno pijem!user posted image

Pa me zanima ali katera ve kaj več o tem čaju in slovenskem imenu?user posted image

Lep pozdrav vsem!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Macina trava
28.9.2007 9:19:39   
Anonimen
Jaz bi ga pila pa ne vem kje ga dobituser posted image .

(odgovor članu oktavija)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Macina trava
28.9.2007 9:32:16   
ledenka
bojda (kot sem prebrala na forumu o neplodnosti) je treba jest tablete z maco user posted image  dobi se jih v Italiji in morda tud v Avstriji v zeliščnih lekarnah. Macina trava pa ni isto user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Macina trava
28.9.2007 9:53:02   
oktavija
Jaz ti ga z veseljem kupim v Bih, stane pa 2 EUR vrečka.

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Macina trava
28.9.2007 11:22:02   
Anonimen
Hitro kaj več informacij!!
Jaz poglodam cel travnikuser posted image   sam da kaj deluje!!

(odgovor članu oktavija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Macina trava
28.9.2007 11:38:33   
oktavija
user posted image user posted image user posted image  Angelina ti si pa res faca!!!!

Glej jaz vem, da je za lažjo zanositev, vem da se ga pije namesto soka in vode do 2 L dnevno in se ga pije od 30-40 dni za dober učinek....

Več ne vem zato sprašujem za kaj več informacij!!!! user posted image
user posted image Jaz ga lahko samo nabavim na enak način ko sem ga dobila jaz. 

No napište kaj!!!

Pozdravček vsem!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Macina trava
28.9.2007 12:01:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*

Hitro kaj več informacij!!
Jaz poglodam cel travnikuser posted image   sam da kaj deluje!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Macina trava
28.9.2007 12:13:32   
oktavija
No tole pa sem jaz zbrskala na hrvaškem netu:




Citat:

Drugi nazivi: macina trava, jetrena trava, jetrenjača, gorčika, marulja, smrduša.
Latinski naziv: marrubium vulgare .
Eng : Horehound

Opis biljke: očajnica, macina trava ili tetrljan trajna je biljka uspravne i dlakave stabljike visine 30 do 40 cm, što raste iz vretenastog korijena. Listovi su srebrno-bijeli, pokriveni gustim bijelim dlakama. Cvijetovi su bijeli i zbijeni u rnale gomilice bez peteljki. Ima oblik klasa..Uobičajena biljka srednje i sjeverne Europe. Bere se biljka u cvatu, bez korijena. Spada u najstarije ljekovite biljke, koje su u upotrebi još od vremena Egipta. Usprkos tome nije mnogo istraživana, odnosno nema mnogo
naučnih dokaza o njenoj djelotvornosti. Očajnica je dugovječna, do 60 cm visoka, vrlo dlakava zeljasta biljka.

Ljekoviti dio biljke: za lihek sabire se cijela biljka za vrijeme cvatnje. Suši se u hladu.

Ljekovito djelovanje: očajnica ili tetrljan jedna je od prvorazrednih ljekovitih biljaka za lječenje plućnih bolesti, stanja nakon gripe, početnog stadijuma tuberkuloze i grozničavih stanja. Uspješno se koristi u liječenju bolesti živaca, katara disajnih organa, kašlja, katara želuca, žutice i ženskih bolesti. Takodje od davnina koristi za neplodnost kod žena ...kako samo ime kaze Očajnica ..za žene koje žele da postanu majke , ova biljka može pomoći. Oduvijek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnoteženje hormona. Macinom travom - Očajnica - Marrubium vulgare , ljekovitom biljkom kojom se žene tradicionalno liječe od neplodnosti. Od ove trave spravlja se čaj, koji kako "narodni recept" savjetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku čašu u vrijeme kad žena želi zatrudnjeti.

Mogoče vam kaj koristi!!!user posted image

user posted image Pozdravček!user posted image



_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Macina trava
28.9.2007 12:47:05   
ledenka
tole sem našla na Googlu user posted image

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/natural/patient-whitehorehound.html

http://www.pfaf.org/database/plants.php?Marrubium+vulgare

http://www.drugdigest.org/DD/DVH/HerbsWho/0,3923,4125%7CMarrubium+vulgare,00.html

na tejle tazadnji strani piše celo, da lahko potencialno povzroči splav user posted image :
White horehound should not be taken by women who know or suspect they are pregnant because it may affect muscles in the uterus. Theoretically, a miscarriage may be caused and a uterine hemorrhage is a slight possibility, as well.


no, kolkor sem prebrala, ureja tud M in pomaga pri amenoreji.


_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Macina trava
4.10.2007 11:13:11   
LuLuna
IZVIRNO SPOROČILO: oktavija


Pa me zanima ali katera ve kaj več o tem čaju in slovenskem imenu?user posted image



Slovensko ime za Marrubium vulgare je Črna meta navadna.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Macina trava
4.10.2007 12:21:02   
oktavija
IZVIRNO SPOROČILO: LuLuna

Slovensko ime za Marrubium vulgare je Črna meta navadna.


user posted image Luluna, mislim da to ni pravo ime saj vem kakšnega okusa je črna meta in vem tudi kakšna je macina trava (saj oba čaja pijem)...

Hvala, ampak vseeno bo eno drugo ime za macino travo treba najdit...

lpuser posted image  

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu LuLuna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Macina trava
4.10.2007 12:59:46   
LuLuna
IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

IZVIRNO SPOROČILO: LuLuna

Slovensko ime za Marrubium vulgare je Črna meta navadna.


user posted image Luluna, mislim da to ni pravo ime saj vem kakšnega okusa je črna meta in vem tudi kakšna je macina trava (saj oba čaja pijem)...

Hvala, ampak vseeno bo eno drugo ime za macino travo treba najdit...

lpuser posted image  


Hm, tako pise npr. tukaj:

http://sodja.net/clanki/flora/druzina/Ustnatice_Dr129.html

in tukaj:

http://os-gorje.s5.net/projekti/Strupene/Prispevki/ck_piran/met_alo.htm

...

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Macina trava
6.10.2007 11:27:26   
koja
hoj sem nova na forumu in sem malo brala o tej macini travi. jaz sem šla v lekarno vprašat in so rekli da je to črna meta , vendar mi drugi pravijo da to ni isto.
sem že čist obupana ker se že dve leti trudiva pa nič ne rata kot bi moralo

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Macina trava
6.10.2007 12:24:57   
LuNa73
IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

No tole pa sem jaz zbrskala na hrvaškem netu:




Citat:

Drugi nazivi: macina trava, jetrena trava, jetrenjača, gorčika, marulja, smrduša.
Latinski naziv: marrubium vulgare .
Eng : Horehound




a ni to smrduljčica la ka je že un čaj ko ga tud na vlko pijejo/te punce! user posted image

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Macina trava
6.10.2007 15:09:48   
Anonimen
ola koja.
dve leti? ufff, jaz pol od tebe, pa se mi zdi že full too much. pa si šla na kakšen pregled oz.preiskave? a načrtuješ prvega otroka?
no, jaz imam srečo, pa sem 3 leta in pol nazaj že zagledala user posted image  in rodila zdravo sončico.. zdaj pa si spet želim-želiva zanositi... pa že eno leto delava na tem...in še nič.. so mi odkrili PCO in zdaj sem začela s klomifenom+aglurab, in veselo user posted image .. bomo videli kaj bo..

lepo bodi, pikica**

(odgovor članu koja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Macina trava
6.10.2007 17:08:22   
koja
hoj! praktično sem pred 11 meseci zanosila vendar se plod ni normalno razvijal in so me moral ščistit. bila sem na histeroskopiji zaradi pregrade , ki je pol kar naenkrat niso več najdl ampak so najdl polip. od histeroskopije je minilo že šest mesecev pa kar nerata.Decembra imam ponoven pregled pri dr. Voglerju pa bomo videli kaj bo.Komaj čakam da se pokažeta user posted image ker sem že čist na tleh.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Macina trava
6.10.2007 17:19:54   
Anonimen
Koja, tudi zate držim pesti, in upam, da ti čimprej lahko user posted image .

lepo bodi, upaj, sanjaj, si želi...

drži se, pikica

(odgovor članu koja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Macina trava
6.10.2007 17:55:13   
koja
Hvala enako , upam da se bosta tudi tebi pokazali user posted image .

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Macina trava
25.10.2007 11:45:04   
koja
Punce mene zanjima ali je smrduljčica ki se jo dobi na ljubljanski tržnici isto kot macina trava.
Pa še nekaj ali je res da je zraven še dobro pit koprivo.
Jaz sem že čist obupanauser posted image .

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Macina trava
26.10.2007 10:38:49   
anci banci
Čau dekleta!

Slišala sem da naj bi bila macina trava po slovensko krvomočnica čaj in se jo da dobiti na ljubljanski tržnici. Drugače pa sem jaz dobila tablete MACA(perujska koreninica) iz Celja firma Zelišča trend -naročila sem jih po mailu in so mi jih poslali po pošti za 26 EUR
Njihov e-mail je naroci@trend-celje.com in info@trend-celje.com in  telefon 03/5484-500.Drugače pa se jih da dobiti v Mariboru(PC TUŠ na Pobrežju in PC EUROPARK in Boljši sejem), ter Celju PC CITY PARK), Velenje (PC  Interšpar ŠALEK) Koper (PC SUPERNOVA) , Ljubljana (Centralna tržnica).

lep pozdravcek in veliko sreče pri user posted image user posted image

(odgovor članu koja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Macina trava
25.12.2007 11:50:15   
Colicka
Čao, dekleta ...
sem nova, pa naj še jaz povej, kar vem o macini travi ...
poleti sva bila z možem v Bosni in je ena ženska  rekla možu, da naj 21 dni pije macino travo. No pa sva pred kratkim brskala po netu, kaj to sploh je in ugotovila, da jo ženske pojejo za plodnost. Sva rekla, takaj pa ne bi upoštevala njenega nasveta, itak so mimo 3 M, kar hočeva zanosit, mogoče pa pomaga! :) Čeprav vidim, da se na forumu pogovarjate, da to pijejo ženske, mogoče pa razmislite o tem, da bi laj pila oba s partnerjem?
No, potem nama je tetas v Bosni v lekarni kupila macino travo, na škatli piše Očajnica (nadzemni dio očajnice) - Marrubii herba. Menda tam v lekarni že vejo, kaj je to macino trava ;) 1 škatla stane 1,97 KM, kar je ok. 1 evro!

LP, Colicka

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Macina trava
25.12.2007 11:51:19   
Colicka
Tudi jaz poskušam najdi slovensko ime za macino travo, samop ne vem le je to krvmočnica ...če išče po netu latinsko ime, je v prevodu črna meta???
Ne vem, res ne vem ...
Colicka

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Macina trava
7.5.2008 14:35:59   
Talibetun_tewhidi
eta


ne ni črna meta.. macina trava je .. .da vam prevedem na slovensko. maca pomeni mačka ali muca, a trava je trava, ker je kot da bi pila travouser posted image  

zakaj ima tako ime... sama rastlina se imenuje mačinjak, zaradi tega ker pomaga predvsem ženskih problemov (nekateri rečejo ženskom spolnom organu mucauser posted image ), kot so menstrualne bolečine, za jajčnike, jajcevode, maternico in od nje se lahko zanosi. sicer je jaz nisem še poskusila, ampak velik moji prijateljic to pije in neke so že po enem mesecu zanosile.

človeško eno leto je kot 9 mačjih, zato je macina trava dobila tako ime, 9mesecovuser posted image user posted image user posted image  mislim da razumete.

u bosni je 100 gramov te macine trave 2.5 eura
u crni gori 300 gramov 6 eurov

prekuha se vodo recimo 1 liter, 2 litra da maš za cel dan in da se notr čist mal te trave in piješ usaj 3 šalice dnevno, ampak najbolje je še več od tega. več možnostiuser posted image .. za user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

drgač je tud priporočeno da tudi mož to pije, oz. partner.

pa dobro je da gresta oba na pregled. poleg tega sem tudi slišala, da pomaga tudi za neplodnost in če maš zalepljene jačnike...

no toliko za zdaj od mene..

lep pozdrav

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Macina trava
7.5.2008 14:40:10   
Talibetun_tewhidi
in ne iščite slovenskega imena,ker tega čaja nimajo, prav tako tudi ta rastlina ne rase pri nas... garantirano.

ni uvoza u slo za ta čaj, kakor ga ni tudi za uvin čajuser posted image  

ampak oba čaja sta bolj vredna od šipka, koprive, kamilce, breze, zelenega čaja,...

nvem zkej slo ne uredi uvozauser posted image

(odgovor članu Talibetun_tewhidi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Macina trava
7.5.2008 18:14:41   
punčkica
Maca obstaja tudi v kapsulah in v prašku ima pa isti učinek kot ste opisovale- pomaga pri neplodnosti. Jemala sem ga en mesec in tudi zanosila, vendar se je slabo končalo ker imam probleme z jajcevodi. Kupi se v Tuš center pobrežje Mb pri zeliščih ali pa se naroči na www.trend-celje.com

_____________________________

še vedno čakamo na pikico.....

(odgovor članu Talibetun_tewhidi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?